Auto Smart for two. Kúpiť ho kvôli parkovaniu?

freshmeat
16. júl 2008

Zdravim, mate nejake skusenosti so Smart fortwo? Rozmyslame nad druhym autom do rodiny a kvoli prakovaniu v BA som rozmyslal nad Smartom. Neviem vsak ako to bude ked od oktobra bude zakaz parkovat na chodniku. Ma vobec take auto zmysel, nieje lepsie kupit len nejake ine (plnohodnotnejsie) male auto?

malaskoricka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aponchie
16. júl 2008

u nas v praci je to firemni auticko je celkem paradni pro 2lidi hodne mista muzes parkovat mezi auty i bokem kdyz je malo mista jen s nim nesmis jet rychle do zatacek pac nesedi..

zuzik03
16. júl 2008

podle mě je to auto pouze na frajeřinku - nevejde se tam ani velký nákup, nikoho v tom nesvezeš, to bych určitě koupila spíš plnohodnotné malé auto. měli jsme ho půjčené na víkend, je to skvělé, ale nepraktické 😉

aponchie
16. júl 2008

to auto je pomerne velke vevnitr a je to auto pro 2 😉

tilly
16. júl 2008

veď to, je to auto pre dvoch a čo keď bude žena musieť voziť dieťa? šupne ho na predné sedadlo? ja by som radšej nejaké malé auto, ale 4-5mieste... aj keď parkovanie v BA 😖 😝

nobody
16. júl 2008

myslím, že název "for two" je jasný 🙂
auto tak pro jednoho spíš na nějaký vyřizování nebo schůzky ve městě
výhoda do města je malá velikost, design .. jinak už nic

aponchie
16. júl 2008

ja v nem jela mockrat jako vevnitr je hodne velke ,ale vubec nesedi!nesmi se s nim rezat zatacky jezdit rychle a tak trepe se jak kadibudka ,ale mame ho na mesto a parkovat je idealka 😝

nobody
16. júl 2008

je to lehký, ne moc posazený, tak ty zatáčky musí být peklo 😀

nobody
16. júl 2008

no my teda máme služ. nějaký oktávky a áčkový audiny

aponchie
16. júl 2008

no jo nobody ,ale ty se v nich moc nesvezes asi co? 😀
btw pro obchodni ucely disponujeme BMW rady 7 2ks a jeden Lexus a jeden Rover 😉

vanusak
16. júl 2008

Teď ze mě bude mluvit asi profesionální deformace, ale jelikož pracuji v naší největší firmě, vyrábějící česká auta v Mladé Boleslavi, tak takovou "kadibudku" bych nepořídila ani za nic. Bezpečnost v tomhle autě je kde? Stačí drcnout a máte další auto na zádech... A navíc - za tu cenu teda jde sehnat mnohem solidnější i lehce jeté auto z českého trhu. A kvalita je úplně o něčem jiném a jelikož máme ve srovnání každou chvíli jakýkoliv zahraniční vzorek, tak vidíme, jak se neskutečně liší kvalita všech použitých materiálů a kvalita zástavby jednotlivých částí vozu... A mohla bych pokračovat dál, ale to už jsem opravdu dost profesionálně deformovaná. Kdo ale viděl, co se pro kvalitu a bezpečnost dělá u nás, a jak to auto vypadá po zátežových zkouškách, tak by viděl, že ani této kvality nedosahuje plno jiných, ještě nových, nejetých zahraničních aut...

aponchie
16. júl 2008

no jasne ale s tim se to auto prodava 🙂 btw nase firma ma smlouvu s automobilkou a kluci v tom jezdi po meste a nestezuji si na nic ..nj ale vadi jim ta nestabilita,ale to jsou opet veci ,ktere se vi dopredu takze stezovat si na ne za provozu mi prijde ujete ,ja bych to osobne taky nechtela 😀 me se nelibi vzhledove prijde mi smesne 😝 ja mam rada vsecko velke 😀 nejlepe BMW nebo ten novej pasak je krasnej .. 😝

tilly
16. júl 2008

vanusak, vy ste tam vraj mali aj oktavku s najazdenymi 700000km a rozoberali ju tam šróbik po šróbiku 😀 my máme doma otišku, čo má vyše 500000 a je používaná ako taxi a stavebný stroj, nechcete si ju otestovať? 😀 😀 😀 😀

vanusak
16. júl 2008

Takhle rozebíráme víc aut... 😉 Co je otiška?

tilly
16. júl 2008

oktávia 😉

nobody
16. júl 2008

jel jsem dvakrát na služ. vyř. v oktávce a teda už radši nikdy (nee kvůli autu, ale zrovna to byli takoví vylízanci, co si chtěli zajistit dopravu za menší náklady než je vůbec palivo..takže radši budu sedět v klidu v kanclu 😒 😀 )

nobody
16. júl 2008

vanusak .. no jo, škoda celkem ty crash testy dává, ale ty ceny za novou oktávku jsou nehorázný .. teď na autoteku octávia vs citroen c5 .. prakticky identická cena, ale interiér úplně někde jinde...samý plasty ... no c5 minimálně o třídu výš ---

takže nevím, jak dlouho vám bude vycházet cenová politika

tilly
16. júl 2008

nooo, nová oktávia je strašne drahá 😝

aponchie
16. júl 2008

me se libi octavia kombi 4x4 kolik to stoji v plne vybave??asi tak 2l motor? 😝

freshmeat
autor
16. júl 2008

Ako som uz pisal, ma to byt druhe auto do rodiny a len do mesta. Mame momentalne octaviu I, ktoru mozno casom zmenime (uz ma svoj vek a zacina sa to prejavovat). Ten smart som myslel primarne na cestu do prace a podobne. Kedze kancelariu mame v centre tak je to s prakovanim dost zle. btw. MHD som vzdal, lebo som bol potom stale chory (hlavne ked bola chripkova sezona). Skuter som nechcel, kedze sa v zime neda pouzit, a ani ho nemam kam na zimu ulozit, nehovoriac o tom, ze v obleku jazdit na skutri neni najlepsi napad. Co sa tyka image, tak na ten kaslem (pijem sprite) 😉

aponchie
16. júl 2008

hehehe tak to je dobry to si ho kup klidne a hlavne si dej drzak piti na okynko na ten sprite 😀

nobody
16. júl 2008

tilly ... no právě ---- no ředitel s tím bude muset něco dělat asi 😀 bohužel už neplatí, že Škoda rovná se český auto, špičkový servis, malá cena náhradních dílů ... ale zas mají výborný reklamní oddělení

vanusak
16. júl 2008

Aponchie - tady si sestavíš jakýkoliv vůz bys chtěla... http://cc.skoda-auto.com/cze/cc_1_model.aspx?Se...

Nobody - já jsem z vývoje 😉 Uznávám, že ceny jsou dost děsný, ale my fakt v tom zákulisí ohledně kvality materiálů víme svoje... Rozebralo se tu vzorků... Navíc, holt jsme už stopro pod německým vedením a velením, takže ve všech směrech závislí...

nobody
16. júl 2008

vanusak ... no právě, ten vliv 🙂

aponchie
16. júl 2008
bubba
16. júl 2008

ja ked pocujem "smart"hned sa mi prevratia oci.ked to zacali pred rokmi vyrabat a zacalo to v anglicku pohebovat som to nazvala"smart fart"hnusilo sa mi to dizajnom a ani referencie...ako pozeram cez google tak je to presne ten typ 😅 brrrrrrrrr freshmeat radsej si uz teda kupte bmw Z3 to je tiez pre dvoch a nadherne elegantne...potom ti zakyvam ked pojdes okolo.ale ak pojdes v smarte 😠

freshmeat
autor
16. júl 2008

re buba: no Z3 sa uz nevyraba, je dlhe, takze by som si s tym parkovanim moc nepomohol. Nehovoriac o tom, ze Z4 zacina cenove uplne inde. Ked uz by som tie prachy mal obetovat tak by som si kupil normalne auto. Navyse ja si na taketo veci nepotrpim, pre mna je dolezita "uzita hodnota". Este k tomu Z4 sa mi vobec nepaci, ja som skor na staru E36, alebo 1XX.

tilly
16. júl 2008

zaparkovať v centre je fakt o hubu, ak ti smart vyrieši problém, tak v poho, ale čo takto nejaká "kabelka" toyota yaris, panda a pod?

bihan
16. júl 2008

Ja by som brala ako malé mestské autíčko Peugeot 1007.. aspoň to nejako vyzerá 😅

tilly
16. júl 2008

hej, to tiež môže byť, taká kabeločka 😀