Autonehody a alkohol za volantom

inka4
8. sep 2009

Ak ma dakto trocha alkoholu, a napriek tomu soferuje, dostane sa do nehody, ale NEZAPRICINI JU ON , ale dakto triezvy, tak ako to vlastne bude vtedy ? ☹

mracik
8. sep 2009

macka, ale ten na hlavnej išiel dvojnásobkom maximálnej povolenej rýchlosti...

sirinka
8. sep 2009

inka ale aj tak, pokial tvoj manzel nafukal, asi ma smolu. bude minimalne spoluvinnik...

zoska
8. sep 2009

inka,
mojmu kamaratovi sa min. mesiac stalo nieco podobne... zbadal na druhej strane cesty kamosa a chcel to otocit, lebo v protismere nic neslo, lenze za nim siel jeep, kamarat ho mal v mrtvom uhle, lebo povedal, ze sa trikrat pozrel do spatnych a nevidel ho... no ako sa zacal otacat o 180 stupnov tak ho ten jeep nabral a upne mu rozbil dvere, jeep bol tiez oskrety, nikomu sa nic nestalo, len kamos mal rozrezanu nohu....
ide o to ze ten vodic jeepu nafukal

skoncilo to tak, ze kamos zaplatil brutal pokutu- bola to jeho vina, bolo to na blbom nehodovom useku, takze sa riesilo ci nepride o papiere ale nastastie neprisiel
vodic jeepu- zaplatil pokutu za alkohol, prisiel o papiere a poistovna mu nic nepreplati- kvoli alkoholu

takze bol v blbom case na blbom mieste...ale bohuzial za alkohol sa plati...mate poucenie na cely zivot

inka4
autor
8. sep 2009

macka havarijne je ale poistovne sa STALE vyhovaraju.este nevieme co ako s autom,zobrali nam ho.
tilly o par centi dalej a mm je bud mrvy alebo ochrnuty

inka4
autor
8. sep 2009

zoska a nahodou nevies kolko ma l alkohol??

zoska
8. sep 2009

neviem,myslim ze to bolo malo, tiez nejaky zostatkovy alkohol to bol 0, 3- 0,4 alebo tak nejak...ale presne neviem

macka01
8. sep 2009

poisťovne to je večný problém,tak pevné nervy ☹

zoska
8. sep 2009

ak ma vodic,aj ten ktory nehodu nezavinil v krvi alkohol, resp. ak nafuka tak poistovna nepreplati nic, myslim ze je to vo vseobenych podmienkach kazdej poistky.... je mozne ze sa mylim, ale pochybujem

macka01
8. sep 2009

to je dosť možné v každom prípade je to veľké memento do budúcnosti,teraz už zaleži aj na tom vyšetrovateľovi,na aky čas ten vodičak zadrží,o vrátenie sa dá potom požiadaˇˇt aj skôr,to viem určite

miluska.h
8. sep 2009

jedna sa o spoluvinu. poistovne odskodnia z povinneho zmluvneho poistenia obidvoch navzajom, akurat, ten co pil, bude musiet zaplatit cast skutocnej skody zo svojho, lebo ta jeho poistovna nezaplati vsetko z dovodu jazdy pod vplyvom alkoholu.

nanyka
8. sep 2009

ked to bolo tak, ze "zrazu" sa motorkar objavil, nebol nahodou v mrtvom uhle?
lebo to,co fakt neznasam na vodicoch je to,ze pozeraju len do spatakov...ja zasadne pozriem aj do spataku aj vytocim hlavu - a vdaka tomu som sa uz zopar krat vyhla nehode...a ze v BA je motorkarov viac a viac..
najviac nehod motorkarov je prave kvoli tomu, ze vodici ich v spataku nevidia 😔

sirinka
9. sep 2009

nanyka ale tak oni mali vyhodenu smerovku, nemal ich co obiehat... 😉 najviac nehod motorkarov je prave kvoli tomu, ze nedodrziavaju rychlost ani akekolvek pravidla cestnej premavky.

nanyka
9. sep 2009

jasne,chapem,ze mali prednost, ale da sa tak zabranit nehode...vela vodicov nedodrziava predpisy,tak je lepsie ratat s tym... 😉
nehodovost motorkarov - vo vacsine pripadov je na vine vodic auta, su na to statistiky...
faktom zostava,ze rychlost nedodrziavaju vo vacsine a velakrat ani pravidla, zrovna tak ako vodici aut

inka4
autor
9. sep 2009

nanyka v aute boli4 a vsetci pozerali do zadu ci nejde nic aj ked netrebalo lebo mame prednost a pri odbocovaní kt.idu za nami maju obehovat s prava, a dokonca isiel obehovat na plnej ciare a pri tej jeho rychlosti si jasne nemohol vsimnut smerovku ale my sme ho vobec nevydelo lebo nejakych 200m za nami bola zakruta a stade potom vyletel a vobec ani nehamal!!
ma nejaku zlomeninu, policia to berie ako tazka ujma na zdravi 🙄 🙄 myslite ze sa za to moze dostat aj do basy?

inka4
autor
9. sep 2009

nanyka , vo vacsine pripadov je na vine vodic auta,?????? co????? kto robil tie statistiky motorkari????
sme na cestach kazdy den a kazdy den cez leto nas ohrozuju motorkari!!idu si 200-300 a ked sa my na zakrute stretneme s kamionom a on nam vyleti v protismere,my samusime dobreze do kukurice vtrepat aby nas nezabil!!
vsimas si ako chodia, nikdy nehamaju proste sa prešmyknu cez auta, oboje auta sa musia uhynat na boky 😠 😠

tilly
9. sep 2009

inka a motorkár je živý?

ja motorkárov nemusím, bojím sa ich, sú to fakt darcovia orgánov... oni sa strašne rýchlo priblížia, môžeš pozerať do späťáku koľko chceš, zrazu sú za tebou... 😝

nanyka
9. sep 2009

inka, ved ja nevravim,ze ste boli na vine vy,len som sa pytala...vo vasom pripade je jasne,ze na vine bol motorkar, len vy ste mali tu smolu, ze tvoj muz nafukal...

ja motorky milujem, zaujimam sa o ne a dufam,ze buducu sezonu budem uz jazdit aj ja 🙂 - ale nie 200, samovrah nie som...
samozrejme,ze mnohi z nich su bezohladni a predvadzaju sa ako blbci - a ohrozuju tym ostatnych, mne sa to tiez nepaci ☹ , som za to,ked sa chcu vyblaznit, nech idu na okruh a nie do beznej premavky...

cickamicka
9. sep 2009

inka, do basy urcite nepojde...ja mam kamarata, ktory pred piatimi rokmi mal autonehodu (celny naraz), nebola to jeho vina, ale zomrela pri tej autonehode jeho priatelka...uz 5 rokov je tento pripad na sude, nie su ani poriadne dokazy kto koho to bola vina...aj ked kamaratovi hrozi odobratie vodicaku a podmienka (tak to chce prokurator, lebo tvrdi, ze to bola jeho vina)...zatial mu vodicak neodobrali a ako hovorim uz je tomu 5 rokov...
nemaj strach, vsetko sa vyriesi...ked manzelovi odoberu vodicak napriklad na rok, tak sa da poziadat po pol roku na vratenie.
a mate pravdu s motorkarmi na cestach su len problemy 😠

inka4
autor
9. sep 2009

tilly zije ma zlomeninu 7tyzdne v nemocnici vraj musi ostat neviem presne, ale uprimne jediný dovod preco mozme byt radi ze prezil je to ze by sa uz isto dostal do basy kvoly jeho chybam 😠
cickamicka mojmu zobrali vodicak hned 😠
a este co sa mi nepacilo ze policia nechala 2 jeho kamaratoch pri motorke aj 2hod boli pri nej a vydela som ze v nej neco robia, povedala som policajtovi ze tam kludne mozu rypat do tachometra a on len kývol plecami a potom nam povedal ze uz na nom neukazuje kolko siel 😠 😠 😠 za ten cas neverim ze tam s tym neco neporobili....ale podla toho narazu aj tak vydno ze nad 100

jarka007
9. sep 2009

inka4 moj mm odbocoval do lava, ani nebol opity, obiehalo ho dalsie auto a naburalo do neho. Vinny bol podla posudenia policajtov moj mm, lebo vraj auto uz zacalo predbiehat, ked on odbocoval . 😖 Ja to dodnes nemozem pochopit, pre mna je vinna jednoznacne na tom druhom aute. Predsa ked niekto predo mnou odbocuje dolava, nebudem ho predbiehat. Takze vsetko zalezi na posudeni konkretnej situacie policajtom a aj niekedy jasne pripady mozu byt posudene upne inak ako si to my predstavujeme.
Pokial si dobre pamatam, ak vodic nafuka, a ani nemusi on byt vinny, akosi automaticky sa mu prisudzuje vina, ci spoluvina, pretoze jazdil pod vplyvom alkoholu. Drzim palce, aby sa vam to vsetko k dobremu vyriesilo.

cickamicka
9. sep 2009

a este ma teraz napadlo, ze asi pred dvomi mesiacmi priatelov kamarat nabural do billboardu, a tiez mu zistili alkohol v krvy a tiez mu zobrali na mieste vodicak...ale po nejakom tyzdni mu ho vratili, a moze jazdit az do tej doby, kym sa vysetrovanie neukonci, a to moze trvat mesiace...

cickamicka
9. sep 2009

inka, drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.

inka4
autor
9. sep 2009

dik Vam

atrami
9. sep 2009

inka,
pekne!!!
Papiere mu zoberú určite. Je jedno, či nehodu nesposobili. Ak bol motorkár známy nejakého policajta, tak máte smolu.
MM nafúkal na veľkú noc. Pilo sa deň predtým. Bol si istý, že už to strávil. Smola. Papiere na rok mu zobrali.

inka4
autor
9. sep 2009

atrami a ake pokuty ste dostali? a zranil tvoj mm niekoho?

potvorka88
10. sep 2009

Moj tatko dostal pred tromi rokmi mikrospanok a narazil s nakladakom do bilborda. Auto bolo na cucky ale jemu sa chvalabohu nic nestalo. Prisli policajti a dali mu fukat. Nafukal nejake stotiny. Stale nevieme z coho, lebo je profi sofer a ked jazdi nepije. Vyziadal si krvnu skusku. Napriek tomu vsetkemu mu zobrali vodicak na 8 mesiacov a zaplatil mastnu pokutu. V nemocnici sa mu najprv stratili vysledky krvi ale po niekolkych tyzdnoch ich zazracne nasli a tam bol vysledok 0. Niekedy sa stane ze beru vodicaky a pokutuju neopravnene. Este dobre na tom bolo, ze ked prisli fizli tak jeden z nich povedal tatkovi, ze ked mu da 5000 tak to uhra aby z toho nic nebolo a vrati mu vodicak. Tatko so sebou tolko nemal a aj keby urcite by mu ich nedal, hajzlikovi jednemu 😠

macka01
10. sep 2009

ono to všetko asi,vlastne určite závisí od policajta ake stanovisko zaujme,či papiere zoberie hneď aku vysoku pokutu dá a tak.Su to určite veťké nepríjemnosti a je dobré keď sa im dá vyhnúť,ale keď sa už stane,treba osloviť všetkých znáich ktorí by mohli poôcť niečo vybaviť,známosti robia zázraky

dsnadja
10. sep 2009

pred 3 tyždňami stal mangel na križovatke na červenej,oproti nemu odbočovalo auto smerom k nemu,a zrazu sa vyrutilo auto,chcelo predbehnuť to odbačajuce na ľavo z ľavej strany 😲 a kedže sa nemal kam vmestiť, tak to 70kou napalil rovno do nich,dcera bola vzadu odopnuta, lebo ju tlačil pas, a ona ho chcela upraviť,nešlo jej to, tak sa aj mangel odputal, a načiahol sa dozadu, aby jej pomohol,jednu ruku mal vzadu, a ako keby to citil, pozrel sa dopredu a už bac! dcera preletela dopredu, mangel ju zachytil,tak sa dostala pred predne sedadlo,buchla si bradu, mala ju opuchnutu, ale chvala bohu nič viac,a mangel prerazil hlavou čelne sklo,a bol poudierany na celom tele.z auta je komplet šrot.už je vštko v poriadku, ale aj tak to bol zažitok pre vštkych z nas na cely život,taka zhoda nahod aj s tymi pasmi....vždy sme priputany a akurat vtedy sa odopli.....ale kto by si to bol pomyslel, že človek si stoji na červenej a napalia to frontalne do neho....ona sa chcela už po ceste odputať, a mangel že počkaj až zastavim na červenej.....no ale dala som tomu sviniarovi v nemocnici,som mu povedala nech sa modli ,lebo ked sa im niečo take stalo, že ho vlastoručne zabijem.....už to je vyriešene,bol sa aj rodičmi ospravedlniť....aspon že tak....a väčšinou to robia taky mlady sopliaci,chcu sa predvadzať a tak....

momka
10. sep 2009

Aj môj švagor (sedeli sme v jeho aute) mal podobnú nehodu, vonku mimo obývanej časti, šiel 90-tkou, začal obiehať auto zľava, teda už sme boli v predbiehaní, keď auto začalo brzdiť, vyhodilo smerovku a odbáčalo doľava... švagor si to našťastie všimol, strhol volantu, tak sme vleteli do poľa...odniesli sme jej len spätné zrkadlo. Policajt to tiež posúdil, že na vine bola tá ženská, lebo ona sa mala pozrieť do spätného zkrdla a keď vidí, že auto je už v predbiehaní, tak musí počkať a potom až odbočiť doľava. Ona tuším vyviazla len s pokutou. To je podobný prípad, ako písala Jarka 007, že jej mm mal takú nehodu. Ale to nie je pravda, ako spomínala Inka, že sa netreba pozrieť dozadu, keď sa odbáča doľava a nemožno hneď automaticky s tým rátať, to že autá obiehajú sprava. Keď začne auto obiehať druhé auto zľava a on medzi tým vyhodí smerovku, v tom prípade ho už ťažko obíde sprava...
Samozrejme, to že išiel motokrár rýchlo a možno ho mal tvoj mm v mŕtvom bode spätného zrkadla to už je o inom. Držím palce, aby to dobre dopadlo.

tilly
10. sep 2009

ono je to aj paragraf, že ten, čo predbieha musí mať istotu, že predbiehané vozidlo nebude odbáčať... skúsim to nájsť