Autonehody a alkohol za volantom

inka4
8. sep 2009

Ak ma dakto trocha alkoholu, a napriek tomu soferuje, dostane sa do nehody, ale NEZAPRICINI JU ON , ale dakto triezvy, tak ako to vlastne bude vtedy ? ☹

mamutka
10. sep 2009

co sa tyka temy, podla mna, ak niekto pil a soferuje, je to proste vrah ktory zatial este nenasiel svoju obet. ak bude mat okolie stastie, tak ju tentoraz ani nenajde, alebo zabije len seba, co sa ale nestava. takze to skusi zase nabuduce. alkoholikov co soferuju proste postavit na krajnicu a strielat. je mi jedno ze este nic nezavinili. nechcem aby mi taky dakto raz zmarnil dieta...

tilly
10. sep 2009

§15, ods. 5
Vodič nesmie predchádzať,
a) ak nemá pred sebou rozhľad na takú vzdialenosť, ktorá je potrebná na bezpečné predchádzanie,
b) ak by sa nemohol bezpečne zaradiť pred vozidlo alebo pred vozidlá, ktoré chce predísť,
c) ak by ohrozil alebo obmedzil vodiča jazdiaceho v protismere, alebo ohrozil iného účastníka cestnej premávky,
d) ak vodič pred ním idúceho vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy vľavo a ak ho nemožno predísť vpravo podľa odseku 1, prípadne ak ho nemožno predísť v ďalšom voľnom jazdnom pruhu vyznačenom na vozovke v tom istom smere jazdy,
e) cez pripájací alebo odbočovací jazdný pruh; to neplatí pre prípad uvedený v odseku 1,
f) po krajnici; to neplatí pri predchádzaní vpravo podľa odseku 1, pritom nesmie ohroziť ani obmedziť chodca idúceho po krajnici a cyklistu alebo vodiča malého motocykla jazdiaceho po krajnici,
g) pri jazde cez križovatku a v takej vzdialenosti pred križovatkou, ktorá nie je dostatočná na bezpečné dokončenie predchádzania pred úrovňou križovatky; to neplatí pri predchádzaní motocykla bez postranného vozíka alebo nemotorového vozidla,
h) pri jazde cez železničné priecestie,
i) ak by pri predchádzaní svojou výrazne nižšou rýchlosťou obmedzil za ním idúce vozidlo, ktoré začalo úkon predchádzania skôr.

roasha
10. sep 2009

nafukal?nafukal!" zostatkovy alkohol"z predchadzajuceho dna,na dalsi den poobede? 😕 😝
to co este riesis? 🙄 😝
plny suhlas s mamutkou! 😒

roasha
10. sep 2009

na upresnenie,patrilo zakladatelke temy. 😝
tilly 😉 🙂

medved124
18. júl 2019

Ja poznam jedneho ktory uz roky rokuce jazdi z roboty rovno do senku a ze senku dom napity a z domu do obchodu a po dedine stale ozraty a vzdy ked ho chytia mu to prejde lebo jeho brat byvaly policajt akoze pisal som na policajny zbor cakam na odpovet lebo dnes som volal na policiu a pipka povedala ze to musim nahlasit ked jazdi akoze tak hovorim pockajte ho a on pojde domov a ona ze oni nemozu na niekoho cakat az sadne do auta a pojde napity dom akoze hamba jej cakaju az zrazi male dieta ? Zoberie zivot malemu dietatku a az potom to budu riesit ? Namiesto toho abi ho povkaly maju na haku ak nepomoze toto vydime sa v novinach 🙂 som zvedavy ako zareaguju na email co sme napisaly

brembo
22. jan 2022

naa dopravnej nehode bude niest spoluvinu,či už nehodu sposobil,alebo nie. Podiel určí sudny znalec. Od poistovne vela nečakajte,pokial mal v krvi niečo,poistovna automaticky nehradí žiadne náklady-pokial nemáte havarijné.