Bežné problémy mamičiek. Poraďme si navzájom

dori
27. okt 2008

Ahojte ta teraz si už beztrestne môžeme radiť 😀 😀 😀 😀

weroni dala som jej na tie soplíky morskú sol do zvlhčovaču a začali jej rednúť a vytekať tak uvidím ako to dopadne

weroni
16. nov 2008

dori tak aspon vam je veselo 🙂 ja mam o pol roka vacsi rozdiel so sestrou - ta je o 2 roky mladsia, potom brachac o 5 a najmladsia sestricka o 16 😵

kati ako audrey pise s tou seboreou - aj my to mavame a tiez vycesavame postupne lebo to nejde naraz

dori
autor
16. nov 2008

weroni aj mi sme štyria najstaršia je o 5rok staršia druhá je o 4 rok staršia tá už je vydatá a po desiatich rokoch čakajú prvé bábo 😀 😀 😀 potom ja a nkoniec brácho a keď teraz bývame všetci u našich lebo zhodou okolností sa aj prvá aj druhá segra rozhodli o nový príbitok tak je tu riadne veselo sem tam až dusno 😀 😀 😀

kati ja som o tom iba počula ale malinká našťastie nič ale že to časom prejde 🙂 😉
aj som sem chodila mrkať ako ty len tiež som nemala komu odpovedať

katinka0000
16. nov 2008

weroni: my sme mu to vycesali predvcerom, vcera nie a dneska to ma uz len taky maly fliacik. ja viem, ze to ma skoro kazde dietatko.

ja mam iba sestru. ta je o 4 roky starsia, ale super si rozumieme. sme spolu kazdy den.
je super, ked ma clovek nejakeho surodenca. ked je jedinacik, tak je to podla mna horsie. preto chcem, aby mal nico bud bratceka alebo sestricku.

dori: a mne? ja som dala posledny pripevok a dlho, dlho nic.

audreyd
16. nov 2008

ja mám tiež staršiu sestru 🙂 tiež si celkom dobre rozumieme 🙂 ale v rozkvete puberty to bolo všelijako 😎
ale som rada, že ju mám. myslím si, že jedináčikovia sú ochudobnení o súrodenca aj keby sa rodičia akokoľvek snažili, súrodenca nič nenahradí 🙂

seboreu mali obaja moji drobci, časom sme to v poho vyčesali 🙂 nedávali sme ani žiadne maste, proste to zmizlo 🙂

dori
autor
16. nov 2008

ja si to ani neviem predstaviť aby nás bolo čo i len o jedného menej 😀 😀 😀 kati a to si mala vidieť pubertu u nás mi sme ju mali na etapy najskôr obe segry a potom ja s bráchom a kúpelni len jedno zrkadlo 😀 😀 😀

kati hambím sa 😔 😔 😔 odpuštení prosím 😅 😅 😅

audrey aj ja som počula o tom že je dobré len čistou vodičkou umývať hlávku a keď sú vlásky max 2 razy do tt jemný šampónik ale to sú len povedačky 🙂 🙂 🙂 či to pomôže ja nepotvrdím 😒 😒

dori
autor
16. nov 2008

akurát sledujem že všetky máte príspevky nad 2000 😲 😲 😲 ako to stíhate u weroni to chapem lebo tá zrejme ani nespí 😀 😀 😀 dnes tu bola o 3.00 ja jej to závidím ja by som na tej klávesnici spala 😉

weroni
16. nov 2008

dori to si na velkom omyle ja casto cez den s malou zaspim na posteli ked ju dojcim 😀 uz som tu niekolkokrat vysvetlovala povod tych mojich prispevkov s takym divokym casomo 😀 ja totiz vecer zaspim s malou pri dojceni okolo deviatej a potom sa vzdy zobudim okolo polnoci a neskor plna energie a take dve hodky som hore co doupratujem co som vecer nestihla a idem na net 😀
veru mate pravdu s tymi surodencami, my sme to mali poriadne vesele takisto ale je to fakt super 🙂

dori
autor
16. nov 2008

tak to sa mne podarí tiež ale ja som s tých sedmospáčov 😀 😀 čo spia aj do rána ja by som bola výborná šípková ruženka 😀 😀 😀

audreyd
16. nov 2008

dori, ja detto 😀 som bola nešťastná, keĎ sa mne takému spachtošovi ušiel taký nespavec ako adamko 😖

katinka0000
16. nov 2008

dori: odpustam ti. 😅
to si viem predstavit, ako to mohlo u vas vyzerat. ale urcite to bola riadna sranda.
no ja si tiez neviem predstavit, ze by som bola jedinacik.

no ja som na pc pravidelne, pretoze pomaham manzelovi s businesom a pc je pre mna nevyhnutna pomocka. a ked som uz tu, no nenavstivim aj konika?

weroni
17. nov 2008

katinka moja rec s tym konikom 😀

dori tak sa prihlas do konkurzu na tu ruzenku 😉 😀 inac je sranda ze ja pred porodom som bola strasne citlivka na spanie - ked som sa co i len raz v noci zobudila - napr. na WC alebo co alebo casto aj od hladu (a potom som si musela o pol druhej varit krupicovu kasu 😀 ) tak som bola rano totalne neprebudenaaaa 😀 😀 😀 fakt sa to so mnou viezlo cely den az kym som sa znova vecer nevyspala.
Po porode? Moje telo sa preplo na nejaky iny rezim ci co, teraz vecer zaspim s malou, v noci sa zobudim a take 2 hodky ficim plna energie a potom znova zalahnem a to v noci este asi trikrat dojcim a som uplne fit 😀 no, druha vec je ze dokedy ale uvidime 😀
Inac uplne prve tyzdne po porode som bola taaaaaaaaak nabita energiou ze som vecer s malou nezaspala ale som bola az do tej druhej hore kym som ju neisla dojcit, az potom som uz zostala v posteli 😀 No asi po dvoch mesiacoch som tento rezim uz nezvladla a teraz fungujeme takto 🙂

audrey to ste teda dobra kombinacia 😀

dori
autor
17. nov 2008

ono to bude asi aj tým že stabilné PC mám v izbe pri malej a otočený monitor k postielke takže keď ju uložím už nemôžem koníkovať 😒 ☹ a notebook nemám pripojení ten mám len na somariny 😀 😀 😀

Ja vám tak závidím tie materské centrá u nás nič také neni ☹ a tak by som poctivo s Emuškou chodila 🙂 🙂 🙂 v poslednej dobe mám neako veľa času že som sa normálne pustila do taký vecí ako pekárčina a aranžovanie 😀 😀 😀 asi je to už neaká deformácia 😀 😀 😀 dokonca som sa snažila háčkovať ale tie výtvory neboli nič moc ako to zvládajú iné maminy ja už neviem čo zo sebou keď malá spí a mám všetko hotové 😖 😖 😖

Audrey úplne ťa chápem súcitím s tebou

katinka0000
17. nov 2008

weroni: ja som praveze zo zaciatku, ked som nicolaska poradila, bola hrooozne unavena. neviem, nejako som sa nevedela dostat do toho rezimu. ale teraz je to uz v pohode.
chudatko moje, dneska ho poriadne bolelo brusko. som ho nemohla hodinu a pol utisit. nemohol sa vobec vykakat.

dori: ten cas ti zavidim. ja nestiham vobec nic. mozno ked dokoncim skolu, tak to uz bude o.k.

audreyd
17. nov 2008

dori, si priamo z HC? ak hej, tak tam máte centrum 🙂

slzicenka
18. nov 2008

ak maju deticky sopliky,dobre je dat do odparovacov KAWAR soľ,dostat ju v lekarni,mozne je dieta i v tom vykupat...Pre babätka LIBENAR kvapky do nosteka alebo NASIVIN 0,01% pre novorodencov a dojcata.NASIVIN SOFT mozu sa podavat detickam od 4tyzdna zivota a to do kazdej nosovej dierky 1 kvapku 2-3x denne,od 5 tyzdnov do 1 roku 1-2kvapky 2-3x denne.

audreyd
18. nov 2008

slzinečka, nasivin používame aj my a sme spokojní 🙂 ja zase nedám dopustiť na odsávačku na vysavač! voči takým alternatívnym kvapkám typu libenar, sterimar a iné morské vody som dosť skeptická 😝 možno preto, že mne nezaberajú ani "fň" 😝 o tej soli som ešte nepočula... 😕

slzicenka
18. nov 2008

audreyd,ahoj,nemusis sa bat🙂ja pracujem v zdravotnictve,mam to odskusane.Mam deticky v predskolskom veku a vzdy pri nadche tuto sol davam do odparovacou s vodou,takisto pustam tie solne lampy a i kupem ich v tej Kawar soli.Je tam i navod ako to treba pouzivat,u nas to pacientky dost beru.najskor su take nedovercive voci tomu,ked im to poradime,no neskor sa po ten produkt vracaju,ale tiez je pravda,ze nie vsetky.Je jasne,ze co zaberie jednemu,nemusi i druhemu.Tie odsavacky na vysavac su fakt dobra vec..no skoda,ze to nebolo skor,ked som ja mala deticky malinke. je dostupny aj Nasivin sinis sirup,ale moze sa podavat az od 3 rokov dietata,ma prijemnu chut lesneho medu,neobsahuje alkohol,nema vedlajsie ucinky a takisto sa pouziva pri nadche,pomaha uvolnovat nos a prinoseve dutiny,rozpusta hlien a pod.....dostat ho aj v tabl.,ale takito az od 3 rokov dietata sa smie uzivat...je to cisto bylinný pripravok

dori
autor
18. nov 2008

slzicenka ja neviem mala som malú dosť chorú a soplila tiež so začala s tým že som do zvlhčovaču dala soť a neviem čo ešte vrátane neakej minerálky na ktorej meno si nemôžem spomenúť ... ( 🙂 🙂 🙂 ) no ale lekár ušno nosno krčný mi povedal že aby som prestala používať zvlhčovač a na miesto neho dala len mokrý uterák na radiator a cez deň čo najviac vetrala že tým prirodzene prevlhčí vzduch odporučil mi sanorin kvaplky sú síce až od 3 rokov ale čo si pametám aj mi sme ich používali a aj naše mami (to mi povedal aj ten lekár 🙂 🙂 🙂 ) poctivo som vytierala malej nos a po dvoch dňoch bolo po sopli
Ja som sa zaprela a už by som nasivin pri takej silnej nátke nedala lebo som ho vtedy minula ale tri fľaše a nič

Audrey odsávačka na vysavač super to vynález neviem si to bez nej predstaviť asi by ma svihlo vtedy bez nej 😀 😀 😀

slzicenka
18. nov 2008

DORI,s tym vetranim mal pan doktor pravdu,vlhký uterak je lepsi,ta voda,ktoru si davala do odparovaca sa volala Vincentka...

dori
autor
18. nov 2008

áááno bože ja som ale trúba 😀 😀 😀 a to doteraz sme aj s mamou špekulovaliu ako sa tá voda volala 😀 😀 😀

audreyd
18. nov 2008

my nepotrebujeme zvlhčovač!!! u nás fičí odvlhčovač 😀

vincentka sa niekedy strieka aj do nosa, podobne ako morská voda... a nám našťastie, nasivin vždy zaberie 🙂

ika8
18. nov 2008

nám v rodine sa osvedčili mokré plachty v blízkosti bábenka... a budem to aj ja tak praktizovať 😉

katinka0000
19. nov 2008

ahojte babenky!

my sme zatial so soplikom problemy nemali, musim si zaklopat na celo klop-klop. ale som rada, ze tu hadzete taketo vseliake rady, lebo ak to pride, tak uz aspon udem vediet co a ako.

dejna3
19. nov 2008

hehe babulky, vy tu máte takýto pokec? 🙂 🙂
chcem sa spýtať, či ste náhodou niektorá nebola chorá počas kojenia, resp. či ste brali aj nejaké lieky?

audreyd
19. nov 2008

dejna, jasné, že bola ☹ moja aktuálna situácia 😖

dejna3
19. nov 2008

aj si brala nejaké ATB? nevadí to?
želám skoré uzdravenie 😉

audreyd
19. nov 2008

aké myslíš? atb sa môžu brať, keď dojčíš. dr. ti povie aké, samozrejme nie všetky. ale ak by si chcela iba také na preliečenie, tak si kúp bioparox, taký sprej do hrdla a nosa. je to lokálne atb a môže sa aj počas tehu aj dojčenia.

bambusko
19. nov 2008

dejna, lipovy caj robi zazraky 🙂

dejna3
19. nov 2008

ďakujem...
zajtra pôjdem k dokimu, preliečujem sa už asi 4 deň, no mám pocit, že sa to nezlepšuje, skôr naopak...
asi to už fakt chce ATB... 😝

audreyd
19. nov 2008

ja som atb nebrala už pekne dlho 🙂 jednak mám kartu už niekoľko rokov doma a dvak radšej to zvládam bez atb 🙂
dejna, ešte ťa trápi tá nádcha? alebo ešte niečo horšie?
lipový čaj ja tež môžem 😎 momentáne sa nalievam materinou dúškou a žihľavou 🙂