Augustovky 2006 II. Pridajte sa

elliana
20. júl 2007

Babule, dufam, ze sa nehnevate, ale ja uz fakt nemam trpezlivot, kym mi to natiahne...
Vitam vsetky a dufam, ze diskuse neochladne..ale pocasie by mohlo 😉

gabika146
2. mar 2008

ahojte tak uz sme konecne domka mame oslabenu imunity a malo cervenych a bielych krviniek boli sme na infuskach do soboty aj teploty potom klesli uz je zase nejaky zivy az moc 😀 cakjau nas este nejake vysetrenia

adriana111
3. mar 2008

ahojte 🙂

gabika, to je super, ze uz mas Jakubka doma. nech vam vysetrenia dopadnu co najlepsie.

my sme dnes boli prvykrat v jaslickach. ale len na 1 hodinku. malinka tam bola sama, ze chvilku aj mrnkala, ale potom ju zaujali hracky a bolo dobre. boli tam na prax zdravotne sestricky - studentky, tak sa s nimi hrali. a ked som prisla pre nu, tak bola taka zaujata hrou, ze si ma ani nevsimla. potom ju ohlasili, ze mamina prisla a cez celu triedu take sprinty za mnou nahodila, vsetci sa smiali 😀 a hned na ruky "mama, mamina, mama", aj mi slzy vybehli, aka bola zlatucka. zajtra ideme na 1,5 hodinky, snad to bude tiez takto v pohode. 😀

wladka
3. mar 2008

gabi, to zvladnete 😉 ..bude ok 😎

adi, zlata 😵 .. ona to tiez zvladne, neboj.. 😉

adriana111
3. mar 2008

wladka, ty taka stalica na augustovkach a takto to tu zanedbavas 😉

wladka
3. mar 2008

adi, no dovol.. 😀 ..ale nie, sak sobotu plno roboty 😝 , a vecer som letela k drahemu domov.. 😉 , cela nedela tiez, a okrem toho nesiel net kvoli vetru 😠 ..strasneee 😲 .. a vcera som citala, len akosi som nemala silu, sla som brzoo spat.. dnes som bola povybavovat kopec veci..mam toho dost, plne brejle..

a teraz nikoho.. idem cumet zamilovaneho shakespeara 😉

adriana111
3. mar 2008

sak som si myslela, ze zanedbavas kvoli drahemu 😉 to sa ti prepacuje 😀

no, my sme dnes trhli "rekord" mala este o pol desiatej nespala 😖 som zvedava, ako dlho bude zajtra spat 😖 neviem, co jej bolo, cez den spala normalne, vsetko tak, ako zvycajne. ci ju tie jaslicky tak "rozrusili"? 😨

takze mala spi, Natalka spi uz od pol deviatej, ta zaspi aj ked jej v izbe vykrikuje Ninka 😅 a ja sa idem tiez nachystat.

dobru noc 😔

emmka333
4. mar 2008

Ahojte,
ja mam tiez augustovu dcerku.To je mile ze existuje tolko augustovych for alebo diskusii,ci ako to mam nazvat.Ja ale navstevujem taketo forum na inej stranke a toto som nahodne nasla.Specialne pozdravujem nitrancanku WLADKU.Zistila som,ze obe sme od Nitry,ja mam dcerku Emmu (19.8.06) a este sme sa aj vydavali vo februari 2006 😀 😎 To je mile 😅 Ja som sa 11.2.06 Aj ty si mala take rychlopripravy svadby? 😀 Mali sme na to 1.5mes.Ale zvladli sme to 😎 Nebudem sa vam sem miesat,ale nedalo mi to,ze som nasla maminu s ktorou mame toho troska spolocneho.Na nasich augostvkach mame len jednu maminu z NR ☹ Ahojte.

wladka
4. mar 2008

ahoj emmka 😀 .. no sranda 😀 , a vitaj 😎 , ja som mala termin porodu 19.8. ale emi sa poponahlala, je 8.8. narodena.. 😉 , svadba vo ferbruari tiez, 18.2. , mi ani nehovor o tej rychlosti na tu pripravu 🙄 ..to bolo snad sialene, ale v pohode.. az na tu obsadenost sal, kvoli plesom bolo vsetko skoro obsadene 😒 .. ale da sa povedat ze aj nahovno 😀 , uz sme sa rozviedli, v januari.. 😒 .. a na ake ine forum to chodis?

kludne sa sem pripajaj, vidim, ze si neskoro pisala, nemohla si spat?? 😕 ..

adi, moze byt, ze by bola nejaka rozrusena.. dnes uz hadam pekne zaspi, tak jak ma 😉 .. daj potom echo, ze co a jak 😉

emmka333
4. mar 2008

wladka - aj by som sem chodila castejsie,ale bohuzial na nasom fore nestiham a nie este dalsie 😒 chodim na www.babetko.sk - babetka podla kalendara.Tam sa toho popiiiiiise,ze nestiham.Ale ked mam aj 10stran zameskanych (ako napr. teraz 😅 ) tak sa vsetko snazim precitat aby som bola v obraze,ale uz sa mi to vymyka z ruk,lebo nemam doma internet,ale u nasich a nie som tam kazdy den ☹ Chodim tam len od maja 2007 ale ostatne baby sa tam poznaju uz ako otehotneli v novembri 2005.Vacsinou su tam z BA a mali uz aj zopar stretiek,ale ja som nebola ani raz.Ale to forum sa mi zda lepsie ako toto preto,lebo je farebnejsie,mame tam kazda svoje "tickery" pre deti,ze ake su stare,pridavame si tam stale fotky,normalne pod text co napiseme.Je to take veselsie.A este mi chodi na mail aj odkaz,ze niekto pridal novy prispevok,takze nic nezmeskam.Tu mi to chyba.Ked sa chcem vratit na tejto stranke k teme,do ktorej som prispela,musim si to pracne vyhladat a to trva.
Tak ty si uz rozvedena?To mi je luto,to ste neoslavili ani 2.vyrocie.Ale vsak ked to neklapalo,naco sa trapit.My sa sice hadame kazdy den,ale dufam ze na rozvod to nebude tak skoro. 😠 Chceme stavat dom na Lapasi,ty si odkial?Priamo z NR?

Inak nenajde sa tu mamina,ktora rodila v auguste v Topolcanoch 😀

adriana111
4. mar 2008

ahoj emmka 🙂
vitaj medzi nami 😎 ja som rodila v Topolcanoch - 28.augusta 🙂

emmka333
4. mar 2008

adriana - jeeej,tak sme boli kratko po sebe 😀 U koho si rodila,ja u primara Caradskeho,brrr,uz asi nikdy viac u neho 😠 Ale urcite by som chcela do TO odrodit aj druhe babo.Rodila som do vody,chcela som vyskusat.Bol tam cely cas aj muz so mnou,aj spaval so mnou na izbe,ale nemali sme VIP.Ja mam dobre pocity z tejto nemocnice,aj ked sa tam teraz same skandaly.

wladka
4. mar 2008

emmka, ja som zo Zbehov.. Lapas, maly ci velky?? odtial mam kamosky 😉 .. hadanie sa urovna, to vas prestane bavit 😉 , potom budete riesit len velke veci a nie malickosti.. 🙂 ..druhe este neplanujete? to je pravda, ked to neslo, tak to neslo..my sme to niekolkokrat skusali znova, ale vzdy sme dopadli rovnako.. a 10 sancu som ozaj uz davat nechcela, nemalo to vyznam.. ked sa nezmenil pocas toho, jak sme sa skusali dat dohromady, tak nikdy 😒

vidis, tu sme vsetky, co mame nieco spolocne s tebou 😀 😀 ..adi topolcany, ja nitra 😀 .. a vek nam prezradis?? my sme tu aj mlade korculky, aj stare korcule sa tu najdu 😉 ..ale stredny zlaty vek 😵 😵 elliana, zeee??? 😀 😝 ..sorac korculy.. 😉

ivnac, emmi, kludne mozme hodit stretko v Centre, pri gulickach 😉 .. emi tam lubi chodit, zavadziat pri smykalke.. tak nech su dve 😀

emmka333
4. mar 2008

wladka - som z V.Lapasa,ale vydala som sa do Golianova,co je 2km od Lapasa.No a na M.Lapasi chceme stavat.Mam 24 rokov.S muzom sme spolu od mojich 16 rokov 😅 Inak volam sa Stanka.A ty si normalne Vladka alebo to je "nick" ?Chodievame do N-centra.Aspon kazdy tyzden.Vzdy chodim s muzom,lebo teraz ma kooopu casu,tak ho tam nutim byt (nema to moc rad 😝 ) My chodime do toho detskeho kutika,kde su tie makke kocky.Ked bola Emma mensia,tak ju tam deti bili.Chudatko.Ona sa dala,ani neusla.Ale teraz je uz vacsia a vacsinou chodi za velkymi dievcatkami (s malymi sa ona nebavi 😅 ),ale to preto,ze tie mensie ju vzdy bili.Zrovna dnes sme tam boli.Akurat som sa minule kamoske stazovala,ze mohli by spravit aj nejake materske centrum na Chrenovej,lebo viem len o jednom,co je na Klokocine na Horke a to mam vlastne uplne na druhej strane mesta.Este som tam nebola,ale bavilo by ma tam chodit,keby to neni tak daleko.
Pozerala som si tvoj album a Emma mi sedela na kolenach a vykrikuje,ze Ema Ema.Som sa smiala,ze mas pravdu,ale toto je ina Ema,nie ty 😀

emmka333
4. mar 2008

wladka - nevies o nejakych brusnych tancoch v NR?Chcela by som chodit aj s malou.Nemyslim,ze to ma byt pre matku a dieta,ale aj tak by som ju tam vodila.Aspon nieco.Chodime aj na plavanie,ale do Zl.Moraviec.No zislo by sa viac aktivit,kedze nemame na blizku to MC.Chcela by som chodit aj na aerobic a do fitka do Lipi (volakedy som chodila),ale ja som z tych co nenechaju dieta na starosti nikomu,zatial.Mozno ked bude vacsia.Teraz by to slo len tak,ze by tam s nou musel niekto byt,aby som mala pocit,ze je pri mne.U svokry by som ju nenechala (byvame u svokrovcov) a u nasich tiez nie.Nemam tu istotu este,ze sa o nu postaraju,tak ako si predstavujem.Som strasna,ze? 😅

wladka
4. mar 2008

no, ja som Vladka.. na tie makke kocky chodime aj my.. ale nerada tam, je to tam otvorene, bo mi mala vzdy odtial ujde..naposledy som sa len otocila, ze si vezmem z kabelky mobil, a medzitym mi usla.. 🤐 ..nasla som ju v orsay.. takze tak..asi maniacka po mamine, ale zeby tak skoro sa to prejavilo???? 😅 😕 .. ju tam nebiju, ale odbijaju 😀 , ona sa pcha ku kazdemu, hlavne ku chlapcom, tu ju len odsuvaju.. ale jej to neda.. darmo jej to vy svetlujem.. 🙄 .. inak, aj moja lubi deti.. ku kazdemu ide.. hladkala by 😅 ..

mala je zlata 😵 ..pozna svoju menovkynu 😉 s jednym M 😎 .. pridaj viac fotociek, nech vidime aku krasavicu mas 😵

emmka333
4. mar 2008

No ja ked chcem malu dostat odtial,tak ju musim nasilu.Minule som tam behala po stvornozky a nahanala som ju(kedze sa mi nechcelo vyzut) a bolo tam plno rodicov,tak som musela vyzerat ako ... 😅 Ale nepaci sa mi,ked tam rodicia behaju obuti,dokonca tam daju aj deti obute.Potom tie chudatka,co su tam vyzute maju cierne pancusky.To ma hneva,ze niektori rodicia su taki.Emma ma vzdy take spinave pancusky,ked ju odtial beriem 😖
Fotoalbumy si tu chcem urcite zalozit.Este nikde nemam.Bude to fajn,ked aj kamosky mam v zahranici a rodinu,tak si mozu malu pozriet aspon takto.Zatial som tam pridala len fotky s tetovanim,kedze som sa vyjadrovala nedavno k tejto teme.

adriana111
4. mar 2008

ahojte nitrancanky, tak som tu 🙂
malinka dnes zaspala normalne o osmej, ale cez den spala len hodinku, hoci inokedy aj 2,5 hodinky potiahne. no, je to pre nu zmena, nejak sa to prejavit muselo 😒 ale inak sa jej v jaslickach paci, sice aj dnes trochu mrnkala a hladala ma, ale potom zbadala kuchynku a uz varila vsetkym kavu (=paaaa) a caj (=cajiii). potom pozerali zvieratka, tak im vysvetlovala, ako ktore zvieratko robi. ze bola zlata 🙂 a ked sme odchadzali, uz bola oblecena, museli sme ist naspat do triedy a dat vsetkym pa-pa 😀
zajtra zase pridame pol hodinku, bude tam od 9-11.

emmka - Stanka, aj ja som rodila u Caradskeho, aj prvu, aj teraz druhu, ale nemozem sa stazovat. vsetci nadavaju na jeho pristup, ale ja som nemala problem. dokonca, ked som mala tyzden po porode vdaka jednej "super" doktorke z TO velke zdravotne problemy, ze som skoro vykrvacala, tak ma mal na sale zase on a v podstate ma dal do kopy. holt, topolcianska nemocnica sa zase ukazala 😖 banujem, ze pred 1,5 rokom, ked som mala problem ja, som ich nedala do telky, hoci mi to radili, ale ja som bola rada, ze som doma ziva a zdrava 🙂

emmka333
4. mar 2008

adriana - no pekne,aj ty mas take super skusenosti?Inak ja som skoro vykrvacala po porode u Caradskeho 😠 Nejako mi to nevedel zastavit.Ja ze uz mam konecne po vsetkom ked som vysla z vane a lahla na stol a potom mi zacali davat infuzie a nie a nie to zastavit.Ze slabo tlacim na maternicu 😠 Vsak som toho mala dost! 27hodinovy porod a potom este celou silou si tlacit rukou na maternicu a musela som jednou,lebo ked som druhou,netiekla mi do nej infuzia.Manzel nevedel kde ma tlacit a ako silno,tak nechcel.A oni zas nemali cas,lebo sme naraz rodili asi 3-4.No a ked sa mi tvorili tie krvne zrazeniny v maternici,tak mi to Caradsky musel povytahovat s rukou.To akoze mi tam napchal celu ruku.Skoro som umrela od bolesti,debil.Vela mamiciek vravi,ze je dost necitlivy a ja si to tiez myslim.Aj ked som k nemu chodila na kontroly pred porodom,tak ako keby mi chcel nasilu vyvolat porod,aby ma odrodil prave on.Tak ma bolelo kazde jedno vysetrenie,myslela som fakt ze porodim.U mojho nitrianskeho gynekol. som ani necitila,ked ma vysetroval.To bol neuveritelny rozdiel.Ale celkom pekne sa zas ku mne Caradsky spraval,mozno prave preto,ze som cvakala za vanu a izbu,kde bol so mnou manzel.Vsak to bol vlastne prispevok pre nemocnicu.

emmka333
4. mar 2008

adriana - pozerala som album,tvoja mala ma krasne dlhe vlasky 😎 Inak my sme isli na Emmine prve narodky na navstevu do TO porodnice.Isli sme dnu,vyfotili sme sa (ale samozrejme len do cakarne).Zaspominali sme si s manzelom,bolo to mile a dojimave.Keby som tak mohla ist aj do izby v ktorej som bola (ani sama neviem v ktorej 😅 ) a pozriet vanu,kde som rodila... To by bolo este suprovejsie.Ale stacilo aj toto.

adriana111
4. mar 2008

nuz, tiez si to nemala jednoduche 😒
ja porod v pohode, len pri prepustani ma pani doktorka "zabudla" skontrolovat 😒 takze dva dni po prepusteni som bola znova v nemocnici. zhodou neviem akych nahod muz prisiel domov, lebo dovolenku mal az od druheho dna, tak mi aspon zavolal sanitku, lebo ja som od tolkej straty krvi uz zamdlievala. a chudacik, potom tu spust po mne v kupelni este aj upratoval. no najhorsie bolo, ze malinku bolo treba kojit, ale uz som nestihla, ostal sam doma s tyzdnovym hladnym babom, navyse zeleny jak stena ☹ zavolal chytro mame a utekal kupit Nutrilon, lebo malinka od hladu uz vyvadzala. ale nastastie vecer, ked som sa po operacii prebrala, mi ju doniesol do nemocnice a nastasie som mohla kojit. ale kedze som bola slaba ako mucha, tak ostal so mnou celu noc a malu prebaloval a daval mi ju na krmenie 🙂 tak sme to nejako prezili, ale cela rodina infarktove stavy, lebo taketo poporodne krvacanie je velmi nebezpecne 😖

adriana111
4. mar 2008

stanka, ja budem rada, ak na to oddelenie uz nebudem muset ist 😖

mam uz dve baby, to mi staci, muz by este chcel chlapca, ale ako wladka spominala, su tu aj stare korcule (teda ja 😀 ), mam uz 34, takze stacilo 😀

Ninka aj Natalka sa narodili vlasate, ani im vlasky nevypadali 😀

adriana111
4. mar 2008

no, na dnes stacilo, rano vstavam o siestej, skolacku treba vychystat do skoly, takze idem buvat.

dobru noc vsetkym 😔

emmka333
4. mar 2008

adriana - jeeeezis 😲 tak to sa ti ani necudujem,ze to tam uz nechces vidiet.Kriste pane to akoze ta neskontrolovala?Ak boli teda oni na vine,to si fakt mala dat niekam do TV.A mozes mi prezradit,ktora dokina to bola?Lebo tusim jednu tak straaasne vychvaluju maminy,neviem ako sa vola.A ja uz som rozmyslala,ze ked budem mat raz druhe babo,tak si uz vyberiem podla mamin,ktore boli s niekym moc spokojne.Ako napr. ten Abutaim,ci ako sa vola a ta zenska neviem vobec ako.

wladka
5. mar 2008

jaj baby, vy ste si zaspominali 😉 .. na TO som pocula aj ja negativne nazory.. ☹ ale neviem preco.. ja naopak super porod, ani neviem ako k tomu prislo,ako som ju vytlacila, a zasivanie? 2 stehy.. emmi, ja som rodila v NR, myslim, ze je tam super personal. super sestry na sestonedeli.. akurat tie izby,ale 4dni sa to da vydrzat 😉 ..

inak, bre ranko 😎 ..uz by mohlo byt pekne..

mimi109
5. mar 2008

caute fesandy 😀 vitam novu maminu s dcerku 😉

baby ake mate pocasie? tu totiz od rana veselo snezi 😠 😠 😠 a ta strasna zima brrrr a to som ze uz sa jar hlasi 😅

konecne nam aspon 1 ocny zub vysiel zvysne 3 sa tlacia uz im moc nechyba pekne ich uz vidno ze sa tlacia 😵
mala sa rano s plnym nostekom zobudila aj pokaslieva ☹

a vy ako kocky ? co noveho?

adriana111
5. mar 2008

dobre ranko, baby 🙂

tak ja som prave prisla z jasliciek, dnes bol zase plac, nechcela odo mna odist ☹ cakala som v satni, kym prestane, ale nastastie to netrvalo dlho, mozno minutku, potom sa isla hrat do kuchynky, tak som isla domov spokojnejsia 🙂
teraz pri PC ranajkujem, uz som bola hladna jak vlk 😖

emmka, meno tej doktorky ti poslem cez IP, aj ked by si zasluzila negativnu reklamu vsade, ma uz na svedomi kopec zien, ktorym "pomohla" 😠 inak ten doktor, ktoreho spominas, je zlaty, ma super pristup, ale tiez uz mal nejake kiksy 😖 ale kto ich nema 😒 len u doktora by to nemalo byt. rada by som vedela, kto rodil, ked sa stal teraz naposledy ten pruser 😒

mimi, tu je krasne jarne pocasie, svieti slniecko, je prijemne 😎 tu uz jar zacina 😎

elliana
autor
5. mar 2008

zdravicko babule, heee wladi, stredny vek???? Ci co????? Ved sme vsetky mladeeeee 😅 😅 😅
aj ked teraz sa tak necitim, vcera ma seklo v krku a bola som nemohuca, ako invalid. Volala som MM, aby prisiel z prace skor, ja som nebola schopna ani prebalit Zoju, raz som ju prebalila so slzami v ociach, ale viac som nepokusala. Dnes je uz lepsie, aj ked stale nemozem otocit krkom do jednej strany, ale uz to aspon tak neboli.

Adi, ked citam o tych jasliach, dala si malu zaockovat aj tymi nepovinnymi ockovaniami? Myslim rotaviry a pneumokoky...Lebo ja stale neviem, co...ci ockovat, alebo nie

vitam novu maminku aj s Emkou 😉

wladka
5. mar 2008

elli, boze chudatko moje.. 😲 , ale ved sme mlade, rozhybeme to 😉 😀

adi, aky pruser.. tusim som o nijakom nepocula.. sak nebud taka, napiis 😉

sneziii 😲 ,boze.. 😀 a to ze je slovensko..tuna sice vetricek, ale slunce svitlo 😎

emmka333
5. mar 2008

Dakujem maminam za privitanie,ale normalne mam zvlastny pocit,ze podvadzam tie "moje" augustove maminy 😉 Tam mam zameskaneho tolkooo a tu sa vykecavam 😅

Wladka - adi asi myslela ten pruser,co bol minule v TV,ze im skoro vykrvacala rodicka po porode tusim.Museli ju helikopotvorou (helikopterou 😀 ) odviest do BA.Bola v ohrozeni zivota.Babo je tusim OK.Bola to prvorodicka,mlada.A bohuzial jej v BA museli vyoperovat maternicu.Boze keby sa mi toto stane... Ja velmi chcem mat este min. jedno dieta.No a nehovor mi ze si dnes nebola na Parovciach u lekara 😎 Ja som tam bola dnes u zubarky aj s muzom a s malou.Ak si to bola ty,tak sme sa stretli pri dverach na poschodi.Musela si dat prednost nasej malej,lebo sa ti zamotala do cesty 😀 Teda ak nemas dvojnicku 😅

wladka
5. mar 2008

emmi, ja som to nebola 😉 .. ale sla som len okolo na aute 😉 .. inak u gynosa som bola, ale na kmetkovej.. k obertovi som zacala chodit.. a ty?..inak sa mi stava, ze si ma mylia s niekym, minulu nedelu mi dosla sms od ctitela, ze pekne, ze sa prevamam na chrenovej, a jeho nezavolam.. a ja jemu, ze "som doma" 😀 ..

pekny pruser, keby mne toto, slahlo by ma 😠 😲 .. veru, aj ked sa mi manzelstvo nevydarilo, vzdy som tuzila po 3 detoch 😎 😎 .. treti ako benjaminek 😅 😉 😵 .. a myslim, ze keby bolo manzelstvo v poriadku, asi by som uz sla na druhe.. 😉 mam take obdobie, ale teraz nehroziiiii 😅 😅 ..esteze antibejby existuju 😀 😎