Augustovky 2006 II. Pridajte sa

elliana
20. júl 2007

Babule, dufam, ze sa nehnevate, ale ja uz fakt nemam trpezlivot, kym mi to natiahne...
Vitam vsetky a dufam, ze diskuse neochladne..ale pocasie by mohlo 😉

mimi
16. feb 2008

to je zase kosa, dnes som si normalne musela kupit ciapku 😅 vravim konecne, celu zimu som si nemohla zohnat normalnu...

adi, kde ste kupili rifle? JA neviem zohnat dajake klasicke rifle pre manzela 😒

adriana111
16. feb 2008

mimi, najprv sme vosli do obchodu, kde mali super, ale cena 1790,- co sa mi zda na denno - denne suchanie v praci trochu moc, najma, ked pri jeho praci nie je problem sem - tam nejake roztrhnut, ci znicit 😠 a potom sme isli do jedneho lacneho obhodu, kde mali farebne aj strihovo podobne, len za 500,-. no a v dalsom kupil este jedny za 300,-, ze na zodratie... takze za 800,- ma dvojo rifli a nebude mi luto, kerd ich aj znici. inak na mojho MM zohnat rifle je problem, lebo velkost 38 nie vzdy maju 😒 no, holt, kus chlapa 😉

mimi
16. feb 2008

adi, aj moj nosi cca 36-38 a je to obrovsky problem zohnat na neho rifle. Tiez mi je luto vyhodit okolo 2 tisic za rifle, ktore aj tak za pol roka znici v praci...
este zajtra skusime ist do obchodov, ale uz sme skoro vsetky presli 😒

ako sa Ninka zauca v jaslickach?

adriana111
16. feb 2008

mimi, este nechodi, az od marca. zatial sme len prihlasení a mame zaplatene, lebo sa plati mesiac vopred.
tento tyzden sa idem dohodnut o postupe zaucania so sestrickami do jasliciek, beriem aj Ninku, tak som zvedava. potom dam info.
ale uz sa nam to krati ☹

wladka
17. feb 2008

adi, neboj, to zvladnete 😉 ..

sorry, baby.. ale nejak nie som v obraze, 38 je aka velkost??? ved ja nosim 36 , obcas 38.. a chlapi tiez??? 😕 😅

ex problem s kupovanim gati nemal, ma dobru postavu, atleticku.. ale K to neviem.. 😅 zatial si ich kupuje sam.. 😀

boli sme v brne, som uplne hotova, nohy ma bolia.. 😝, a jaka kosa.. myslela som si, ze si kupim termopradlo.. 😠 😀 .. a vy ako?

wladka
17. feb 2008

a gabi, mrcha dorazlia 😵 😵 a ty si ako na tom?? 🙂

gabika146
17. feb 2008

ahojky jasne dosla vcera a zajtra plavat nesnazam to 😖
my sa chystame pomaalinky spinkat
a ako dopadlo pr.stretko?

wladka
17. feb 2008

gabi, my uz spime od 20h.. ako? dobre.. zatial som sa neprislubila, uvidime. 😉

adriana111
17. feb 2008

wladka, velkost rifli 38 je velka jak na slona - dufam, ze MM nebude citat 😀 no, tak panska 56 - 58. ja napriklad nosim rifle 26 - 27, zalezi od strihu a do tych jeho sa vojdem 2x.
ale snazi sa cosi zhodit, lebo chce v lete na dovolenke vyzerat dobre 😎 😀

wladi, ja som dnes bola len rozky na rano kupit a neviem sa doohrievat, co mi je zima 😖 takze ta uprimne lutujem, ze si sa bola vyzimit az v brne ☹

wladka
17. feb 2008

adi, my sme zas boli v obchodnom dome.. ale 😖 potom mala prechadzka navecer, a to uz bolona mna privela 😝 😅

idem, paaa bruuu 😔

adriana111
17. feb 2008

dobruuuu 😔

mimi
18. feb 2008

adi, tak vcera sme boli v obchodoch a opat nic sme nezohnali. To je normalne problem kupit 38 rifle. MM je este k tomu vysoky, tak to vyzera beznadejne. Minuly rok si kupil rifle v jednom obchode a uz ho zrusili, aka skoda ☹
Dnes ma Kubko vytocil, schoval mi topanku do pracky a ja som ju zapla. Mala som tam zaclony, som zvedava ake ich odtail vytiahnem 😠 😠
Aj vam robia deti take loptosiny?

wladka
18. feb 2008

mimi 😀 😀 😀 , sikula.. co sa rozculujes.. ved ti pomaha, mala by si ho pochvalit.. 😀 😀 .. a pracka ti nejde zastavit, ze by si odtial vybrala??.. aka smola, ze akurat zaclony 😀 😝 ..

to vis, ze jo.. a same somariny.. len do pracky sa nedostane, bo my mame taku, co sa zvrchu dava pradlo.. 😉 .. minule otcovi drevaky do vane 😀 , bola tam voda, tesne po kupani.. a a tie drevaky taaak napuchli 😀 😅 , vyhodit sa to muselo..

gabika146
18. feb 2008

aj moj ma problmy s riflami ma aj dost narocny vkus na gate neviem nezhodneme sa 😒
dnes je vonku super boli sme plavat a chystame sa spinkat

adriana111
18. feb 2008

ahojte,

mala je uz v postielke, ale este "cita" 🙂 ma tam kopec kniziek, pri ich pozerani zaspi,potom ich musim spod nej vytahovat. vsetky knihy o zvieratkach a minulorocny kalendar s fotkami psikov - to su jej "citajky" 😀

mimi, verim ti, ze je to problem, lebo teraz vsade len take moderne strihy a dotrhane a v takych keby muz prisiel do prace, tak by na neho asi divne pozerali 😀 ale my ked ideme a najde take, co mu vyhovuju, tak aj dva kusy kupujeme. a vsetko je problem na takeho chlapa kupovat 🙂

mimi
18. feb 2008

wladka, to s papucami pozname, aj mne uz plavali vo vani 😀 Pracka je v pohode, topanka sa lesti a zaclony su cele 😀 ma ten ale stastie, teraz mam chut dat do pracky tu druhu 😀

adi, uz sme sa ponaucili, ak sadnu rifle, berieme dva kusy....

adriana111
18. feb 2008

ja mam doma tiez super pomocnicku - ked nechame v Ninkinom dosahu papierove vreckovky, tak zlikviduje cely balik - najprv si vyfuka nos, potom poutiera dlazku, skrinky, stol, potom svoju tvar, zase nejaky nabytok a potom vreckovku zahodi. a takto poupratuje s celym balickom 😀 ked sme boli na navsteve, tam uz tiez par balickov zlikvidovala 🙂 a neda sa jej ten balicek zobrat, krici ako na raty, akoby sme ju bili. tak tie vreckovky radsej ozeliem 😉

wladka
18. feb 2008

adi, tie vreckovky.. to mas este dobre ze ti utiera prach nim.. ale mne to trha na kusy.. same trhance po kobercoch 😠 😀 , a este vezme metlu a a rozmetie to 😠 😖 ..

dnes ma pichla nozom 😲 😅 , do nohy.. ale jemne, iba pich.. ked som zehlila.. ona uz na vsetko dociahne, ja z nej umrem 😀

adriana111
18. feb 2008

no, Ninka tiez vselico docahuje, ale noze mame vysoko, tie nastastie nechyta. ale ked MM obcas zabudne odlozit kliestiky na nechty, tak cvaka o 106. nastastie jej ich stihnem vziat prv, nez si zacvakne do prsta. a zaujimaju ju vsetky masticky a kremiky a malovatka - uz by sa najradsej malovala 😀 ked sa malujem, pride za mnou a ukazuje na oci, ze "mama Nina tuto" a zacne cmukat ustami, ze aj usta jej mam namalovat 😀 a ked ju akoze namalujem, tak sa chodi ukazovat vsetky, ze "Nina tuto" 😀

gabika146
18. feb 2008

my uz zamykame kuchynu a servitkove sulance su u nas stale 😀 😀

wladka
18. feb 2008

adi, podarenaa 😵 😵 .. mne minule tu moju naj spiralu od loreal otvorila, a cela sa umazala, akurat som ju v ten den kupila 😲 😠 😀 , ale je cela.. aj ona aj spirala 😀

gabi, zamykate??? 😲 .. mne este nedociahne na klucku, postavi sa na spicky, skusa, ale este par centimentrikov a bude.. ci mimimetrikov?? hmm 🙂 ..

a tie noze, aj my to mame na najvyssie, ale aj tak 😒 .. je natolko chytra, ze otvori spodok, a postavi sa nan, a otvori tej navrchnejsi a uz mize sermovat.. 😠

adriana111
18. feb 2008

no, nam sa neda kuchyna zamknut a na kuchynskych zasuvkach nemam poistky proti otvoreniu, tak sa sem-tam stane, ze mi poprehadzuje obsah 😒 a co mame umele misky, tak tie si rozlozi a bud do kazdej nakvapka z flasky alebo tam namrvi keksy. misiek mame asi 15 a zasadne pouziva vsetky 😖
servitky zvykne trhat len malokedy, ale hrozne sa jej paci toaletny papier. na WC chodi vzdy so mnou a vsetko komentuje alebo mi hovori a ukazuje, co mam robit (mama ciiik, mama pujha 😀 ) a raz mi odisla s celym kotucom toaletaku 😉
kazdy den vymysla nieco nove, skusa, ale bez toho by to nebolo ono 😀

idem buvat 😔 dobruuuuu 😔

wladka
18. feb 2008

dobruuuu.. 😔

som sa pobavila 😀

wladka
20. feb 2008

baby, jaka bieda 😀 😝

gabika146
20. feb 2008

my sme boli plavat a vonku a teraz hajkame a ja ranajkujem
veru veru nic moc 😠

adriana111
20. feb 2008

tak gabika, to ja uz som po obede 😎 keby som ráno neranajkovala, tak uz o desiatej od hladu ani nevidim 😖
aj mne Ninka spi, zaspala len co som ju polozila do postielky, uz bola unavena 🙂

wladka
20. feb 2008

gabi, ti zavidim to plavanie 😉 .. my to mame tak blbo.. sa mi ani nechce.. 😒 .ale doma jej dam plne vedierko vody, a na hlavu.. lubi sa jej to 😉 😀

veru, ja bez ranajok mozem byt, ale musim mat nieco..aspon jablko, ci rohlik 😀 ..alebo obed uz o 11h 😉 , vtedy by som zjedla aj surove maso.. 😝

my uz ratame pekne do 10 same, okrem cisla sedem, zvieratka napodobnujeme o sto6 😉 aj hus- gaga 😀 , najnovsie vykrikuje moje mojeeeeeeeeee mojeeeeeeee 🙄 😔 , dufam, ze z nej lakomec nebude 😅 , ved ju ucim od mala ze treba pozicat, ale je pravda, ze ked si pytam, tak da.. alebo ked si niekto pyta, da v pohode.. ale potom mojeeeeeee mojeeeeeeeee 🙄 .. to treba prevychovat 😀 , a oblieka sa sama,.. uplne.. moje rifle, svoje, papucky, na to pancusky.. 😕 😅 .. ale do nocnika, ani svatemu 🙄 .. a povie kde byva.. (Zbehy) behyyyyyyyyyy.. 😀 .. vcera sme boli so psom vonku, vykrikovala bestyyyy bestyyyyyyyy, fuj fuj fuj.. 😀 .. besty mala v tom chaos, ze co chce.. potom ze pod seem.. fuj fuj.. chuda pes 😀 😀 ..

adriana111
20. feb 2008

wladi, zlata 😀

Ninke sa tiez jazyk nezastavi. ked sme na prechadzke, tak stale vykrikuje "havko, de je havkoooo, de jeee" a obzera sa o106, kym psa nezbada a potom vykrikuje "ta jeeee, havoooo, ta jeee". samozrejme patricne nahlas, nech aj ostatní vedia 😉 a potom vykrikuje na tety a babatka "tetaaaa", "babooo, babo buuuva" a ked sa s niekym stretneme, zakecame sa a jej je uz dlho, tak zacne vykrikovat "mama, papa" a dotycnemu kyva, ze ahoj 😎
cisla este nechce opakovat, ale chce, aby som jej ratala a ukazovala na prstoch, to opakuje. obliekanie, to sa snazi, aj plienku si skusa sama nasadit, ale este jej to nejde, aj ked vie, kde co patri. ale vyzliekanie jej ide super - hocikedy pride povyzliekana 😀 a ked vecer zahlasim, ze ideme sa kupat, uz sa aj vyzlieka, hlada osusku a sup do vane. a tam by sedela aj hodinu, hra sa, prelieva si vodicku, potom sa umyva. a ked ju mastim, tak pomaha aj ona 🙂

gabika, o plavani som uvazovala aj ja, aj tu v TO je, ale nejako som to presvihla a teraz banujem ☹ ked som videla tych malych plavcov, taki su zlatunki 🙂 mozno, ked bude Ninka vacsia...

wladka
20. feb 2008

adi, tie decka su podobne.. samozrejme, ze ani emka hlasovo pozadu nezaostava 🙄 😅 .. peknucke nahlas, nech to vi cela dedina 😲 😀

nam, ked chce aby sme sli prec, alebo navsteva, tak im povie "cau, papa" 😀

adriana111
20. feb 2008

wladka, to moja neter, ked mala cca 1,5 roka, ta to vyriesila inak. bola u nich nejaka poistovacka a nie a nie dorozpravat a mala uz chcela ist na prechadzku, uz boli nachystani, ked ta poistovacka prisla. tak mala, ked uz to dlho trvalo, doniesla tej zenskej topanky a ze pa-pa 😀 potom pochopila...