Bežné problémy mamičiek. Poraďme si navzájom

dori
27. okt 2008

Ahojte ta teraz si už beztrestne môžeme radiť 😀 😀 😀 😀

weroni dala som jej na tie soplíky morskú sol do zvlhčovaču a začali jej rednúť a vytekať tak uvidím ako to dopadne

weroni
27. okt 2008

ahojky dori no uz som to tu nasla 🙂
no dufam ze vam to cim skor prejde, sopliky, hoci len take "obycajne" su pre male babo fakt neprijemne a tym padom aj pre nas mamicky 😔

fejusa
27. okt 2008

ahojte tak som vas tu nasla 🙂 aj ja mam akurat choru uz to je druhy tyzden alee pomaly sa to zlepsuje

audreyd
28. okt 2008

našla soooom 😀 ahojte 🙂
my tiež trošku soplujeme, malej som podložila hlávku, nech sa jej lepšie dýcha 🙂 niekedy to lepšie pomôže ako kvapky. sople asi patria k tomuto obdobiu 😝

ika8
28. okt 2008

OK, aj ja som našla... hoci ešte nie som mamička 😉

ika8
28. okt 2008

spýtam sa aj tu: tŕpli vám niektorej ruky takto ku koncu tehotenstva? Je to dosť nepríjemné, ale čítala som, že nie neobvyklé ☹ , neviem.

weroni
28. okt 2008

ika vraj je to normalne, mne sa to stalo obcas asi tri-styrikrat - v noci sa mi to stalo, skus si pocvicit take cviky ze:
- krutenie zapästiami hore dole, do vsetkych stran
- pohyby prstami a dlanou akoby si mackala nejaku malu penovu lopticku v rukach
- ked lezis zdvihni ruky nad seba pred seba a tiez pokrut zapästiami a skrc a uvolni prsty niekolkokrat za sebou
- na nohy:
- ked stojis, skus sa striedavo postavit uplne na spicky a uplne na päty -napr. pri umyvani riadu, pri zehleni a podobne 😉
- casto si nozky vykladaj 🙂

fejusa, audrey, vidim ze choroby neobchadzaju nikoho v poslednom case... 🙄

audreyd
28. okt 2008

ika, drobec ti už zrejme tlačí na všetky strany, nervy, cievy... buď máš zaseknutý nerv alebo sa ti ruky nedokrvujú... neboj, pôrodom to prejde 😉 skús pocvičiť, ako píše weroni, zmeň polohu pri ležaní, pomasíruj ich... dopraj im trochu luxusu, o chvíľu už budú nadmieru vyťažené 😀

katinka0000
28. okt 2008

ahojte!

ak niekto nechodi do temy "su tu maminy z to", tak vam to napisem este raz.

dnes sme boli s nicolaskom u koznej (u pani dr. gruenwaldovej, ak ju niekto pozna). potvrdila mi to, coho som sa hrozne bala. malinky ma ekzem. som z toho hotova. predpisala mu fenistil kvapky, jednu taku bledu mast a druhu hnedu mast. bledou mastou ho mam natierat rano a vecer a hnedou len vecer na cervene miesta.

povedala mi, ze sa mu to moze stratit o mesiac, alebo ked mu pojdu zubky, alebo to moze mat do konca zivota. tato posledna informacia ma dost zarazila. skoro som sa tam rozrevala. ale pred chvilou mi pisala kamoska, ktora mala ekzem, tiez ked bola mala a uplne jej to preslo. vraj ho mala hrozny, mamina s nou behala po vseliakych moznych doktoroch.

nemozeme pouzivat ziadnu kozmetiku, len tie kremy, co nam predpisala dermatologicka.
a musim si davat obrovsky pozor na stravu, lebo to je zaklad. no a prve co sa ma spytala, bolo, ze ci niekto nie je v nasej rodine alergik alebo astmatik. moja mamina je alergicka na prach a chlad a aj astmaticka, tak povedala, ze to je z toho. ja inak nechapem, ako to moze byt z toho, ale vraj je to tak.
o 2 tyzdne ideme na kontrolu.

ale nakoniec mi povedala, ze ona si mysli, ze to prejde. to ma trochu tak potesilo, ale aj tak som z toho poriadne vynervacena.

audreyd
28. okt 2008

katinka, alergia môže byť dedičná ☹ adelke sa niekedy vyhodilo na líčku, keď ju zobral nejaký muž na ruky od vody po holení ☹ ale to hneď prešlo, našťastie... ako som ti písala, je dobré, že si to riešila cez lekárku, verím, že to bude v poho 😉

dori
autor
28. okt 2008

ika8 neboj sa toho aj ja som to mala len ti bábo tlačí na neaký nerv aspoň tak mi to tvrdil dokyno

katinka neboj všetko bude ok uvidíš že to malinkému prejde 😉 🙂

audreyd naša malinká zase celá očervenie keď jej manželík dá takú neoholenú pusu
😀 😀 😀

audreyd
28. okt 2008

dori, ty si priamo z hlohovca alebo z okolia? cez hc som chodila 5 rokov do školy 🙂 nikedy nezabudnem, ako sme sa stavili v jašteri pri hc, že mali v menu mastný chlieb s cibuľou za 7sk 😀 😀 😀

matidami
28. okt 2008

moj maly ma tiež vyražky po celej tváričke, niekedy to má blede a niekedy mu to celé očervenie, má to uplne suche, dr nám na to dala holtov krem, ale ma to po nom este viac vysušené. Mam 2 mesacneho syna a nemozeme sa toho zbaviť už 3 týždne, poradte mi co pomohlo vašim detičkám, dakujem

dori
autor
28. okt 2008

nie som ale blízko pri hc ale jaster poznám velmi dobre dodnes tam chodíme s manželom na večere 🙂 🙂 🙂 a ten chieb s cibulou tam majú dodnes 😀 😀 😀

dori
autor
28. okt 2008

matidami mne pomohol na to aj holtov krém, ale je dobrá aj kozmetika z weledi len je drahsia 😉

matidami
28. okt 2008

dori tvojej emke to po holtovom kreme uplne preslo?ako casto si jej to natierala?

audreyd
28. okt 2008

matidami, v sekcii "bábätká" je celá diskusia ohľadom výsypu na tváričke, založila katinka... je tam toho popísaného dosť, skús kuk tam 🙂 ale myslím si, že najlepšie ti aj tak poradí dermatológ, nie detský lekár...

matidami
28. okt 2008

dakujem 🙂

veronikahel
28. okt 2008

matidami, my sme navštivili kožnú lekarku, ta nam predpisala dermatop, zmizlo nam to a odporučila nám používať biodermu athoderm PP... odvtedy zatial nič. ale vyhadzoval sa malý po brokolici... musíš si aj odsledovať, čo mu dávaš papať. a ak to vyzera ako biele vyrážky, tak to môže mať aj potničk, ak používaš nejaký mastný krém...

dori
autor
28. okt 2008

matildami vždy po kúpaní ale ja si tiež myslím že dermatológ ti poradí lepšie 🙂 🙂 🙂

lucinka1104
28. okt 2008

mne pomohol klasický detský puder 😉

matidami
28. okt 2008

dakujem, vyskušam, 🙂 🙂

adina22
28. okt 2008

ahojte nemate niektora skusenost..malu kojim uz skoro rok a zacali sa mi pred 3 mesacmi na tele tvorit take cervene fliaciky.Bola som aj u kozneho ale skoda reci,ledva na mna pozrel a pedpisal mast ktoru nemozu dojciace matky.Nie je to nejake hrozne ale vadi mi to.Moze to byt tym,ze mala mi kojenim odobera nejake minerali a vitaminy a nedostatok sa prejavuje takto?

audreyd
28. okt 2008

adina a akú masť ti predpísal? nemáš to taký lišaj? je to suché alebo aké?

katinka0000
28. okt 2008

audreyd: to viem, ze alergia je dedicna. ale u nas v rodine ani u manzela nikto nemal nikdy problemy s pletou. tak preto to nechapem.

matidama: ako napisala audreyd, zalozila som tam temu "vysyp na tvaricke", tak tam mrkni.

adina22
28. okt 2008

audreyd - Ialugen plus a ten je kontraindikovany pri laktacii a kedze tie fliaciky mam aj na prsnikoch nepripadalo do uvahy

adina22
28. okt 2008

audreyd - su to take ruzovo cervene fliaciky a vyzera to ako lisaj,je to suche.

mojej malej tiez zistili v troch mesiacoch ekzem,mala ho 3 meisace a potom sa jej stratil.Tie 3 mesiace som si davala pozor na stravu

audreyd
28. okt 2008

adina, nenosíš niečo syntetické? alebo zmesové? napr. spodné prádlo, tričko... keď sa menia hormóny - tehotenstvo, pôrod, laktácia... pleť je citlivejšia na umelé tkaniny a navyše, keĎ sa trochu spotíš. aj ja som to mávala. mne na to pomohli antimykotické krémy typu mykoseptin, candibene, canesten... iba jemnučko dvakrát denne natrieť. myslím, že tie sa môžu pri dojčení... bola si u kožnej alebo u obvodnej?

adina22
28. okt 2008

bola som u kozneho,lenze to je stary dedko davno po dochodku (bez urazky) a ten sa na mna ledva pozrel.Mam pocit,ze on kazdemu predpisuje to iste 😒 No moze byt lebo nie vsetky veci mam z prirodnych materialov.Dakujem audreyd vyskusam niektory....a su volne predajne ,alebo len na predpis?

audreyd
28. okt 2008

nemáš za čo, rado sa stalo 🙂

weroni
28. okt 2008

kati tak to mi je luto ale nevesaj hlavu, vela ludi s tym zije, viem ze sa to lahko pise, no ber to tak ze su ovela horsie veci ☹ mrzi ma to ale verim ze to Nicolaskovi prejde coskoro 🙂
Toto je skoda s tymito alergiami... hnusoby....