ASKO Poprad. Zažili sme neochotnú obsluhu

bambusko
23. aug 2008

urcite aj vy ste sa niekde v obchode /ne/dockali obsluzenia a pisat staznosti nema cenu, tak im urobme reklamu aku si zasluzia.

mna pred par tyzdnami nastvali v jednom velkom obchode s nabytkom. chceli sme kupit komodu do detskej izby s manzelom cestou do prace. potesili sme sa, ze je uz otvorene, najmladsi zaspal v autosedacke, tak sme ho nechali s najstarsou v aute a sli sme to vybavit. kym sme sa dopracovali k oddeleniu detskych izieb, stretli sme asi 5 zamestnancov, ktori na nas zazerali a nielenze nepozdravili, ale ani neodzdravili 😖 ked som poprosila jednu slecnu, ci nas obsluzi, odvrkla, ze este nie je otvorene. a ako sme sa dostali dnu? len mykla plecom a odisla. bolo par minut pred deviatou, kedy mali otvorit, tak sme pockali a sla som znovu za tou istou pracovnickou, ta sa opierala o stol a ignorovala ma. manzel hned skonstatoval, ze teraz nas urcite neobsluzia, tak sme sli prec. pri vchode som sa pani v pokladni spytala, preco nam nikto nic nepovedal, ze este nie je otvorene. ta tiez len zazerala telacim pohladom a mykla plecami. ze toto ich spravanie nebola nahoda, ma presvedcila kamaratka, ktora tento tyzden v tejto predajni kupovala postel - trvalo to hodinu! nazov predajne je

ASKO POPRAD

zuzula28
23. aug 2008

dobrý večer, ja tiež pracujem v lekárni ako gerena a teda mám pohľad aj zo strany ja ako klient a aj ja ako osoba slúžiaca klientovi...keby sa ma pacient pýtal aj tisíc krát to isté, tisíc krát mu to zopakujem rovnako ochotne...niekedy sa bavíme aj niekoľko minút, naznášam ako škrečok na táru 10 druhov prípravkov a pani povie, že si to rozmyslí, ale práve preto, že sme slušné a profesionálne vždy sa aj vrátia...je tam toľko pacientov každý deň, zdôrazňujem bez receptov, že si ani nesadneme...chvalabohu. Ja svoju prácu milujem a preto ma neodradí nič, nič, nikdy...takých debilov čo prídu a bez pozdravu vyštekne čo chce, tak takých je ajáááj, ale ja som aj tak mila, maximálne hlavne našu mládež vychovávam, príde, že ani bú ani mú, len "jeden paralen" a ja zásadne "dobrý deň, mladý muž, takže jeden paralen si budete prosiť?" A keď odchádza zahanbene zdraví až sa mu z uší parí 😀 😀 😀

a presne v Lidli si asi riadne posvietili na ľudské zdroje, lebo sú tam zlaté baby...jednota to je hnus-hnusový...tam je málokto normálny, ja som ten typ, že si tieto veci dosť všímam...
mima, ja teda nemám pochopenie, asi okrem tej bezohľadnej matky voči dieťatku pre žiadny z tvojich argumentov, myslím to absolútne bez urážky, ale nechcela by som byť tvoja zákazníčka v žiadnom prípade, prepáč ☹
Dokonca ani "značkové" predajne u nás na tom nie sú lepšie, keď mi ségra líčila ako jej jedna holka čo pracovala v Lewise niekde v BA prezradila, že sa na víkend na výjazd do podnikov berú oblečenie a potom to tam vracajú oprané skoro ma rozhodilo...tak aby jeansy za tri litre mi niekto nosil pred tým a paril si v nich svoju riť niekde na diske a potom mi ich oprané predal, to je sila 😝 😝 😝

lefika
23. aug 2008

zuzula, s tym oblecenim 😕 😕 😕
ale pozeram, ze tie, co nadavame na jednotu, sme z rovnakeho okresu: nenadavame vsetky na jeden obchod? 😉

bambusko
autor
23. aug 2008

tiez som pracovala niekolko rokov so zakaznikmi a viem, ze si treba casto zahryznut do jazyka a pokial nie je niekto vyslovene vulgarny, tak sa mam spravat k nemu ochotne a prijemne. k tomu, ze neleziem do obchodu, ked este nie je otvorene - naco odomykaju dvere? a ked pocitaju peniaze? ved to uz je vrchol nezodpovedne, co keby som bola zlodej? a tie 2cm neviditelne otvaracie hodiny nedokaze precitat asi nikto

zuzula28
23. aug 2008

lefika, asi určite to je naša úúúžasná jednota 😉

maca793
23. aug 2008

tak nadávate na obchody, síce aj u nás vj jednote robia také primitívne ženy, že aj keď tam majú voľné miesto a išla by som tam robiť veď to mám len cez cestu, tak tam nejdem už len kvôli nim. neviem čím to je ale nevyberajú dobre.

nanyka
23. aug 2008

to, že si obliekajú to oblečenie z predajne - žiadna novinka, vraj je to pravda.. 😠

mima - ty si asi presne ten typ predavačky, ktorý nikto nemá rád ☹ nič v zlom..presne o tom je celá táto téma..vyzerá to, že ťa tá práca nebaví a ako si sama písala, robíš ju len kvôli peniazom..možno by si našla za takú istú výplatu aj prácu, čo by ťa bavila 😉

inak povolanie predavačky - asi nič moc 😅 ja tým babám nezávidím..no na druhej strane vyžadujem určitú úroveň, vôbec ma nezaujíma, či ju práca baví, či nebaví, či "vstala ľavou nohou"..jednoducho má prácu, v ktorej sa musí prekonať

maca793
23. aug 2008

ja som pokladníčku predavačku robila dlho práca ma bavila, zárobkovo to nebolo nič ale keď som chcela normálne žiť tak som musela makať, bola to divočina ako všade. ale nie je to platené tak, ako by sa patrilo.

bambusko
autor
23. aug 2008

ale ked je clovek komunikativny, tak si moze prist aj v tejto praci na svoje. a urcite aj pre vlastne dusevne zdravie je lepsie byt tych 8-12 hodin mily ako nasr..ty, takemu urcite vynada viac ludi, vlastne sa mu to vrati

zuzula28
23. aug 2008

bambusko, preeesne...mne stále hovoria, či sa ja vôbec niekedy aj hnevám...či sa vôbec viem naštvať...tak im doporučím, nech prídu k nám, keď ma tatino naštve 😀 😀 😀

zuzula28
23. aug 2008

macka, aj ty máš pravdu s tými platmi, ale v tomto som už prestala ľutovať všetkých zamestnancov v iných oboroch, lebo môj muž je štátny lekár a ich mzdy sú čistým výsmechom za toľkú zodpovednosť a z tohto novodobého honu na našich " zlých, nezodpovedných, pažravých, korupčných a tupých" doktorov sa mi ježia chlpy 😖 😖 😖 A pritom sa často hodnotí to, čomu ľudia vôbec nerozumejú ☹ ☹

libka1
24. aug 2008

Mima, veď predsa odpovedať na otázky hoc aj miliónkrát za deň je pracovná náplň predavačky... či nie???? 😕
Mňa keď sa v robote môj užívateľ spýta 1000x tú istú vec (a ver že to robia), tak na neho nezazerám, nehučím ani nič podobné, ale stále dookola vysvetľujem... proste je to moja práca... 😉
Jo, Metro Nitra - pani na vstupoch, asi sme sa jej nemali pýtať, bola to pre ňu nevhodná otázka, ale teda to bola iná fúria... milujem ľudí ktorí o uvedenom nič netušia ale zato sa vyjadria 😒 Ako keby bola hanba povedať, prepáčte, s týmto ja nemám nič spoločné, opýtajte sa na reklamáciách... Už sme boli od nej 20 metrov a ešte som ju počula ako nás kolegyni ohovára, že načo sme to kupovali keď sme nespokojní 😅 ... Ale toto nie je o konkrétnom obchode, toto je o ľuďoch, všase sa nájdu aj fajn, aj na hlavu... 😎
Penzión u Anny Žemberovce - mali sme tam párty po svadbe, a 5 dní pred oslavou povedala prevádzkarka do telefónu nech jej do pi.. dá pokoj ... keď sa jej pýtal koľko majú presnú kapacitu postelí... Personál tam bol ináč fajn, aj sme boli v podstate spokojní, ale prevádzkárka totál debil... potom sme sa dozvedeli že mala dcéru v nemocnici... neviem nakoľko ju to ospravedlňuje.. ja by som tam určite viackrát nešla a neodporučila ani nepriateľovi, pretože takýchto výstupov nám spravila viac... a darmo sa ostatní snažiili keď ona dokázala jednou vetou ničiť 😒 😒

lefika
24. aug 2008

zuzula, navyse si myslim, ze taky lekar musi znasat emotivne vystupy pacientov ovela castejsie ako predavacka. je to pochopitelne, ked ide o zdravie, nie len o "trendy" tricko 😉 ale to ohodnotenie je fakt ubohe ☹ aj ked niektori lekari sa spravaju tak, ze ti daju jasne pocitit ich frustraciu 😠

orinka
24. aug 2008

Milá mima 😉 nie si jediná, ktorá sa v práci zlostí a rozčuľuje... hold to je daň za to, že pracovať sa musí... v každej robote sa nájde niečo alebo niekto, kto ťa znervózňuje... ale keď raz máš robotu, ktorá si vyžaduje kontakt s ľuďmi, tak sa tak treba aj správať.... že ťa rozčuľuje, že napriek množstvu nálepiek o cenách a pod. sa ľudia pýtajú? Moja mama učí v škôlke a už dvadsaťpäť rokov deň čo deň opakuje ako pokazená platňa: mamka sa vráti, príde, neplač.... a tiež nemôže dieťaťku vynadať... hold, treba byť trpezlivý 😉 A ja vravím vždy len jedno pri týchto zamestnaniach, kde je pracovník očividne znechutený robotou, platom, ľuďmi... keď ťa to nebaví, mala si sa lepšie učiť a mohla si sedieť niekde v kancelárii a robiť šéfku... 😉

roasha
24. aug 2008

mima podla vsetkeho robi.................... v jednote.......... 😀 😀 😀
presne tak,ako pisu babule"ty si tam pre zakaznika,nie zakaznik pre teba!" 😝

erikasadek
24. aug 2008

ahojte ja sa pridam , mila mima vsade na svete otvaracia a zatvaracia doba je pre zakaznika to znamena aj ked sa zatvara o 2000 tak 1959 ked vojdem tak ma musia pustit tak to je, to je doba pre zakaznika, a nie cas ked predavacka konci pracovnu dobu.takze staznosti takehoto typu nikde neobsoja iba ak na slovensku.
lidl je nemecka firma a vsade funguju rovnako, vyber pracovnikov a sluzby zakaznikovy.
ja zijam v zahranici ani tu to nie je vsade ruzovo , aj tu su ludia plateny , min mzdou, avsak ked sa ti nepaci mozes ist, pracovat niekam inam.
neochota, v sluzbach je slovenska specialita, a poznas ju hned ked prekrocis hranice a je to smutne.
pretoze ceny mate svetove, a sluzby mizerne.
lutujem vas slovenske zakaznicky.

roasha
24. aug 2008

erikasadek,my-slovenske zakaznicky ti dakujeme za porozumenie. 😀
napisala si to na 100bodov. 😉 🙂

erikasadek
24. aug 2008

dakujem ti, ved viem ako to chodi, je mi to vzdy luto , ked pridem domov,vzdy ma neaka vytoci v obchode, za uplnu somarinu, najhorsie to bolo este davnejsie ked stale za tebou chodili a pokukovali ,ci nahodou nieco nekradnes, a hlavne ,ze som mala v kosiku, tovar za 2000 SK, chapes to?

adulik23
24. aug 2008

pisete tu len o obchodoch, ale ja mam teraz cerstvu skusenost s restauraciou.
steam and coffee na mytnej ul. v ba. totalny hnus. casnik maximalne otraveny, arogantny, jedlo nechutne a ked som zbadala obrovsku pavucinu ... fakt sme lutovali, ze sme odtial nezdrhli. za 2 jedla, 1 dzus a 1 mineralku sme dali 800sk! 😕 😝 😝
nikdy viac.

a skusenost z obchodmi: chodila som aj s kamaratkou (obidve sme mali deti v kocikoch) po zlatnictvach v avione a okrem primosy sa nas v ani jednom nikto nespytal, co si prajeme. vsade na nas zazerali, ze co sa tam trepeme s kocikmi, aj tak sme chudobne, lebo sme na materskej. 😠
uz nikdy do tych zlatnictiev nevkrocim.
mimochodom v primose sa nam venovali 2 predavacky, na pult nam vylozili veeeeeeela nausnic a kym sme si vyberali, tak nam este zabavali deti. 🙂 tomu hovorim profesionalita. 🙂

vinka
24. aug 2008

Tak sa musím pridat lebo v Poprade je zjavne viac neochotných predavačiek.Mima sa opísala správne nebavý ju to robí to len pre peniaze.Ja sa stále usmejem ked vojdem do obchodu lebo chápem,že to nemajú jednoduché.V sintre na námestí som kupovala syr tehlu.Pekne som poprosila predavačku citujem."Prosím vás budem vás velmi otravovat ked vás poprosím tu tehlu narezat?"čakala som odpoved nie nech sa páči.Ale pani predavačka mi odpovedala stroho"áno nemám čas."Tak to mi aj úsmev spadol.Ked vydela môj údiv na tvári zjavne si uvedomila čo povedala.A od toho času chodím tam len v najnutnejšom prípade po pečivo ale ak mám všetko tak tam radšej ani nejdem.Ja takto k slušnosti vediem aj syna.Bol v jednej značkovej predajni s mojou mamou.Kúpila mu šiltovku.Predavačka pri kase ziapala po kolegovy a bola nahnevaná.Zo všetkým trieskala.Natukala sumu a buchla tú tašku na pult.A môj syn ju vzal a nahlas povedal."Teta dakujem vám velmi pekne."Predavačka sa zarazila lebo asi zistila,že ludia sú aj slušný aj ked ona je nepríjemná.Potom sa schladila a odpovedala kludne.No zase lekáren v Poprade Máj tak tam musely zjavne konkurz robit na lekárničky.Tolko ochoty a ohladuplnosti som už dlho nevydela.Aj ked to nevezmem ale stále s úsmevom mi ukážu a poradia.Asi preto sú tam dlhé rady 🙂

vinka
24. aug 2008

Tak to aj moja sestra mala skúsenost zo svadobným salonom ktorý sa rušil.Bola sa spítat po kolko sa predávajú šaty svadobné a ona,že po 3000.Tak na druhý den tam prišla bolá ináč oblečená a mala zlatú hrubu retaz na krku.A pani predavačka jej oznámila,že šaty sú po 5000.A ona sa spítala ako je to možné ešte včera stáli 3000 a dnes 5000?Pani predavačka vydela tú retaz tak myslela,že je zasipaná peniazmi.Potom jej ich predala za 3000 ale povedala jej,že rukavice jej nedá ani pelerínu.Ale pelerínu mala doma nepotrebovala a bola si požičiat v inej svadobke kruh pod šaty a pani jej tam ponúkla rukavice,že ked si ich opravý tak jej ich daruje.Takže aj taká ochota predavačiek je.Nech sa tým"mylím"dobre predáva vid.mima 😕

bambusko
autor
24. aug 2008

spomenula som si na jednu milu prihodu z kauflandu pp, nasa ema mala vtedy asi 4 roky. v pokladni bola mlada dievcina, asi brigadnicka, kym blokovala nakup, ema z nej nespustila oci. dievcina vyzerala uz dost unavene, mala rozponuty plast a pod nim nejake tricko s obrazkom. ema po chvili zahlasila: "mas pekne tricko!" a slecna sa krasne usmiala a milo odpovedala "dakujem", hned ju aj unava presla 😅

lefika
24. aug 2008

mna este strasne stve, ked mi predavacky drzo tykaju a stava sa mi to dost casto, dokonca aj ked som s dcerkou. ja neviem, ci vo svojich 28 vyzeram az tak mlado, aby sa na mna zenska vo fast foode vyrutila so slovami: "a ty chces co?", ale aj keby som rovno mala 14, je to riadne drze. ako obranu pouzivam tykanie aj ja, tetke odpoviem: "daj mi jeden langos" 😀 niekedy sa ospravedlnia, inokedy na mna zacnu hulakat, ze co si to dovolujem 😠 ...fakt by mali poniektore ist pracovat ku kravam 🙄 a ked tu uz menujeme, tento priklad bol z fast foodu v galante na hlavnej 😉

libka1
24. aug 2008

Lefika tykaju? To už čo sú za drzane? Alebo vyzeráš fakt veľmi neopotrebovane 😀 😀 😀

libka1
24. aug 2008

Máš krásne dítko 🙂

prasiatko30
24. aug 2008

mne by to tykanie ani tak nevadilo pokial su slusne a ochotne a netvaria sa ako by si jej isla zjest obed.

inak na sk sa mi vela krat otvara nozik vo vacku i ked musim podotknut, ze sa to uz dost zmenilo a je tiez dost ludi, ktori sa naozaj snazia aby tie sluzby stali za to. ale este stale je vela nedostatkov a taky pristup ako tu prezentuje mima1 naozaj nedava nadej na to, ze sa to v dohladnej dobe zmeni. ☹

ja neviem ci si este pamatate ale ja sa musim stale pousmiat nad tym ako este pred viac ako 10mi rokmi ma v nasich obchodoch pravidelne nahanali s kosikmi - ja som obycajne vchadzala do obchodu bez kosika - na jeden rohlik nebudem predsa brat velky kosik - moja mamca sa za mna za to fest hanbila - lebo tie vykriky pohorsenych predavaciek bolo pocut na celu predajnu 😀

lefika
24. aug 2008

libka, vdaka 🙂

neviem ci vyzeram az tak neopotrebovane 😀 ale malujem sa minimalne a obliekam sa sportovo, mozno aj to zavazi. ale obcanak si odo mna nepytaju, ked kupujem alkohol, tak to asi bude fakt len ta drzost 😠

ella1
24. aug 2008

baby,tak súhlasím s vami.vo všetkom.
presne to tvrdím aj ja, či ide o predavača alebo lekára,JA ho živím a aj ked je to možno mizerný plat,čo majú,väčšina z nich si ho vybrala(lekári) a zvyšok sa mal asi lepšie učiť (predavačky,čo to robia len kvôli peniazom).ale sú tam kvôli mne a nie naopak,tak vyžadujem aj také správanie.
ano,každý môže mať zlý deň,ale my nemôžme za to,že niekoho ráno niekto nasral!

ja som pracovala s ľudmi.a tiež som mávala zlé dni alebo veľké stresy z práce a bolo veľmi ťažké sa vždy správať milo.(robila som faktúry,hotových výrobkov,čo išli na vývoz)takže si po faktúry chodili vodiči kamionov.a poviem vám,že s niektorými to bolo vážne drsné,niekoľko krát boli riadne hádky a museli zasahovať SBS.ale väčšina z nich boli normálny,najhorší boli gréci!nechceli pochopiť,že aj ked je kamion naložený už pár hodím,že nemôže odísť,lebo ich šef nezaplatil tovar.väčšinou sme si to zlízli my,čo sme za to nemohli.
ale to chcem povedať,že vždy ked som aj bola nepríjemná,tak hned ma napadlo,ako neznášam,ked sú hlavne na uradoch takíto ľudia a odnechcelo sa mi byť nepríjemná.v zmysle hesla nerob druhým to,čo nechceš aby tebe robili.... 😉

a ked stretnem v obchode predavačku typu mima,tak ma tam videli naposledy 🙄

ella1
24. aug 2008

lefi-s tým tykaním.u nás v bývalej firme bola a asi ešte je jedna taká drzá ženská v jedálni!!!za každým nás poohovárala,napriek tomu,že my sme vyzerali slušne,oblečením aj správaní.(iné socky tam robia) drzo mi tykala a správanie des a hrôza.tiež sme sa s ňou pochytili!!! 😠

lefika
24. aug 2008

ella, predavacky typu mima budu len radi, ze im tam uz nevlezies a spokojne budu obe strany 😀 teda az na majitela, no 😅
ved si citala, nevies presne, co chces, tak co tam vobec robis? 😉 😝

ella1
24. aug 2008

no ved chudáci majitelia.sa im nečudujem,že väčšinou si tam robia sami.......ved z toho žijú,ale to tie úžasné predavačky asi netankuje.... 😝

a ešte som zabudla.ja sa už teraz väčšinou v obchodoch tvárim odmerane.až ked je milá obsluha,som ochotná byť milá aj ja........majú čo chceli.......(aj ked viem,že výnimky si to odskáču)