ASKO Poprad. Zažili sme neochotnú obsluhu

bambusko
23. aug 2008

urcite aj vy ste sa niekde v obchode /ne/dockali obsluzenia a pisat staznosti nema cenu, tak im urobme reklamu aku si zasluzia.

mna pred par tyzdnami nastvali v jednom velkom obchode s nabytkom. chceli sme kupit komodu do detskej izby s manzelom cestou do prace. potesili sme sa, ze je uz otvorene, najmladsi zaspal v autosedacke, tak sme ho nechali s najstarsou v aute a sli sme to vybavit. kym sme sa dopracovali k oddeleniu detskych izieb, stretli sme asi 5 zamestnancov, ktori na nas zazerali a nielenze nepozdravili, ale ani neodzdravili 😖 ked som poprosila jednu slecnu, ci nas obsluzi, odvrkla, ze este nie je otvorene. a ako sme sa dostali dnu? len mykla plecom a odisla. bolo par minut pred deviatou, kedy mali otvorit, tak sme pockali a sla som znovu za tou istou pracovnickou, ta sa opierala o stol a ignorovala ma. manzel hned skonstatoval, ze teraz nas urcite neobsluzia, tak sme sli prec. pri vchode som sa pani v pokladni spytala, preco nam nikto nic nepovedal, ze este nie je otvorene. ta tiez len zazerala telacim pohladom a mykla plecami. ze toto ich spravanie nebola nahoda, ma presvedcila kamaratka, ktora tento tyzden v tejto predajni kupovala postel - trvalo to hodinu! nazov predajne je

ASKO POPRAD

gerena
25. aug 2008

ale no tak mima, toto si uz pisala............dobe ti tu je snami len sa priznaj....... 🙂

vinka
25. aug 2008

Gerena ona sa vráti len prečíta si zas o sebe.Vieš Mima to nie,že niekto ide iným smerom.A chcem vydiet ako sisi niekoho oblúbila ked ta tu aj tak všetky zvalcovali.Mima pamätaj najprv premyslím a tak píšem.čo prehltneš ide do stoky ale čo vypustíš z pusi von ide do éteru.Takže stále porozmýšlaj ešte raz čo chceš povedat a potom ta nikto takto neodsúdi ako tu.Prajem ti vela štastia nech ta tý tvojí otravný zákazníci nezničia. 😉

monkula
25. aug 2008

tak a už je mi jasné, prečo ma v Jednote nechceli 😀 😀 😀
gerena trafila si klinček po hlavičke....

ella, s tým sitkom si mi pripomenula, ako sme min. rok v lete boli u príbuzných v Poľsu a s tetou sme išli do Auschanu, tiež sme niečo kupovali a predavačka v kase, akurát sme boli jej prvými zákazníkmi tiež na nás vybehla, že tam nie je kód a čakala.. a teta, no a? no neviem cenu a zase čakala... a tetu to napálilo a vraví jej: tak zodvihnute telefón a zavolajte si niekoho, nech to príde zistiť, snáď si nmyslíte, že tu budem behať po obchode a zháňať cenu? od toho ste tu platená vy... Pani sa vzdula a zavolala brigádničku a tá išla zisťovať cenu... 😀 😀 😀 😀
A kto videl film svokor je lotor, tak si isto spomenie na scénu z letuškou, tak tak tá predavačkavyzerala... ešte aj ten povýšenecký pohľad mala... 😀 😀 😀

monkula
25. aug 2008

vinka ,no ako mi mima písala, ja sa je jnepáčim, tak neviem ,kto áno...
VeĎ mňa ľúbia skoro všetci z koňa... 😀 😀 😀 😀

vinka
25. aug 2008

Monkula ved ked sa jej nepáčiš tak nech nereaguje na teba.No mne nenapísala možno si oblúbila aj mna 😀 😀 😀 A možno raz nám to prezradí koho si oblúbila no nie? 😀

monkula
25. aug 2008

a zaujíma Ťa to? mňa ani nie.... 😎 😎

vinka
25. aug 2008

Nie nezaujíma. 😀 Ja sa na nej už len dobré bavim jak si protirečí a asi sama nevie čo píše asi tak 😉

zuzula28
25. aug 2008

no ja sa ešte musím pridať...mne strašne, ale strašne lezie na nervy, keď mi tu v GA skoro každá "šťanda" v obchode tyká, len preto, že si bajočko odhadne, že sme asi rovnako staré 😲 😲 😲 Na to si ja teda nikdy nezvyknem a schválne im vykám a najďalej...ale to je špecifikum zmiešaného regiónu, lebo v maďarčine sa v bežnej debate nevyká...teda aspoň tak mi to bolo vysvetlené 😖 😖 😖 Ale zase veď sa nebavíme po maďarsky, tak? Mne to prekáža, mám pocit, že sa vytráca určitý odstup, ktorý mne vyhovuje...a keď mi ešte takýto sopľoš zatýka v lekárni, že "prosím ťa potreboval by som toto a toto"...tak to ma normálne už vynáša 😝 😝 😝

zuzula28
25. aug 2008

monkula teba sa nedá neľúbiť... 😀 😀 😀

monkula
25. aug 2008

a kto Ti povedal, že v maď. sa nevyká? oni akurát namajú rody, ale vykanie medzi cudzími ľuďmi je samozrejmé....
Ale zase, keď sme boli v maď., tak tam predavačky tykali.. ale len mladším.... 😉 😉

gerena
25. aug 2008

neviem moonkula, ale mala by si byt v postate rada................vsak vrana k vrane sada 😀

monkula
25. aug 2008

ďakujeeeem... 😉 😉 😉

gerena
25. aug 2008

zuzula, mna bezne pacosi poslu ze mam zavolat niekoho starsieho.............lebo ked oni zacali byt chory ja som este kacku za sebou tahala, takze urcite nic neviem o ich chorobe 😉 🙂 je to sranda............

monkula
25. aug 2008

gerena, 😀 😀 😀

zuzula28
25. aug 2008

monkula, no moje maďarské kolegyne mi to presne takto vysvetlili, že oni si (rozumej v maďarčine) v bežnom dialógu rovnako starých ľudí nevykajú a nemusia sa vôbec poznať 😅

monkula
25. aug 2008

blbosť....
ja som sa s tým teda nestretla... spýtam sa otca... a dám vedieť.... 😀 😀

bibula
25. aug 2008

stava sa asi kazdemu...zial
ja to vacsinou riesim podakovanim za neochotu a odidem bez nakupu,minule som kupovala detske nohavice,obsluha totalne na...,nechala som predavacku vylozit asi 10 nohavic a odisla som.
je mi jedno,ci mala nejaky problem,alebo nie...to sa do prace nenosi.

gerena
25. aug 2008

ale inac toje pravda, ked som v madarsku, uplne s neznami rovnakej vekovej kategorie mi tykaju a ja im........ale mne to nevadi...... 🙂

monkula
25. aug 2008

bibula, presne..... súkromie sa nemá miešať s prácou a naopak.....
😉 😉 😉

zuzula28
25. aug 2008

gerena, ja teraz robím len občas v inej lekárni ako pred tým a táto moja kolegyňa si roky budovala klientelu svojou odbornosťou, takže bežne niektoré zákazníčky chcú hovoriť len s ňou...ona sa mi za to niekeda aj ospravedlňuje, ale nemá sa za čo...dúfam, že raz keď budem veľká, tak aj ja budem taká pani lekárnička ako ona 🙂 🙂

gerena
25. aug 2008

yuyula, tak toot sa mime nemoze stat........... 🙂

gerena
25. aug 2008

sorry, 😲

vinka
25. aug 2008

Zuzula určite.No ja som minule išla na rehabku a pani lekárka mi povedala čo moja a tebe je čo.potom sa pozrela na sprievodný lístok všimla si ročník a hned prepáčte ked tak mlado vyzeráte.Tak schuti som sa dlho nezasmiala.Hned som sa jej opítala či vyzerám na 13 a ja už pomaly30 na krku 😀 😀 😀

lefika
25. aug 2008

zuzula, to som tu uz pisala, s tym tykanim v GA obchodoch a normalne som rada, ze sa to nestava len mne 😀 a ze si podala nejake vysvetlenie, aj ked chabe 😅 vcera mi tykal aj typek od ups 😝 ale ten bol aspon vekovo blizky 😉 kdezto ta fuchtla od langosov ma minimalne 40 😠 tak som zvedava, aky pseudodovod ma ona 🤐

darina77
25. aug 2008

Monkula, máš pravdu v maďarsku mi na nákupoch každá predavačka automaticky začne tykať. Mne to najprv bolo také divné, ale zas na druhej strane robí to s úsmevom
Mám úžasnú skúsenosť z plynární v Galante, boli sme tam s manželom , že by sme chceli dať zaviesť do domu plyn, a taká pani sa tam na nás osopila že však nemáme ešte také a onaké potvrdenia a revízie, že načo sme tam vôbec chodili, že keby tam každý chodil s nekompletnými papiermi tak tam môže aj nocovať. Medzitým sa uvoľnilo miesto pri ďalšej úradníčke manžel si tam presadol a zopakol žiadosť, a tá druhá podstatne milšia pani nám vysvetlila, že to nie je momentálne možné a napísala nám zoznam čo všetko ešte potrebujeme. V podstate nám povedala to isté len iným tónom a inými slovami.

libka1
25. aug 2008

Mima ty si ako bumerang, stále sa vraciaš 😀 😀 😀

danuska24
25. aug 2008

mima ja pracujem (pracovala som pred MD) vo farmaceutickej firme a ked robili z nemocnice objednavku a zakazdym sa pytali kolko co stoji aka je expiracia som im mala buchnut s telefonom????? (a ked bolo denne 10 takych objednavok??) som za to platena, tak si robim svoju robotu.

stolverka
26. aug 2008

A teraz si predstavte mimu ako "ženu za pultom" a že má vytiahnuť z regála nejaký tovar a vy si vyberáte a preberáte a mima musí vyťahovať a potom odítete bez toho, že by te si niečo kúpili. a mima to zas musí všetko zbaliť. Viete si predstaviť väčšiu fúriu? 😝 😝 😝

libka1
26. aug 2008

Ja si viem predstaviť nôž v chrbte 😀 😀 😀

womenne
26. aug 2008

no mima tak nerob predavaku 😉 ja som ju robila od 14.do 18 vdy cez prazdniny v BBa bola to skvela praca.
1-si platena od roboty tak ked sa ta pytaju odpovedaš aj ked to ma byt 100x za den
2-otvaracia doba je od do takže žiadne že je 5minut do zaverečnej a nikto tam nema vojst.my sme museli vždy počkat aj ked nam ušiel bus ale čim večšia tržba tym viac peniažkov.
Aj mne občas liezli na nervy zakaznici-pubertaci ale bola som vždy mila a ver mi na zakysnute predavačky sa nie vždy dobre pozera aspon mna to odradza.O tom je potom publicita obchodu
Ja som si minule v jednom obchode skušala ryflove kratase a cchela som si na ne vyskušat novy opasok ktory som si kupila v inom obchode,bola som v kabinke asi 8minut možno menej a ked som vychadzala tak išiel za mnou majitel pozeral ako oich vraciam lebo mi nepasovali-bol moc nizky sed.A pri vchode ma vratila začal prezerat trhatmi tašku som mu nadala že to robi ved som prešla cez senzory anič nepipalo a on stale mi to kmasal.som mu nadherne nadala a spomenula šojku tak hned prestal 😠 ale tak ma naštval že tam už nikdy nevkročim.