Balík na poštu, treba podací lístok?

sophie148
4. okt 2018

Baby asi som veľmi zle vybrala skupinu 😁😁 ale potrebujem rýchlo poradiť. Keď posielam zásielku ako "balík na poštu) vypisujem podaci lístok? A tel číslo píšem aj na balík ?

marion09
4. okt 2018

@sophie148 áno vypisuje sa. t.c.sa píše iba na písací lístok.

marion09
4. okt 2018

@sophie148 *podaci

matazirafa
4. okt 2018

ano, a jednoduchsie a lacnejsie to mas cez eph, kde len naklepes adresu cislo a vygeneruje ti cely stitok co len nalepis na balik. Ja to tak robim a na poste mi tu ruky bozkavaju za to 🙂

kathy93
4. okt 2018

@sophie148 stačí na písací listok

kathy93
4. okt 2018

@sophie148 presne najlepšie je podať cez elektronický podaci hárok. Máš to aj lacnejšie a ak máš tlačiareň podacie číslo aj s údajmi si vytlacis a nalepis na balík.

sophie148
autor
4. okt 2018

Tlačiareň bohužiaľ nie 🤔.. a bez nej to asi teda neviem urobiť

nikitta17
4. okt 2018

@sophie148 ja tiez nemma tlaciaren napisem adresu na balik pod nu t. c a vypisem este to iste na podaxi listok a hotovo, skoro to iste ako pri doporucenej poste iba tam netreba cislo telefonu

kathy93
4. okt 2018

@sophie148 ale áno vieš stačí ak číslo EPH so napíšeš niekam a dáš to pri podaji pani stačí ak natuka to ciesieko a počítač ukáže zasielku

kathy93
4. okt 2018

@sophie148 alebo ak ti je to zložité tak stačí že teda vypises podaci lístok. Ale skús aj to EPH je to jednoduchsie pre pani pri okienku a ty nebudeš dlho čakať kým tie všetky údaje natuka a máš to vtedy aj lacnejšie o 5 alebo 10 centov

sophie148
autor
4. okt 2018

@kathy93 čiže keď skúsim cez eph nevypisujem už podaci lístok, len sa dostať k tomu čísielku, určite vyskúšam.. a poštovné platím až na pošte pri podávaní ?

kathy93
4. okt 2018

@sophie148 áno presne tak ale ty si to vypises do koloniek odosielateľa aj adresáta takže ako keby si už vypísala podaci lístok. Ale pre istotu napíš aj na balík lebo na niektorých poštách vedia vytlačiť ten štítok s podacim číslom a niekde musia lepiť vlastne čísla takže musia tam byť aj údaje odosielateľa a adresáta.

sophie148
autor
4. okt 2018

@kathy93 musím vypísať aj hmotnosť? Mám to odoslať? Tak mi pridelia číslo?
Prepáč že toľko otázok fakt to robím prvý krát

sophie148
autor
4. okt 2018

@kathy93 akurát rozmýšľam.. keď posielam doporučene, ona údaje netuka do počítača, len spod stola vytiahne stos papierov, nalepí na balík čiarový kód s číslom, odváži a ten čiarový kód načíta a ten mi potom vytlačí na zadnú stranu podacieho lístka.. keď ja prídem s pridelenym číslom, odkiaľ ona bude mať nálepku? 😁

kathy93
5. okt 2018

@sophie148 údaje vypisuje pokiaľ posielaš balík musí bez toho to nejde pokiaľ posielaš s podacim lístkom na pošte som pracovala a robila som práve s balíkmi. Áno musíš do EPH natukat aj váhu daj zhruba ona to aj tak na priehradke odváži. Ale rátaj že podľa váhy je aj cena balíka. Takže môže sa ti vysledna cena poštovného zmeniť.

fokuska
5. okt 2018

@sophie148 EPH ti vygeneruje ciarovy kod spolu s podacim cislom. Cize na poste ti uz neprideli nahodne podacie cislo s nalepkou, ale vytlaci ten co ti pridelil EPH.

kkl82
5. okt 2018

vahu natukat do eph nemusis, je to volitelny udaj. na poste to zvazia a zapisu do systemu, ked to tam nedas cez eph ty. ak to do eph zapises ty, oni to len skontroluju.
co sa pridelenho cisla tyka, mala by si mat na poste zapisane bud cislo podacieho harka (dostanes cez eph po potvrdeni) alebo cislo balika z eph.

sophie148
autor
6. okt 2018

Baby takže nakoniec takto, vypísala som eph v mobile ale nevedela som čo ďalej tak som nechala tak, na pošte som a pýtala, poštárky mali chvíľu čas, tak isto "mali prehľad" ako sa to robí, čiže sme experimentovali, mne mobil pridelil číslo eph, ona len natukala číslo, kde mala už všetky údaje. Vytiahla svoju zázračnú knizocku kde má nálepky, pridelila svoj čiarový kód s podacim číslom k môjmu číslu eph a už bolo 😊😊 čiže Max spokojnosť, mohla som na to prísť už skôr 😁. Nabudúce už len takto 😊
Na mail mi prišlo potvrdenie, ale až o nejakých 30minut neskôr ako jej, aj s podacim číslom a všetkými údajmi 😊
Babulky ďakujem za rady 😊