Augustovky 2006 II. Pridajte sa

elliana
20. júl 2007

Babule, dufam, ze sa nehnevate, ale ja uz fakt nemam trpezlivot, kym mi to natiahne...
Vitam vsetky a dufam, ze diskuse neochladne..ale pocasie by mohlo 😉

wladka
18. aug 2009

jani, vsetko naj naj 😉

jana188
19. aug 2009

dakujeme velmi pekne. mnoo prvy den v robotke za nami, uz len 2 je vikend 😵 😀 😀 😀 😀 😀

wladka
19. aug 2009

jani, no pekne 😀 😀 dobre si sis zariadilka start po RD 😀 .. a maleho mas kde?

ja idem od septembra, tak az 2.9. nastupuje mala do skolky, a ja do skoly 😝 😀 ..sa tesime obe.. 😀 ..len neviem ako to ranne vstavanie, ci nezacneme uz trenovat buduci tyzden 😅 .. ale verim, ze to zmakneme..len sa musime naucit rano fungovat ako hodinky

😀

gabi, tak dobre bolo?? 😵

liska, damianko nadherny, kukala som nove fotecky 😉 ..chris do skolky nejde? 😕 😅 ..

mimi109
20. aug 2009

ahojte, nás tiež čaká 2.9. nastup do školky, už mám s toho hrôzu, ako to budeme znášať obe 😅

gabika146
20. aug 2009

ahojky aj nas caka nastup do skolky maly sa strasne tesi tak snad mu to vydrzi konecne sa nam oducil bez plienky aj v noci
mimi a mas nejaku pracu?ja nie prave som posielala do prace ukoncenie rd a poslu mi vypoved dohodou robila som vonku tak teraz musim zhanat pracu tu
wladi ti budes vecny student
vcera sme boli na 3rocnej poradni mame 104cm a 17kg boze je taky velky az mi je to luto 😢

mimi109
20. aug 2009

fiha Kubko je riadny chlap, my sme boli na 3 ročnej pred týždňom máme 13 kg a 95 cm 😅 ale doky povedal že je to akurát tak som spokojná

gabi nie nemám robotu ani ja, dala som si predlžiť na neplatenú MD a malá bude chodiť len na 4 hodky do školky aby si zvikla na iné deti, ale budem pomáhať mužovi s jeho robotou lebo má toho dosť..... tak uvidíme ako sa to celé vyvinie

wladka
20. aug 2009

my sme boli v pondelok.. mame 102 a 15kg.. 🙂

gabii, tak vela stastia pri hladani.. snad neico rychlo najdes.. 😉 aky obor si?

mimi, dobre si spravila..nemusis platit odvody, 😉 .. a ked si najdes, tak si najdes.. 🙂 ..do byvalej roboty nejdes?

a veru, vecny student, len budem za to mastne platena a musim oducit 4h tyzdenne.. no neber to 😀 😀 😀 ..stoji mi to za to, to ucenie.. 😉 ..

mimi109
21. aug 2009

wladka nemám do akej, ja som ostala s malou tehu ešte v škole a čo som robila cez školu to som mala robotu na dohodu , taže by som musela isť na úrad práce teraz

ale takto nám to lepšie vyhovuje, Marianka bude medzi deťmi aspoň tie 4 hodky a ja za ten čas budem pomáhať mužovi , bude mať aj on konečne viacej času, ubudne mu pár povinností

mimi109
21. aug 2009

janka všetko najlepšie k meninám 😉

mimi
22. aug 2009

ahojte zienky, gratulantom vsetko najlepsie k narodeninkam!!!!! 🙂 taktiez Vam dakujeme za blahozelanie!!!!
My sme trosku oslavili pred desiatym augustom a potom tatinko este raz oslavil 😀

mimi, ako si si vybavila predlzenu dovolenku? No u mna sa situacia zmenila a tiez hladam pracicku, ta predosla uz padla 😒
Ja som este nebola na prehliadke, pred vcerom som sa len vratila, ale buduci tyzden pojdeme a este aj do MS na zakladne informacie.
wladi, my mame divoky rezim, neviem ako Kubko vstane o 6 rano, buduci tyzden si asi budik nastavim, aby si pomaly zvykal na skore vstavanie 😅

wladka
22. aug 2009

mimi, a ako bolo?? 😵 vitaj na SVK.. a miminko rastie? kedy mas terminik?

na 6h?? nestras 😀 .. nam staci o 7,15h 😵 😀 .. do 8h musi byt v skolke.. tak s rezervou.. 😉

predlzenu si poziadas na socialnom urade, a na zdravotnej poistovni si daj ziadost aby za teba platit stat odvody, do 6r. dietata..co sa tyka socialnej positovne, a dochodkovej..neviem ci nebudes mat medzeru, tych par dni..ale co najskor tam behni, a pozistuj.. 😉 .. a drzim palce, aby si si co ajskor nasla robotu.. 😉

jana188
22. aug 2009

my nastastie so vstavanim problem nemame, pocas celych 3 rokov vstavame v priemere od 5,30-6,30, malokedy spal dlhsie. Ale zase vecer po pol deviatej uz spi.
este raz dakujeme za gratulacie.
wladi, s malym je zatial moja mama a rano nas maly vyhana do roboty lebo uz chce byt s babkou... no co na to povedat.

ozaj a neviete mi poradit? po skonceni rodicovskej a nastupom do prace musim na nejakych uradoch nieco vybavit? nejake papierovacky?

wladka
22. aug 2009

jana.. tak emi je osmeho.. a nastupujem do roboty az v septembri.. tak som bola najprv na socialnom urade tam mi dali papier, ze som ukoncila RD a tlacivo pre zdravotnu poistovnu o trvani RD, to oni uz vedia.. podpisala som to.. s tym papierom na socialnu poistovnu, tam tiez tlacivo o trvani MD.. a kedze som dala vypoved, tak sa mi dochodkove nekrylo s 3tt, co som "nezamestnana" 😀 ..tak som si to predlzila..ale to sa teba netyka, ked si v robote..ale pre istotu sa opytaj..potom do zdravotnej poistovne.. tam tie tlaciva, a oni to uz urobia.. to je vsetko 😉

a veru, to skore ranne vstavanie nezavidim..my vstavame cca o 8h.. 😉 a ideme cez obed o 12,30maximalne spat, spime hodku apol.. a veceo do 21h zalomi.. 😉

jana188
22. aug 2009

dakujem wladi, ja som zatial dostala info ze socialnu a zdravotnu ohlasuje zamestnavatel, len si nie som ista ci este nieco netreba.

emka teda krasne spava 😵

mimi
23. aug 2009

wladka, dakujem za opytanie, bolo super, len teraz sa neviem akosi preorientovat na slovensky cas a v noci buntosim 😀 Zajtra asi nabehnem na Urad prace, ze nemam pracu, dufam, ze mi povedia, co dalej s tymi papierovackami...
wladi, kuk do mojho pasu, ostavame pri snz 😒
Dnes som volala dr. kvoli Kubkovej prehliadke a povedala mi, ze by sa dala predlzit materska, vsak uvidim ako to vsetko pojde, to by sa malo dat aj dodatocne vybavit.

Mimi109, ty si mala nejake potvrdenie od lekara kvoli predlzenej materskej?

mimi109
25. aug 2009

mimi nie nemala som nič, len ako som ti písala cez skype 😉

wladka
25. aug 2009

su dva typy, ak sa v tom dobre orientujem..
1/predlzena, bez platenia odvodov, stat plati odbody do SP a ZP.. a nula korun od statu..

2/a druha je, ze ked matka musi!! byt s dietatom doma, rodicovsky pokracuje do 6.roku veku dietata.. ale len v tom pripade, ak je to zo zdravotnych dovodov dietata..vtedy treba to potvrdenie od lekara..

jani, emi pekne spinkava..comu sa tesim, len aby som to nezakrikla 😝 😀

mimi, tu robotu si snad najdes lahko..zapis kedy zacne?

nelinka
28. aug 2009

ahojte babenky,

joooj, ta ja tu pridem jak raz za uhorsky rok....uf...kolko vela osm zameskala.....

tak vsetkym oslavencom dodatocne prajeme vsetko najlepsie...... 🙂 🙂 🙂

ked tak pozeram ze hajate cez den, wow, nasa vobec...... ale za to spi cez noc veeeelmi tvrdo.....
vecer o osmej uz lezime v posteli a rano vstaveme okolo tej osmej pol deviatej, niekedy aj o deviatej.... 😀 😀 😀 😀 takze sa vyspim aj ja 😀 😀 😀 😀 😀

my ideme do skoly tiez 2.9 ....tak som zvedava, ako kolektivu sa nebojim, samostatnosti tiez nie...skor toho aby nebola chora casto......

j a robotka ziadna, je to tu na vychode bieda.....takze len externe skola......

inac sa chcem spytat, ze ak nastupujete do skoly 2.9 tak na urad prace sa kedy treba ist prihlasit??? co vsetko k tomu treba, neviet mi poradit....

my mame 110cm a 15kg, ludia nam tipuju na tych 5-žrokov... 🙂 🙂

mimi
28. aug 2009

cauko zienky, wladi, mimi diky za info! ja som v pondelok nabehla na urad prace a soc.veci a tiez som si predlzila matersku, lebo je to tiez bieda s pracou.
nelinka, mna teraz tiez caka externa skola, aspon budem mat viacej casu na ucenie 🙂
Este ti neprisiel list z uradu prace? MNe hned ako maly dovrsil 3 roky, preto som tam radsej rychlo nabehla. Kedy tam panujes ist? Ako pise wladka, ak si predlzis matersku, tak ti stat bude platit vsetky odvody, no nevyhoda je, ze nedostanes ani korunu 😒

Vcera sme boli na prehliadke, tak mame 100cm a 16kg. Ale este mame ist na kardiol. a ortoped.vysetrenie, lebo doktorke sa zda, ze ma maly selest na srdci a zacinajuce ploche nozky ☹

wladka, skola mi zacina uz 8.9. zmenili nam prednasky, takze cely tyzden budeme v skole az do vecera a potom 3 mesiace nic a hned skusky...Predtym sme mavali prednasky iba soboty, co bolo lepsie, aspon to bolo rozlozene, teraz to bude asi narocnejsie sediet 12 hodin a pisat... si to neviem predstavit 😕
nelinka, ty kedy zacinas? ako to mate vy s prednaskami?

wladka
28. aug 2009

neli, s chorobami asi treba ratat.. ja si myslim, ze aj napriek tomu, ze mame fajn imunitu, budu tam tie chore deti, co ich matky ich tam daju, ked chodia do prace.. 😝 ale co uz..kazdopadne s tym ratam..a urcite si predlz matersku..behni tam co najskor!

mimi, to mas lepsie..ja som mavala toto.. to oni pisu, ze od rana do vecera..ale vacsinou profaci maju dost, a budete koncit o 15h..potom volno 😀 😉 ..moji spoluziaci si vzdy zabezpecili ubytko, tak chlastali cely tyzden, a aj sa ucili.. 😀 vraj, nemaju potom doma kedy.. boli aj starsi, aj zenati, aj vydate.. tak to vyuzivali.. 😀 a piatky sme mavali kratke.. 😉 .. a potom fraj..to bolo super.. aspon mne to vyhovovalo.. poznamky miminalne, vzdysom si napisala cervenym doporucenu literaturu a tezy..tu som s zohnala, a doma si uz sama.. 😉 ..
a tebe nepriznaju matersku s vyplacanim davok? ked ma maly problemy zdrav?..urcite si to vybav..

😉

nelinka
28. aug 2009

mimi, ja zacinam skolu 10.10. vtedy mame zapis a hned aj vyucovanie.
prednasky mame len v sobotu a aj to nie kazdu. takze pohoda. vzdy sme to tak mali. ale tiez bol problem vysediet od rana od 8:00 kedy sme zacinali az do tej 17tej . akurat male perstavky po hodine a pol a na obead sme mali hodinu. takze tak....

wladka, ale ked si predlzim rodicovsku tak natalka bude moct do skolky len na 4 hod? alebo vobec? ako to vlastne je??

nelinka
28. aug 2009

inac babenky, nie ste niektora na facebooku??

wladka
28. aug 2009

nelinka, predlzenie materskej neznamena,ze budes dostavat peniaze.. nedostanes..ale odvody si nebudes platit, ale bude za teba platit stat do 6.roku dietata.. natalka do skolky moze 😉 ..keby si dostavala peniaze, tak to je o inom..ale v predlzenej nedostavas..

ja som vo FB

mimi
28. aug 2009

nelinka, ak si predlzis matersku-tu neplatenu, tak mozes malu davat iba na 4 hodiny denne, tak mi povedali v zdrav.poistovni.

gabika146
28. aug 2009

no tak to mame kazda ine info alebo co??????
inak ahojte
ja som sa pytala na predlzenu md a da sa do6rokou s tym ze maly pojde na 4hodky do skolky a ti dostavas normalne matersku,alebo sa da predlznena neplatena a stat za teba plati
aj ja som na fc napiste do ip mena 😉

nelinka
30. aug 2009

no tom som zvedava ake info dostanem ja
zajtra idem na urad tak to som zvedava

nelinka
31. aug 2009

tak som dnes bola pobehat tie urady.....

mne dali info na urade socialnom ohladom predlzenej materskej , ze do skolky moze/nemoze chodit dieta podla toho v akej zdrvotnej poistovni ste poistene,ale kedze som dnes uz nestihla ist do vseobecnej tak neviem......teda streda behanie po uradoch znova...uz mam nervy......ale som pozerala stranku a da sa to aj telefonicky vybavit...tak tusim to urobim iba takto....

inac babenky, ak by som sa zaregistrovla na urade prace, stat za mna neplati odvody....a mam otazocku, neviete kolko ze sa to plati? ja vobec nemam prehlad o takchto veciach.....dikes za kazde info

a teraz neviem ci natalku do skolky dat alebo nie

nelinka
31. aug 2009

este babenky, to posledny rodicovsky bude vyplateny v plnej vyske alebo len adekvatna ciastka k datumu narodenia dietat??? 😒 😒 😒 😒

ja uz mam z toho halusky 😅 😅 😅 😅 😅 😖 😖 😖

wladka
31. aug 2009

neli, mne povedali ze v plnej vyske.. 🙂 ..mala je 8eho, taks oms a pytala 😀 .-.nemaj obavy..ale v septembri poslednyy.. uzijem si ho ako nikdy, preflakam tie peniaze 😀

mimi109
31. aug 2009

gabi platená predlžena MD je len vtedy ak ide o choré dieťa 😉

neli to 1x počujem s tými poisťovňami 😕 musím v stredu nabehnuť ešte do zdravotky, tam som ešte nebola

ja som bola len na socialke a tam mi predlžili MD do 6 rokov dieťaťa neplatenú, s tým že za mňa štát bude platiť odvody a v pripade že sa zamestnám alebo sa rozhodnem dať malu do školky na celý deň mam sa prisť od nich odhlásiť