Baby žijúce v UK. Ako je to s pôrodom na Slovensku?

mirkatam
4. jún 2009

Ahojte vsetci. Ja by som vas prosila o radu ako to funguje ak by som chcela dietatko porodit na Slovenksu? Zijem v UK uz vyse 10 rokov (trvaly pobyt stale na Svk), takze vsetky odvody si platim tu a nie som zdravotne poistena na Slovensku? Musela by som vyhladat sukromnu zdravotnu a vsetko zacvakat alebo ako clen EU mam na to automaticky narok? 😕

pookie
9. jún 2009

Marta o pridavky na sk by si urcite neprisla, myslela som skor na tie tu v uk. Neviem ako je to na SK s materskou ked si tam tesne pred nou nebola zamestnana... asi teraz ked sme v eu tak je to jedno a budes mat na nu narok.

pookie
11. jún 2009

Este trosku spat k inej otazke - vyssie bolo spomenute ze pri vybavovani prispevku pri narodeni treba potvrdenie o zamietnuti sure start maternity grant, kto mi taketo tlacivo vyda ak som on vobec neziadala?

mirkatam
autor
12. jún 2009

Tak to ti teda neporadim, zatial tiez len vsetko zistujem. Cakam na odpoved z minist.prace a soc.veci - ak odpisu, dam vediet. Kazdy pise nieco ine, no ale ako to poznam s uradmi na Slovensku, aj tak ti kazdy povie nieco ine a im to nebude stacit!!! Dalsia moznost je, ak mas niekoho z rodiny na Svk, nech sa idu rovno opytat na urad prace, soc.veci 😉

pookie
12. jún 2009

To je pravda ze vsade inak pisu, podobne aj s rodnym listom-mne na matrike povedali ze musi byt aj prelozeny a potvrdeny notarom, inde som sa docitala ze staci ak si ho prelozim sama... To su tam naozaj zakladne udaje ktore si lahko prelozi hocikto, ani po anglicky nemusi poriadne vediet 😉 Tak ci tak bude s apostilou takze bude overena jeho pravost.

peta10141014
27. nov 2013

prosim vas vie niekto ci sa da stiahnut forma ze sa dieta dožilo 28 dni aj ze som mala prehliadky počas tehotenstva po anglicky.. dakujem

bonaquaba
14. dec 2013

@pookie
@mirkatam
@peta10141014
idem si ku vam po radu, v lete by som chcela ist na dvojtyzdnovy vzdelavaci program do Cambridge alebo Oxfordu je to z roboty, cize pojdem sa vzdelavat a chcem so sebou zobrat aj rodinu manzela a deti, cize hladame nejake ubytovanie na dva tyzdne nejaky rodinny domcek alebo nieco podobne a tiez ake su tam moznosti pre deti vo veku 5,8 rokov - deti by som chcela dat do nejakej jazykovky alebo nejakej institucie, kde by sa ucili intenzivne 2 tyzdne anglictinu - neviete o nejakych programoch prave v tychto dvoch mestach Cambridge alebo Oxford, alebo nieco take ako je u nas ze letne tabory, ak o niecom viete budem vdacana ak poradite, dakujem