Bábätko a pes. Dá sa to zvládnuť?

lubka1
28. jún 2006

Dievčatá, doma máme psíka a plánujeme bábo, a keďže bývame v byte neviem si ani predstaviť, ako to skĺbime dohromady 😒 viem si predstaviť také 4-5 ročné dieťa a psík v byte, ale nie bábätko a psík v byte, navyše všade sú samé psie chlpy a keď si predstavím také batoľa ako všade lezie a všetko si pchá do pusy 😖 dá sa to nejako zvládnuť?

samera
10. júl 2006

ale moze byt pes aj vycviceny a neviem co, ale ked sa dieta uci lozit a hrat a tak, tak predsa, hned nevie, co si k psovi moze dovolit a nevie, kedy robi psovi zle........ja byvam v rodinom dome a mame na dvore vlciaka, teda brat si ho kupil cisto na strazenie, ale tiez sme mali aj predtym, do bytu by som nechcela ani krpatu civavu, zvierata teda vobec, mozno tak rybycky.......

andilek
10. júl 2006

Ahoj, mého manžílka bratr má doma květnové mimčo a už te´d uvažují, že dají pejska pryč. Mají nějakou smíšenou rasu a taky je už starší. Někteří psy to hůře snášejí. Není ji¨m věnovaná taková pozornost a jsou už nevrlí. My máme doma labradorku (2 roky starou). Příští rok chceme začít pracovat na miminku, tak jsem zvědavá jak to bude snášet pejsek i já. Vzhledem k tomu, že ji manžel naučil skákat po lidech samou radostí, když přijdu domů, tak nevím nevím. Asi to budeme muset začít odbourávat. Jinak to jsou milý psi a mělo by to být v pohodě. 😉

samera
10. júl 2006

labrador je velmi krasny.......

kaciatko81
10. júl 2006

sam, ja som sa ucila pri psovi aj lozit aj chodit, ale nikdy ma s nim nenechali samu. prave preto, ze som nevedela, co mozem. a treba povedat, ze mal so mnou uzasnu trpezlivost, aj ked je to mozno aj v tom, ako ho na moju pritomnost privykali. inak, bol to boxer...

cat
10. júl 2006

Ahojte, no tak my máme vlčiaka, má 2 roky ale na malého strašne žiarli a myslím si že by bol schopný mu aj ublížiť, uvidíme ako sa bude chovať ďalej a keď to nepôjde.. radšej si to ani nepredstavujem lebo ..kam ho asi tak dáme? Je nádherný, hravý, typ vodca. Som z tejto situácie nešťastná 😢

nevesta
10. júl 2006

Cat a co tak sa poradit s nejakym odbornikom na psie spravanie (vycvik)? Neviem, ci take nieco existuje na Slovensku, ale ak nie, popytala by som sa v chovatelskych kluboch pre NO... Vela veci sa da zmenit spravnym vycvikom 😉

samera
11. júl 2006

cat
alebo keby ho chcete dat prec, tak nejakym znamym alebo ludom, ktorych dobre poznas, ak nebudes mat inu moznost ☹

kaciatko81
boxer.....och, tak to by som sa fakt bala....... 😒 nas sused mal nejakeho pudla a bulteriera alebo pitbula, no neviem, takeho toho bojoveho a dve male baby.........nastastie sa im nic nestalo, ale raz v noci sme sa zobudila na strasny rev, vyliezli sme na terasu a ten zabijacky pes dusil toho pudla ......odhanali ho ohnom, horucou vodou a nic, on ked sa zatne, tak nic......nakoniec ho potom odstrelili........ten pudlik zije dalej.......fuj, takeho hnusneho psa nikdy........ 😠

tufa
11. júl 2006

Ahojky,
tak aj ja patrim medzi psickarov a o chvilku budem aj mamina 🙂 a uz teraz viem, ze to bude tazke. Moj pes je tvrdsi oriesok/belg. ovciak/ mna pocuva na slovo ale ostatnych kus menej a hlavne nema rad male deti 😢 okrem sestrinych, ktore s nim vyrastali, ale tiez im nedovoli vsetko.Nastastie nemame ho v byte tak verim, ze to zvladneme. A uz teraz sa tesim na dlhe prechadzky s kocikom a mojim chlpacikom 🙂

caraida
11. júl 2006

cat, nevesta ma pravdu, vycvikom sa da vela spravit a 2 roky nie su vela. chce to len presne vymedzene hranice, pises, ze je hravy, tak to sa s nim bude dat aj robit. ale niekto z vas (asi manzel) si musi najst nanho cas a ho poriadne vytazit a unavit - cvicenim a vybehavackami, inak to lepsie nebude. unudeny pes je nedobry pes....

ja som mimo sk, tak neviem. nas vycvikar uz nie je aktivny, ale ten by vas dal aj so psom "do laty" 🙂 ale skus sa obratit na pana Ferdica, "nemeckyovciak@nemecky-ovciak.sk" (www.nemecky-ovciak.sk), on ma prehlad o vycvikaroch a cvicakoch v ba a okoli, mozno ti bude vediet poradit, kto by vedel.

ak nie, obrat sa na henrietta@netkosice.sk, henika by poradila mozno aspon mailom, venuje sa canisterapii a o psoch vie vela.

u rodicov mi ostali 2 ks velkych psov a s nimi zije rocna neterka. funguje to uzasne a mala ich fakt moze a psy ju miluju. jedna na nu dava pozor a druha sa s nou hrava. u nas planovanie rodiny len zacina, ale uz je v poradovniku aj stena a samozrejme nase kocure z domu nepojdu 😉 zvery a decka patria spolu, my sme tak vyrastali a neviem si to predstavit inak. no a chlpy? hold tie su vsade... to je pravda... 😝

caraida
11. júl 2006

tufa, moja mladsia suka nema rada deti. napriek tomu neterku (ktora s nou byva a vonia po "jej" rodine) prijala za svoju a dovoli jej uplne vsetko. dava sa pozor samozrejme, ale takemu pichnutiu do ocka, tahanie za usi, vyberanie hraciek az zo zaludka a pod, tomu sa neda vzdy zabranit. tak uvidis, mozno to nebude take zle s malym babom a tvojim psom.

kaciatko81
11. júl 2006

sam, neviem preco by si sa bala boxera. nikdy mi neublizil a skor by ublizil tomu, kto by chcel ublizit mne. vseobecne su to kludni psi a maju radi deti. je to uuuplne ina povaha ako pittbulterier, ktoreho spominas. mamina dodnes hovori, ze raz si este boxera kupi. okrem ineho, dvaja psi a pes a dieta je nieco uplne ine. a myslim si, ze nech mas akehokolvek psa, vycvik je dolezity. hystericky pudlik alebo maltezak je tiez velka radost, aj ked neublizi tak ako velky pes. a ked si psi vybavuju ucty medzi sebou, resp. bojuju o postavenie vo svorke je to ine, mala som to doma, aj ked len dvaja mali bradaci, takze je pochopitelne, ze pudlik asi nema navrch.
ja si myslim, ze pes a dieta sa da zvladnut, ale pes musi byt vychovany, to je asi zaklad. ja som chodila na cvicak s nasimi malimi a viem, ze keby prislo babo, tak sa to s nimi da zvladnut. ale ked niekto nezvlada samotneho psa, ten sa povazuje za vodcu svorky, nemoze cakat, ze zvladne psa a dieta.
cat, skus prehladat aj ceske stranky, vo vycviku su velmi dobri.

samera
11. júl 2006

kaciatko
neviem, mne osobne sa boxer nepaci a jeho vyzor mi nahana strach ako aj tie zabijacke, tak asi preto, ja mam skor rada labradora a tak, mozno boxer je tiez kludas, ale na mna neposobi.......tak asi preto

samera
11. júl 2006

ale ako hovoris, vycvik je dolezity

mouse
11. júl 2006

Vycvikom sa da vela veci zachranit a najlepsie ak si psa cvici majitel sam pod odbornym dozorom. V Trencine by som vedela odporucit vycvikove kurzy. Totiz aj majitel sa musi naucit, ako sa k psovi spravat, ako cvicit...

mirka
11. júl 2006

boxer je vraj navhodnejšie plemeno k malým deťom

samera
11. júl 2006

miri
to vazne, teda, na mna posobi tak hrozostrasne.........mozno ma fakt odradi ten vyzor.....a labrador?

cat
11. júl 2006

Ďakujem baby, mrknem tie výcviky ešte, hoci na cvičák chodil Brix odkedy bol 4 mesačné šteňa až do 1 a pol roka. Problém je že vyslovene nemá rád deti, šteká na kočíky, zúri keď mu malého len ukážeme ☹

samera
11. júl 2006

cat
a preco nema rad deti? nesposobili mu v minulosti nejaku traumu, lebo pes si dokaze zapamatat taketo veci, mali sme susedu a jej pes tiez nemal rad deti, lebo mu v minulosti robili zle

kaciatko81
11. júl 2006

mirka, potvrdzujem 🙂
sam, ale ani cloveka neposudzujes podla toho ako vyzera 😉 . ja si aj tak myslim, ze povaha psa a to ako sa sprava je vo velkej miere na majitelovi, a ako si pisala na tom, co sa mu kedy udialo, napr. ci mu niekto neublizil.

samera
11. júl 2006

kaci
to mas pravdu, ze podla vyzoru neposudzujem........mozno fakt taky nie je......ale ja som zatial vsetkych boxerov videla takych divokych.......asi preto, ze strazili majetok, my sme mali len vlciakov.......este aj dobermana sa bojim.....ale zalezi velmi od toho, ako sa clovek sprava k psikovi.......

danii
11. júl 2006

no keby som si mala kupit psika, urcite si najskor vyberiem podla vyzoru. takze by hned na zaciatku ani neprichadzali do uvahy rady ako boxer, doberman, tie vselijake bojove psy ....

kaciatko81
11. júl 2006

sam, ja sa tiez niektorych bojim. a napriklad viem, ze takeho velkeho bradaca by som nezvladla, aj ked sa mi paci. jednoducho by som na neho bola makka... a tak mam tie moje mazlive potvorky. 😀

cat
11. júl 2006

samera- nie, nikdy mu deti neublížili, proste sa nevie zmieriť s tým že odkedy je tu Tomáško, nie je už naším stredobodom pozornosti, to sa nedá, mať mimi a zároveň sa naplno venovať hafanovi ako predtým.. 😖

danii
11. júl 2006

cat, tvoj psik proste ziarli!!! 😅

kaciatko81
11. júl 2006

cat, ono sa hovori, ze psik by nemal pritomnost babatka pocitit v negativnom zmysle... mal by si ho spajat s niecim, co je aj pre neho prijemne 🙂

samera
11. júl 2006

cat
asi ziarli.......mozno si zvykne, ze uz neni on ten milacik......to ale neviem......ja keby si mam vybrat psa, tak jednoznacne sarpej 😵

nelika666
11. júl 2006

Prave dnes sa mi "narodilo" sest steniatok. Ak by mal niekto zaujem rada darujem. Kedze cakame babo v novembri jeden psik nam uplne staci..

nevesta
11. júl 2006

Nelika, gratulujem 😵 a co to mate? 😕

nelika666
11. júl 2006

je to krizenec.. jej matka je cistokrvny kokrspaniel a otec je neznamy 😅

nevesta
11. júl 2006

😀 😀 😀