Balík na dobierku. Kedy dojdú peniaze?

bubinko83
16. mar 2009

baby ako sa posiela balik na dobierku? Moj pripad:Idem predat nejake vecičky po synovi ,zajtra pošlem balik a kedy mi dojdu tie peniaze? 😒

nadhera
1. jún 2013

@katkanelson mas este sancu,ze sa ti peniazky dostanu na ucet, balicek mozu vybrat aj posledny den ulozenia, zo 2dni prevod na tvoj ucet....pozerala si na wwww.posta.sk ako putuje tvoj balicek?
Moju zasielku som reklamovala a vsetko je ok ....balicek aj peniaze dostal kupujuci a podla posty je to ok 😠 😠 😠

dominika99
28. aug 2013

ahojte chcem sa spitat vcera som posielala balik prvou triedou na dobierku ,, kedy mi asi pridu peniaze na adresu? dakujem

jennet2528
17. okt 2013

baby prosím vas kolko bude stat balik do 5kg na dobierku

caoli
17. okt 2013

@dominika99 no to zavisi od toho, kedy adresat balik prevezme a vyplati... odvtedy spravidla do 48 hod., ak si si dala poukazat na ucet.

caoli
17. okt 2013

@jennet2528 kuk sem: http://cennik.posta.sk 🙂 🙂 🙂
plus dobierka na ucet 0,80 e, na adresu 1,10 e

jennet2528
17. okt 2013

@caoli ked prevezmem tak zaplatim plnu sumu+dobierku a poštovne? ja som z toho jelen.vaha do 5kg

caoli
17. okt 2013

@dominika99 sorry, s krizikom po funuse, nevsimla som si datum otazky 😀 😀 😀

caoli
17. okt 2013

@jennet2528 predavajuca ti ma uviest cenu zasielky tak, ze v nej bude:
cena tovaru
+ poštovne 3,20 za balik 2. tr. do 5 kg alebo 1.tr. 4,00
+ cena za dobierku pripisanu na ucet 0,80 resp. za dobierku na adresu 1,10

takze, ak ti posle balik na dobierku a da si peniaze poukazat na ucet, tak zaplatis:
pri baliku 2. tr. 4,00 e
pri baliku 1.tr. 4,80 e

ak ti posle balik na dobierku a da si peniaz poukazat na adresu, tak zaplatis:
pri baliku 2. tr. 4,30 e
pri baliku 1.tr. 5,10 e

A to este nemusi byt konecna cena, este tam moze byt pripocitane poistenie podla hodnoty obsahu balika, ale to si uz musis najst sama 🙂 🙂 🙂

jennet2528
17. okt 2013

@caoli oki dík už tomu rozumiem 😀

pacica
6. feb 2014

A stalo sa ze posta nevratila peniaze?lebo kupujuca zaplatila prebrala balicek,len posta mi nic nedala

vikikaki
7. feb 2014

caw

andreamamka
13. feb 2014

@vinka zdravim ;) a ako dlho idu baliky zo Svk na Svk ? Mne ma prist hojdacka a bola posielana pred dvoma dnami ... este stale neprisla .. :/

emuskaaa
13. feb 2014

ahojte kocky chcela by som upozornit ze davajte si pozer komu posielate a hlavne ako ja som od jednej brala detske leginy poslala som jej peniaze na ucet, peniaze som mala odpisane a ona mi asi po dvoch tyzdnoch napisala ze mi poslala v sprave zle cislo uctu ze jej mam poslat este raz a mna oznacila ako zlodejku :D :D :D nemam co robitlen okradat niekoho ja mam doma dve deticky a peniazkoch dost tak len aby ste vedeli radsej posielat baliky tak ze na dobierku ze pri prevzati zaplatite ;) a meno tej holky je 0martinka0

timusenka222
14. máj 2014

Ahojte baby. Na poslanie dobierky treba preukazaj aj obciansky preukaz? A neviete nahodou kolko bude stat dobierka do 5kg? Kukala som to aj v cenniku sp len som si neni ista ci som vsetko spravne poklikala. Dakujem za odpoved

sonaniki
17. jún 2014

ahojte chcem sa aj ja opýtaťlebo my máme také ochotné pani na pošte 😎 takže ked chcem poslať na dobierku balíček za 8eur cena tovaru napodací lístok musím napísať celkovú sumu 8+to čo platí ako dobierka?
lebo ak hej tak som prišla o pekné peniaze lebo pani na pošte povedala že nie že si tam mám napísať len sumu tých 8eur čo stojí cena balíka. dakujem vám veľmi pekne za informáciu. asi ma vystrie ak to bude tak

traffic
23. jún 2014

@zuzu13
@katkakatka9
@alami
@rainee
@december
@nadhera
@monr
neviete nahodou, ci mi posta zoberie velky balik kuchynsky stol a stolicky,a neposielali ste nahooud niektou taky balik ako ho mam zabalit dakujem za odpoved

rainee
23. jún 2014

@traffic myslim ze posta berie len do 15kg, skus pozriet na ich stranke alebo si priamo zavolat na postu, len si zisti vahu a rozmery veci. ja take velke neposielam, jednak kvoli nespratnosti a drahemu postovnemu (kurier) a tiez sa bojim aby sa to cestou neposkodilo, potom su zbytocne opletacky.

december
23. jún 2014

@traffic mozes vyuzit sluzbu kuriera slov.posty .moze dojst aj k tebe pre balik aby si ho nemusela vlacit na postu.zabalit to skus co najlepsie hlavne hrany aby sa to neobilo atd.

alami
23. jún 2014

@traffic skús radšej kuriéra, to môže byť aj kuriér sl.pošty, teda odovzať to môžeš aj na najbližšej pošte. kuriérom môžeš zabaliť aj len do fólie, napr. tak si ja myslím.

cicka33
2. júl 2014

@zuzu13 chcem sa spytat, to pre toho prijimatela, nie je riskantne najprv zaplatit na ucet ked este mu balik neprisiel? ako ma potom istotu ze ked prv zaplati za balik, takze mu ten balik aj naozaj pride?

olivka26
14. aug 2014

baby neviete prosim,kedy mi pridu peniaze za dobierku?posielala som jednej maminke 1krat na dobierku,ona balik pred tyzdnom prebrala ale mne dotera neprisli ziadne peniazky...mam obavy ze uz ani nepridu,mam zle tusenie,stalo sa niektorej ze peniazky niektorej neprisli???

sanda185
23. okt 2014

ja to robim tak ze ak chce kupujuca na dobierku necham si zaplatit na ucet vopred postovne a baliček odoslem ak by ho nevyzdvihla vrati sa mi spat a neprerobim na postovnom ;)

iva1009
25. dec 2014

Ahojte chcem poslat balik na dobierku , v podstate vecicky darujem jednemu Panovi a on chce zaplatit aj postovne..Neviete mi poradit ktory kurier je najlacnejsi a ako to zrealizovat>

gn
19. jan 2015

baby neviete ako to je ponovom s dobierkou do ČR? koľko stojí dobierka do ČR na adresu/účet alebo či sa vôbec dá poslať?

dominika1223
2. júl 2015

ahojte.. 🙂 a ked chcem poslat dobierkou a pošlem to tak ako mi pridu peniaze na učet? myslim že kam mam uviesť číslo účtu ? 🙂

babika129
4. aug 2015

@zuzu13 Dobrý deň prosím vás a ked tej dotičnej osobe nadiktujem moje číslo účtu nič sa nestane nedostane sa k mojmu účtu?myslím ked su na svete takýto podvodnici pýtam sa preto lebo som to ešte takto neposielala dakujem

zuzu13
5. aug 2015

@cicka33 pri dobierke na účet platí preberajúci pri prevzatí tovaru...je to ferová transakcia...presne ako píšeš...keď zaplatí vopred, nemá istotu, že balí odošle...keď odošle balík a čaka peniaze...nemusí sa dočkať...

http://www.posta.sk/sluzby/postovy-poukaz-na-ucet

@babika129 to je otázka na banku 🙂 podľa toho ako sú chránení...ale keďže účet je na meno, samotné číslo nestačí...
🙂

kristinka1990
19. nov 2015

chcem sa opytat za kolko dni my pridu peniaze na adresu ked bola vcera prebrata dobierka

lucifuuck
25. jan 2016

19 teho som poslala balík na dobierku. Prevzala ho 21 ho a na účet som si dala pripísať peniaze. Kedy mi prídu?

miskondro
25. jan 2016