Autonehody a alkohol za volantom

inka4
8. sep 2009

Ak ma dakto trocha alkoholu, a napriek tomu soferuje, dostane sa do nehody, ale NEZAPRICINI JU ON , ale dakto triezvy, tak ako to vlastne bude vtedy ? ☹

saska.t
8. sep 2009

je na vine aj tak ten s alkoholom a budu ho riesit, tak ako toho druheho co nehodu zavinil

bambusko
8. sep 2009

no, ma smolu, kedze porusil predpisy, budu nasledky a mozno aj spoluvina 😒

bibula
8. sep 2009

bude pokutovany za alkohol,nie za zavinenie nehody

inka4
autor
8. sep 2009

je to dost blbe , my mame skodu nove auto v prdeli vodicak uz zobrali takze nebude ani praca, a ten alkohol bol este s pred druheho dna lebo sa pilo do vecera, no a nafukal este na druhy den pobede ☹ my sme sli odbocovat aj sme pozerali za nas a nic nebolo len odrazu boom motorka vyletela v dedine vyse100 sla isto a este k tom chcel obehovat na plnej ciare..

tilly
8. sep 2009

asi spoluvina... ale ja by som dávala jednoznačne vinu tomu, čo mal alkohol, ono niekedy sa dá nehode predísť vhodnou reakciou a reakcie sú požitím alkoholu značne spomalené...

okrem toho, za alkohol za volantom by som zatvárala 😠

tilly
8. sep 2009

nooo, za blbosť sa platí... so zostatkovým alkoholom treba rátať...

inka4
autor
8. sep 2009

tilly hej aj ked sa nekto zo zakruty vyruti 100-150 tak by som chcela vydiet tvoje reakcie.a zdoraznujem ze to bol spred dna alkolhol takze ucinky to uz nemalo

bambusko
8. sep 2009

inka, tak myslim, ze vdaka alkoholu z toho motorkar vyviazne len s pokutou za rychlost a vinu daju soferovi s alkoholom... ako pise tilly

womenne
8. sep 2009

inka v prvom rade dotyčna osoba mala vediet že ešte može nafukat,a nesadt za volant je to fakt nezodpovedne. a ako pišu baby aj ked to zavinil motorkar nemate šancu aby bol obvineny kedže šofer mal alkohol v krvi 🤐

tilly
8. sep 2009

nebola som tam, čiže to neviem posúdiť, či sa dalo nehode zabrániť alebo nie... každopádne by si človek nemal sadať za volant s alkoholom v krvi a je jedno, či je to zostatkový alkohol... okrem toho, aj ak je to na druhý deň, človek je ešte stále oťapený po fláme, čiže alkohol ešte účinky má... 😔

krpito
8. sep 2009

každý kto sadá za volant, musí vedieť že deň predtým pil a ak pil veľa že je pravdepodobné že "nafúka" 😢 A ak sadne za volant je nezodpovedný a ohrozuje nielen svoj život ale aj život svojich blízkych (ak ich vezie v aute) a ostatných vodičov. Som za tvrdé tresty za alkohol, aj keď nehodu nezapríčiní 🙄 🙄

bambusko
8. sep 2009

veru, ak sa da este zistit v krvi, ovplyvnuje organizmus, to je biologia

ivca77
8. sep 2009

v tomto pripade ste vynnici obaja...jeden pre rychlu jazdu a druhy za alkohol,takze patricne tresty by som nadelila obom....a to ci dnes ludia jazdia pod vplyvom alebo hrubo porusuju predpisy to je asi jedno...ludska hlupost nema hranice,len bohuzial vacsinou si to odnesie alebo zaplati nevynny 😔

tilly
8. sep 2009

krpito, s týmto súhlasím...
čo úplne najviac neznášam je alkohol za volantom... každému sa stane, že spôsobí nehodu, nikto nie je neomylný, ale alkohol a drogy za volant nepatria... oslabuje to zmysly a reakcie...

tilly
8. sep 2009

ivca, to je na tom to smutné, že väčšinou na to doplatí ten, čo bol len na zlom mieste v zlom čase...

určite bol na vine aj motorkár, ale čo viem, tak motorkári väčšinou sadajú na motorku s tým, že "kto vie či sa večer vrátim domov"...

vroni
8. sep 2009

No tak ja neviem. Na to, aby hneď brali vodičák musí byť toho alkoholu viac. Na to, aby vôbec niekto poobede nafúkal zostatkový alkohol musel byť deň pred tým oržatý ako celý svinčík. Takže sofér auta zrejme dostane pokutu za alkohol, ale náhradu škody by mal niesť vodič motorky (resp. pôjde z jeho zákonnej poistky). A ak je ten človek odkázaný na svoj vodičák aj v práci, tak potom už dupľom nerozumiem jeho neschopnosti odhadnúť, koľko môže piť. Besné jazdy cestných darcov orgánov sú iná kapitola.

bubaczik
8. sep 2009

fuu ha..ja osobne by som nebrala vodičaky,ja by som všetkych pozatvarala 😠 pretože mam deti na cestach,ako chodcov,dalej ja sama šoferujem,a tiež mam v aute deti 😠 a ak si raz sadne niekto,hoc aj so zostatkovym alkoholom v krvi,je nezodpovedny človek,ja ich volam teroristi 😠 😠 nikdy neviete,čo od nich očakavať 😝
a na tvoju otazku,keby nemal v krvi alkohol,tak by bola vina na motorkarovi,len je to otazne,každy šofer ma predvidať aj take situacie 😔 a tym padom,ak mal v krvi alkohol,mal spomalene reakcie,takže je vinny on..asi tolko k tomu všetkemu.. 😔

katrin21
8. sep 2009

a taky Zitny si chodi po svete .... no comment...!
vcera bolo v spravach, ako 9 roc dievca ( ako moje!) vletelo spoza aut zaparkovanych pod kolesa zene, co sla po ceste.. nemohla uz nic robit,.... esteze to zachytili kamery, inak si to asi odsedi a v tomto pripade fakt nemohla nic robit.. nesla ani rychlo....

niekedy je to hrozne, aj ja malej stale hovorim, nech si dava pozor spoza autobusa a tak...

sirinka
8. sep 2009

hej, zitneho ututlali... 😠

tilly
8. sep 2009

ako krásne mu to za ten rok prešlo... fakt nádhera 😠

macka01
8. sep 2009

tiež zaleží na policajtovi či zoberie vodičák či nie,alebo aku pokutu dá,ako veľku.nam na parkovisku len iny vodíč ťukol do náraznika a poškodil ho no ušiel z miesta.naštastie tam boli kamery tak ho mali do 2 hodin.Škodu neurobil veľkú a aj tak prišiel o vodičák na 6 mesiacov a to za tože zdrhol,keby počkal nebolo by treb anipolicie veď poistka to pokryje.ale jeho prolém.Ja ako poškodena som to schválila lebo sme celé popoludnie presedeli na polícií nad zápisnicami.Tak mu treba,nemalutekať.A k tvojmu problému:alkohol=zobrať vodičák a pokuta poriadná,jednoducho nepatrí za volant.Nehnevaj sa možno to znie kruto 😒

inka4
autor
8. sep 2009

to alkohol za volantom zdielam rovnake nazory ako vy
ale nepoznate mm nikdy nesadol ani po dc piva za auto este druhych kolko krat odtahoval od auta nech nejde lebo je opity.To mozem cestne napisat ze to bolo 1x aj to zostatkovy a ja som sa pytala ci sa na to citi po noci a bolo uz pobede a mm sa na to citil,bol uplne normalny.
chcela som nazory od niekoho kto zazil taku situaciu alebo pozna niekoho takeho...
to ze za volant alkohol nepatri vieme všetci aj mm

inka4
autor
8. sep 2009

ved to ani nesposobil ale nejaky zasran na honde
uz mame dost ze nam rozbil nove auto, neviem naco teraz budeme platit leasing

mracik
8. sep 2009

unka, máme známeho, ktorý zažil podobnú nehodu. Tiež išiel z vedľajšej cesty a z hlavnej mu vybehol motorkár asi 100km/hod v obci. No skončilo to tak, že známeho označili za vinníka nehody a to ani nemal alkohol v krvi...

inka4
autor
8. sep 2009

no my sme boli na hlavnej a sli odbocit na vedlajsiu, mali sme smerovku ok pozreli sme do zadu(aj ked nemuseli lebo sme mali prednost) no on nebol za nami este, len v polke vybocovania bom, on siel za nami v dedine my sme sli asi 10-20 ale on 100 a viac odrazu bol v nas

tilly
8. sep 2009

s tými označeniami vinníkov... do mm tiež nabúral mladý chalan, dokonca riadne pod parou a kto bol vinníkom??? mm... a to ani nebol fakticky na vine, stál na mieste, mal v aute zákazníkov, tí mu hovorili, kam to bude, do toho do nich v plnej rýchlosti napálil ožratý puberťák, ktorý išiel po električkovom páse po obchodnej, kde vôbec nemal čo robiť, rozbil mm auto v najväčšej sezóne pred vianocami, čo 2t bez auta znamenali pre nás stratu minimálne 50tis Sk... ale boli sme radi, že mm neprišiel o vodičák... pointa? chlapec mal ocka na nejakom vyššom poste v policajnom zbore... dobré, nie? a škodu na aute nám nepreplatil nikto, lebo veď vinník bol mm, havarijnú poistku na svoje auto nemá...

ale boli sme radi, že sa zákazníkom nič nestalo (samozrejme aj mm bol celý, živý a zdravý), lebo to by bolo trošku horšie... v aute vinníka si nejaká baba, tiež na mol zlomila alebo narazila niečo, ani neviem čo... oni všetci totižto z auta odišli a prišiel tam iný, triezvy chalan z podniku, kde predtým slopali... povedal, že šoféroval on... svedkovia nepomohli, lebo ako som už vyššie písala, tatinko vodiča je policajt...

macka01
8. sep 2009

mracik veĎ to je jasne že bol vinný keď šiel z vedľajšej,logické prenosť má ten na hlavnej

tilly
8. sep 2009

inka a stalo sa mu niečo?

macka01
8. sep 2009

inka a keď mate lízing tak si asipkatíte havarijné,to sa musí tak vam budú aj oni hradiť či nie?a to auto sa už neda opraviŤ?