Bábätko sa bojí starých rodičov. Môže to byť negatívnou energiou?

nina14
7. dec 2008

Nemám inej možnosti len sa s vami poradiť či ste sa s niečím podobným stretli.
Naša malá má 4 a pol mesiaca. Pravidelne každú návštevu u svokrovcov absolvujeme s velikánskym plačom, ktorý hraničí s hystériou. Akonáhle od nich odchádzame, už pri bráne je kľud.
Nepomáha nič. Ani prihováranie, hrkálky, odchádzam s ňou do inej miestnosti kde sme samé, proste nič! Myslela som si , že je to tým , že hneď ako prídeme tak sa na ňu všetci vrhnú v radosti , že prišla ale kedˇsa nám to aj podarí nejako prejsť tak začne plakať po 5 minútach. Po prvotných neúspechoch na rukách u svokry a švagrinej ju už z rúk ani nedávam. Je vyslovene len u mňa.
Ja veľmi na nejaké okultizmy neverím ani na nejaké nadprirodzené veci.Švagriná sa však týmto veciam venuje. Číta veľa literatúry o anjeloch, nadprirodzených veciach, chodí ku veštici, má vysvätený byt. Myslíte, že tam môže byť nejaká energia ktorá našej malej vadí?
Akonáhle ideme na dvor plač prestane. S malou od malička chodíme von, v lete sme stihli absolvovať guláš v partii, chodíme ku kamarátkam, do mesta, na úrady, do banky a všade v pohode. Zvykne sa zľaknúť keď sa jej znenazdajky niekto prihovorí do kočíka takým neprirodzeným hlasom.
Ďakujem dopredu za každú radu.

gergi7
9. dec 2008

majcik to ano. ona je len jedna dolezita kancelarska P...A.mna uz ona nezaujima a zbytoce sa uz teraz hra na staru mamu.malicka t vedela uz v brusku mne ide len o moju malicku a trapi ma,ked sa strhava,place a tak dalej..... skusala som uz vsetko no marne.byvame pod jednou strechou a to treba zatial vydrzat

majcik
9. dec 2008

Gergi - aky postoj k tomu zastava Tvoj drahy, ak sa smiem spytat? Este budete dlho u svokrovcov?
My tiez byvame zatial u svokrovcov, nie je vsetko idealne, ... ale maju Patka radi a on ich strasne miluje ... ked sa stane, ze ich dlhsie nevidi (pracuju na smeny) a potom sa stretnu, tak sa strasne tesi, uplne vyska, vyskakuje. Je na nich zvyknuty a oni ho tak trochu rozmaznavaju, vsak prve vnuca ..

gergi7
9. dec 2008

u nas je to tak,ze si momentalne nieco hladame na byvanie. oni sa vzdy starali d vsetkeho a on ich nemusel moc ani predtym. ved aj u nas je to z oboch stran prve vnucatko, ale ked vidim ako sa k malickej spravaju moji rodicia a ti ju fakt nevidia kazdy den. svokra si myslela myslela,ze ked budeme u nich byvat,ona bude, ktora sa bude o drobca starat. no kedze som zdravotnicka,tak jej t nevyslo a ja ju nepootrebujem

majcik
9. dec 2008

Gergi - tak snad Vam coskoro nieco vyjde ... aj my staviame domcek, ak vsetko dobre pojde, o rok mozme byt vo svojom.
Aj nas Pato je prve vnuca pre obe strany, tak urcitemu rozmaznavaniu sa neda vyhnut 😒 Hlavne, ked byvaju stari rodicia tak blizko vnucatka.

Neda sa svokre jasne niektore veci povedat? Ci je to tazke, ked si v ich dome ako nevesta, vsak ? Poznam ...

stvura
10. dec 2008

No nas usmievavy chlapcek place ked ideme okolo cintorina - na vsech sv. sme si mysleli ze mu spravime naramnu radost ked ho vezmeme na blikajuce miestecko {ma totizto velmi rad svetielka a blikanie}, no on sa rozplakal na retu. Najprv som si myslela ze kvoli tme, no ked sme na druhy den absolvovali podobne len na inom cintaku a cez den s rovnakym vysledkom.
Okrem toho mu vadi tiez velmi hlasna vrava a hadky u svokrovcov, na co som ich uz upozornila a v poslednej dobe i fen...

danielitas
10. dec 2008

gergi a skusala si jej uz zhadzat uhliky???Ak nie, za skusku nic nedas, lebo toto co pises to su tzv. z oci..J a som tiez akosi tomu neverila, alebo zabera to...Uz ked si clovek nevie rady, tak skusa hoci co.

cherries
10. dec 2008

tie uhliky pomahaju aj mne ked nezabera tabletka na bolest hlavy a potom sa mi ulavi ale ja to robim hned ked pridem niekde z oslavy a tak a nemam potom aspon bolesti hlavy a stale mi nejaky ten uhlik spadne 😒

vanish1
10. dec 2008

ja by som tie uhlíky nepoužívala, porovnateľná metóda s metódou "červenej stužky", ináč, prečo neskúsite (ak ste veriaci) poprosiť farára, aby sa prišiel k dieťatku pomodliť? určite viac zaberie ako tie čáry máry

gergi, tak to je sila, podľa mňa to nemyslí úrpimne a dieťa to cíti (možno vám závidí)

dostala sa mi do rúk zaujímavá kniha od p. Kociána (odobrená biskupom Balážom), kktorej sa píše, citujem:
"Vnútorné uzdravovanie je uzdravovanie psych. koreňov súč. problémov, slabostí a kríz. Môžu nimi byť niekt. staré bolestné situácie a udalosti, často z ranného obdobia života, dokonca aj z obdobia pred narodením, počnúc od počatia, alebo počas pôrodu, neláska, pokazené vzťahy, nervové šoky, neúspechy, psychické zlyhania, ktorých stopy sú niekedy vryté už iba v podvedomí. Aj podvedome ťa môžu zväzovať, brzdiť, popudzovať."

Zranenia na počiatku života (H. Boub, Jediný vykupiteľ a my)
"Najhlbšie citové zranenia, hoci iba podvedomé, pochádzajú z počiatočných období života. Tie potom neg. ovplyvňujú človeka v celom nasl. živote, aj v dospelosti, kým ich P. Ježiš neuzdraví.
Prvé zranenie môže pochádzať z okamihu počatia, v ktorom otec alebo matka povedali svoje absolútne "nie" novému životu. Celý život potom visí nad dieťaťom oblak toho "nie". Vo svojom srdci hlboko cíti , že je odmietané, čo môže viesť k depresii a k stavom, v ktorých odmieta žiť a v ktorých sa ľahko môže dostať pod vplyv ducha odmietnutia, depresie a zúfalstva."

nechce sa mi to celé opisovať, ďalej je niečo v takom zmysle, že či matka neodmietla dieťa, či sa nerozhodovala pre interupciu, čo mohlo v dieťati vyvolať strach pred smrťou, ďalej sa tu spomínajú ostré hádky v tehu, snaha o potrat, zabrzdenie alebo urýchlenie pôrodu, ťažký pôrod, po pôrode sklamanie rodičov z dieťaťa, oddelenie od matky (z dôvodu choroby), nedostatok lásky, hádky rodičov...a iné šoky v období nemluvňata a raného detstva

addaa
10. dec 2008

Babulky určite žiadnym kameňom a mašličkám neverte. Vaše deti plačkajú, lebo inak komunikovať nevedia. Proste a im niečo nepáči a maminy sa musíme snažiť prísť nato, čo dieťatku je...je to niekedy náročné, ale od toho sme tu..

A môžem sa spýtať, prečo vlastne tým čárom márom veríte? Pomáha Vám to? Alebo máte pocit, že ste niečo urobili?

saska.t
10. dec 2008

Mam trosku pocit , ze sa to tu zacina zvrhavat uplne inym smerom ... az mam z toho husinu ... 😒

gergi7
10. dec 2008

Baby,dik za rady. Majcik,mas pravdu,ja som v tom dome len nevesta a nic viac ☹ Musime sa cez to vsetko len povzniest a vyckat, kym si nieco najdeme nase. Svokra je taka - aka je a ja to uz nezmenim.
S malickou som vyskusala vsetko od cerveneho naramku na rucicke, cez cervenu nit v perinke, taktiez mame aj nieco cervene v kociku a dokonca som jej pretierala aj ocka zacikanou plienkou a NNIICC.

danielitas,a co su t tie uhliky, nieco take som este nepocula 😉

vanish1
10. dec 2008

gergi, nič v zlom, ale nenapadlo ťa, že to môžu spôsobovať tie "pochybné" praktiky?

jankajs
10. dec 2008

gergi, svokra je pravdepodobne neprajný, závistlivý človek. Vzťahuje sa to na tvoju osobu, tým pádom aj na tvoje dieťa, hoci je to dcéra aj jej syna. Dieťa na jej negatívnu energiu reaguje veľmi prudko, to znamená, že svokra je dosť silná osobnosť so schopnosťou ovplyvňovať iných. Dospelý sa negatívnemu vyžarovaniu ubráni, hoci sa vyskytnú bolesti hlavy, pri jedle s takouto osobou sú často bolesti žalúdka, tráviace ťažkosti až zvracanie a preháňanie. Dcéru by sme počas návštevy svokry nemali kŕmiť, príp. sa utiahnuť do inej izby. Rovnako tak nechajte spiace dieťa mimo nej - v inej izbe. A zapáľte si sviečku, keď k vám príde, oheň prirodzene očisťuje. Kňaz by ti doporučil mať na sebe posvätenú vec (nie nadarmo sa vraví - bojí sa ako čert svätenej vody). By ti vedeli niektorí rozprávať, aké praktiky niektoré ženy robia. Bosoráctvo ako také nevymrelo, len sa tomu hovorí biela a čierna mágia a pod. Tým nechcem povedať, že tvoja svokra je bosorka. Ale ako človek nie je priaznivo naklonená tvojmu vzťahu s manželom a keďže dieťa ho ešte upevnilo, jej city (avšak nie dobré) sa upriamili na bezbranné dieťa. Ja viem, čo dokáže závisť a nenávisť, z vlastnej skúsenosti viem, že môže zabíjať. Tak pozor na to, dieťa musíte chrániť vy...

danielitas
11. dec 2008

gergi, jednoznacne sa snazte co najskor osamostatnit, lebo je ublizovane iba vasmu babu,,,

vanish, ja som taktiez veriaci clovek a moj Drobcek ma pod hlavkou v postiele posvätený skapuliarik z Ríma Sedembolestnej Panny Marie. Spolu sa kazdy vecer modlievame a ja viem, ze veriaci clovek by v take veci ako tie uhliky nemal verit, ba ani v cervene stuzky atd....Ale v ludom je zlo, obcas vedome obcas nevedome a ak je clovek bezradny skusa cokolvek co by pomohlo, nie...

Inac som velmi prekvapena, ze tie uhliky nepoznate u nas to pozna kazdi a neviem preco, ja to poznam upne odmala....Teraz si pripadam, ako z inej planety.... ☹

Tak babky to vedia robit vseliak, teoreticky a ak sa nad tym aj ja loogicky zamyslam nedava to zmysel ale asi v tom cosi je, tak ako to nazvala jankajs, mozno ze to suvisi s bosoractvom...
Moje babky to vedia robit z chleba, z metly, z uhlikov z ohna aj so zapaliek. Presne vedia urcit, je je to od zeny, od muza , alebo od dietata....

Moja mamka to robieva zo zapaliek. Da do pohara vodu, vezme 3 zapalky, 1 zapali nad vodou a ostatne pomaly pripaluje, prezehna s nimi vodu a caka pokial vsetky nedohoria do konca. Potom jednu o druhu suchne, aby v podstate tie obhorete casti zapaliek popadal do vody.Namaca ruju do tej vody a utrie rucky a cielko, pritom pocita: nejeden, nedva, netri...Aobakuje to trikrat.Trikrat potom sa treba z tej vody napit.Rubcovou stranou oblecenia utrie rucky a cielko....Robieva to aj s 9 -timi zapalkami.Ak tzv. uhliky popadaju(aspo jeden) na dno pohara, su to tzv. z oci....Potom tu vodu vylieva aj uhlikmi vonku hore stenou.Neviem preco?Mozno sa to zda divne,nevysvetlitelne a logicky nepochopitelne ....

vanish1
11. dec 2008

jankajs, súhlas

danielitas, poznám tie uhlíky, ale s vierou nemajú nič spoločné, ako som už písala vyššie, praktizujeme tým na deťoch "zlé" praktiky a určite to na nich nemá dobrý vplyv

addaa
11. dec 2008

vanish súhlasím 🙂

gergi7
11. dec 2008

jankajs - ten tvoj opis presne sedi na tu moju svokru, je presne taka osoba ako si ju opisala 😲
danielitas - tak s tymi uhlikmi som sa naozaj este nikde nestrel! Iný kraj - iný mrav 😀

jankajs
12. dec 2008

gegri, neboj, nepoznám tvoju svokru (našťastie) 😵

stja
8. máj 2013

Aj ja sem pripojim svoje skusenosti. Moja dcera plakala u svokry na navsteve niekolko mesiacov, stale ked sme k nej prisli. Potom to preslo. Nikde inde neplakala, len tam. Ale ked prisla svokra k nam, tak neplakala. Neviem, cim to bolo, ale v tom byte zomrel svokrin otec a obcas tam pocut divne zvuky (svagrina vravela), ja som tam zatial (nastastie) nic divne nepocula, ale nieco tam muselo byt, lebo nasa mala strasne plakala, len co sme vosli dnu. A este mi stale plakala, ked sa mi niekto pozrel do kocika a zhikol (napr. jej, aka je uz velka, jej aka je zlata a pod.) Modlenie nepomahalo, cistec tiez nie, jedine pocikana plienka pomohla. Tiez som tomu predtym neverila, ale ked vam dieta strasne place a uz neviete co s nim, vyskusate hocico (aj ked sa vam to zda uplna blbost). Raz vecer (pri navsteve mojej kamosky) strasne plakalo, uz mi srdce trhalo a vtedy zo zufalstva som ju vyzliekla a potrela jej tvar tou plienkou. Zrazu prestala plakat, tak som ju poumyvala vodou a kludna zaspala. Od vtedy som to robila zakazdym. Som veriaca, ale tuto metodu som pocula od starych zien, co su kazdy den v kostole a beru to ako normalnu vec, neberu to ako prehresok proti bohu, proste su ludia nachylnejsi na to zjajknutie, su slabsi a neskor z toho vyrastu (naucia sa branit, zosilneju). Preslo to, ked mala zhruba 6 mesiacov. Teraz ma 3 a ked sa mi obcas nezda (ze je nervoznejsia, nevie co zo sebou alebo sa z nicoho nic rozplace) tak ju dam vycikat do nocnika a potriem ju (ak nezabere,tak neublizi).

haidi
4. sep 2015

@danielitas
@cherries ahojte dievcence mozem vas poprosit ako sa to robi s tymi uhlikmi ? mam problem vzdy ked ku nam pride svokra na navstevu tak mala je nesvoja a place ,dokonca naposledy to bolo katastrofalne ,a svokra mi vtedy povedala ,ze to je zvlastne ,ze mala vzdy place ked som tu ja ...a vtedy som sa zacala zaujimat ,ze fakt ,ze je to pravda ,elbo ked je tu moja mamina tak je mala vesela a smejka sa ,verim na energiu ,ktoru clovek vyzaruje na okolie a moja svokra ma moc nemusi tak si myslim ,ze ci tento pocit moja mala nevyciti z nej a preto je taka nesvoja pri nej...dakujem vam velmi pekne za pomoc a radu 🙂

cherries
4. sep 2015

haidi tak ja to robím takto,aj ked viem ze su aj iné odriekavacky a sposoby pri uhlikoch,
zoberies si skleneny pohar, naplníš ho po horný okraj vodou, zoberies si 3 zápalky a nad tým pohárom so zapalenou zapalkou povies pri 1. zapalke ak od muža pod klobuk, 2.zapalka ak od ženy po čepiec 3. zapalka ak od dieťaťa pod vrkoč, ak ten uhlík spadne na dno tak ti dotyčná osoba nepriala , ak ostane hore je to čisté, potom si z toho 2 krát chlípneš a prežehnáš pohár dobre so mnou zle s vami a prevrátiš ho hore dnom a necháš ho tam do nasledujúceho dňa. Jááááj a ak zapáliš zápalku 1 povieš čo máš od tej si zapáliš druhú a tu prvú sfúkneš a ešte kým horrí druhá zápalka oddelíš jej hlavičku do pohára vždy ich musíš sfúknuť v prípade dieťaťa to robíš za neho ale musí byť pri tebe a pozerať sa na zápalky ... Dufam ze som pomohla a pochopila si

cherries
4. sep 2015

haidi a ak sa jedná od maleho tak mu tou uhlikovou vodou potries rucky, nohy, celko a na krk a potom prezehnas pohar dobre so mnou zle s nim a prevratis na dno

haidi
4. sep 2015

@cherries ano jedna sa o dcerku takze v jej pripade si teda nechlipnem z poharika ? ale malu potriem tou vodou len a potom plny pohar vody prevratim? dakujem

cherries
4. sep 2015

ano 😉