Berie deti na dušičky na cintorín?

alex31
25. okt 2012

Pre niekoho mozno tema nad ktorou sa ani nezamysli ale dufam ze sa najdu maminky ktore moju otazku nebudu odsudzovat ani mozno polemizovat preco sa pytam. Takze chcela by som len vediet ci pocas tohto "sviatku Dusiciek" beriete svoje deticky na cintorin a ak ano od kolkych rokov. Mam 3 rocneho syna, este som s nim na cintorine nikdy nebola. Nie som ani veriaca ani nejak pobozna a na vsetky tie "mysticke" veci mam svoj nazor napriek tomu niektorym veciam verim a ani sama neviem vysvetlit preco. U nas sa vravi ze vraj male deti "dokazu" vidiet duchov. Neviem ci je to pravda alebo nie ale tato "povera" ma dostala na tolko ze som sa zatial este neodvazila maleho na cintorin vziat ... keby nahodou .... ved predsa ... su tam pochovani mrtvi ludia a .... neviem, akosi som stale bola proti aj ked to mnohi z mojho okolia nechapali ... jednoducho podla mna cintorin nie je miesto kam by mali taketo male deti chodit .... nakoniec ani ja sama som ako dieta toto miesto nemala velmi rada a doteraz si pametam ako som si vsetko mozne vymyslala len aby som tam s babkou nemusela ist. Dusicky sa blizia a ja sa opet zamyslam nad tym ci maleho zo sebou vziat alebo nie. Ma uz tri roky a uz by som aj chcela aj nie. Na jednej strane by som chcela aby videl vsetky tie krasne horiace sviecky na hroboch ... ako znie to mozno hlupo ale podla mna vyzera to velmi pekne ked vidite vsetky tie plamienky v kahancoch ... aby videl kde ma teraz "domcek" jeho stary otec a prarodicia ... na strane druhej stale este vaham kvoli tej "povere" .... preto sa len chcem opytat ake mate skusetnosti vy ... je podla Vas vhodne vziat taketo male dieta na cintorin ??? Beriete tam Vy svoje deticky ??? Su v pohode ked tam s Vami idu ??? Nespravaju sa potom nejak cudne ??? Mozno si niektore poviete co za hlupe otazky ale naozaj budem rada ak do tejto diskusie prispeju maminky ktore pochopili co sa pytam a nie tie co ma za tuto moju otazku budu odsudzovat.

mariosmykal
26. okt 2012

Téma je duplicitná, pre lepší poriadok na stránke ju zamykám. Pokračovať môžete tu: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/deti-a-navsteva-cintorina-vzit-je-nebo-ne/

Mário Šmýkal
Asmira Team