Bezpečnosť dieťaťa v domácnosti - tipy!

mywiel
28. máj 2009

Mala sa dostane vsade, tak zacinam byt maniak na bezpecnost, lebo vzdy ustrazit sa to neda a mat oci vsade. Uz sa jej podarilo zavrznut si prsty do suflika, tak ma nakupené zamky na chladnicku, wc... http://www.autourdebebe.ch/detail/261-068038801...

kryty na elektrické zasuvky, kryty na ostré rohy, zabradlie na schody, blokady na sufliky a na dvere... http://www.aubert.fr/securite/bloque-charniere-...

Uz som rozmyslala aj o tej prilbe lebo zacina sa stavat a vsade si otlcie hlavu alebo celo ale uz si bude rodina mysliet ze to prehanam... htt 😀 p://www.aubert.fr/securite/casque-no-shock-44-52-ok...

Najnovsie som nasla kryt na horucu ruru, cize sa dieta nepopali... je to pre mna super tip. 😉
Ak mate este iné skusenosti a napady tak piste. 😉

prasiatko30
29. máj 2009

my sme tiez nejake zvlastne upravy v dome nerobili - jedine co sme urobili ked sa uz mala zacala pohybovat bolo zabezpecit dvierka na skrinke kde boli dvd - lebo ma to po nejakom tyzdni prestalo bavit aj 5x za den ukladat naspat dvd, potom sme mali taku sosku a taky vytvor mojho svagra - naplnene skumavky so semiackami (fazulkovymi, sosovickovymi apod) na takom podstavci - tak to sme vsetko vylozili na vyssie policky, zrusili sme jeden obraz - co bol prilis nizko a do vsetkych zastrciek podavali ochrany. inaksie - je vsetko tak ako pred narodenim malej, sice tie prve mesiace ked sa zacinala batolit som ju mala vzdy na dohlad - nikdy sa nestalo ze by som ju nechala samu v ohradke a v jej izbe a ja v kuchyni. ale nastastie dcera bola a je velmi opatrna - takze do ust toho moc nedavala, zacala mi sice vyberat noziky zo suflikov ale to som zacala robit tak ze som povytahovala noziky a vsetky nebezpecne veci ked som videla ze sa blizi a nechavala som jej suflik k dispozicii s naradim s ktorym si nemohla ublizit - po nejakom mesiaci ju to prestalo bavit a teraz tam uz ani nepachne. spadnut spadne hlavne na rovnej zemi a aj ked len normalne chodi - lebo je captava, atletka z nej asi nebude 😅 😅 a to sa vobec neda nejako kontrolovat lebo fakt sa zrube prave v takej chvili ked to najmenej cakame - rovny chodnik a zrazu len dieta na zemi - takze aj ona sama sa snazi davat pozor i ked obcas to schyta chuda moje - takze pri takychto veciach ani keby som jej bola furt za zadkom tak jej nepomozem.

mywiel
autor
31. máj 2009

Tato téma nie je o tom preco strazime alebo nie svoje deti, ale co nam moze to strazenie ulahcit, nevravim, ze nas to uplne zastupi a uz dieta netreba mat pod dozorom ale ze nam to usetri trochu casu. Ja by som sa teda velmi bala keby mi dieta zletelo zo schodov to malo sakramenské stastie ze sa nezabilo. Poznam jednu co jej dieta zletelo z postele a zabilo sa. Takze nechcem tu vysvetlovat preco malu strazim ale co moze v dnesnej dobe k tomu dopomoct, nechcem aby bola tato téma zle vysvetlena. Nikomu som nechcela davat rady ci strazit alebo nie svoje dieta to viete najlepsie vy, tak isto ako ja viem preco davam pozor na moj pokladik. 😉 😵

anta
31. máj 2009

Musím si to pěkně dočíst, chvíli tady člověk není a vy hýříte nápady 😀 😀 😀

kili
31. máj 2009

mywiel, keď dieťa spadne z postele keď spí je to niečo iné ako v bdelom stave. A jasné, som rada, že sa nič nestalo, ale rozmýšľať nad tým, čo veštko sa stať mohlo radšej nechcem.
išlo mi skôr o to, že netreba strážiť dieťa v tých začiatkoch, kedy sa učí spoznávať "fyziku" 😀 , aby vedelo svoje možnosti a odhadlo schopnosti a keď je staršie, už sa tak strážiť nemusí 😉

lyongirl
31. máj 2009

mňa ešte napadlo, keď kili spomenula šmyklávku - tak z tej mám panický strach, pretože som videla, ako dieťa liezlo po schodíkoch a šmykla sa mu noha a div si hubu nerozrazilo.
Tiež nestojím za malým stále, bežné padanie mi nevadilo, ale keď vidím, čo všetko samôže stať....a vlastne to čo som videla, že sa už niekomu stalo, tak na to si dávam vačší pozor.

mywiel
autor
1. jún 2009

Roasha diky ta mierka hraciek ma zaujala... 😀 😉 ja nedavam zatial malej hracky mensie ako pinpongova lopticka citala som to v knihe o dietati.

erika107
6. júl 2009

ahojcek chcela by som sa spytat ci nemate niektora skusenosti s prilbickou Prilba NO SHOCK???? dakujem

roasha
7. júl 2009

erika,myslim je tu niekde aj taka tema 😉

bashka
7. júl 2009
cmulinko
7. júl 2009

My mame den co den male urazy comu sa zial nie vzdy da vyhnut,hlavne ked ste v stadiu tehotenstva "uz to bude"...jednoducho nestihnem prist k malemu a chytit ho...som pomala a ledva sa sama pohnem niekam.Je to neprijemne a viem,ze ak by som nebola taka bezvladna a nemotorna,tak maly ma o hodne menej modrin na sebe.

elise
7. júl 2009
danu
28. jan 2010

llllucka • 1d • Dnes o 18:23
Potřebuju poradit,moje dítě je lezec.Už od malička se snaží vylézt,kam to jen jde.Stůl pro něj už není problém a bohužel vyleze i na okenní parapet.Proto bych potřebovala koupit nějakou zábranu,která vydrží.Jednu jsme už koupili a při menší zatěžkávací zkoušce nevydržela.Máte někdo podobnou zkušenost a můžete mi poradit,co koupit,aby to nebyly vyhozené peníze a hlavně,aby to vydrželo.Bydlíme ve 3. patře.

lenkavano • 4d • Dnes o 19:11
lucko my máme takové umělohmotné pásky se zarážkama,a máme s tím dobré zkušenosti.jakou zábranu jste měli vy?

shaula • 2d • Dnes o 19:38
Taky máme ty umělohmotné tyčinky se zarážkami, podle mě je to jednoduchý a spolehlivý patent, stačí ho namontovat dostatečně vysoko, aby na to prcek nedosáhl 😉

llllucka
28. jan 2010

lenkavano:v podstatě jsme měli tohle:http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=1007626

něco podobného je tohle,ale zdá se mi to o trochu lepší: http://www.rajpromimi.cz/detail.php?zbozi=1746194

teď mám předvybrané toto:http://www.rajpromimi.cz/detail.php?zbozi=1244078 ale to se vrtá do oken,tak bych to tam nerada dávala a bylo to na tři věci.

llllucka
29. jan 2010

Tak jsem už napsala už přímo i na okna,tak jsem zvědavá,jestli není něco přímo od nich.

luthien.k
1. feb 2010

Holky, máte některá doma kovové zábradlí ke schodišti a na galerii, a to takové, které je tvořeno pouze z kovových sloupků s větším rozestupem (cca 1 m) a s "výplní" v podobě horizontálně vedených kovových profilů (máme čtyři s cca 20 cm rozestupem)? Jak jste takové schodiště zabezpečovaly proti pádu dítěte? U nás už je to velmi aktuální otázka a pořád ne a ne přijít na řešení, které by bylo esteticky jakž takž, ale hlavně funkční. Mezi těmi horizontálními špriclemi dítě v pohodě proleze, navíc by se na ně dalo krásně šplhat (při té představě mi běhá mráz po zádech).

julinkag
31. júl 2010

Ahojte maminky 🙂 vedeli by ste mi poradit, kde by sme si mohli kupit alebo objednat bezpecnostny kryt pred sporak ? (myslim take nieco, co by zabranilo dcerke aby chytala hornu cast sporaka, kde varim (velmi rada sa totiz stale obsmieta okolo sporaka a objavovala by aj tam co je nove 🙂 ) ale je to dost tazke, ked varim, stale ju odtial odhanat, aby nieco horuce na seba nestiahla. A este aj nieco pred horucu ruru na sporak? Dakujeeeeeem vopred. Ja som hladala na internete, ale zatial sa mi nepodarilo najst, a nemam vela casu pri dcerke byt na internete (je totiz velmi temperamentna a narocnaaaaaaaaaaa - taka mala Duracellka 🙂

julinkag
5. aug 2010

@juliagregor dakujeeeeeeem krasne 🙂 🙂 🙂

petrahy
5. aug 2010

predáva to tu aj jedna holka v inzerci skus pozriet inzerciu jej nick janabb nepoznam ju ale možno Ti pomôže píše že z ikea

k1k2k3k4k5
16. sep 2010

Ahojte, viete poradit nejaku efektivnu zabranovaciu pomocku na posuvne dvere? Mame velku skrinu zlozenu z 3 velkych posuvnych dveri (sirka 60 cm, vyska 220 cm) a potrebujem zabezpecit tie dvere napravo, aby tam syncek nechodil. Mali sme tam taku zabranu na suchy zips (vo vyske, kde nadociahol), ale uz je silacisko a v pohode to odlepi tahanim dveri.

moudivlacek
7. apr 2011

Ahojky, náš malej (19 měsíců) začal otáčet knoflíkama od sporáku (plyn) a trouby (elektrika), nemáte nápad, jak tomu zabránit, viděla jsem prodávat jen kryty před zvrhnutím hrců ze sporáku a pak na knofliky, ale bohužel špatný rozměr
http://www.chranimsvedite.cz/product/ochrana-kn...

diky za rady, případně odkazy. Lenka

zzuz
17. júl 2011

Ahojte! Poznate niekto aj take krytky na rohy stola, ktore mi neda dole dieta do 2 sekund? 🙂 Lepit ich nastalo nechcem a tie s obojstrannou paskou su vzdy za par sec prec. Vdaka!

poistkaokna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poistkaokna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz