Autonehoda a bolesť z nárazu. Môže mať bábo neskôr následky?

lenkapro
10. aug 2008

Chcem sa spytat mala som autonehodu som v 29.tyzdni tehotenstva, mam vazne obavy o zdravie babatka,kedze airbag vystrelil a stale pocitujem bolest z narazu po celom brusku. Moze mat babatko nejake nasledky v buducnosti? Mate niekto podobnu skusenost alebo ste poculi nejaku prihodu z okolia? ☹

estrellita
10. aug 2008

lenkapro: a byla jsi u lekare?prohlidl te nekdo? 😕

betina
10. aug 2008

leni,

moje kamarádka měla autonehodu před měsícem a to byla v 7 měsíci. Musela teda na pozorování do nemocnice (24 hosin). Tam ji potvrdili, že je vše v pořádku. Byla z toho v šoku, ale miminko i ona jsou v pořádku.
Tak moc držím pěstičky a neboj...miminko vydrží hodně a je chráněný bříškem

pishulina
10. aug 2008

Ja som zatial nepocula prihodu o autonehode tehotnej ani z okolia, ale moja mamina, ked bola tehotna so mnou uz s dobre velkym brusiskom, tak padla na brucho. A tiez aj moj bracek jej naramoval loptou rovno do brucha. Hlavne by ta mali asi vysetrit si myslim a odsledovat ako to vnima drobcek, ci je v poriadku a ci nedoslo k nejakym zmenam v maternici. Kazdopadne ta je stavana tak, aby aj spolu s plodovou vodou zabezpecila co najvyssiu ochranu pre miminko. Budem drzat palce, hlavne nech ti doktori sleduju drobca.

gladriel
10. aug 2008

ahoj ja osobne nie ale pocula som minule ze jedna havarovala a ze dietatko v poho prezilo.zachranili ju ze nemala pasy.neviem ako.ak mas obavy zbehni ku lekarovi a popros ho o zvysene sledovanie.
myslim si ze dobre dopadnes.treba verit.ja som sice nehodu nemala ale skoro prisla 2krat o malinku.prvy krat som zacala spinit a hrozila mi placenta preavia a teraz lezim v nemocke na udrziavani.ale verim ze vsetko bude oki a ak ty budes tak bude aj malou.drzim palce.kedy sa ti to ma narodit.v klude mi napis internu postu.ak v oktobry tak ta rada uvitam v oktobrovkach.zatim pa a drzim palecky

lenkapro
autor
10. aug 2008

Dakujem Vam velmi za prispevky, mam vazne obavy, nehoda sa mi stala v piatok v Taliansku, bola som tam na sonografii v nemocnici, bola tam len jedna asistentka,ktora vedela po anglicky, ta len v skratke povedala,ze je to ok, ale brusko ma boli, mam obavy, zajtra chcem ist k mojmu lekarovi na podrob.vysetrenie.

estrellita
10. aug 2008

lenkapro: urcite zabehni i tady k doktorovi, lepsi se ubezpecit, abys byla v klidu a i mimco bylo v pohode 🙂 neboj, vsechni bude dobry. a jak rikaji holky, miminko je ve tvem brichu v maximalnim bezepci a voda ho dokaze ochranit. ale i tak lepsi to sledovat. drzim palce 😉

svoma
11. aug 2008

Lenkapro,já se praštila do bříška v pátém měsíci těhu,dost mě bolelo,radši jsem jela do nemocnice a musela jsem tam být tři dny na pozorování,jestli se náhodou nezačne odlučovat placenta,naštěstí to dopadlo dobře.

janajanajana
14. aug 2008

Ja som mala autonehodu v 5 mes., presny tyzden si uz nepamatam, ja som mala vedeny pas cez brusko, resp. pod bruskom, priblizne kde je hlavicka dietatka, bola to zrazka s kamionom, takze bol to tiez silny naraz, mala som tam par tyzdnom podliatiny, velmi som sa bala o malu, lekar ma ale upozornil, ze ak by vraj nieco malo byt, potratila by som a ze v takom miesaci je uz dost plodovej vody, takze to tlmi naraz. Psychicky som to velmi zle znasala, dcerka sa ale narodila zdrava, uz bude mat v oktobri 3, je uplne v poriadku. Dufam, ze som ta potesila.

bambusko
14. aug 2008

moja znama mala autonehodu tiez v 7. mesiaci, na brucho ju pritlacil pas, bola 2 dni v nemocnici na pozorovani, robili jej sono, vsetko ok, porodila presne v termine a dieta je zdrave 🙂

hlavinka
18. aug 2008

Holky a co rikate na takovy ten pas, co se dava jeste jako pod pas, aby drzel ten klasicky pas dole? Mate s nim nektera zkusenosti? Manzel by ho chtel poridit, ja docela taky, ale nejsem si jista, zda je to na neco za ty penize....Diky za info 😉 http://www.detskydum.cz/detail/besafe-belt-14104/

meleri
18. aug 2008

teda ten pás je teda drahý..já teda řídím často ale nějak mi pásy nepřekážejí..stačí je dát tak aby se nedotýkaly břicha, tedy pod břicho a nad... 😉

dida_tn
19. aug 2008

Hlavinka: ten pás som si chcela kúpiť, ale na začiatku tehu som ho nemohla zohnať a teraz už šoférujem minimálne, tak som to už nechala tak..fakt je, že je to dosť veľká pálka, naživo som ho nevidela, tak neviem posúdiť. Ale pásy mám podobne ako meleri, jeden hore, druhý pod bruškom a na ten pod bruškom si ešte dávam vankúšik. A keď som ako spolujazdec, tak si spodný pás ešte pridŕžam rukou.

mywiel
19. aug 2008

Hlavinka ja to mam a je to super vec, pas sa mi nesmykal na brusko a este treba si sedadlo posunut co najviac dozadu ak si spolujazdec, a ak soferujes nastavit volant co najviac hore aby airbag vystrelil co najviac do tvare ak by... 😅

mywiel
19. aug 2008

Dida darmo si pas pridrzas rukov pri nehode ho aj tak neudrzis... 😕 ☹

dida_tn
19. aug 2008

Mywiel, je mi jasné, že pri nehode nie 😔 , ale pri prudkom brzdení mi to už pomohlo, jednou rukou som pridržala pás, druhou som sa držala rúčky nad dvermi 😉

janajanajana
20. aug 2008

Baby, co sa tyka tych pasov, ja som mala v 1.tehotenstve dost neprijemnu nehodu, slo o zrazku s kamionom, takze riadne nas to vymrstilo dopredu a nastastie pas zachranil dietatko, nebyt pasu, tak ked ma to nevymrsti von tak by som urcite narazila bruskom do palubnej dosky. Takze urcite majte pasy, no a ja som uz mala dost velke brusko a pas bol vedeny uplne pod brusko najviac ako sa dalo a ta vrchna cast cez prsia (nie cez brucho) a napriek riadnym podliatinam, kedze pas ma uplne pricvikol k sedadlu, sa dcerke nic nestalo, aj ked to prechadzalo tesne pri jej hlavicke a nasledky mohli byt fakt velke. Len som chcela uviest priklad ako ten pas ma byt vedeny, aby bolo vsetko v bezpeci. A samozrejme vypnut airbag. A hlavne budte opatrne, dcerke nehoda nastastie neublizila ale teda mojej psychike do konca tehotenstva do dala zabrat. 😖

muriel293
20. aug 2008

baby to je hrozné ja si to ani nechcem predstaviť,ja som v prvom trimestri tiež s manželom takmer havarovala ale len takmer,našťastie to ubrzdil pol metra pred druhým autom ale strašne som sa zľakla a nechcem to už nikdy zažiť...bola som v takom strese,že ma totálne začalo bolieť brucho a bála som sa že potratím,musela som sa ukľudniť a až potom sme mohli ísť ďalej...

hlavinka
20. aug 2008

Holky, diky, ten pas si urcite porodim. Jezdime pravidelne Praha Znojmo a zpet a D1 je opravdu strasna! Sice stoji litr, ale schovat se muze na druhe decko anebo se holt posle dal.

Verim, ze i ne uplna nehoda je sok, neumim si to predstavit...Brrr... Opravdu se da mluvit o stesti a andelickovi, co stal pri vas 🙂