Autom do Grécka. Aká bola cesta?

julinka25
23. jún 2009

Ahojte maminky,

uvazujeme nad dovolenkou v Grecku, konkretne Olympic Beach.Chceli by sme ist autom.Ma niektora z vas skusenost ako dlho trva cesta a ako sa vam slo?Mame 16 mesacnu dcerku, zvladne taku dlhu cestu?

za vsetky odpovede vopred dakujem.

zabinka
23. jún 2009

Ahoj Julinka,
my sme boli minuly rok, isli sme cez Srbsko a Macedonsko a cesta nam trvala pohodovym tempom asi 17 hodin. Ale nasi chlapci uz boli vacsi. Mali 4 a 7. Ale dalo sa to celkom dobre zvladnut, zvlast ked sa viete za volantom vystriedat. My sme mali zo Srbska trochu obavy, ale nestretli sme ziadnych policajtov, ziadne sikanopvanie na hraniciach ani nic podobne.
Myslim, ze ak je mala naucena cestovat v aute, s prestavkami by ste to mohli zvladnut v pohode. 😉

evulik6
23. jún 2009

ahoj julinka...
ja som tiez chcela do grecka autom ale ideme do IT... je tam super... a cesta trva necelych 8 hodin autom...takze pohodka... ideme s malym prvykrat, tak skusime najskor kratsiu cestu a buduci rok uvidime.. on je totiz strasne zivy, tak snad to prezijeme 😀
ale kamoska chodi s detmi do chorvatska autom a cesta im trva takych 12 hodin, a zvladaju tak snad ti maly vydrzi aj do grecka... drzim palce

evulik6
23. jún 2009

pardon...mala som chcela napisat, nie maly... 😉

janinah
7. aug 2009

neviem,či je to ešte aktuálne,autom /ale jedine s klimou/ sa dá,ale pre tak malé dieťa ako tvoje to bude dlhá cesta, máš odskúšané ako vydrží v aute dlhšie trasy? boli sme aj tak,že manžel so staršími dcérami autom a ja s drobcom som priletela a oni nás čakali na letisku....ale radšej teraz zvoľ bližšie letovisko napr. chorvátsko a grécko až so staršími deťmi 😉

julinka25
autor
11. aug 2009

Ahojte maminky, tak my sme sa v piatok poobede vrratili zo slnecneho Thassosu, isli sme autom a bolo superrrr, mala zvladala cestu perfeltne, az som z nej bola milo prekvapena, väcsinou spinkala a ked bola hore, tak sme spravili kratku pauzicku a potom sa este pekne hrajkala v aute, nebol ziaden problem a aj cesty boli v pohode, dost rychlo sme to presli nato ze sme robili aj prestavky castejsie hlavne kvôli detom.
Ale kazde babo je ine, mozno ze keby sme sli dnes, moja malinka by nebola taka kludna, lebo dnes nemala svoj den, bola umrncana, uplakana no katastrofa, takze som rada, ze nam to vsetko vyslo ako sme chceli. 🙂

dai
12. aug 2009

tak fajn julinka ze to takto dopadlo 😉

ja by som do grecka osobne autom nesla - bola som v grecku na studijnom pobyte skoro rok a moj teraz uz manzel ma tam chodil na aute pozerat - a hovori ze nikdy viac 😀

chceli ste ist povodne na olympic beach? lebo ja som bola v seresi -to je kusok od tesalonik - po ukonceni pobytu sme este asi mesiac s kamaratmi jazdili po grecku - boli sme na 2-och plazach - na Mykonose a na Chalkidikach - Mykonos bol nadherny, Chalkidiki sa dali... ale olympic beach bol otrasny ☹ sme sa tam zastavili lebo sme si spravili vystup na olymp a v poctate sme tam na plazi prespali v stanoch 🙂 malo to svoje caro ( boli sme mlady a bolo to dobrodruzstvo, ale ta plaz bola fakt co sa tyka grecka, jedna z najskaredsich☹ )

domaci odporucaju najma thassos ( ten je zevraj veeeeeeeeelmi kludny, greci tam chodia na svadobne cesty) samorejme kretu na juhu a potom kykladske ostrovy ( mykonos, santorini... ) prip. este chalkidiki... ale ine moc nie

takze thassos musel byt na rodinnu dovolenku urcite krasny 🙂 ( ale podla mna lietadlom omnoho jednoduchsi - let trva asi 1,5 hodin - dieta by si ani nevsimlo ze letelo... a prenajom auta je tam relativne lacny )

my ideme teraz autom na sever talianska - cesta akoby som chcela ist na vychod slovenska 😎 za 6 hodin som tam... takze ju vobec neriesim, kedze na take je nasa mala zvyknuta... chceme robit vylety po celom severe talianska preto auto😉

julinka25
autor
12. aug 2009

dai na olympic beach sme boli este za slobodna, isli sme tam ale busom a to bolo ovela horsie ako autom.My sme auto preto uprednostnili, lebo jdednak financne to bolo lacnejsie a aj to, ze manzel strasne rad soferuje a jemu sa vidi ist lepsie autom, lebo ze vidi svet okolo.Co sa tyka mna jednoznacne lietadlo, boli sme na chalkidikach pred dvoma rokmi letecky, vtedy som bola tehu, tak som pov. ze autom, ci busom v ziadnom pripade, tak to bola parada, let trval 1, 5 hod.
Na dalsi rok sa chystame do talianska ak vsetko pôjde ako ma, tak uvidime.

cameron134
16. mar 2011

ahojte mate niekto skusenosti s vyletmi v grecku mi ideme v juli a chceli by sme ist na vylet lodou na ostrov alebo na piracku plavbu a este by ma zaujimalo kolko stoji taky vyletik dakujem 😉

matheo311
15. júl 2023

Nejde náhodou niekto do Leptokaria autom a má miesto v aute

floren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz