Bábätko sa bojí starých rodičov. Môže to byť negatívnou energiou?

nina14
7. dec 2008

Nemám inej možnosti len sa s vami poradiť či ste sa s niečím podobným stretli.
Naša malá má 4 a pol mesiaca. Pravidelne každú návštevu u svokrovcov absolvujeme s velikánskym plačom, ktorý hraničí s hystériou. Akonáhle od nich odchádzame, už pri bráne je kľud.
Nepomáha nič. Ani prihováranie, hrkálky, odchádzam s ňou do inej miestnosti kde sme samé, proste nič! Myslela som si , že je to tým , že hneď ako prídeme tak sa na ňu všetci vrhnú v radosti , že prišla ale kedˇsa nám to aj podarí nejako prejsť tak začne plakať po 5 minútach. Po prvotných neúspechoch na rukách u svokry a švagrinej ju už z rúk ani nedávam. Je vyslovene len u mňa.
Ja veľmi na nejaké okultizmy neverím ani na nejaké nadprirodzené veci.Švagriná sa však týmto veciam venuje. Číta veľa literatúry o anjeloch, nadprirodzených veciach, chodí ku veštici, má vysvätený byt. Myslíte, že tam môže byť nejaká energia ktorá našej malej vadí?
Akonáhle ideme na dvor plač prestane. S malou od malička chodíme von, v lete sme stihli absolvovať guláš v partii, chodíme ku kamarátkam, do mesta, na úrady, do banky a všade v pohode. Zvykne sa zľaknúť keď sa jej znenazdajky niekto prihovorí do kočíka takým neprirodzeným hlasom.
Ďakujem dopredu za každú radu.

saska.t
7. dec 2008

ja by som asi obmedzila navstevy u svokrovcov. Ci uz to je nieco nadprirodzene alebo nie, mozno zla zona pre babätko, malu to jednoducho stresuje a boji sa tak by som sa im vyhla. Ked chcu nech pridu k vam , kde to mala pozna a neboji sa ... 🙂

cherries
7. dec 2008

ahoj nina14 babatka casto vycitia kto sa pri nich pretvaruje a kto je aky ak nejaka osoba vydava zlu energiu hned sa citia zle , niekedy im vadi aj hlas aj prostredie , neurobis s tym nic jednoducho to tak bude stale ked tam pridete aj moj mali toto robi ak mu niekto nie je sympaticky alebo ak sa niekde neciti dobre a tiez nic nepomaha a mozno ak si na navsteve sa na nu vsetci pozeraju tak ze jej pride z oci skus jej dat nieco cervene na seba ak tam pojdete a uvidis..................... Ja osobne takymto veciam neverim ale tomuto verim ze to pomaha vyskusaj nebude ju boliet hlavicka a vobec deti do jedneho roka by mali mat na rucicke cervenu snurku alebo maslicku aby im neprislo z oci a potom aby ich nebolela hlavicka . Poradila som ti ako som vedela.......

saska.t
7. dec 2008

cherries - ako co neprislo z oci akosi som to nepochopila a preco cervenu maslicku?

cherries
7. dec 2008

neprislo z oci znamena to ze ked sa niekto na teba pozera zo zavistou ,zlym umyslom alebo jojka , alebo ti zavidi nieco krasu a tak pod. tak ti je zle boli ta hlava a aj deti . Tebe sa este nestalo ze ked si prisla odniekial z navstevy tak ta bolela hlava priserne ? A cervena preto lebo odhana vrajze zlych duchov a aby ti niekto ludovo ovedane neuriekol dieta , nemusi to byt snurka staci ak niekam ides aby mal nieco cervene stacia ponozky a tak .

nina14
autor
7. dec 2008

saska.t, presne to sme im navrhli. Proste aj podľa mňa by si na nich lepšie zvykla vo svojom prostredí. Vlastne im to navrhujeme každú návštevu. Zatiaľ bez úspechu. Sú asi veľmi zaneprázdnení.
To s tou červenou stužkou som už počula, pravdupovediac som to odignorovala.
Pravda je že ten ich záujem možno nie je až taký srdečný ako by mal byť,ináč by skúsili prísť aj oni ku nám.
Toto si zatiaľ však nepripúšťam, mala by som z toho iba hlavu v smútku.
Ale čo, asi sa na to povznesiem, a najbližší vikend ich pozvem ku nám. Buď prídu, alebo nie. Ja už malú stresovať nebudem.Je zdravá, šikovná robí nám radosť a na ostatné sa môžem vypr.....

saska.t
7. dec 2008

ninka super si to ponala - ak chcu nech pridu nakoniec je to tvoje dietatko a to je pre teba najdolezitejsie a druhy nech sa prisposobuju, mas na to pravo. A ak nemaju zaujem aj tak dobre aspon vies ze si nemusis robit starosti ked si ich ani oni neurobia tak preco sa trapit???

cherries - dakujem to som vobec netusila ani nepocula (vyzeram ako truba co?), ale dobre vediet do buducna 😀

kveta
7. dec 2008

Ahoj, a nebojí sa bábo preto, lebo cíti, že Ty si na tej návšteve nervózna a preto sa bojí aj ono?

nina14
autor
7. dec 2008

Kvetka, robí to aj keď je tam s tatom. 😢

cherries
7. dec 2008

saska.t nie nevyzeras ako truba nie kazdy take veci vie ja by som to tiez nevedela keby nie moja prababka , babka a potom mama .................... 😀

daskak
7. dec 2008

ahoj nina....skus obmedzit navstevy na mimimum... deti vycitia... 🙂 vies moj starsi syn to iste robil so svokrou.... a ked mall cca 2 roky strasne plakal aj ked prislak nam... schoval sa v izbicke a zavrel dvere, postupne to preslo. ale mozno to bolo preto lebo ked som otehotnela povedala ze citujem . decko je len maly vrestiaci batoh... a on ju jednoducho nechcel..
a ako to je ked pridu oni ku vam?

nina14
autor
7. dec 2008

Ahoj Daska. Máš milú svokru - takú úprimnú 😅 😅 😅 . Tvoj malý v tom mal jasno. Deti sú proste prirodzené a na nič sa nemusia hrať.
Moja svokra bola u nás asi tak 3x. Svokor častejšie. U nej plače stále aj pri švagrinej. Svokor keď u nás bol sám kľudne ju mohol mať aj na rukách. On sa jej prihovára pomaly normálnym tónom, takže ho počúva čo rozpráva a tým ju proste zaujme. Aj keď prídu moje kamarátky tak v pohode aj na rukách. Ale u svokry od začiatku problém. Ona ju chytí a pritiskne si ju k sebe a len dookola že ju ľúbi, nech pri nej neplače-a malá plač ako by jej o život išlo. Myslím že ju nevie zaujať, nedáva jej priestor aby si ju najprv poobzerala. A už dopredu hovorí že u nej bude aj tak plakať. Ale keď sme u nich tak plače aj keď tam svokra nie je!!! Ale keď je svokra doma tak 3x viac. 🤐 🤐 🤐 . Už mi je to niekedy aj ľúto a nechce sa mi veriť že by malá cítila že majú nejaké predsudky voči mojej osobe. ( Všetko vedia samozrejme lepšie ako ja, ale ja sa nikdy nenechám takýmito rečami vyviezť z miery, proste jedných uchom dnu druhým von).

daskak
7. dec 2008

ninka no to je jeasne 🙂 ze vsetko vedia lepsie ako ty.... ako jest ako sa starat o dieta ako ho dat spat ako ho nebrat na ruky atd 😀 ... na to mam len jeden recept jednym uchom dnu druhym von... 😝 presne ako ty, neboj ked bude mala trosku starsia tak sa jej to bude dat vysvetlit dovtedy to musite nejako vydrzat.... a ty si to hlavne nepripustaj ty za to nemozes, je to proste tak, malicka vyciti neuprimnost 🙂 ... niektori dospeli by sa mohli od nej ucit 😀

vanish1
7. dec 2008

ahojte, nemôžem nereagovať, nina, myslím, že to môže mať súvis s tým, akým veciam sa venuje tvoja švagriná, citujem "Švagriná sa však týmto veciam venuje. Číta veľa literatúry o anjeloch, nadprirodzených veciach, chodí ku veštici, má vysvätený byt. Myslíte, že tam môže byť nejaká energia ktorá našej malej vadí? " takej osobe by som dieťa nedala ani na ruky. Ale to by si musela mať skúsenosť s ľuďmi, ktorí kvôli takým veciam nedopadli dobre a pochopila by si. Nechápem, ako že má vysvätený byť, pretože ak jej ho vysvetil farár a ona je veriaca, tak to sa absolútne vylučuje s tým, že chodí k veštici. Pretože je zaujímavé, že to robí len u nich, určite to cíti.
TO s tou červenou šnúrkou by som nikdy nerobila, raz sme na túto tému mali prednášku od jedného výborného misionára, ktorý na takéto veci povedal toto: keď príde dieťa na svet, je čisté, nevinné a my rodičia na ňom praktizujeme okultizmy, dávame mu červené šnúrky, spľúvame ho a pod, čím to vlastne sami privolávame.
Ak rodičia veria (neviem, či si veriaca), že žiadne z očí sa nestane, tak sa nestane, ale okultizmy by som na nevinnom dieťati nepraktizovala. U nás to funguje.

Aj moja najprv plakala pri svokre, myslím, že to bolo preto, lebo na ňu išla stále zhurta a takým "iným" hlasom.

denduska
8. dec 2008

ninka, nasa robi to iste....v poslednom case, ked vidi vela cudzich naraz, spusti.... a pri svokre tiez specialne, ale to asi vsetky idu tak zhurta, lebo ona je inak z malej uuuplne namakko, a len by ju mojkala a tulila, len co pride k nam, uz aj mi ju berie....a este jej povie - nedam ta z ruk. aj ked budes plakat...a mne to normalne trha srdce 😢 ....totiz ona chce byt na rukach len ked s nou clovek pochoduje po byte.....inak je radsej v lehatku a tak sa s nou da bavit donekonecna. A mozno som majetnicka, ale ja chcem svoje dieta pri sebe 😠
Minule to boli moje dve kamosky, videla ich prvykrat v zivote....a uuuplna pohodicka, smiala sa , robili s nou vsetko mozne a ani raz neplakala.
Mozno citi aj z teba uz nervozitu ze cakas co zas bude ked tam idete...tu pomoze asi fakt len tam nechodit.
Inak male deticky vseobecne lepsie reaguju na muzsky hlas...hlboke tony su ukludnujuce...bohuzial my zeny sme od prirody pisklave 😀

na margo cervenej stuzky...ja tomu tiez absolutne neverim, manzela som hned zrusila, ze kto to kedy videl, ale malinka nam zvykla po veceroch plakavat, a raz sme boli uz taki zufali, ze reku skusime stuzku - no panabeka, bolo to este horsie! Takze odvtedy ziadna stuzka a uz vlastne ani nemam preco ju dat 😉

basika
8. dec 2008

Pridám sa aj ja.
My sme mali taký problém s kamarátkiným chlapčekom tie do roka, keď sme ku nim prišli tiež hystéria aj sme odišli to isté keď prišli ku nám do 5 minút odišli. Neviem či okuliare či čo, ale žiadnu závisť alebo niečo to teda nie, dosť ma to aj trapilo, ale prešlo to samo...

druhá viec je.. že aj ja mám bojazlivé dieťatko, nie ani tak ľudí sa nebojí.. ale zvukov hračiek.
Hádam to prejde.

kasis
8. dec 2008

Ahoj Nina,prezivali sme to iste do cca 8-9mesiaca. Od narodenia krical u svokrovcov o dusu, nic nepomahalo,iba odist,tak sme boli za ten cas u svokrovcov asi 3x po 10min, co sa im sice nepacilo,ale nech je radsej spokojne male ako svokrovci. Nikde inde to nerobil,ani u nasich,na chate, ani na navsteve u niekoho ineho. Neviem co ho tak dohnalo k tolkemu kriku, asi to,ze svokrovci maju maly byt a zapratany do posledneho kusocka nabytkom, nie je sa kde hnut,raroh plno,od zeme po strop 🤐 .Ale zrazu akoby utalo, prestal a teraz tam moze byt aj kazdy den a nic,akurat,ze nema kade behat ☹

lubec
8. dec 2008

a ked svokra pride k vam,tiez place?

luciadan
8. dec 2008

ahojte, ja mam rovnaky problem.. moj maly u svokrovcov vzdy place. svokra uz vyzera urazena.. 😝 potom tam travime cas tak, ze ja som s malym v inej izbe (sama) a oni sa rozpravaju vedla. je pravda, ze ja svoju svokru neznasam, ale nezda sa mi, ze by to maly citil. ona skor ma taky neprijemny hlas a este k tomu aj krici 😒 co uz.. tiez zvazujem, ze k nim prestaneme chodit, ale sa obavam, ze k nam bude chodit kazdy den. a to by som umrela 😖 takze asi si odtrpim tu hodinu a pol raz tyzdenne 🤐

fifinna
8. dec 2008

baby, co je to stymi svokrami ? Po prve som prekvapena, ze sa tu objavila takato tema, lebo vcera vecer som rozmyslala ja nad podobnym problemom. Asi zacnem verit na nieco nadprirodzene. No, my mame taky problem, ze vzdy ked sme u svokry tak mi maly potom vecer doma strasne zle spi. Kazdu chvilku sa budi s placom a neda sa ukludnit. Do teraz som si myslela, ze to je nahoda, zvalovala som to na zuby a pod, ale vcera som dosla na to , ze to musi byt isto svokrou. Je strasne falosna, maly to asi z nej citi, pritom to ona nedava na javo. Snazi sa byt strasne mila. Maly ju od narodenia moc nemusel, radsej mal svokra, aj ked ten si vypije, ale je aspon uprimny. Cervenu maslicku som mala na kocari, ale myslim , ze to nezaberalo. Nasa babka nas zase stale stierala a pretierala ocikanou plienkou. Som trochu poverciva, tak stou plienkou to skusam niekedy aj ja , ale nezabera to. Svagrina zase malu kupala v bilinkach cistec, neviem presne ako sa volaju a im to pomahalo. Takze si myslim, ze ide aj oto, kdo ako tomu veri.

majcik
8. dec 2008

Zienky, prosim Vas, neverte na cervene maslicky, pocikane plienky a podobne ... to su povery.
Ja si myslim skor to, ze babatka su nespokojne ... aj male deti vedia velmi vela vycitit. Mozno im vadi iny ton hlasu, citia napatie, neprirodzene spravanie, nieco im je neprijemne.

Nas syn byval tiez nepokojny po niektorych navstevach, ked bol mensi. Svokru a svokra ma velmi rad, kedze byvame u nich zatial 🙂 Ale fakt sme si to vsimli, ze ked sme boli niekde, kde bolo viacej ludi a islo sa na neho "hura systemom", tak sa mu to nelubilo... Ale nastastie to uz preslo, uz je "velky" 🙂

Vanish - suhlasim. Vysvateny byt a vestica nejdu dokopy 🙂

carisma25
9. dec 2008

baby tak ja ani tak nemam problem so svokrovcami, maly je u nich v pohode, to skor sa boji ich psa 😲 ale co mi nejde do hlavy, tak priserne sa rozplace len co zbada mojho brata, teda svojho uja. Je pravda, ze sa stretavame velmi malo....ale vlastne pri cudzich ludoch, ktorych vidi prvy krat v zivote, raz a naposledy tak nevyvadza ☹ dost ma to mrzi kvoli tomu, ze idu sviatky a kedze ich travime cela rodina spolu, neviem si predstavit tu atmosferu, ked nebudu moct byt v jednej miestnosti spolu ujo so svojim malym synovcom.....co robit? 😢

fifinna
9. dec 2008

carisma, dost divne , ze sa boji len svojho uja, väcsinou sa deti boja vseobecne chlapov. Deti su vdacne , ked sa im niekdo venuje a hra sa snimy. Bude tam mat urcite vela hraciek, tak to skuste pomocou nich. 😉

bubatenko1
9. dec 2008

Carisma25 no mi zazivame to iste.Ked zbadala svojho uja tak spustila taky plac ze sme mali co robit aby prestala.No a nedaj boze ze sa na nu pozrel tak zase spustila.Ani chytit ju nemoze.Tak na nu isiel pomaly najprv zdialky aby sa nebala a potom sa postupne priblizoval.takze aspon tu chvilku zatial u neho vydrzi ale to vzdy musim sediet blizko nej.

danielitas
9. dec 2008

Ahojte, ak ja som podobne zarazena ako fifina, lebo my ked mse u svokrovcov, tak Drobcek je cely nesvoj. Nezaberaju ani hracky, ani hladkanie, ani dudkanie, jednoducho nic...Je nervozny, nie je mu nijako dobre...Ja osobne tam velmi rada nechodim, ja soama sa tamnecitim dobre a chodim tamiba ak musim....A to musim aspon raz do tyzdna a to v nedelu, a ked neprideme tak sa hnevaju.....Tak sa vyhybam nepriamo ako mozem ale inak to nejde...Ak ak neprideme my tam, tak prilezu ano o siedmej vecer tu...A to by ste mali vydiet tie saskariny, ktore s nim svokor robi ....Pluje na nho, pcha mu hnusne fuzy do rucky a tvaricky.uz som mu to aj nepriamo naznacila, ale neda si povedat.....
Chodievame tam od malicky a je to stale rovnake, a ked je tam este aj svagor, ten robi na maleho take oci, ze maly je potom uz uplne doma nesvoj, celu noc sa budi, place.....Cervena snurka u nas nezabrala, ale moje mamka Drobcekovi tzv. zmetá uhlíky a potom je to O.K. Obcas to musime obakovat za 3 dni. Ja tomu hovorim VÚDU.

cherries
9. dec 2008

tie uhliky funguju to robieva aj moja mama aj ja to viem konečne niekto kto to pozna 😉

danielitas
9. dec 2008

cherries, to su take čaáry- máry, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu. Možne že to korení kdesi až v dávnej minulosti a zachováva sa to dodnes,

jankajs
9. dec 2008

Tak ja svokru ozaj nemusím a môj malý sa jej škerí ako slniečko. Ale on sa škerí na každého, aj na starého postihnutého a krivého suseda, keď občas príde niečo požičať. Uvidíme, či mu láska k ľuďom ostane. Ale mne to vyhovuje, malý sa návštevám smeje a hneď je nálada iná. (ale na svokru by sa tak veľmi nemusel, hm, hm 😉 )

jankajs
9. dec 2008

Ozaj, začne plakať vtedy, keď niekto (aj ja) v jeho blízkosti na niekoho hlasno a nahnevane rozpráva - vadí sa. Hoci to jednoznačne nepatrí jemu, ale inému dieťaťu, psovi.... je to nárek ako na lesy. 😅

gergi7
9. dec 2008

Ahojte,chcem sa k vam pridatr aj ja.Ako citam,tak nie som sama s podobnými problemami. Moja mala a dva mesiace.zatial byvame u svokrovcou. Ja mam s Karinkou taketo podobne problemy od narodenia ako aj vy.Ked je cely den so mnou a s manzelom je vsetko OK.No ked pride furia svokra,je po pokoji.Mala place,strhavaju, no najhorsie je,ze ked ona odide mala mi zacne grckat.aj ked spinka a nahodou ona na nu pozera, tak malicku zacina strhavat zo spanku a zacne ju celu triast.pri nikom inom mi toto fakt nerobi.ja som z toho baby fakt na nervy. No ale musim povedat,ze najhorsie je pre mna to, ze ked sa dozvedala,ze cakame babatko, tak len ona bola proti tomu a teraz sa hra ne velku staru mamu a mne je z toho na grc.

majcik
9. dec 2008

Sorry, ale ako si dovoli byt svokra proti tomu, ze jej syn a nevesta cakaju babo?? To si snad mysli, ze sa jej treba pytat na nazor? To ona nema co riesit ... moze to tak akurat zobrat na vedomie ... prepanakrala, ved to je zalezitost len tych konkretnych dvoch - buducich rodicov.