Augustovky 2006 II. Pridajte sa

elliana
20. júl 2007

Babule, dufam, ze sa nehnevate, ale ja uz fakt nemam trpezlivot, kym mi to natiahne...
Vitam vsetky a dufam, ze diskuse neochladne..ale pocasie by mohlo 😉

wladka
1. sep 2007

hmm, to ano.. tam je chladnejsie.. hmm, aky kolacik???. mam chute, cakam na menzes.. 😝

mimi109
1. sep 2007

tvarohovy zakusok sa to vola, to je cokoladove cesto nan ide tvarohova plnka a na vrch sumienkova zelatina a postruhana cokolada na ozdobu 😀

wladka
1. sep 2007

jaj ten?? ten milujem 😀 ... mnamky, je vyborny.. ja to robim s DIA sumienkami, a je to uzasne kysle.. si mi narobila este vacsie chute 😝 😝 ..

no idem ja haji, drzajte sa zajtra, herecku vyparad, nech je hviezda.. 😀 .. a peknu oslavu..papa bru nocku.. 🙂

elliana
autor
2. sep 2007

bre ranecko, mimi, juj, ake chute mi robis...ja sa teraz celkom drzim a nejem sladke, odrazilo sa to aj na vahe, uz mam o 6 kg menej, ako pred tehu, som happy, konecne som so sebou spokojna, ale ide to hlboko do penazenky, ved si musim kupit nove oblecko, zatial chodim ako vo vreci...

Zoja spi na vankusiku teraz, ked ma nadchu, aby sa jej trosku lepsie dychalo, ale aj tak ju vzdy najdem rano v polohe, ze lezi na perinke, hlavu ma na matraci a zadok hore, no divne spi...a sliniiiii, kazdy druhy den periem plachtu, celu ju v noci uslini...asi zuby

Juj, gabi, by som si dala povedat, svadbovat, ajjajjaaaaaj, uzi si to
no idem k malej, zase kasle ako tuberak, ale uz je to lepsie, len sa mi zda, ze to trva strasne dlho

mimi109
2. sep 2007

ahojte tak uz mame po oslave super bolo mala dostala kopu hraciek a oblecenia a aj kyticku kvetov 😀

idem hodit foto do albumu 😉

wladka
2. sep 2007

mimi, 😉 pekneee.. 😀 ..mala je podarena.. 😵

jana188
3. sep 2007

pekne fotecky, mala ma bezne taku polohu pri spani?

wladka
3. sep 2007

jani, no keby si videla ako my spavame.. konec 😀

ako sa mavate?? nikto sa neozyva.. jediny vytrvalec som ja.. a vzdy kukam, posledny prispevok : wladka ☹ ... ostatne asi nestihaju.. 😀 ..ale sak, deticky su vacsie.. neda sa, ze jo??

elliana
autor
3. sep 2007

ahojte, mala uz spi, tak kukam...cez den vobec nemam na net cas, iba obcas kuknem, ale to mi hned Zoja lezie na stolicku...ach jaj, je vsade a ja len za nou beham, zbieram, utieram, odkladam...ale je zlata, snazi sa opakovat vsetko, co poviem, ale nie vzdy sa jej dari

wladi a ty ako?

wladka
3. sep 2007

to iste.. 🙄 .. a navyse, vo vnutri nechce byt.. tak sme stale vonku.. 😅 jak tulacky.. prideme zvonka vzdy ufulane.. 😀

jana188
3. sep 2007

elli, no musi byt zlata. moj maly sa zatial nesnazi opakovat, iba take klasicke ma,ba,da,ne,na...... si keca. no ved snad sa trosku viac bude snazit. cez den ani ja nemozem nic ine len mat oci na stopkach ale kazdy vecer som tu, aj ked nie vzdy sa pripojim do debaty. a vacsinou sa rozkecate ked ja uz spinkam ( nepatrim medzi nocne sovicky) a rano o siestej uz musim vstavat.

vcera som mala strasne zly den, ukradli mi z kocika celu kabelku, boli sme aj s mamou nakupovat a ani jedna sme si absolutne nic nevsimli. celu noc som nespala a dnes som chodila ako mrtvola. aspon novy op som si vybavila. rano sice nejaka teta doniesla nejade doklady ale uz to bolo nahlasene na policii tak som musela vsetko vybavovat. som strasne nasrana na tych nechutnych debilov nechutnych kradosov.

mimi109
3. sep 2007

janka polohy mojej dcery pri spani sa ani opisat nedaju niekedy 😀

wladka
3. sep 2007

jani, strasneee 😠 .. tie vybavovacky ti teda nezavidim..

mimi109
3. sep 2007

wladi chlop poslucha?

gabika146
3. sep 2007

ahojte 😀

elliana
autor
4. sep 2007

bre ranko, jani, teda, to otravi cloveka uplne, fuj, je hanba, ze mamke s dietatom, juj, vesala by som tych zlodejov..az sa mi tlak dvihol. Ja chodim stale s ocami na stopkach odvtedy, co mi ukradla penazenku mamina s malym chlapcom...bohuzial, aj take veci sa stavaju

co sa tyka Zojinych poloh, bola som uz zufala, ze stale spi na perine a pokrcena, ale uz som sa na to vykaslala a nebudim sa koli prikryvaniu...zatial nezamrzla, ale stale spi odkryta. Som rozmyslala aj nad spacim vakom, ale pri jej nocnych cestach po postielke by ju trafil slak, keby sa nemohla hybat...velakrat sa mi stalo, ze som sa v noci zobudila, ako stoji a kuka na mna...az som sa zlakla...no netrafi ma???

mimi
4. sep 2007

dobre ranko 😵

elli,uz sa mate lepsie?

jani, presne to iste sa stalo mojej kamoske, odvtedy si strazim batoh,ale clovek to niekedy neustriehne 😒

mimi
4. sep 2007

mimi, uz som kukla fotecky, velmi pekne!!! 🙂

elliana
autor
4. sep 2007

mimi, ano, uz je dobre, ja este trosku kaslem, ale ZOja je uz ok...akurat som v pomykove, ja som mala ist na kontrolu asi vcera, ale az vecer mi MM povedal, ze uz je tretieho 😨 😨 😨 a ja som mala stale pocit, ze kontrolu mam tretieho v utorok...tak teraz neviem a dr dnes robi az od obeda, ak uz ovsem nema dovolenku...No, si pomysli, ze som absolutny blbec

a vy ako? Kubko sa ma? A mamina?

gabika146
4. sep 2007

aj my mame pri spani take polohy ze nechapem a preto uz spava na velkej posteli lebo ked sa tocil a narazil na palicu z postilky tak bol hore tak sme to riesili postelou a vsetci su spokojny a vyspaty 😀

elliana
autor
4. sep 2007

halo, haloooo, hlasim stav...Zojin...ja vydata 😀 😀
tak, Zoja je OK, zaockovana, vyplakana, vazi 9800 gr, dalsie ockovanie v decembri...
Inac, ako je to u vas s nepovinnymi ockovaniami? Mne dr. povedala, ze na ockovani proti hepatit. A trva, aj ked ja som bola rozhodnuta, ze ju zaockovat dam, zda sa mi dost divne, ze doktorka nuti rodicov platit za ockovanie, aj ked nieje povinne...A este chce ockovat aj proti pneumokokom, do 24 mes. sa davaju 2 davky, jedna stoji az 3600 SK a po 2 rokoch sa dava uz len 1 davka...som povedala, ze ked, tak az po 2 rokoch...no hruza, este hovorila o rotaviroch...ale nie je zase taka, ze by prehanala, sama povedala, ze rozdala 50 letakov a zatial sa proti rotavirom ockovalo len 1 dieta. A pacilo sa mi na nej aj to, ze ked este boli stare vakciny a nie hexy, nikoho nenutila na tu platenu, aj sama priznala, ze to je marketingovy tah...
No, som sa rozpisala, hadam to pochopite, obcas pisem, ako hotentot
paaaa, idem varit, aj ked este neviem, co

adriana111
4. sep 2007

ahojte, trosku vas zanedbavam 😒 ale od vcera mame doma prvacku a mali sme nejake behacky po meste. a ked sme doma, tak sa Natalke nezastavi papulka a stale rozprava o skole. ma fajn ucitelku, v triede ma aj kamaratky zo skolky a sedi s najlepsou kamoskou zo skolky. takze zatial je spokojna. 🙂

a Ninka ma zamestnava tiez paradne, len by chodila, vsade chce byt, vsetko chce vidiet, vyskusat... tak len za nou beham a upratujem a odkladam nepotrebne veci z jej trasy 😖 takze vecer som rada, ked zaspi a ja sa mozem venovat sama sebe a svojim zaujmom. a tiez by bola rada stale vonku, chodi k dveram a stale hovori "papa". vela toho este nehovori, ale par slovicok uz omiela stale dokola. a vcera sa naucila vyplazovat jazyk "na povel". zlata je 🙂 a pri spani ma tiez take neuveritelne polohy, ze sa niekedy cudujem, ze tak moze spat. a zasadne na paploniku 😉

jana188
4. sep 2007

my sme sa s manzelikom rozhodli ze dame maleho zaockovat proti hepat.A a som sa musela sama informovat, sama od seba tuto temu nezacala. aj tu pneumokokovu chceme dat az po 2 rokoch a este nam nejake dve ockovania spominala, ale ja uz teraz fakt neviem ake to boli.

a co sa tyka nocneho spanku na prikrivke, tak maly mal na jar taky spaci vak co moja mama sila, ja som ho teraz len predlzila a spi v nom teraz druhu noc. ale moc sa mu to nepaci, obcas si v noci pomrnka a ked zisti ze sa moc neda hybat tak znova zaspi. ale ked tak chodim obcas pozriet tak je v takej polohe ze neviem ako sa mu to podarilo.

aj vase deticky su teraz stale prilepene na vas? moj sa zacal posledny tyzden neskutocne tulit ku mne a ked nahodou nemozem, ze varim, tak spusti strasny krik. no uvidime co bude dalej

adriana111
4. sep 2007

jani, presne to aj moja mala. ked ma vidi, tak by bola nalepena len na mne. aj ked je s ocinom, ktoreho zboznuje, ale zbada mna, tak zacne plakat a pytat sa za mnou. ale neboj, ich to prejde. niektore deticky to drzi dlhsie, ine menej, ale pamatam si, ze to tak bolo aj pri Natalke.

jani, a preco chces dat maleho zaockovat? byva casto chory? lebo moja doktorka ma taky nazor, ze kazde ockovanie navyse, ktore nie je 100% nevyhnutne, tak je pre organizmus zatazou. a podobny nazor som pocula uz viackrat, takze asi to s tymi roznymi ockovaniami je len nejaky marketingovy tah

elliana
autor
4. sep 2007

ahoj jani 😉 Aj Zoja je take tulidlo, ona sa lepi ale aj na kazdy vankus, plysaky a strasne sladko pri tom mrnka, ja sa s nej idem pototo...Ale mas pravdu, ze v poslednej dobe sa fakt az moc lepi na mna. Vcera, ked som varila, som ju musela mat v babyvaku a na boku, lebo mi stale behala okolo noh, stahovala teplaky a fnukala. A tak chutne sa mi tulila pod pazuchu...sladke

jana188
4. sep 2007

adi vies ked maly vsetko chyta aj doma aj vonku, potom si da rucicky do pusinky a nie vzdy to viem ustriehnut. a to nase petrzalske okolie je strasne... a nas tatinko povedal ze bezdebaty a hotovo.
a este som nepocula ze je to zataz pre organizmus, dr to odporucala

inak je super ze natalke sa v skole paci, len aby jej to vydrzalo co najdlhsie

adriana111
4. sep 2007

jani, jasne, ze to musi zvazit rodic, ci da dieta zaockovat. ale uz som sa stretla aj s takou dr., ktora odporucala detom podavanie nejakeho lieku, lebo mala z toho vyhody (ak to predpise x-krat, ma dovolenku tam a tam zadarmo!) viem to naisto, vraj su to bezne praktiky niektorych medicinskych reprezentantov. a niektori doktori sa takto celkom fajn nabaluju. takze dôveruj, ale preveruj (aj detskym lekarom) 😖

elliana
autor
5. sep 2007

bre ranko
adi, je to tak, ved farmaceuticke spolocnosti nemaju problem zaplatit nejaku dovcu, ved ja som to vidavala na vlastne oci...
Pre mna je to asi nieco podobne, ako odber pupocnikovej krvi...dam? Nedam? A nebudem si niekedy vycitat, ze som to neurobila? ATD. proste kopu a kopu pochybnosti...na hepat. som rozhodnuta urcite, ostatne ockovania budem musiet s MM prehodnotit aj po fin. stranke...za chvilu mi zacina skola a ta tiez nieco stoji...

wladka
5. sep 2007

adi, ja by som s jankou suhlasila.. mozno je to aj tah nejaky.. ale petrzalka 😒 , to nevies co to je za miesto.. strasne nieco, keby som tam byvala aj ja, asi ju dam zaockovat..

elli, skola? tak ta vzali? a kam?? 😉 super.. ja som uz zacala s rigorozkou.. 😉

inak, nam doki nic nepovedal, o nejakych inych.. iba to, ze nam zavola, ked bude treba dalsie..

co sa tyka tulenia, to aj my.. ani varit , ci robit nemozem.. vyzaduje pozornost..

mimi
5. sep 2007

ani mne dr. nepovedala o inych ockovaniach.....

elli, wladi, tak idete uz zarezavat ? 😉 veru, veru treba sa vzdelavat 😉 Kto vam postrazi male? Ja rozmyslam, ze pojdem do skoly az o rok, len stale premyslam, kde dam maleho, ked sa mi bude treba ucit 😒