Bežné problémy mamičiek. Poraďme si navzájom

dori
27. okt 2008

Ahojte ta teraz si už beztrestne môžeme radiť 😀 😀 😀 😀

weroni dala som jej na tie soplíky morskú sol do zvlhčovaču a začali jej rednúť a vytekať tak uvidím ako to dopadne

dori
autor
29. okt 2008

no ajojte už sme doma od dokynov a malej dopadli všetky výsledky dobre ešte zajtra výsledky výterov a máme pokoj akurát má teplotu lebo jej už rašia horné dva zuby už budeme šelma štvorzubá 😀 😀 😀 😀

babulky a mali ste pravdu s tým šelestom že to nič nieje a ja som sa kôli tomu tak stresovala že čo jej zas našli 😖 😖 😨 😅

mám na vás takú otázočku prebalujú vaše polovičky plienky 😒 😅 🙂 lebo tá moja to v poslednej dobe neako zanedbáva a hlavne od vtedy odkedy malej idú zuby a v plienke je vždy neaké to prekvapko 🙄 🙄 😉 😎

katinka0000
29. okt 2008

ahojte!

dneska sme boli u takeho doktora, co ma lekarsku ambulanciu, vola sa bio-harmonia. neviem, ci ho nahodou nepoznate, sidli v krusovciach. chodia k nemu ludia aj z kosic, z humenneho, no proste z celeho slovenska. on sa specializuje na alergie, ekzemy, ... ma aj ten pristroj, ktory napomoze, aby clovek prestal fajcit.
vsetko som mu vyrozpravala. aj to, ze ta kozna nam zase predpisala hormonalnu mast, ktora obsahuje kortoidy. a ze mi to vobec nepovedala, dozvedela som sa to az od lekarnicky. takze som ho vobec tou mastickou nenatrela. pre nu je dolezite, ze na par dni pupaciky zmiznu a potom sa znova objavia.
hned sa ma spytal, ze ku ktorej koznej chodim. povedala som mu ze ku dr. grunwaldovej a on ze ved to je o nej zname, ze ona nevie nic ine predpisovat, len kortoidy.
no a potom sa ma pytal, co mu davame papat. povedala som, ze moje mliecko a druha otazka bola, ci ohrievame nieco v mikrovlnnej rure. a ja ze ano. skoro odpadol, ze nech sa necudujem, ze je vyhadzany. ze babatko caka vitaminy a dobru stravu od mamicky a ja mu davam jedy. ze to sa mu skodlivy ukladaju na slezine a potom sa organizmus takto cisti. ze bud moze mat babatko hnacky alebo takyto vysyp. potom nas napojil na taky pristroj. to som mu drzala take zeliezko dva centimetre od pupka. no a este som sa ho pytala, ze ci to je ozaj ekzem, lebo doktorka mu len dudlik z ust vytiahla, ani na neho poriadne nepozrela a povedala, ze je to ekzem. a on mi povedal, ze to ekzem nie je, ze to je ... neviem, ako sa to uz presne vola. ze ak by som takto pokracovala dalej a este ho k tomu kremovala tymi mastami od koznej, tak za 2 - 3 mesiace by mal taky ekzem, ze normalne cervene flaky, supinate, suche. lebo on to vobec nema, on ma na tvaricke len normalny vysyp. v sobotu ideme na kontrolu. a ze ked my nechceme zle dopadnut, tak mame vyhodit mikrovlnku von oknom, ze vcera uz bolo neskoro.
no a este mi hovoril, ze pred niekolkymi rokmi bol na stazi vo svajciarsku a tam im jedna doktorka hovorila, ze sa robil vyskum na potkanoch. davali zrat 70 potkanom stravu ohrievanu v mikrovlnke. po roku malo 90 % potkanov rakovinu hrubeho creva. ze on by si v zivote mikrovlnku nekupil. ze to zabija vsetky ziviny. a ze jeho deti nikdy nebrali antibiotika, nemaju alergie,...
a este musim povedat, ze nezobral ani korunu. ze potom mu mam nieco dat.
ak mu to pomoze, tak volam tej koznej a dobre jej vynadam, ze co to detom predpisuje. a ja som sa ho pytala, ze ako je mozne, ze taketo maste vobec predpisuju a vyrabaju. a on mi povedal, ze busines.
no a este mi povedal, ze mam mojej detskej doktorke povedat, ze jej on osobne odkazuje, nech vsetkym mamickam povinne hovori, aby nepouzivali mikrovlnku.
tak som zvedava, ci sa mu to bude stracat. ale ja som uz viackrat na nete citala, ze sa nema mliecko ohrievat v mikrovlnke, lebo sa tym zabijaju nejake vitaminy ci co, ktore posilnuju imunitny system.
a v sobotu mu mam doniest vsetky kremy, co mi ona popredpisovala, ze on to vsetko premeria, co tie maste obsahuju, ake svinstvo mi to predpisala. a samozrejme ho nemam nicim takym natierat a vyhodit aj fenistyl kvapky. a plne kojit a ziadnu dietu.

johanka11
29. okt 2008

ahojte, chcela by som sa spýtať,čo robiť aby som mola dostatok mlieka a mohla kojiť aj rok???

fejusa
29. okt 2008

katinka.aj som ti to chcela povedat na tu doktorku ale nechcela som ti to pisat aby zas nevznikli nejake hadky,dr.such je velmi dobry lekar!on ma dostal z ekzemu.jemu patri moje velke dakujem.

katinka0000
29. okt 2008

fejusa: on nam vlastne povedal, ze to ani ziaden ekzem nie je. vies, to je na tom to zarazajuce. 🙄

a ty si tiez k nemu chodila? uz si z toho uplne vonku?

skoda, mala si mi to povedat skor. aspon si mi mohla napisat ip. vies, treba o takych veciach hovorit, aby ludia otvorili oci.

fejusa
29. okt 2008

ja som k nemu chodila pred 15 rokmi.potom mal problemy s jednym co robil a potom zmizol,viem ze bol v amerike jednu dobu a az do teraz som o nom nepocula.az v septembri ked som ho zbadala v telke,tak som sa hned skusala nakontaktovat.a nie som uplne vonku,lebo necakane v tedy skoncil ale chcem aby mi to doliecil ale z nahrorsieho ma dostal.a na grunvaldovu ma svoj vlastny nazora nie vobec dobry.ved aj mne povedal ze ekzem mam vlastne vrodeny a ide to aj ked mas narusene organy.takze ja potrebujem doliecit hrube crevo,pankreas.zaludok a tenke crevo.

mna to mrzi ze som ti to nepovedala ale nechcela som aby v tom niekto nasiel ze chcem aby som mala len ja pravdu.

fejusa
29. okt 2008

a pouziva homeopatiu vlastne aj tym ma vyliecil.dokonca mal aj pristroje ktore mu ukazali aj moje vrodene chyby 🙂 ale nic vazne tam neni.a to ze sa dnes deti vysypavaju ja sa ani necudujem,ved vo vsetkom je chemikalia.ja som sa napriklad natierala olejcekom nivea senzitiv co ma mala a za 15 minut som cela zacala puchnut,no hrozne to bolo musela som okamzite si dat nejake antihistaminikum,slo mi az do oci.tak som aj celu kozmetiku vyhodila,a s malou pouzivame iba excipial

weroni
30. okt 2008

katinka no zaujimave super ze si nasla takeho odbornika 🙂 inac ja som tiez citala ze v mikrovlnke sa nemaju pre deti ohrievat jedla, ani mliecko - za ziadnych okolnosti.
My mikrovlnku pouzivame preto dost malo lebo je na tom urcite daco pravdy... no tak aspon vies co mas teraz robit a nemusis sa stresovat nad tymi blbymi kremami od tej lekarky. A inac je to teda sila ze takto k svojej praci niektori lekari pristupuju (myslim tu koznu teraz 😒 )

johanka: najlepsie na tvorbu mliecka je casto prikadat babo to znamena tak casto ako si malicke pyta - neriadit sa nejakym rezimom alebo cakat tri hodiny kym mu znova das, proste ak chce cickat, daj mu 🙂 no a samozrejme, dostatok tekutin a dobra strava a - klud, psychicka pohoda 🙂
Tiez sa daju kupit rozne caje na podporu tvorby mliecka 🙂

katinka0000
30. okt 2008

fejusa: to je o.k. dolezite je, ze som sa to dozvedela vcas. som rada, ze nas napadlo, aby sme k nemu zasli. to viem, ze pouziva homeopatiu. nam nedal nic, len nam kazal vysadit vsetky tie maste od nej a nepouzivat mikrovlnku. a napojil nas na taky pristroj. v sobotu ideme znova.

weroni: co si nemohla spat? 😀
hej, je to fakt hruza. ale ked mu to prejde, v co dufam, tak tej doktorke dobre vynadam.

johanka: ja uzivam este homeopatika na tvorbu mliecka, pijem caj pre dojciace matky a este gravimilk. a samozrejme hroooooozne vela pijem vody.

fejusa
30. okt 2008

ja viem,ja si pamatam ten pristroj 🙂

dori
autor
30. okt 2008

ajoj katinka piješ gravinilk aj ja aký je ten čokoládovýmala som len ten vanilkový ale už mi ide ušami 😀 😝 😀 chce to neakú zmenu 😀 😀 😀

katinka0000
30. okt 2008

fejusa: tak to som rada. dufam, ze nam to pomoze.

drzte palceky!!!

dori: hej, ale nepijem ho casto. mali v lekarni len vanilkovy, tak neviem vobec, ako chuti cokoladovy.

fejusa
30. okt 2008

ja drzim vam,a neboj on vam pomoze 😉

katinka0000
30. okt 2008

este raz dik!
a tvoja malinka nemala ekzem? nezdedila to po tebe?

fejusa
30. okt 2008

nie zatial nemala.ale raz bola tak osypana ze hruze ale od vtedy mame pokoj.samozrejme vtedy tu este such nebol tak som musela ist normalnej koznej a ta povedal ze je atopik,co pochybujem lebo zrakom urcit diagnozu,tak to je sila,to mozu v tom pripade aj mediciny zaniknut. 😀

katinka0000
30. okt 2008

fejusa: ved to aj mne doktorka povedala behom dvoch sekund, co na neho pozrela. ze to je ekzem a hotovo. presne toto moj manzel povedal, ze bez ziadneho steru koze bez nicoho, ona povie, ze ekzem a popredpisuje mu hentake maste.

johanka11
30. okt 2008

dakujem vám všetkým za radu,ste úžasné...cmuk

katinka0000
30. okt 2008

johanka: a mas dost mliecka? ci sa ti zda, ze malo?

audreyd
1. nov 2008

ahojte, kde ste všetky? my sa hlásime z tatier 🙂

katinka, super, že ste našli toho lekára. chodievame okolo, keď ideme do TO. čo ešte lieči? iba kožné problémy alebo aj nejaké iné? som zvedavá, ako sa nicolasko z toho dostane, držím palce 🙂

čokoládový gravimilk je oooveľa lepší ako vanilkový 😉

weroni
1. nov 2008

no baby ja sa ten gravimilk tiez chystam okostovat a teraz ako tu o tom pisete tak ste mi este väcsie chute narobili 😀

kati no co nieco nove s Nicolaskom? Je uz na tom lepsie?
inac k tomu mojmu "nespaniu" - ja vacsinou zaspim vecer s malou pri dojceni a potom sa v noci zobudim a doupratujem co zostalo po vecernej masazi a tak, pripadne riady v kuchyni, obcas aj vyzehlim a potom idem na kona 😀 takze tolko vysvetlenie k tym mojim "nocno-rannym prispevkom" 😉 😀

audrey tak vy dovolenkujete? kde si tam nasla pripojenie? Pamätam si raz asi pred 5 rokmi sme boli tiez v Tatrach niekde v dajakej poslednej dedine za ktorou uz boli len hory a tam sme nasli netcafe - teda obchod s jednym pocitacom a pripojenim na net sme nechapali 😀

katinka0000
1. nov 2008

ahojte!

audreyd: on lieci aj alergie, rozne kozne problemy, ma ten pristroj na odvykanie od fajcenia. skus si pozriet jeho web stranku. dneska sme boli na kontrolu. znovu dal nicolaska na ten pristroj. podla mna to uz ma ovela lepsie. zase o 3-4 dni ideme na kontrolu. dneska som mu nasla na brusku taky vysyp, ale podla mna to ma asi potnicky alebo vysyp od plienok, lebo sme pouzili inu znacku. ved uvidime zajtra.
vy chodite teda cez krusovce do topolcian. tak to prechadzate aj okolo nasho domu. 🙂

ako ste prezil dnesny den? u nas sama navsteva. uz mi to aj trochu islo na nervy. nico bol uz dost nervozny, lebo sa ani v klude nemohol napapat.

juj baby, som taka rada. mame konecne novy internet. predtym sme mali z t-mobilu a nebola som s nim bohvieako spokojna. teraz sme si zobrali z t-comu a ten je super. mame aj router, takze moze byt aj manzel aj ja na pc. ja som na notebooku a on na stolovom pc. zachvilu si pojdem lahnut a mozem bez vseliakych sprostych kablov pisat aj z postele. 🙂

weroni
1. nov 2008

kati u nas sa dnes robili pripojky do noveho domceka takze sa kopalo a kopalo...

inac s tym netom bacha teraz budes moct s nim aj zaspavat a to je nebezpecneeeeee 😀 😀 😀

katinka0000
1. nov 2008

weroni: ale to su take mile starosti. moj manzel vcera akurat dokoncil strechu na garazi, takze uz moze prsat.

inak ten doktor doteraz nezobral ani korunu. stale ze "ved mi potom nieco date".

katinka0000
1. nov 2008

weroni: no dam si pozor, aby som mna nakoniec nebol maniak. 😀

audreyd
2. nov 2008

veru, net je riadna droga 😝 😅

katka, www.bioharmonia.sk ? je to ono?

weroni
2. nov 2008

kati tak to sa az verit nechce, ze v dnesnej dobe od teba nic nevypytal. To je fakt velmi milo prekvapujuce 🙂

katinka0000
3. nov 2008

audreyd: hej, to je ta adresa.

weroni: no ved to. asi to nerobi pre peniaze ako vacsina ludi.

katinka0000
5. nov 2008

ahojte!

to sem uz nikto nechodi? dneska sme boli zase u toho doktora. s pupacikmi nam nerobil nic, lebo pristroj nastavil na zmiernenie ucinkov po vcerajsom ockovani. a hresil ma, ked som mu povedala, ze sme nicovi dali nurofen. mal trosku zvysenu teplotu. on povedal, ze tak to ma byt, ze tak sa s tym telo vysporiadava a zbytocne som mu davala chemiu do tela. nieco na tom ale pravdy bude. zase nezobral ani korunu.

audreyd
5. nov 2008

katinka, no s tým nurofenom som aj ja na pochybách niekedy ☹ tiež sa bojím vysokej teploty, že by malí mohli dostať tie febrilné kŕče, ale tiež som za to, aby sa s vysokou teplotou organizmus sám pokúsil vysporiadať. no ale čo ak naraz vyskočí? 😕 neviem neviem, je to asi individuálne od prípadu k prípadu... fakt sa často nevidí, žeby nejaký odborník nezobral ani korunu 😲

katinka0000
5. nov 2008

audreyd: ten doktor povedal, ze optimalna teplota pri ockovani je u deti 38,5. vtedy sa vytvaraju najviac protilatky v tele cloveka. dal nam homeopatikum na teplotku, tak som mu to teraz dala, lebo v konecniku som mu namerala 38,5. kolko sa odpocitava teplota v konecniku?
on hovoril, ze je najhorsie, ked detom od malicka predpisuju lekari chemiu do tela. je to tazko, jeden povie tak, druhy inak. ptom sa v tom vyznaj.