Augustovky 2006 II. Pridajte sa

elliana
20. júl 2007

Babule, dufam, ze sa nehnevate, ale ja uz fakt nemam trpezlivot, kym mi to natiahne...
Vitam vsetky a dufam, ze diskuse neochladne..ale pocasie by mohlo 😉

narcisa
7. sep 2007

ahojte babenky

tak mimi predbehli sme vas Budeme sa modlit aby vysli aj vam neake zubocky

ozaj babky Mam uz malo mliecka a prikrmujem sunarom co celkom dobre znasa ta moja bambulka ale chcela by som sa vas opytat odkedy jej mozem miesto sunaru davat kravske mlieko a kolko asi a kolkox denne Este sme ho velmi nevyskusali mozno 2x po dovrseni 1.roku aj to asi po 30ml (bananove mliecko)k ranajkam a co davate detom na ranajku?

jana188
7. sep 2007

to kravske mlieko by aj mna zaujimalo, zatial som nedavala. a niektore ste tu pisali ze davate pudingy, ake? a krupicovu kasu? malym z toho nic nie je?

my na ranajky davame iba mliecko a ked chce tak trosku chlebika.

adriana111
7. sep 2007

ahojte, zase sa hlasim. mala som chvilku odmlku a vy ste sa tak pekne rozpisali. nesiel nam pocitac, mali sme tam nejaky sajrajt (nejaký virus), al uz by to malo byt ok. lebo bez pocitaca som uz hotova ☹

narcisa, gratulujem k prvemu zubku, neboj, oni sa pekne rozbehnu a za chvilku ich bude plna pusinka. nam dnes vysiel 12. 🙂

my na ranajky (cca o pol siedmej) tiez davame len mlieko, chlebik mala papava az okolo deviatej. ja jej davam nutrilon, za den ho vypije cca 600ml(250 rano, 100 obed a 250 pred spanim). ja osobne by som kravske mlieko este neskusala. niekde som citala, ze najlepsie by bolo davat tieto umele do 3 rokov, ale to sa mne osobne zda dlho. mozno by som po troche zacala skusat tak po 1,5-2rokoch a urcite najskor plnotucne. a zalezi aj od toho, ci nie ste v rodine nejaki alergici. ja to mam takto odskusane u starsej dcerky, nie je kam sa ponahlat. pudingy som este neskusala, ale starsej som varievala najprv z umeleho mliecka. a detska krupica je vhodna az po 3.roku, klasicka kasa je vraj tazka na zaludok.

elliana
autor
7. sep 2007

caute, baby ja sa uz 10 min. smejem, aky mam vykonny vysavac...Som malu dokrmila polievkou a ako uz byva u nas zvykom, na podlahe skoncilo asi 10 kuskov mrkvi a rezanca. Surne som potrebovala na WC, malu som vysupla zo stolicky na zem a ked som sa o pol min. vratila, dlazka cista. parada, co?

co sa tyka mlieka, ja jej uz obcas, ked robim omacku, davam do nej kravske. Uz sa mi nechce vsade pchat nutrilon, lebo to dost zmeni chut a aj omacka je potom taka nasladla

adriana111
7. sep 2007

elli, podobny vysavac mam doma 🙂 niekedy, ked nechce jest, tak si robime srandu, ze jej to rozsypeme po zemi a vsetko popapa 😉

pri Natalke som tiez davala kravske mlieko skor do varenia nez na pitie, ale az po 1,5 roku. a teraz doma omacky nevarime, my sme skor stavickovi, ale najradsej ma Ninka aj tak "suche" masko, ktore moze jest rukami. a omacky zatial vsetky vypluvala 😒

mimi
7. sep 2007

ja som zase citala, ze do dvoch rokov sa nema davat kravske mlieko.
Babenky, ake nove potraviny ste uz pridali? Minule som malemu uvarila svieckovu s knedlikom a normalne ju nechcel, take dobre jedlo 😒

narcisa, dakujeme, kazdy den cakame, kedy mu tie zubky vylezu, dnes sa mi aj zdalo, ze mu vyliela horny zubok, lebo ma skusal hryzat, ale ked som skusala lyzickou, tak nic mu tam nestrngalo 😒

elli, tak treba stolovat ako japonci, na zemi 😀 😉

aj u vas cely den prsi? este som ani nos nevytiahla z domu 😒

mimi
7. sep 2007

adriana, nam casto nesiel net a nakoniec sme zistili, ze je to chyba v PC, tak sme si konecne zadovazili novy. Dnes nam ho akurat doviezli, tak mam co teraz studovat 😀 Este si musim zvyknut na tu velku obrazovku 😅

wladka
7. sep 2007

my uz pomaly vsetko papkame, nesolime 😉 .. plnotucne mliecko davam, len Rajo, sa mi zda fajn.. do pudingov, omaciek, aj krupicovu kasu robim.. myslim, ze ked mliecko prejde varom, neuskodi dietatu.. pit pije sunar, to tak.. 😉 ..ja planujem tiez do dvoch rokov .takto. 😉

elli, my jeme zasadne vsetko co je na zemi 😀 .. ale dala som stolicku dole, takze na nu vylezie sama, sadne si, papkame takto.. a ked utecie, ci kapne dole, uz aj zlezie a ide na zem 🙄 😅 .. ide to dost na nervy, bo takto dlho papame, co uz.. sa smejem ze bude poriadkumilovna.. 😉

mimi
7. sep 2007

wladka, takze uz malej nevaris zvlast?

mimi
7. sep 2007

dnes som mu prvy krat urobila sojove rizoto a to mu chutilo 🙂 ja zatial zvlast varim pre neho.

wladka
7. sep 2007

mimi, nie nevarim zvlast.. obcas, je to teda vacsinou, ze zacnem spolu varit, a potom len jej odoberiem, a nase dochutim.. 😉 .. samozrejme, ze jej obcas varim zvlast, u nas nik nemusi spenat, tak jej ho urobim, so zemiacikmi.. ale vacsinou varim take, aby mohla aj emi jest.. 😉

mimi
7. sep 2007

Davas malej aj cibulku?

co ste dnes robili v takom uplakanom pocasi?

elliana
autor
7. sep 2007

mimi, ja varim stale zvlast. A tak som sa tesila, ze ked uz bude mat rok, mozem varit z mnozstva surovin....a stale vaeim to iste. Ale Zoji chuti a az prilis. A tiez nesolim, len som minule uz rozmyslala, ze ci jej sol nemoze chybat, lebo co mam sprej do nosa, marimer, tu morsku slanu vodu, tak tak ho cucala a ked som strekla, tak sa az olizovala. No neviem...

elliana
autor
7. sep 2007

mimi, my sedime doma, ale mala sa zabavala, ona si vylezie na schodiky, ked ich dam k linke a so mnou "umyva" riad, uklada salky...je zlata, ako chce velmi pomahat. A ked si predstavis, ako dlho mi asi to umyvanie riadu trva, tak nam ani nezostane na nic ine cas. Esteze mam navarene odvcera a mozno zostane aj na zajtra. Jupiiiii

mimi
7. sep 2007

elli, trosku soli sa moze dat, citala som to na babetku. Ja mu ju zatial nedavam. Aj ja som sa tesila, ze konecne nebudem zvlast varit, ale aj tak som skoncila pri tom, ze ma svoju stravu, plus stale nema zubky, tak pokracujeme v pucenej strave. Ked varim, vsade smazim cibulu, davam koreniny, tak to mu este nechcem davat.

mimi
7. sep 2007

elli, zlata 🙂 idem kuknut, ci mate dajake nove fotky v albume 😉
tesis sa uz do skoly?

elliana
autor
7. sep 2007

vies co? Este to nejako nepocitujem, ze idem do skoly. 12 idem na zapis a az potom ma to mozno chyti. Uvidime...ale dufam, ze sa budem len tesit

wladka
7. sep 2007

mimi, cibulku ako taku nie.. ale ked je v zeleninovej polievocke, dam ju.. ale jej ju nedavam.. chapenzi?

elli, a kam ta vzali??

mimi, a kojis??

elliana
autor
7. sep 2007

wladi, aj na osetrovatelstvo, aj na miijnu a charit. pracu, ale idem na misiju...Rozhodlo aj to, ze na misiji su skusky aj z angliny a aspon sa donutim nieco sa naucit

wladka
7. sep 2007

elli, tak to je dobre.. je to aktualne, a vzdy sa to zide.. je plno organizacii, plno prace a malo odbornikov na to.. 😉 .. na UK??

mimi
7. sep 2007

wladi, ja som to myslela aj tak, ci smazis cibulku a potom jej das to jedielko. Lebo ja skoro vsade davam cibulu a take smazene mu to zatial nechcem davat 😉 Ako tepelnu upravu pre neho zatial pouzivam len varenie vo vode.

a kojenie, stale ano, viac krat denne 😅 a vy ste ako na tom?

wladka
7. sep 2007

mimi, ani sa nepytaj.. pyta si aj cez den, normalne mu taha tricko 🙄 ..ale zas.. snazim sa jej to davam menej, lenze ked nemame dudu, asi sa tymto ukludnuje 😒 😠 😀 .. no zatial sa smejem, ale dokedy 😅 ..

inak vecer torobim tak, ze 120ml sunaru a potom didi.. a spokojne spinka 😉

mimi
7. sep 2007

wladi, u nas je to iste, vyhrna mi tricko, pcha rucky. Uz aj po stojacky ho kojim 😅

wladka
7. sep 2007

😅 ..aj my.. vselijako.. niekedy sedim, a ona stoji, a ohne sa.. len aby mala didi v puske..

no, idem sa chystat.. vecer frcime tani tani 😎 ..my nitrancanky.. sme spolocenskeeeee 😀 .. pridajte saa 😉

elliana
autor
7. sep 2007

wladiiiii, aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, ja som tiez spolocenska 😅 ☹

mimi
7. sep 2007

my predsa mame zuuuuuub !!!!!!! rastie nam horna trojka, mame maleho upirka 😀

wladi, tak vy si takto uzivate, hmmm? 🙂 ja som si vcera bola zaplavat, ako mi to dobre padlo, hned som sa citila o kilo menej 😅

elliana
autor
7. sep 2007

gratulujem, mimi, potesilo, vsak?

mimi
7. sep 2007

to vies elli, po takej dlhej dobe 😉

jana188
7. sep 2007

elli, a ked robis omacky, tak nedavas tam teda cibulu? a ako to vlastne robite? ja som vzivote omacku nerobila (mama to nemala rada, nas nenutila a manzel teraz po tom netuzi-myslim tie omacky) ale malemu by som mohla uvarit. uz mi lezie na nervy ze mu davam stale to iste.
a neviem ho prinutit kuskat papanie, aj tie chrumky si najprv rozmoci v puse a az potom spapa, to iste chlebik, ked mu dam jablko tak 3-4 krat zakusne a odhodi na zem, u nas vlastne vsetko konci na zemi a neviem ako to odnaucit. no snad casom.
mimi gratulujeme k zubku, zachvilku mu porastu takou rychlostou ze predbehne vsetkych
wladi prijemnu zabavu

mimi
8. sep 2007

dobre ranko, konecne je dnes trosku slnecno 🙂 huraaa, dnes uz aj vonku pojdeme 🙂