Bezpečnosť dieťaťa v domácnosti - tipy!

mywiel
28. máj 2009

Mala sa dostane vsade, tak zacinam byt maniak na bezpecnost, lebo vzdy ustrazit sa to neda a mat oci vsade. Uz sa jej podarilo zavrznut si prsty do suflika, tak ma nakupené zamky na chladnicku, wc... http://www.autourdebebe.ch/detail/261-068038801...

kryty na elektrické zasuvky, kryty na ostré rohy, zabradlie na schody, blokady na sufliky a na dvere... http://www.aubert.fr/securite/bloque-charniere-...

Uz som rozmyslala aj o tej prilbe lebo zacina sa stavat a vsade si otlcie hlavu alebo celo ale uz si bude rodina mysliet ze to prehanam... htt 😀 p://www.aubert.fr/securite/casque-no-shock-44-52-ok...

Najnovsie som nasla kryt na horucu ruru, cize sa dieta nepopali... je to pre mna super tip. 😉
Ak mate este iné skusenosti a napady tak piste. 😉

jeudi
28. máj 2009

tak ja bych dala jen zabrany na okno na sporak na schody a do zasuvek a na supliky opatrnosti neni nikdy dost a monitor dechu bych nechala mimcu treba do dvou let i dele protoze kdyby se treba zacalo davit nebo zvracet a ty si u toho zrovna nebyla kdyz je vposteli tak by to zaclo houkat ja mam nejvetsi strach z oken pres den ani nevetram tak akorat zitra jedeme do ikei pro retizky na okna

mywiel
autor
28. máj 2009

Jeudi ja tiez este pouzivam monitor dychu, v aute mame Romër safefix no som uplny maniak, ochranujem malu kde sa da... 😀 😅 My mame velké okna a mala na rucky nedosiahne, len uz som premiesnila vsetky cistiace pripavky a lieky tak kde sa nedostane, otvara mi aj kos so spinavymi plienkami tak som kupila tento ten otvorit nevie... 😀 😉 http://www.ptiboo.ch/poubelle-couche-sangenic-p...
Jaaj a zabudla som na balkon som dala umely travnik, aby mala kde lozit po stvornozky na makkom koberci.

mywiel
autor
28. máj 2009

Vidim, ze dako tie moje stranky nefunguju, no nevadi, ak chcete rada poradim, som pomaly odbornik.

mywiel
autor
28. máj 2009

Nafukovacia ochrana na vodovodnu batériu do vane, nech si dieta neobije hlavu a sedacka s prisavkami... 😉

http://www.ptiboo.ch/protege-robinet-gonflable-...

http://www.ptiboo.ch/anneau-bain-flipper-evolut...

mywiel
autor
28. máj 2009

Ked sa dieta zacina ucit chodit... http://cgi.ebay.co.uk/Teach-your-toddler-to-wal...

lyongirl
28. máj 2009

Ahoj, tiež máme nejaké zabezpečenia v domácnosti, hlavne na skrinkách a šuflíkoch, ale fakt sa nedá všetko ustrážiť. Náš malý je o dosť starší a aj tak všeličo vyvedie, takže čo sa nám posledne stalo a nemuselo:
pád na zem s klasickým tanierom - 4 štichy - takže už máme aj umelý riad...
pád z postele - spí medzi nami rodičmi, ale spadol tam kde má mať nohy - takže zábrana na posteľ, v tomto veku som myslela, že už nebude potrebná ale predsa...
zavesil sa na dvierka od trúby a tie sa otvorili a on padol a dverka mu dali asi po čele - tam nemáme žiadnu poistku
no a včera pád zo schodov - máme kaskadéra a asi si neuvedomil, že s motorkou to po schodoch nepôjde 😒 a to som sa len otočila, že zamknem byt a on bol už zosypaný, ale jednoducho všetko ustriehnuť neviem...

mywiel - tuším si tu píšeš sama 😉

telinka
28. máj 2009

mywiel...podla mna to prehanas 😉

mywiel
autor
28. máj 2009

No tiez mam ten pocit, ze pisem sama, ale aspon to niekomu pomoze mozno tie moje str. s napadmi... 😀
Booze tak to mate riadneho kaskadéra ja uz by som bola na prasky na tvojom mieste... 😉 🙂 Ja za malou vsade chodim, lebo sa mi stavia pri nabytko ale nevie ist zatial do sedu tak bac, niekedy to plienky zachrania ale nie vzdy, preto som rozmyslala nad tou prilbou z molitanu. 😅

mywiel
autor
28. máj 2009

Telinka mozno ale radsej budem prehanat ako potom plakat, to je moja povaha uz sa nezmenim. A ty mas nieco doma zabezpecené ci zatial neuvazujes o tom?

anta
28. máj 2009

Já bych navrhla obalit dítě celé do molitanu 😀 😀 😀

mywiel
autor
28. máj 2009

😀 😀 😉 no ak to takto pojde dalej tak to urobim, lebo uz si budu mysliet ze ju tlcieme... ☹

telinka
28. máj 2009

nemam nijake zvlastne bezpecnostne opatrenia , vsetko co nechcem aby dociahla alebo nasla jej dam z dosahu a ze sa par krat udrie o nabytok.....velmi rychlo sa nauci dat si na to pozor....aj prsty do suflikov si privrela len 2x a potom zistila ako na to 😉

anta
28. máj 2009

Já nemám žádné opatření doma, neboť stojím neustále Honzíkovi za zadelí a už se mi podařilo ho odnaučit od otevírání zásuvek, už se k nim ani nepřiblíží 🙂

mywiel
autor
28. máj 2009

No lenze moja sa aj udrela a revala riadne a aj tak nedava pozor... 😅 a ja nemozem cely den mat oci na stopkach to by som nic nespravila. Skor ak vysvetlovat preco som taka som chcela tipy na co vy davate pozor v domacnosti, ale dik za prispevky. 😉

cessy
28. máj 2009

telinka prehnana starostlivost nikdy nieje zbytocna....teda podla mna a hlavne pri detoch

mywiel
autor
28. máj 2009

Este som videla dokonca aj kovové mreze roznych diametrov na kvetinace aby deti nevyberali hlinu, tu vo Svajci je tych opatreni dost co som inde ani nevidela. 😀 😉

titkovamiriam
28. máj 2009

tak ja mam len kritky na elektriku a branicku pred schodiskom,varim na zadnych platniach,vsetko nebezpecne mam vysoko/noze,pripravky na umyvanie/

mywiel
autor
28. máj 2009

V poslednom case musim vysavat kazdy den byt, lebo mala co najde to zje, predtym mi to len obzerala kazdu, spinku, muchu, omrvinku ale teraz to je. A minule nasla na balkone mrtvu osu, este ze som zasiahla!!! 😨

roasha
28. máj 2009

napr.my sme mali na starych oknach retiazku.teraz uz nie na novych,vacsinou netram "vyklapackou"

anta
28. máj 2009

No jo, ale když dítě třeba stojí u stolu a pak spadne, na to žádné bezpečnostní opatření, kromě rozpažených rukou okolo dítěte, neexistuje, jedině dítě přivázat k topení 😀 😀 😀
Také každý den vysávám, teď se toho ale ujmul Honzík a nechce mi ten vysavač vůbec půjčovat, ještě že mám smetáček s lopatkou 😀 😀 😀

katarinkad
28. máj 2009

jej, super tema 😵 pre nas prave aktualna 😉

tiez sme uz mali kadejake nehody v domacnosti 😔 , ale tomu sa asi fakt neda vyhnut. Tiez sa velmi bojim o maleho. 😔
No zase na druhej strane, dieta je velmi zvedave a keby sa nemohlo nicoho dotknut, nic vyskusat, hoc aj pri tom spadne, tak inak by sa asi nenaucilo ze sa to nema robit.

mywiel, nemas nejaky tip cim by som mohla zabezpecit dvierka na trube? Lebo toto mi neda spavat posledne dni... 😀 😀 😀

roasha
28. máj 2009

vetram☺

anta
28. máj 2009

Honýš si zvykl strkat ruku v koupelně mezi skříň a zeď, to taky nevím, co s tím 😒 . Myslím, že je to dobré téma, určitě se nám to hodí, člověk se kdykoli jukne, jak to řešíte a přizpůsobí se, já se snažím spíš něco doma vyrobit než to kupovat, to mě baví víc 🙂

emamamamu
28. máj 2009

chudak mala 😅 😅 😅

emamamamu
28. máj 2009

se bude asi dost divit, kdyz spadne a odre si koleno, mas na to nejaky figl?😀 chodi ve skafandru, nebo gumove kouli?😀

mywiel
autor
28. máj 2009

Ja davam za nu kojenecky vankus ked sa postavi.
Kamoske mala spadla zo schodov a skoro sa zabila ostala na krvivo lezat v soku, nastastie jej nic nie je ale kamoska uz teraz sa uplne trasie ked vidi schody, miesto toho aby kupila zabradlie na schody ved na to to je ja to proste nepochopim, alebo nechat malé dieta samé na hojdacke...! 😠 ☹
Minule tu davali v tv ze sa maly chlapcek obesil na smykacke za snurku z bundy, lebo ho nik nestrazil, blbé nehoda, ale dalo sa jej predist nie?! 😖
Druha kamaratka skoncila na pohotovosti lebo maly si buchol hlavu o ich skleneny stol v obyvacke! No dost katastrofickych scenarov vieme preco deti strazime, ja som chcela tipy na tie vecicky co nam v tom dopomahaju. Mam aj baby phone aby som malu pocula ked spi a ja idem do pracovne o poschodie nizsie prat.

mywiel
autor
28. máj 2009

Katarinkad maju v Ikei samolepiace zamky na nabytok, ja som zohnala aj také gumené cize su ohybné a daju sa nalepit aj na umyvacku riadu atd. proste na nabytok co je na rohu, zboku.

mywiel
autor
28. máj 2009

Emamamamu ved uvidis sama ak nechces vkuse behat za dietatom aj ty kupis tieto vecicky co ulahcia rodicom zivot, potom mozes pridat svoju skusenost. 😉 Napr. teraz sa detom kupuju na bicykle a na lyzovanie priblby a preco ked predtym to nebolo treba?? 😕

anta
28. máj 2009

Mywiel, to je hrozný. Já teda obzvlášť nechápu lidi, co mají na zahradě jezírko a nechají lítat takhle malé děti samotné po zahradě, to se pak diví, že se jim dítě utopí 😠 Já měla v práci bohužel tu čest vidět na pitevním stole chlapečka, který se utopil, byl z dvojčátek, druhý chlapeček je postižený, protože se málem utopil taky, toho stačili vytáhnout.... 😢

katarinkad
28. máj 2009

myw, dik. Pozriem na tu ikeu 😉 no neskor, teraz idem vysavat, lebo maly mi vysypal cukornicku 😀 samo, ze bola plna cukru 😀