Balík na dobierku. Kedy dojdú peniaze?

bubinko83
16. mar 2009

baby ako sa posiela balik na dobierku? Moj pripad:Idem predat nejake vecičky po synovi ,zajtra pošlem balik a kedy mi dojdu tie peniaze? 😒

ivett1
22. sep 2011

@katkakatka9 ak ste spravne vypisali sek, tak by ste peniazky mali dostat...bud od postarky, ak budete doma a v pripade, ze vas nezastihne, tak v schranke si najdete odkaz a na poste si ich vyzdvihnete🙂

ivett1
22. sep 2011

@katkakatka9 ...alebo pridu na ucet...aj to sa da (potom sa nemusite o nic starat...uz len cakat, aby si prijemce prevzal dobierku a zapaltil 😉 ...)

teruska61524
10. okt 2011

@zuzu13 chcela by som sa opytať : išla som predať jednu vec na dobierku poštárka to odvážila opýtala sa za kolko to chcem predatže 2 eura tak to povypisovala a potom povedala že jej mám zapalatit 2 eurá........je to v poriadku??

martiny12
22. okt 2011

@marcca a ked mám iba 15 rokov a ešte nemám občiansky ☹ .... tak mozem poslat balik a peniaze mi doručia na pošte ?

martiny12
23. okt 2011

Prosím vas poradte mi : ked mam 15 rokov a nemam ešte občiansky tak možem poslať balíček na dobierku a ze by mi prisli este peniaze na tu postu ? 😨

martiny12
23. okt 2011

@maruschka Zdravim prosim poraditemi ohľadom dobierky : ked mám iba 15 rokov a nemam ešte občianský preukaz tak možem poslať balík na dobierku a peniaze mi dorucia na poštu ?

maruschka
24. okt 2011

@martiny12 :Zásielky adresované fyzickým osobám (občanom):môže prevzdiať :rodič maloletého adresáta alebo iný zákonom alebo právoplatným rozhodnutím súdu určený zástupca maloletého adresáta, adresát (vrátane neplnoletý adresát, ktorý dovŕši 15 rok života - len zásielky so službou „Do vlastných rúk“), manžel/manželka (len zásielky s Poistením nad 200 EUR, pokiaľ nie sú z prijímania zásielok vylúčení), osoba, ktorú adresát splnomocnil na preberanie zásielok so službou „Do vlastných rúk“ alebo na všetky právne úkony, opatrovník adresáta, ak bol pozbavený spôsobilosti na právne úkony alebo ak bola jeho spôsobilosť na prijímanie zásielok rozhodnutím súdu obmedzená...
Neviem teda, ale ak nemáš ešte OP, tak by to mali poslať rodičia, vzhľadom na fakt, že sa podľa Sloven.pošty jedná o právny úkon, pretože zásielku môžeš prevziať až po dovŕšení 15 roku života, t.j, keď sa dokážeš preukázať OP.. 😉 😉 😉 😉 😉 Skús sa osobne spýtať na pošte, určite ti poradia lepšie..

leniciatko
24. okt 2011

@teruska61524 je to v poriadku, ty si platila poštovné veci a službu dobierku.

martiny12
26. okt 2011

ale ked uš som poslal baliček + z dobierkov 2,20€ a poštarka mi povedala ze mi to pride na šek ...... tak tomu nechapem,ako na šek ? pride mi list do schranky domu a pojdem na poštu a ukážem im ho a oni mi daju tie peniaze ?

leniciatko
26. okt 2011

a chceš peniaze aby prišli na účet? to znamená, že na pošte pri podávaní by si vypisovala šek, kde by bola uvedená suma a s tvojim číslom ú.
alebo, peniaze ti prinesie domov poštár formou ústrižku a vyberieš si na pošte.
prvý sposob je rýchly a trvá od prebratia zásielky asi 3 prac. dni..... asi....
druhý, aj 6-7 prac. dní....

leniciatko
26. okt 2011

@martiny12 príde ti domov šek,klasický ako sa vypláca niečo na pošte. a na pošte po predložení šeku a OP ti vyplatia prašulky...

martiny12
27. okt 2011

dakujem 🙂 a poštárka mi ho da do schranky či ? za kolko dni mi príde ?ked už zaplatil preberaletel balička ..... prosím ☹

leniciatko
27. okt 2011

@martiny12 mala by ti ho dať do schránky, 6-7 prac.dní...

martiny12
27. okt 2011

Okey d´akujem 🙂 a ked mi ho neda do 6-7 pracovnych dni ? tak čo mám spraviť ?

martiny12
28. okt 2011

lebo ja mam ešte len 15 rokov a nemam obciansky ☹

jasminet
28. okt 2011

@martiny12 vsak v 15 by si uz op mala mat. dokonca ho mat musis... 😉

martiny12
28. okt 2011

o 2 tyždne pojdem spravit až , ale poštarka mi ho už dala .... že vraj šekom .... ?

martiny12
30. okt 2011

joooj... a ked teraz som nebol doma a poštarka ho že vraj doniesla ale nikto nebol doma a šla preč s tým šekom tak čo teraz ?

lubikan
30. okt 2011

@martiny12 mala by dat oznamenie do schranky,ze je ulozene na poste 😉

kea007
31. okt 2011

Chem si objednat nausnice z internetu a predajca ich posiela iba na dobierku. ako mm postupovat ked mi pride balik na postu a ako a kedy zaplatim za tovar? A ci vobec pridu peniaze na spravnu adresu?

ivett1
31. okt 2011

@kea007 ahoj, pôjdeš na poštu pre balík a pri preberaní zaplatíš aj za tovar 😉 ...ak ho donesú domov, presne tak isto...pri preberaní platíš aj za tovar...

martiny12
12. nov 2011

okey us my prisli peniaze 🙂 .... a mozem poslat balik do ineho štátu ? 😖 na dobierku jak vzdy tym sekom lebo mam 15 roky

luciakandrova
20. mar 2012

Dobrý den. Chcela by som sa opýtat ako je lepšie posielat vecičky po malom. Ako posielate vy a čo je lacnejšie. Dakujem. Lucia

marek7
27. mar 2012

Zdravim, ja by som potreboval vedet jednu vec. Poslal som list na dobierku vyplnil som ze mi pridu peniaze na ucet. Pride tej osobe zlty papierik ? a ona to potom zaplati na poste a posta mi posle peniaze na ucet ? Alebo jej pride sek ktory ma zaplatit ??? dakujem za odpoved

katka2707
16. dec 2012

DOBRY DEN CHCEM PORADIT POSLALA SOM VECI NA DOBIERKU DOTICNA BREBRALA BALIK ALE MNE DO TERAZ PENIASKY NEPRISLI US JE TO 3 TYZDNE DAKUJEM

stanka448
16. jan 2013

Potrebujem poslať balík,len v piatok si ho musí dotyčný prevziať.Keď ho pošlem zajtra dobierkou,tak myslíte,že mu to príde v piatok?????

lucian18
21. jan 2013

Dobierka je v pohode pokial nenarazite na nejakeho sviniara 🙂

lucian18
21. jan 2013

no to zalezí od stiastia niekedy sa stane ze dobierka pride na druhy den niekedy 3 to je take maximum tie tri dni ... ak je to viac tak sa nieco pokaslalo ... 😝
@stanka448

stanka448
21. jan 2013

@lucian18 tak chvalabohu balík prišiel v piatok a dotyčný si ho aj hneď prevzal 🙂

katkanelson
27. máj 2013

@nadhera ja som asi pred mesiacom posielala takto a takisto mi este peniaze nedosli a to som si ich dala poslat na ucet a doteraz nic.