Bábätko a pes - šteká keď malá plače. Čo s tým?

megi93
10. jan 2009

Ahojte. Chcem vás poprosiť o radu, ak má niekto podobnú skúsenosť. Narodilo sa nám bábätko a už máme doma psíka, ktorý má 12 rokov. Problém nastal, keď maličká plače. Havino začne štekať, kňučať a behať po byte. Podľa všetkého si myslí, že malej robíme zle, alebo niečo podobné. Problém je, že sa nedá utíšiť a prestane až niekoľko minút po malej. Hlavne v noci je to fakt "sranda". Ak niekto máte podobné skúsenosti, alebo viete čo s tým, prosím poraďte mi 🙂
ďakujem

fifinna
10. jan 2009

megi, psik si musi na taku situaciu zvyknut, je to preneho nove. Chce to len cas. Pripadne môzes psika okriknut fuj, nesmies, alebo neviem na aky povel reaguje, aby si uvedomil , ze nema vyvadzat aj on. No, ale ako pises, je to sranda.

denduska
10. jan 2009

aj ja si myslim ze si zvykne, my mame tiez havinu, aj ked ma len rok a daco, robila to iste, v noci saraptila ked mala zacala plakat....teraz uz len pocujem take hlboke uuuuuuf 😀 ja zvycajne vravim dorazne fuj! so zdvihnutym ukazovakom a ked stichne, pohladkam ju. Psicu samozrejme 😀 na malu to neplati 😀

adoracion
10. jan 2009

My mame andulku a ona robi to iste zacne neskutocne skriekat kto by povedal ze aj vtaci su taky inteligentny!!!

megi93
autor
10. jan 2009

Ďakujem za odpovede. My už sme skúšali asi všetko. Keď ju okríkneme, zalezie pod postel a vyvádza ešte viac. A keď sa ju snažíme milo a pekne presvedčiť, že sa nič nedeje, zostane asi 5 sekúnd ticho a pokračuje s ešte väčšou intenzitou. Potom niekedy nevieme, či tíšiť skôr malú, alebo psa. Dúfam, že si na to zvykne, lebo ak nie, tak nás o chvíľu vysťahujú... 😀

saska.t
10. jan 2009

No ja mam dve psice 7 a 2 rocnu a zo zaciatku tiez nevedeli o co ide, jedna knurala druha vrcala a dnes je to tak ze aj u nas je len ufff a spia dalej ... Razne fuj naozaj zabera aspon u nas urcite 😀

miriamkac
10. jan 2009

megi93...zvykne si....daj mu trosku casu a on si urcite zvykne. Nasmu to trvaloasi tri mesiace, ale nelakaj sa,....to ho ja mam u rodicov, takze s detmi nie je kazdy den. Ked prisli na svet chlapci, tak uz bol "vycviceny" od malej, takze ani nestekol. 😉

liaah
10. jan 2009

megi aj nas westik to robil, hlavne pri kupani, ked mala bucala, teda po kupani, ale zvykol si, casom , tiez sme museli okrikovat psa a nevedeli co skorej, ci ratovat malu, alebo tisit psa. A ten druhy peso to uz nerobi, medzicasom sme si kupili druheho hava a narodila sa nam aj druha zabka, a ti sa nejak zladili aj sami 😀 😀 😀

silente
10. jan 2009

No koukám, že miminko a pejsek bude zážitek 😅 My máme totiž pejsky tři ... 😅

saska.t
10. jan 2009

silente - to je jedno ci mas 2-3 psiky starosti su furt rovnake tak ako o jedneho 😀 tiez mam 2 a ide to

silente
10. jan 2009

Saska - jsem hlavně zvědavá na ty reakce na pláč, my už teď máme co dělat je utišit, když třeba "hlídají" na nějaký zvuk venku. Jedna začne a spustí lavinu 😀 A utichají taky postupně.
A jak reaguje malá na to, když třeba některý z pejsků náhle zaštěká. Leká se? Spí dál? Pláče? 😕

tatolu
10. jan 2009

Dievčatá, ja mám dvoch psov na dvore. Jeden z nich je vlčí špic. Breše asi furt... ☹
Keď dám deti vonku spať, normálne stíchnu.
Zároveň dávajú pozor, aby sa nemotali okolo mačky. Ešteže mám dvojičky (teraz). Jeden leží a stráži jeden kočiar a druhý je pri druhom. (Ked deti spia bývajú v oddelených kočíkoch).
Ale keď som s nimi doma a náhodou zaplačú, psi sú už v strehu a čumákujú cez okno, či im neubližujem.

Ináč tému psi a deti ja naozaj môžem 😉

saska.t
10. jan 2009

silente - zo zaciatku ju troska mikalo ale teraz ked obe spustia tak sa smeje a otaca sa za nimi, strasne ich miluje ak mame doma cirkus staci k malej zavolat psice a je klud 😀
Nikdy neplakala ked spustili stekot akosi ich uz berie za svoje, dokonca napodobnuje zvuk vrcania (sa mala od nich co naucit) je to hrozne smiesne 🙂

inak tato tema tu uz niekde je takze ju asi uzamknu a prehodia do tej starej .... 😎

stvura
11. jan 2009

Mi mame sucku u svokrovcov, no akonahle sa narodil maly sme ich navzajom davali do kontaktu. Teraz ked maly spi v kocariku tak je Tinusa tichucko, ani nestekne, chodi ho kontrolovat a ked sa rozplace tak pri nom sedi ci sa mu nahodou nieco zle nedeje.
Myslim ze tato tema tu inac je a dost obsiahlejsia, treba pohladat, admini ta urcite na to upozornia...