Balík na dobierku. Kedy dojdú peniaze?

bubinko83
16. mar 2009

baby ako sa posiela balik na dobierku? Moj pripad:Idem predat nejake vecičky po synovi ,zajtra pošlem balik a kedy mi dojdu tie peniaze? 😒

zuzu13
16. mar 2009

bubinka, existuju seky....zaplatis postovne...a do kolonky "suma k uhrade" napises svoju cenu + postovne...potom vyplnis kolonky s menom...adresa...c. uctu...a ked si to dotycna preberie, zaplati, tak cca do 3 dni to mas na ucte 😉

bubinko83
autor
16. mar 2009

zuzu a to mam všetko na tom šeku teda?Tie peniaze mi nepridu poštou? Možno vypadam jak debil ale nikdy som takto balik neposielala.

maruschka
16. mar 2009

keď ich ten odberateľ zaplatí pri preberaní zásielky na pošte..takže ten človek pôjde na poštu, zaplatí a vydajú mu balík..Pošta následne doručí peniaze..

Ale v podstate je rozšírenejší systém-najskôr peniaze na tvoj účet+poštovné a poistné a potom pošleš balík ..Ja tiež tak predávam..Je to rýchlejšie a bezpečnejšie pre predávajúceho.

zuzu13
16. mar 2009

bubi, ak mas ucet, tak je to vyhodne...a hlavne mas istotu...ja posielam len takto...na poste si zaplatim postovne...a preberajuci zaplati postovne + cenu tovaru...a pride to na ucet...vsetko je na seku...a pred tym ako vpises sumu...tak si pytaj cenu postovneho...a potom to prirataj k cene tovaru...a hotovo

junovka
16. mar 2009

maruschka, ak si v opacnej pozicii, tak nebezpecne pre kupujuceho 😀 Ja tiez schvalujem na dobierku 😉

bubinko83
autor
16. mar 2009

junovka to je pravda 😉 ja tiež kupujem cen bazare a vždy som nervozna či balik vobec dojde alebo nie 😕 Ked su už peniažky na učte 😉

vinka
16. mar 2009

Ja som veci preedávala na dobierku a v pohode len tam je riziko,že kupujúci si to nepreberie a tam poštovné potom hradíš ty.Ale kupovala som aj tak,že peniaze na účet a potom my prišiel balík a tiež v pohode.Ale pri dobierke máš istotu,že ti peniaze prídu lebo dotičný na pošte nedostane balík na pošte bez zaplatenia. 😉

sasiki
16. mar 2009

baby, koľko je vlastne poštovné, keď sa posiela balík na dobierku, povedzme, keď to chcem poslať vo veľkej listovej obálke???

kotenko
16. mar 2009

51sk, cize 1, 69€ ak som si to dobre prepocitala

sasiki
16. mar 2009

ďakujem kotenko 🙂

claudinka
17. mar 2009

fuuha tak vela? eeejha.. dnes idem aj ja prvykrat posielat list na dobierku, to bude humoru kopec 😀

martao
17. mar 2009

Pozri si stránku Slovenskej pošty. Sú tam tarify. Jednotlivé položky sa spočítavajú. Alebo sa spýtaj na pošte. Neviem, či sa dá poslať list na dobierku. Potom by to asi brali ako CENNÝ LIST a to je iná tarifa. Neviem ako to je teraz, na pošte nerobím už 10 rokov. Niekedy je rozdiel aj v rozmere.

anka2301
6. máj 2010

ahojte baby chcem sa vas opytat.v pondelok som posielala balik na dobierku a ta pani mi pisala vcera poobede ze rano jej prisiel balik.neviete mi poradit kedy mi pridu peniazky.dik a pekny dnik vsetkym

majina.b
6. máj 2010

podľa toho , či si ich dala preposlať na učet alebo ti doruričiť šek do schránky. ccc 2 až 3 dni

maruschka
6. máj 2010

anka zajtra alebo v pondelok by ti mohol šek prísť.. 😉 😉 😉 😉 😉

lara1705
6. máj 2010

no, ja som tiež par krat posielala balik na dobierku, ale dobierka mi vždy vyšla viac ako 1,69 eur. poštarka ratala mi takto: balik do 2 kg stoji 2,20 eur + dobierka - cca 0,80 centov. tak mi vyšlo 3 eura. ked je balik maly tak posielam ako list 1 triedy alebo doporučeny list - tam sú menšie sumy.

murinka
7. máj 2010

aky je rozdiel-dobierka a doporucene? 😅 nemam s tym skusenost tak sa pytam 🙂

marcca
8. máj 2010

murinka - pri oboch ti príde oznámenka do schránky, akurát dobierku platíš pri okienku na pošte, doporučený list vydajú na občiansky 😉

z opačnej strany - ak posielaš - pri oboch vypisuješ podací lístok, pri dobierke ešte šek, do ktorého vpíšeš hodnotu tovaru, ktorý posielaš...keď to adresát prevezme a vyplatí, tebe príde buď na účet alebo poštu suma, ktorú si si určila 😉 ...nič zložité 🙂

dadka118
15. jún 2010

mozem sa spitat?ak mi posielaju balik na dobierku za kolko dni mi pride neviete poradit?dakujem

leniciatko
16. jún 2010

podľa toho ako sa pošle: prvá,druhá trieda, ak prvou, tak na druhý deň pracovný je doma, a ked druhou, tak nech dva. Pravda, záleží kam daleko ide.

nadhera
8. okt 2010

Obnovim temu.

Poslala som doporucene dobierku do Senca , po mesiaci cakania - snad si ju dotycna neprevzala,lebo peniaze nechodili, som jej napisala mail. Odpoved ziadna. Zasla som na postu , podala reklamaciu - ved ani balik sa mi nevratil, ani peniaze neprisli. Vcera prisla odpoved z posty :
Balicek na dobierku bol prevzaty a zaplateny /podla datumu hned po doruceni / a peniaze si na druhy den NIEKTO vyzdvihol v Senci . Cize reklamacia je neopodstanena. Je toto mozne? Takze nemam ani tovar a peniaze si daka dobra dusa vybrala na opacnom konci Slovenska. Balik bol odoslany z vychodu. Takze opat idem na postu podat reklamaciu a patrat, kto si vybral moje peniaze.
Uz som rozmyslala nad tym, ci postar dal s balickom aj sek na vyzdvihnutie penazi, alebo on si peniaze vyzdvihol...nic ine mi nenapada. 😠 😠 😠


december
8. okt 2010

Ahoj nadhera,ten niekto mohla byť len dotyčná so Senca, nakoľko si asi zle vypísala dobierkovú poukážku, uviedla si na dobierkovej poukážke ju ako adresátku, tým pádom dostala aj balík aj peniaze, pošta to má kontrolovať keď podávaš niečo na dobierku, kludne sa domáhaj svojich peňazí, musia ti ich vrátiť tj.vypýtať ich od nej alebo od pracovníčky ktorá chybu urobila, ide to cez reklamáciu.

monr
8. okt 2010

@december súhlasiť sa dá len v tom, že vybrať to mohla len dotyčná senčanka, inak nie. Pošta nemá povinnosť kontrolovať ani sprievodku, ani vypísaný šek. Viem, že na malých poštách to prekontrolujú, ale nemusia. Tak v tomto prípade @nadhera máš smolu. Jediné riešenie je dohodnúť sa s tým, komu si to posielala, aj keď ružovo to nevidím.
Reklamácia bude neopodstatnená.

nadhera
9. okt 2010

ked som vypisovala poukazku, este som sa pracovnicky na poste pytala, ci je to v poriadku, lebo viem, ze tam sa vypisuje naopak adresat a odosielatel - nakolko sa to vracia spat. Skontrolovala, vravela, ze je to v poriadku.
Postu som podavala na najvacsej, ktoru v tomto malom meste mame. 😠
V pondelok idem opat reklamovat.
Je vsak normalne, aby postar vydal balicek aj poukazku na vybratie penazi spolu?

december
9. okt 2010

no to som zvedavá ako to dopadne, zaplatila si si za službu dobierka a neposkytli ti ju, určite by som to dalej riešila, kontrolovat adresy by sa mali, nakolko sa može stať že sa vymenia podacie lístky a sprievodky ked je ich viac a už je z toho problém

rainee
6. sep 2011

ahojte, obnovujem tému. chcela by som sa sptýtať koľko asi vyjde dobierka do 1kg a či môžem niekde uviesť aj skoršie prebratie (max.do 5 dní alebo tak)? tiež či sa dajú na pošte priamo vložiť peniaze na môj účet ked niekto nemá možnosť íst do banky, chcela by som sa dobierke vyhnúť.

monika_123
6. sep 2011

pokial viem tak dobierka do 1kg do 30€ su 3€.

alami
6. sep 2011

@rainee môže ti poslať peniaze šekom na tvoju adresu alebo šekom na tvoj účet. K tomu aby poslala peniaze šekom na tvoj účet potrebuje myslím aj tvoju adresu. Aj to sa tam vypisuje.

rainee
6. sep 2011

dakujem 😉

katkakatka9
22. sep 2011

Dobrý deň, chcem sa spýtať pred pár dňami som posielala veci na dobierku, veci dotyčným prišli a moje peniažky? To mi príde nejaký papierik alebo čo že si mám prísť po peniažky na poštu? =D