ASKO Poprad. Zažili sme neochotnú obsluhu

bambusko
23. aug 2008

urcite aj vy ste sa niekde v obchode /ne/dockali obsluzenia a pisat staznosti nema cenu, tak im urobme reklamu aku si zasluzia.

mna pred par tyzdnami nastvali v jednom velkom obchode s nabytkom. chceli sme kupit komodu do detskej izby s manzelom cestou do prace. potesili sme sa, ze je uz otvorene, najmladsi zaspal v autosedacke, tak sme ho nechali s najstarsou v aute a sli sme to vybavit. kym sme sa dopracovali k oddeleniu detskych izieb, stretli sme asi 5 zamestnancov, ktori na nas zazerali a nielenze nepozdravili, ale ani neodzdravili 😖 ked som poprosila jednu slecnu, ci nas obsluzi, odvrkla, ze este nie je otvorene. a ako sme sa dostali dnu? len mykla plecom a odisla. bolo par minut pred deviatou, kedy mali otvorit, tak sme pockali a sla som znovu za tou istou pracovnickou, ta sa opierala o stol a ignorovala ma. manzel hned skonstatoval, ze teraz nas urcite neobsluzia, tak sme sli prec. pri vchode som sa pani v pokladni spytala, preco nam nikto nic nepovedal, ze este nie je otvorene. ta tiez len zazerala telacim pohladom a mykla plecami. ze toto ich spravanie nebola nahoda, ma presvedcila kamaratka, ktora tento tyzden v tejto predajni kupovala postel - trvalo to hodinu! nazov predajne je

ASKO POPRAD

lefika
28. aug 2008

vinka, ved udene dlhsie vydrzi 😉

vinka
28. aug 2008

Ale zas všetko údené nemusí byt 😕 či hej? 😀

lefika
28. aug 2008

skusenost zo zel. stanice: pytam si listok do ziliny, vezmem, zaplatim a potom pozeram, ze na listku napisane, ze trnava. stali rovnako, tak som si tonevsimla hned. idem spat k okienku s naivnym ocakavanim, ze sa mi tetula ospravedlni a vymeni listok.
no, ona ho sice vymenila, ALE: nahucala na mna, ze ci som si to nemohla vsimnut predtym, ako ho vytlacila, ze ved na monitor jej vidim 😕 😕 😕 a ze ona s tym do trnavy akoze teraz ma robit. som jej povedala, ze si ho ma strcit 😠 no, este ze bola za sklom, inak by sa asi na mna vrhla 😀
podotykam, ze nemala len zly den, ona je vzdy takato "mila", ale dnes sa prekonala 😝

nanyka
28. aug 2008

no ked som to videla, tak som to pekne husto okomentovala a odisla prec..hm..a odvtedy som tam nebola 😅 .

terezzka11
28. aug 2008

jeej. toto je dobra tema.
som typicka matka s dietatom, kocarom a milionom veci, ktore proste treba nosit so sebou. a ked mi pri pokladni predavacka v bille, podotykam, ze len jedna, zakazdym prehladava tasku, lebo manzel je trochu tmavsi a mala je po nom, tak sa ma to bytostne dotkne. nikdy nikomu inemu, len mne. ked mala malá pol roka nurala aj v kociku. nikoho tam nemala, tak mala cas. Ale to som sa jej uz sarkasticky opytala, ci jej nemam zavolat na pomoc veducu, aby jej nadvihla dieta, ci pod nim nie je flasa rumu. tak odvtedy do kocika len od kasy nakukne a pozrie do tasky. ale aj tak sa ma to dotklo.
a este k jednote- kedysi nam komplet vymenili v jednote pri dome personal a ked niekto prisiel, tak sa tvarili ze prievan im tam s dverami bucha...tak som vzdy pri prichode miesto kludneho pozdravu pozdravila hlasnejsie ako sa patri, sem tam som bola drza a kricala som od masoveho pultu na pani pri kase ze chcem 20 deka salamu (chodievala som tam pred obedom, ked tam nikoho nemavali, neznasam preplnene obchody, chyta ma z toho panika) alebo ze maju stare jogurty stale vylozene, aj ked som ich na to upozornila uz pred 2 dnami a po mesiaci mojich kazdonennych nakupov zdravili uz same 😀 a nielen mna. zistili, ze im tam chodi len mala skupina ludi z okolia a ked budu mile, budu chodit radsej k nim ako do billy, ktora ma sice vacsi vyber, ale neochotnych predavacov.... (ale zrusili ich aj tak)
este poviem, ze aj ked som slusna a vied cakat, kym predavacka dotelefonuje s kamoskou o tricku na piatkovy vecer(to bol teda rozhoror 🤐 ), ak ma niekto vedome ignoruje a obchadza, alebo cakam v restauracii dlho na obsluhu, zdvihnem sa a odidem.kazdy z nich je plateny od trzby, sukronik mu da minimalny plat+biedne percentá z predaja. ak je blba a nechce ich, nevadi, zarobi si nejaka ochotnejsia... tiez som bola predavacka, ale aj so zlcnikovym zachvatom som sa vedela na ludi usmiat a poradit co len chceli. niekedy kupili aj co nechceli 😀

ella1
28. aug 2008

terazka-a to si si nechala? 😕 na to nemá právo prehľadávať ťa 😠 môže si akurát tak zavolať políciu,ked chce...ale tí by ju po čase asi poslali niekam!

erikasadek
28. aug 2008

terezka, ty ma ale trpezlivost, ale aj stastie na podobne potvory? teda skusila by len , teda ked ma slusne security poziada, o moznost , co mam v kosiku , to mi nevadi nato je tam, avsak, ak by isiel nato len kvoli , tomu , ze mam inu pokozkua nudi sa , asi by mu to nepreslo.
teda uz sa mi to stalo, a bol stoho pruser pre dotycneho, kazdy cernoch si mysli , ze je dolezity, ked roby security a hlavne , ked moze obtazovat bielu.

vinka
28. aug 2008

Terezka dobre ti radia baby nedaj sa.Ona ta nesmie prehladávat.Také pi...milujem ktoré si myslia,že ked je za kasou tak zožrala všetkú múdrost sveta.žiadaj si nech zavolá políciu a ju to isto prejde.Ved to je úbohe.No a čo aj keby si z kambodže bola.Ved musí mat dôvod nato ale nie farbu pleti alebo oblečenie.Mi ked sme byt prerábali tak som bola s mužom v domácich potrebách.A on bol v montérkach ja nič moc lebo som bola začiatky tehu a ešte som nemala tehu veci.A kupovali sme otvarak na konzervy.Tak nám ponúkla taký najlacnejší.Chcela som motilíkový ale hned ma upozornila,že stojí 200 sk.Ja som povedala,že viem a čo.A išly sme sa ešte pozriet po predajni tak chodila len za nami alebo zakukovala.A vtedy sme ešte kúpili strieborné tácky tak na nás divne pozerala ako keby sme z marsu prišli. 😀

nanyka
28. aug 2008

😀 ja ked som prisla prvykrat domov s tazko zarobenymi peniazkami na lodi (rok 2001,este naivna a neznala,ze na sk sa nakupovat neoplati 😀 ), zamierila som do znackoveho obchodu a predavacka si ma odmerala od hlavy k pate, otocila sa a nezaujem..
vsetko na mne trochu viselo, kedze som vyrazne schudla od tej lopoty..no bola som v cistom, slusnom obleceni a ona nemala pravo ma sudit 😠 ..keby chudera vedela, ze som mala vo vacku obnos penazi, ktory ona nezarobi ani za rok a ja som ho chcela minut na handry...
hluuuupi ludia ☹ .

sstefi
28. aug 2008

jednota? ja tie damy volám "staré jednotácke líšky" 😅 😀

ale napr. u nás v celkom fajn, nemam problem, že by na mna niekto nejak drzo a lenivo posobil.práve naopak, ale poznám zopár obchodov v niektorých dedinách, kde to funguje tak, ako to vy opisujete. 🙄

sstefi
28. aug 2008

a raz sme vchadzali s kamoškou do obchodu s textilom(normalny obchod nie nejaky činan a pod. tí tu tuším ešte ani neboli) a odrazu: "čo vám trebaaa!?!" my sme ani nevošli obe do obchodu, tak nás trošku prekvapila a kamoška jej na to: "marcipányyy" to už šokla aj mna, 😲 predavačka zmenila farbu. 😕 😀
tak sme rychlym pohladom mrkli na tovar a išli von 😀 😀 😀

kikina30
28. aug 2008

Ahojte ženy. Ja vám môžem ponúknuť pohľad zo všetkých strán. Bola som ako vy normálny, slušný, skoro vždy usmiaty zákazník. Mám rada prácu v ktorej môžem sa naplno realizovať a komunikovať s ľuďmi. Vybrala som si zamestnanie radovej predavačky lebo ma to strašne bavilo. Spoznala som cez svoje zamestnanie veľa ľudských osudov a príbehov. Môžem sa aj pochváliť že vždy som ku každému zákazníkovi našla prístup. Naši zákazníci sa stali pre mňa takou veľkou rodinou. Vždy sa mi podarilo uhádnuť čo ten alebo onen človek momentálne potreboval. Ale ako mnohí tu spomínali ani ten náš kolektív nebol veľmi milý. Ženy z neho ma obviňovali že som im v obchode nasadila latku "obsluhy zákazníkov" až príliš vysoko ( ako že som ku zákazníkom až príliš milá) a že oni popri mne vyzerajú ako "hrubosť sama". ( Hmm to akože som mala začať byť ku zákazníkom menej ochotná.) A keď som to odmietla tak mi začali strpčovať život, robili všemožné veci aby ma očiernili pred vedením obchoda. Tak som radšej odišla a začala inde. Nebudem vás trápiť zoznamom obchodov ktorými som prešla, v skratke vždy sa našiel dôvod odchodu z neho ( kolektív, šefstvo a t.d ). Ale nikdy tým dôvodom pre výpoveď neboli zákazníci. Teraz mám vlastný, hoci maličký, ale krvopotne rozbehnutý obchodík. Strašne rada obsluhujem a komunikujem s ľuďmi. Veľa ľudí z môjho okolia bolo skeptických, že mi to skrachuje, že také obchodiki zadusia nákupne centra. A veľa okolo mňa ich aj skrachovalo ale jedna pani ( moja terajšia zákazníčka ) mi povedala. Citujem: Mila obsluha aj boľavú dušu vylieči. Nechcem si robiť reklamu a ani sa nechválim len chcem poukázať na fakt že kto CHCE byť milým na ostatných, dokáže byť milým aj na čerta. Každý mame občas zlu náladu ale predavačka musí byť VŽDY ochotná a milá. Je to jej zamestnanie ktoré si dobrovolné vybrala a je práve za to platená ( nie len za dokladanie tovaru. ) Bráňte sa ženy proti zlej obsluhe a ozývajte sa proti nej mate na to PLNE PRAVO. A ženám typu mima ( neuraz sa ) radím si nájsť iné zamestnanie.

tutifruti
28. aug 2008

...Ja som bola raz v zime na nákupe bonboniéry /neviem ako sa to presne píše 🙂 / s kámoškou... do vrecka bundy som si strčila rukavice /predavačka ma videla, myslela si, že som niečo zobrala.../, a nakupovala som... Pri pokladni ma odchytila predavačka s vedúcim, že nech idem s nimi.. /dozadu/... Kámoška mi kričí od pokladne... "kde ideš.../ a ja /nedôvtipná/:"Idú mi zabaliť bonboniéru..." 😀 Tí na mňa pozerali..., ale bonboniéru potom zabalili.... 😉
...Tých skúseností s nepríjemnými predavačkami je veľa... o to viac potom poteší jedna, dve príjemné...Mňa minule potešil jeden predavač... Chcela som si /naivne/ s dvoma deťmi pod pazuchou, kúpiť rifle... No spotená som bola asi aj za ušami... V jednom obchode mi predavč... bavil deti, pustil ma k nemu do /kancelárie.../, lebo moje dve "hviezdy" mi potrebujú niečo dôležité povedať práve vtedy, keď stojím v nohavičkách v kabínke..., tam som sa obliekla, vonku pred zrkadlom skúšala... Nevedela som ani veľkosť, tak som sa ho opýtla, že on má určite lepší odhad... vybral mi asi päť kusov, všetky viac, či memej sadli... No bola som fakt z neho hotová...

kikina30
28. aug 2008

Tutifruti máš recht sú ľudia a ľudia. 😅

bambusko
autor
28. aug 2008

kikina, co predavas? by som aj do presova kvoli tebe isla 🙂

kikina30
28. aug 2008

Bambusko veci pre moletky. 🙂

bambusko
autor
28. aug 2008

😀 😀 😀 teraz, ked uz mam "len" 8kg navyse? aj ich ponukas niecim? 😀

kikina30
28. aug 2008

😀 😀 😀 Ako si uhádla? Áno, cukríkmi ale nie len ich, najme detičky čo s nimi chodia. 🙂

bambusko
autor
28. aug 2008

vies, aby neschudli a neprestali k tebe chodit 😀

kikina30
28. aug 2008

Nieeeee to sú tie také malinke pepermintky z tých sa tak nepriberá. 😀

kikina30
28. aug 2008

🙂 Dobré sa mi s tebou keca ale sorry už musím isť spať zajtra skoro vstávam. Mám zajtra veľký upratovaci deň 😀 😀 😀 . Konečne po dlej dobe 😒 😀

chichinka
28. aug 2008

no ja mam cerstvu prihodu, som momentalne v Spanielsku... boli sme v obchode so sesternicou a skusali sme si rifle, mala som dvoje - z jednych pri skusani vypadol alarm - skontorlovala som si, ci je na oboch rifliach jeden prispendleny - bol, no i tak som vypadnuty alarm vlozila naspat do vrecka...kym som s nimi manevrovala, vypadol mi ten alarm niekolko raz - uz som z toho bola otravena a tak som ho polozila na pult pri skusobnych kabinkach (uplne verejne 😀) a sli sme dalej. nato sa za mnou vyrutila predavacka, nieco na mna hulakala v jej rodnej reci a mavala mi pred nosom alarmom 😀 dovtipila som sa, o co ide, tka som jej ukazala pripevneny alarm na oboch gatiach a povedala som jej, ze nehovorim spanielsky, ze mozme skusit anglictinu a ze ten alarm jednoducho z gati vypadol a hla, tu je povodny, na svojom mieste. vobec sa na to nechytala, stale na mna hucala a kmasala ma za ruku 😀 ako zlodejku 🙂 dost som sa na tom bavila ale zaroven to nebolo najprijemnejsie - cely obchod sa kukal. 🙄 uz som len cakala, kedy ma odvedie k veducemu 🙄 dialog pomocou ruk, noh a rifli chvilku trval...potom som si povedala, ze staci a otocila som sa a isla dalej (aj s nestastnym ulovkom). a aj predavacka to vzdala 😀
ako chapem, mohla si mysliet, ze som to dala dole - ale mohla sa trosku ovladnut, spanielka jedna 🙄
tym som len chcela povedat, aj mimo SR maju predavacky sem- tam zly den 😀

zuzula28
28. aug 2008

baby ja neviem čo sa stalo, ale dnes som bola v našej jednote (spomenula som si, že mi treba hubky na riad) a všetky baby tam makali o 106, skoro som obrebtavela, v každej uličke po tri a cenovky len tak lietali...a dokonca boli milé premilé, sááákriš, nebonzoval im niekto z koňa 😅

libka1
29. aug 2008

Kikina bodaj by takých ako ty bolo viac, držím palce... 😉

zuz23a
29. aug 2008

chichinka no v Španielsku majú asi iné normy, ako sa správať ku zákazníkom. Ja som raz v jednom obchode kupovala s priateľom topánky. A tak rozmýšlal, ktoré si zoberie, lebo na jedných sa mu páčila farba ale mali len o číslo väčšie. A druhé boli ok, ale farba nesedela. Tak sme sa tej predavačky spýtali či rozpráva anglicky a ona že ano. Priateľ sa snažil predavačku poprosiť či by nám ich na pol hodinku neodložila, že sit o rozmyslíme, lebo bolo pár obchodov ešte pred nami a tie topánky mali už len posledné kusy. A ona že samozrejme nie je problém, strhla mi kabelku z pleca a zavesila ju asi ako zálohu, že sa ozaj vrátime za predajný pult. No skoro ma šlak trafil. Všetky peniaze a doklady v kabelke a ona mi ju uchmatne 🙄 Zobrala som kabelku pult nepult a odkráčala z obchodu preč. Ani slovo som zo seba nedostala taká som bola šokovaná.

bambusko
autor
29. aug 2008

ja som zase v spanielsku zazila pred 10 rokmi prve zabalenie nakupu. kym sme zaplatili, slecna vsetko pekne naukladala do tasky, aj rozumne - flasky na stojaka, krehke veci navrch a s usmevom tasky podala. joj, ako by sa mi to zislo v nasich obchodoch, tak musim strazit decka, ukladat, platit a este aj odstrkovat dalsieho zakaznika, ktoru mi lezie na chrbat 🙄

chichinka
29. aug 2008

zuzi, tak to je sila!!! 😠 to by aj mna vystrelo, to akoze kabelka zaloha za odlozene topanky????

bambusko, presne, tu kazdy nakup zabalia, je to vcelku fajn, obaja jej cumime na ruky, ked nam to uklada 😀 casto tak ze v kazdej igelitke mame len nieco - vysledok - milion igelitiek 🙂 mohli by sme ich rozdavat pri vchode do hypernovy 😀 (tam sa za ne plati tusim)aj ked to nie je velmi ekologicke...
sem tam sa mi stalo, ze som zo zvyku schmatla veci a hned si ich zacala ukladat - tak tooo na mna kukali 😅

erikasadek
29. aug 2008

zuzi nemam slov, ja asi by som zavolal aj policiu na nu potvoru jednu, ved tomu uz sa

erikasadek
29. aug 2008

da povedat len jedno zlodejstvo ak ti ju strhne spleca tak to je zlodej 😒

nanyka
29. aug 2008

to balenie nákupov sa aj mne páči 😉 je to fakt supiš..minule som si to začala ukladať sama a predavačka hneď pribehla, ospravedlnila sa a nákup mi uložila..
keby tá vedela, že u nás na mňa skôr predavačka zazerá, keď nestíham..

to mám vtedy pripravený poruke svoj obľúbený komentár: "veď nie som šiva!" 😀 a keď nevedia, kto to šiva je, tak sa bavím dvojnásobne 😀 😀 😀 .