Bábätko a šteniatko. Čo myslíte?

zajo79
9. mar 2009

ahojte kocky.

chcem kupit starsiemu synovi maleho yorkshira, aj sebe partaka na prechadzky s kocikom. Psa som mala uz na byte, desat rokov pudla, takze v podstate starostlivost viem co to obnasa.

som fakt taky blazon? mate s tym niektore skusenost?

babatko88
9. mar 2009

ahoj zajo,
nie si, plne ti držím palčeky, ja som bola tiež také psycho, synček mal len 3mesiace a do izby sme si nasťahovali bígla, to si mala ešte len vidieť, malý k nemu tak priľnul, že pomaly spolu aj zaspávali, Timo (pes) spával pod postieľkou, ani za svet ísť preč, bolo to krásne, ale nakoniec sme sa s ním o mesiac museli rozlúčiť (totiž bývame s mojimi rodičmi a tí majú v dome ratlíka a nejako sa títo dvaja neznášali, takže sme museli ustúpiť my, ale to je už o inom)

zuzpolka
9. mar 2009

ahojte 🙂

zajo, určite nie si blazon, prečo? 😕 my mame tiež yorkshirika 😀 ked sa mala narodila tak mal rok,,,, a je to naš veliky maznačik 😵

sarinkam
9. mar 2009

nejses blazen, jen ho musite dobre vychovat. ale jestli uz jsi mela psa tak to vis 😉

zajo79
autor
9. mar 2009

len som chcela vediet, ci niekto doniesol si domov steniatko ked bolo uz babo na svete a dopadlo to katastrofalne...

ale neviem preco, nevidim v tom problem. I ked asi okolie bude zo mna robit "mamu roka",ze v jednej domacnosti aj babo aj pes...ale cistota v byte je prvorada a nebudu spat v jednej posteli.

Teraz je praveze vhodna doba, ked som doma a nie ked som chodila do prace.

Uz sme sa bavili o tom doma, tatinko v podstate nema nic proti, len vraj na dom...ale ved taky pes je bytovy, nemoze byt vonku

🙄 a vraj podla neho pes smrdi a neviem co vsetko...no ale ved sa bude kupat, neplzne, musi sa strihat, cesat, a aj zvysene upratovanie bude na mne a nie na nom..
tak ho domov jednoducho prinesieme, starsi synator asi vyskoci z koze, vraj on mi s nim bude pomahat, a tatinko si zvykne. A poznam ho, ked to uvidi...prejde ho vsetka averzia

janette4
9. mar 2009

zajo, ja v tom nevidím problém, uvidíš budú nerozlučný kamaráti a psík si bude malého ochraňovať.

my sme mali psa už predtým,ako sme mali bábätko a veľmi som sa obávala toho,ako ho prijme,keďže je to už "pán v rokoch" a bol tu skôr ako malý.na moje prekvapenie, prijal ho veľmi dobre, malý mu robí zle a on ho za to oblizuje.všetci mi hovoria, že on vie,že to je "mláďa".

držím palce, ale moc never tomu,že starší synček ti sním bude pomáhať, vydrží mu to asi mesiac-dva. 🙂

ani to upratovanie nie je problém, náš dr. nám povedal,že to nemám preháňať,že malý si aspoň vypestuje imunitu .

kar.la
10. mar 2009

Ahoj, přidám se 🙂
V polovině února jsme si domů (resp. do sklepa, později půjde na zahradu) pořídili štěňátko německého ovčáka.
Zkušenosti s touto rasou máme, také si myslím, že když vlastně spolu vyrostou dítě a štěně, že je to ideální.
Ale teda popravdě je to fuška a myslím, že ve štěněcím věku je jedno o jakou rasu se jedná.
Adélka má 20měsíců, s pejskem si chce pořád hrát, ale on s ní taky 😉 Jenže naše 2,5 měs. štěně už má 6,8kg, skáče po ní, tahá, strká.... Prokousl ji bundu.... Naproti nás bydlí chovatel NO ten pořád říká - odlákat pozornost na hračky, tak pořád hážeme balónky apod. - musíme hlídat.
Posledních pár dní semi zdá, že je to lepší (už nám tak nekouše nohavice 😀 ), ví, že nesmí. Ale teda můžu říct, že si teď vůbec netroufám vzít sama ven oba najednou. Takže vyvenčit a pohrát ho bereme vždy bez Adélky a když jdeme i s malou, tak zásadně oba s manželem!!!

kubaka
10. mar 2009

kar-la - ono je přeci jen rozdíl štěně ovčáka a yorkšira 😀 ten gaučový smeták 😉 nebude mít šest kilo ani zázrakem 😅 , takže je jasné, že je pro dítě mnohem bezpečnější už z principu - pes je menší než dítě. Naopak je to fakt blbé 😀

Zojo - Znám případy, kdy pes samec začal žárlit a dokonce vrčel na mimino a museli ho pěkně seřezat, aby věděl, kdo je tu pánem. Proto bych volila fenečku - jsou mateřské a nežárlí. My měli 2 pudlice a když jsme měli na hlídání miminko, dělaly mu chůvu - lepší než člověčí. Záleží také hodně na povaze psa.
Já bych udělala proto test: až půjdete vybírat štěně, vzít mimi s sebou a pozorovat, jak se které štěně bude chovat a zvlášť k miminku. Tenhle prvotní dojem bývá hodně směrodatný. My si vybrali štěně tak, že je majitelka vypustila, jedna fenečka si klidně přišla k nám, vlezla si matce na klín a přitulila se a usnula. Přítulnější a hodnější zvíře jsme potom nezažili.
Jinak pokud máš zkušenosti, tak výchova a péče není problém - my je taky fénovali, šamponovali, ale na tlapkách prostě trochu špíny bude nosit vždycky. Ovšem, imunita se musí pěstovat
😀 Náš malý zbožňuje naše morče, ochutnal už podestýlku i krmení, posbíral nějaké ty bobky (nejedl je ale), je to přirozené..

kar.la
10. mar 2009

Kubaka 😀 , to je fakt 😀
Ale zas je skutečně mít třeba na paměti, že štěňata jsou prostě hravá a nezáleží na velikosti - zuby mají ostré všichni 😉 A drápky taky 🙂

mirka414
10. mar 2009

my mame maltezacika a tie je super.

zajo79
autor
10. mar 2009

kubaka, urcite fenku. Zajtra mi maju dat vediet ci je volna, jedna jej kolegyna rozmysla, ci chce psika alebo fenku.

felixko
11. mar 2009

my máme u našich jazvečíka a to by si mala vidieť, ako sa z neho malá teší a okrem iného, vraj deti, ktoré vyrastajú v spoločnej domácnosti so psíkom trpia oveľa menej rôznymi alergiami, chorobami dých.ciest a podobne, nuž odmalička majú cvičenú imunitu. ja to samozrejme tiež nepreháňam a nedovolím, aby malú pes oblizoval od rána do večera, ale keď sa sem tam stane, že ho chytí, alebo ju oblíže, umyjeme ručičky a je to..ja som vyrastala obdobne, dokonca som so psom spávala, ešte aj s mačkou a myslím, že mi to neuškodilo

elly111
11. mar 2009

zajo my máme chovateľskú stanicu parson rusell terrier, šteniatka sme mali raz 5 sučiek a skoro všetky išli do rodín s deťmi okolo 3-5r a sú spokojé aj deti aj hafíci 😉
náš poklad má pol roka a je z našich dvoch sučiek vytešený, to má ako kino sedieť v kresielku a pozerať na ne, neskutočne sa na nich baví 😀

emogeon
11. mar 2009

lepsie ako babetko a maciatko 😉

zajo79
autor
11. mar 2009

fenka uz caka len na nas, o mesiac ju mozme zobrat domov 😵 😵

syn uz urobil miesto v izbe,kde bude mat pelech

elly111
11. mar 2009

jeeej to bude radosti 😉

monika131
11. mar 2009

Havinko Vám urobí radosť, staršiemu synovi určite. A kým malý začne loziť, tak aj havino bude väčší a budeš mať doma naháňačky plné detského smiechu a psieho štekotu. 🙂
To bude paráda 😀

zajo79
autor
11. mar 2009

😀 o mesiac si zacnem uzivat cikanice dvojmo... no ale zvladneme.

a lepsie teraz, akoby mal maly lozit a do toho by malo prist steniatko...takto bude mat chvilu klud, kym trosku narastie.

A ak najmensi odrastie, tak to tiez je neskoro, lebo potom snad budem chodit do prace,nebudem mat cas ho ako-tak vychovat.

monika131
11. mar 2009

No vidíš, na to cikanie dvojmo som aj zabudla 😲
Ale to zvládneš a hlavne si myslím, že to šteniatko bude pre tvojich synčekov veľká radosť 😅

vinka
11. mar 2009

Zajo my sme doniesli psa kokra pre staršieho syna a mali sme 10 mesačné bábo.A nevidím v tom problém.Aj tak ju mal najradšej.No a teraz čakáme nečakane tretie dieta a čo zo psom?No ostane už ked je tu. 🙂 A čo sa týka tej čistoty teraz sa mu mení srst mám ju všade ale nezmením to.A nevidím žeby to nejak zasiahlo zdravie detí.ono deti ktoré žijú zo zvieratmi tak sú podstatne zdravšie ako tie ktoré bývajú v meste bez zvietatiek.Sú viac náchylné na alergie. 😉

kubaka
11. mar 2009

zajo - za chvíli dítě bude čůrat venku a štěně bude chodit na nočník 😀

zajo79
autor
11. mar 2009

dnes vecer som tatinovi povedala ze budeme mat psika....prezil to a suhlasi 😵 😵

zuzpolka
11. mar 2009

jeej zajo, tak super 😵 určite sa tešite 😅 ja som muža musela prehovarať na psika a teraz su nerozlučna dvojka 😀 ešte aj v posteli s nami musi byť 😠 😀 😅

kubaka
11. mar 2009

hi hi - to už bych byla jako hamburger 😅 : z jedné strany Marián, z druhé psisko - manžel by mě ani v tom hejnu mláďat ani nenašel 😀

jankajs
11. mar 2009

kubaka 😀 😀 😀 ...som si to živo predstavila 😀 😀 😀
Ja som vyrastala s NO a každého psa v meste som poznala po mene. Alergická na zvieratá nie som, len na niektorých ľudí. 😵
Psa v byte by som sa nebála, po vlastných skúsenostiach sa tiež prikláňam skôr k fenkám. York navyše nepĺzne, ale netreba zabudnúť, že hoci je to spoločenské plemeno, jeho druhé meno je TERIÉR. Takže sa treba pripraviť, že pokiaľ nenatrafíš na flegmatickú povahu, bude doma veeeeeeeeľmi živo.
Aspoň sa nebudeš nudiť. 😉

zajo79
autor
11. mar 2009

dik kocky.

i ked sme mali rozhovor ktoreho vysledkom bolo: nepojde do spalne do postele a na gauc... xixi, uz vidim ako to dopadne, on s nim bude spat a bude mi kazit vychovu vodcu svorky 😀 😀

viem ze teriery su zive a temperamentne, ale taky ma byt rodinny pes 😀

tomaslavka3
11. mar 2009

zajo-preco nie?ked ho bude mat kto vencit ,hlavne rano nieje problem so psikom a detmi.Mame od2rokov ratlika,male si ho oblubili a to je nase stvorca,lebo pohryzie nam hracky,pozbiera omrvinky ,hra sa a detmi,chodi s nami spat.Prvy tyzden sa ho bali aj poplakali a stale sedeli a pozorovali ho.

jankando
11. mar 2009

Ahojte dievcata
my mame doma, teda segra ma so sebou psika, nasu princeznicku Jazvecika (Morgan) no a ta sa este nestretla s mojim synackom, ale planujeme navstevu, tak som strasne zvedava, ako ho prijme...
Ona deti velmi nemusi, to je pravda, neidem sa hrat, ze ano, pretoze stale do nej len niekto kopol, no viete ake deti su, ani nechcu a kopnu, alebo ju zhodili odniekial, a vobec, ona vyrastala s nami, dospelakmi, ktory jej dali pokoj, ona je taka pohodarka, prislisne hladkanie od deti nemusi..
tak som straasne zvedava
viem, ze isto bude ziarlit, ked bude sestra pesstovat Seana....

No a inak,nasa Morgan inde nespi, ako s nami v posteli, oblizuje nas vkuse, samozrejme, ze sa nedame vela, ale citala som, ze psie sliny su najcistejsie a dokonca liecive...
Moja sesterka je o tom dokonca presvedcena, ze jej pomohlo olizovanie nasim psikom...co lekari tomu uz nedali sancu, Morgan vyliecila.. 😉

Cize ja som za ....ale my si to teraz nemozeme dovolit , totiz,m tu kde byvame su zvieratka zakazane.. 😠 😢

maca793
14. mar 2009

ahoj my sme mávali od mojich 10 rokov vždy 2 psov v byte a bola to pohoda.
takže dotoho 😉

beata.n
15. mar 2009

ahojte chovatelky 😀 tak my máme doma psa,křížence pudla se špicem,je stará něco málo přes rok,domů sme si jí donesli s tím,že to bude naše mimi a týden na to sme zjistili,že bude i to mimi 😀 😀 začátky byli těžké,ona je Jessinka plachá,malého se oc bála,i ted se ho ještě občas bojí,ale už je to bych řekla celkem dobré.přítel uvažuje nad tím pořídit ještě jednoho psa,ale já sem proti.už kvůli Jessince,vím že by to asi hodně těžko nesla a hlavně,vychovávat bych musela já.všude se i nedoporučuje pořídit si k dítěti štěně,prý se nedá rozložit soumněrně náklonost a výchova jak na dítě,tak na štěně.na štěně musíme mít hodně času,aby ste ho spoustu věcí naučili a dobře vychovali,to samé i na dítě.proto já sem proti.sice píšeš,že je to pro staršího syna,kterému je 5 let,ale asi všichni víme,jak moc se děti starají,jo ze začátku se budou moc rostrhnout a budou dělat vše,ale časem???to opadne a vše zůstane na tobě a jak koukám máš ještě malé mimi.proto být tebou,tak s tím chvíli počkám.jo ještě dodatek,naše Jssi,když sme si přinesli malého domů tak byla z něho úplně mimonechápala co se děje,ale pak přišlo období,kdy sme se věnovali více malému a ona začala dělat naschváli,počůrávala se doma,kakala,ničila co jí přišlo pod ruku,pak sme si prostě řerkli,že zavedeme chvilky speciálně pro ní a je klid.tady další důkaz,že ten pes opravdu může strádat.neříkám,že to tak musí být i u tebe,možná sme jen my neschopní 😀 😀

zuzkafuny
15. mar 2009

Môj malý mal 8mesiacov a ja som si domov doniesla faraóna 4mesačného 😀 😀 😀 a teraz sa nedajú za nič 😉 🙂
Aj teraz sa malý na neho vytrepal, ľahol si a hafanno leží ďalej 😀