Bežné problémy mamičiek. Poraďme si navzájom

dori
27. okt 2008

Ahojte ta teraz si už beztrestne môžeme radiť 😀 😀 😀 😀

weroni dala som jej na tie soplíky morskú sol do zvlhčovaču a začali jej rednúť a vytekať tak uvidím ako to dopadne

audreyd
5. nov 2008

7 dielikov do pol roka, potom 5... adam raz mal až štyridsiatky a nič nezaberalo, až vlažná sprcha 😒

katinka0000
5. nov 2008

no tak to teraz mal nieco pod 38. to hej, to si pamatam, ze to sme robili aj mojej neterke, ked mala vysoku horucku. vzdy to zaberie tie sprchy.

weroni
6. nov 2008

kati mas pravdu, zial je to tak -jeden povie tak, druhy onak a potom si hod mincou 😒
Ale ja osobne tiez zastavam nazor ze cim menej chemie tym lepsie, napriklad my sme tiez Esterke po ockovani nedavali nic, lebo nemala ziadnu teplotku, no v noci som jej kazdu hodinu merala teplotu - audrey veru tie febrilne krce su riadny strasiak 😔

Mne sa to moc nepaci ze velmi vela lekarov odporuca po ockovani davat proti teplote preventivne. Ako chapem tie obavy z tych krcov ale ked sa furt kontroluje ta teplota a nasadi sa tabletka alebo cipok az ked je uz trocha vyssia tak by to malo stacit si myslim, okrem toho vsade pisu a vravia ze u malych babeniek je teplota do 38 normal a az po 38 treba dat antipyretikum inac audrey to sa fakt az 7 odratava do polroka? ja som si vzdy myslela ze len 5 😕

wanda007
6. nov 2008

Ja viem tolko, ze ak organizmus zisti pritomnost cudzich latok/bielkovin v sebe, tak teplota je obranny mechanizmus, ako tieto "parazity" zabit. Kedze ockovanie je v principe pichanie oslabenych povodcov chorob, proti ktorym ockujeme, tak zvysena teplota je tu na to, aby ich zabila a organizmus si ich "zapamata", ked s nimi pride v buducnosti do kontaktu abude voci nim odolny. Takze si myslim, ze teplotu do tych 38 cca, by sme nemali znizovat, pretoze tym zabranujeme v praci nasemu obrannemu mechanizmu.

erika.30
6. nov 2008

ahojte katinka citala som tvoj prispevok ze tvoj syncek ma ekzem a tak ak ti mozem poradit moja mala sa narodila s atopickym ekzemom na tvaricke potom zmizol a objavil sa teraz ked mala dva roky na ruke a nohe doktorka jej predpisala nejaku masticku ale bolo to este horsie a tak som jej zacala davat kozie mlieko a poviem ti ze do mesiaca ekzem zmizol 😉

katinka0000
6. nov 2008

erika.30: no ja ani neviem, ci to ma ekzem, pretoze tento doktor, co k nemu chodime, tak ten povedal, ze to ekzem nie je. tak uvidime, ako nam pomoze. ale tie hnusne maste mu davat nechcem.

wanda: aj ja si to myslim.

a co mozu sposobit tie febrilne krce? je to nieco vazne?

dori
autor
6. nov 2008

Ahojte mamini...

Katinka nič si nerob z tej teploty naša Emuška mala talotku po každom očkovaní a tiež ma audreyd ukľudnila a bolo to v poho ale tiež som stresovala 😀 😀 😀 😀

Inak mi už bľaboceme a tipnite si čo naše zlato povedalo prvé ....

že TATA 😀 😀 😀 skoro ma porazilo 😀 😀 😀

audreyd
6. nov 2008

dori, náš adam hovoril tata-tata asi od pol roka a mama až keď mal 11 mesiacov!!! 😠 to je tak, beháme im okolo zadku a oni sa začnú tatinkovať 😠 😀 ale adeli už hovorí mama 🙂 ale nemyslím, že tým pomenúva zrovna mňa, skôr si to len tak pre seba šteboce 🙂 ale je to milé 😵

dori
autor
6. nov 2008

ja to nefér 😠 😠 😒 ☹ a je som si neivne myslela že mama bude prvé asi má radšej tatiuna lebo on jej nerobí "zle" napr obliekam 😀 😀 😀

katinka0000
6. nov 2008

dori: mile, ale neboj, isto o chvilu povie M A M A.

dori
autor
6. nov 2008

Pozor je tu chlap
Tak píšem o tom TATA ktoré naša dcéra povedala skôr ako mama
je to určite pre to že mna nemá tak často pri sebe ako mamu a asi jej chýbam
nemám vela času pomôct mame s našou malou ale snažím sa najsť si čas aj na nich
je to super ža máte takýto babinec BABYNET

Čaute.

veronikahel
6. nov 2008

hovorí sa, že keď dieťa povie skôr tata, tak ďalšie mimčo bude chlapec a keď povie akôr mama, tak to bude dievča 🙂 u nas tiež vedie"tata" 😀

dori
autor
7. nov 2008

ja toho mojho chlapa zastrelím 😠 😠 😀 😀 on sa mi sem normálne nabúral no veríte tomu 😀 😀 😀 potvora

veronikahel dúfam že to tak je lebo by som chcela durhého chalana 😉 🙂

sashka2211
7. nov 2008

Ahoj,nevie mi niekto poradiť??? Mám takýto problém.... som nezamestnaná a už som v 5.mesiaci tehotenstva,takže ma už nikde ani nezoberú. Potrebovala by som si privyrobiť neaké peniažky na výbavičku pre bábo a tak podobne. Nevedel by mi niekto poradiť s prácou na doma? chcela by som neaké plnenie obálok,alebo neakú podobnú manuálnu činnosť,už som zúfala stále to hladám,ale našla som len parfumy alebo prácu na nete. Prosím,ak niekto o niečom takom vie,nech sa mi ozve velmi by mi to pomohlo. ☹

katinka0000
7. nov 2008

dori: ved som nechapala, ze co to pyses. az ked som si to druhykrat precitala, tak som pochopila, ze to je tvoj manzel.

sashka: rada, ale fakt neviem o nicom.

dori
autor
7. nov 2008

sahska ani ja ti moc neporadím je mi to ľúto

katinka vieš aký šok to bol pre mna že čo to tu je 😖 😖 však už dostal po ušiskách

dori
autor
7. nov 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀

audreyd
7. nov 2008

dori, u nás to nefunguje 🙂 adamko sa prvý tatinkoval a narodila sa nám adeli 😀 😵
s tou prácou tiež neporadím ☹ žeby nejaké účto? akú máš školu, resp. čo s robila predtým?

skús kuk aj tu http://www.pracazdomu.sk/ alebo podobné stránky 🙂

katinka0000
8. nov 2008

dori to mne sa moj manzel vzdy napoji na skype na druhy pocitac a ked som tam s kamoskami, tak nam do toho keca. a oni potom nevedia, ci som to ja alebo on. celkom sranda to je. 😀 😀 😀

dori
autor
9. nov 2008

no to máme super mužíčkov môj má tento tt meniny a nemúžem pred ním utajiť nič on všetko vysnorí 😠 😠 😀 😀 čo to bude ak Emka vyrastie to budú snoriť spolu 😨 😨 😒 😖

Kati a ako ste dopadli s malinkým 🙂

katinka0000
9. nov 2008

ahojte!

akurat pozeram moj predchadzajuci prispevok a tam som napisala "pises" s tvrdym Y. takze sorry, asi mi uz sibe.

dori: ja som u toho dr. nebola, lebo som mala skusku. bola tam sestra a povedal, ze to bude o.k.

dori
autor
14. nov 2008

caute kde ste sa všetky na tak dlho stratili 😀 😀 😀

audreyd
14. nov 2008

ja som mala na návštevu sestru s malou "tornádo luu", tak som nestíhala skoro nič 😀

weroni
14. nov 2008

ahojte mamicky ako sa mavate? 🙂

kati uz je Nicolasko ok s tou kozou?

dori
autor
15. nov 2008

Ahojky to som zvedavá aj ja..

audrey tornádo ja mám o rok apol mladšieho brata a to je tornádo 😀 😀 😀 malú vidím len ako poletuje vzduchom až mi sdiečko stíska 🙂 🙂 a ona sa len smeje 😀 😀 😀

katinka0000
15. nov 2008

ahojte!

dori: ja som sem vzdy nakukla, ale kedze bol moj prispevok posledny, tak som nechcela odpovedat sama sebe. 😀

weroni: dik za opytanie. uz to skoro vobec nema. ale cez tyzden ideme este k tomu lekarovi. na hlavicke mal vcera take supinky, tak sme mu ich s pomocou masticky vycesavali. tusim sa to vola hompora, nie?

audreyd
15. nov 2008

kati, myslíš také žltkasné šupinky? to je seborea a majú to skoro všetky bábenká 🙂 to nič nie je 🙂 som zvedavá ako dopadnete u dr. a koľko si nakoniec zapýta 🙂 ak vôbec 😉

katinka0000
15. nov 2008

audreyd: mne sestra hovorila, ze sa to vola hompora. ale neviem, ci to nie je nejake ludove pomenovanie. dik! ja viem, ze to maju skoro vsetky deticky. sestra robi v materskej skolke a hovorila mi, ze to tam ma hrooozne vela deticiek. z coho to vlastne moze byt?

audreyd
15. nov 2008

to je maz, ono sa to stratí, neboj 🙂 našla som toto...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

katinka0000
15. nov 2008

dik!