Bezpečnosť dieťaťa v domácnosti - tipy!

mywiel
28. máj 2009

Mala sa dostane vsade, tak zacinam byt maniak na bezpecnost, lebo vzdy ustrazit sa to neda a mat oci vsade. Uz sa jej podarilo zavrznut si prsty do suflika, tak ma nakupené zamky na chladnicku, wc... http://www.autourdebebe.ch/detail/261-068038801...

kryty na elektrické zasuvky, kryty na ostré rohy, zabradlie na schody, blokady na sufliky a na dvere... http://www.aubert.fr/securite/bloque-charniere-...

Uz som rozmyslala aj o tej prilbe lebo zacina sa stavat a vsade si otlcie hlavu alebo celo ale uz si bude rodina mysliet ze to prehanam... htt 😀 p://www.aubert.fr/securite/casque-no-shock-44-52-ok...

Najnovsie som nasla kryt na horucu ruru, cize sa dieta nepopali... je to pre mna super tip. 😉
Ak mate este iné skusenosti a napady tak piste. 😉

katarinkad
28. máj 2009

lyongirl, 😔 😔 😔 u vas sa asi od vtedy pukance nejedia ☹

ja sa obavam ze nas maly sa raz zadusi v cumlom. Lebo teraz ked mu idu zuby, tak je taky nervozny, ze hryzie do cumla a strci si ho aj cely do pusy 😕 takze sa snazim aby ho mal stale na snurke, mangel ze ked ho hltne, tak za snurku vytiahneme 😀

mywiel
autor
28. máj 2009

Sjuzocka urcite, tiez si myslim, ze nejaku tu bolest pocitila a naucila sa a este aj pociti tomu sa vyhnut neda, ale tie pomocky mi usetria cas, tak ako plienky, moja mama ich vyvarala, zehlila to si ja v dnesnej dobe neviem predstavit. Takze mozno marketing ale doba sa vyvyja a predsalen to rodicom ulahci zivot, tak ako umyvacka riadu atd.

mywiel
autor
28. máj 2009

sorry vyvija 😅

roasha
28. máj 2009

no moja ako 4rocna vdychla cukrik,ked mi chcela nieco povedat 🤐
muz ten v prvom momente nechapal co sa deje,ja som ju vtedy prevratila skoro hore nohami,a treskla po chrbte....nastastie hned vyletel,ale este dlho som sa "klepala" 😅

mywiel
autor
28. máj 2009

Katarinkad mojej kamosky dcerka ked mala dost zubkov uz ale odhryzla kus cumlu a ten kus zula... 😅

mywiel
autor
28. máj 2009

Deti co maju 2 roky a viac vraj kvoli cumlu aj neskor zacnu rozpravat.

lyongirl
28. máj 2009

veru, pukance sa nejedia a mám panický strach zo všetkého tvrdého/cukríky a pod./. Normálne som sa mu bála dávať aj paličky, lebo kamoškin malý vdýchol do pľúc paličku keď mal 2 roky a tak isto boli na Kramároch, museli mu to vyberať, lenže to by som mu nemohla dať pomaly nič...

s tou šnúrkou som sa zasmiala... 😀
no letím, menší je hore, ak si nájdem zase čas, mrknem sem na vaše návody... 😉

mywiel
autor
28. máj 2009

Palicku? A to sa mu ako podarilo, ty brdo. 😒 Ja malej uz cumel nebudem davat ked bude starsia, uz sa mi to na tych starsich detoch ani nepaci a potom nic nerozumieme ked nieco hovoria s cumlom v ustach... 😠 😀

titkovamiriam
28. máj 2009

kamoskina mala vdychla v 18 m arasid-najskor bolo vsetko ok no o par tyzdnov ju operovali lebo jej tam hnil 😝

lyongirl
28. máj 2009

ak sa vdýchne jedlo, tak ono začne v pľúcach hniť... a vlastne dieťa dostane zápaľ pľúc.
Tú paličku vdýchol keď jedol po ležiačky na zemi, ale donúť dieťa jesť a dajmetomu nebehať....náš malý to robí stále, jedine chlieb, varené a také jedáva v stoličke, maškrty už nie, tie sa jedia za jazdy.

kyri
28. máj 2009

ema 😀
co je horší úraz - odřený koleno, nebo vypláchlej mozek?

bambusko
28. máj 2009

co tak menej cmarat na mk a viac davat pozor na dieta? 😕 😝

mywiel
autor
28. máj 2009

Bambusko uz si fakt traaaapna naozaj konsktruktivne.

mywiel
autor
28. máj 2009

Lyongirl ja som si myslela ze dieta sa skor zadusi ako tym orieskom, tak aspon som o nieco mudrejsia, dik. 😉

roasha
28. máj 2009

bambusko,ze si to zrovna ty napisala! 😀

janinah
28. máj 2009

baby, a ja mám čo napísať,robila som na krčnom,teraz na očnom,na každom kroku vidím nebezpečenstvo pre dieťa 😉 profesionálna deformácia 😀 ,ale vážne- malé vecičky typu fazuľa,arašidy,malé kúsky v hračkách- preč z dosahu detí a takisto ostré veci typu ceruzka,šrubovák,konárik....aj s úrazmi ako úder v oblasti oka,pichnutie trebárs prštekom do oka /hlavne ak slzí/,pád a následné krvácanie z nošteka,cudzie teleso v nose,uchu, vdýchnutie potravy /aj ked ju vykašle presp. z neho vytrasiete/...to všetko treba ošetriť na pohotovosti a ešte jedna otázka VIETE PODAŤ PRVÚ POMOC DIEŤAŤU ? viete,že sú odlišnosti v porovnaní s pp pre dospelého?

mywiel
autor
28. máj 2009

Janinah ja by som chcela ist na kurz ako davat umelé dychanie malému dietatu, viem ze aj cez nos a usta naraz ale iné je to vyskusat si v praxi na babke a iné vediet len teoreticky, takze sa urcite na ten kurz prihlasim, tu ho robi cerveny kriz zadarmo. 😉

lyongirl
28. máj 2009

mywiel - tak mi to povedala dr. - s tými pľúcami...
janinah - je to hamba, ale ja fakt neviem ako podať prvú pomoc dieťaťu a ak sa niečo stane, tak som strašný "stresmen", ale zas len čo sa niečo stane, tak som tá, čo hneď ide na pohotovosť, hovorím si, že nech ma radšej vysmejú, že to je nič, akoby som to mala zanedbať. Ale vždy mi na pohotovsti povedali, že som dobre urobila...

erikasadek
28. máj 2009

ahojte mywiel dobra tema.. 😉 😉

anndrea
28. máj 2009

No my sme odstranili všetky kľúče zo všetkých dvier ktoré máme v dome. Susedova malá (2ročná) sa zamkla v kúpelni a museli ju vyprosťovať tak že vyrazili dvere...ked bola Sof menšia tak jednoznačne Nanny monitor dychu

kili
29. máj 2009

tak napíšem môj prístup, myslím, že je správny vzhľadom na to, že je to odskúšané na dvoch povahovo rozdielnych deťoch.
nikdy som za nimi nebehala, keď začali vstávať, nechytala som ich, keď padali a rýchlo sa naučili ako padať, sadať. Vždy vedeli, že sa na mňa v tomto spoľahnúť nemôžu. Znie to kruto? Keď sa malé dieťa 10x denne šmarí do zadu a vy ho 5x chytíte, tak zvyšných 5x sa udrie, ale nepoučí sa tým, pretože ho matka 5x chytila. Ale keďže dieťaťu za zadkom nemôžme stáť furt, nemá zmysel ho chytať ani tých 5x, len sa tým dieťa pletie. U nás sa naučili pri pádoch dvíhať hlavičku obaja, Samko skôr, Adamkovi to trochu dlhšie trvalo. Teraz ich môžem nechať a ísť aj na 10min. do sprchy a nič sa nedeje. Samozrejmä byt máme prispôsobený deťom 🙂 Na ihrisku detto, netreba sa o nich v podstate starať, sami si vylezú po schodoch na šmyklavku, počkajú, kým ich idem chytiť a šmyknú sa. Vedia presne, čo je v ich možnostiach, čo zvládnu a sú na seba veľmi opatrný. Na to že sú dvaja, a ja som vážne pri nich flegmatik a dovolím im čokolvek, ešte nemali zranenie 🙂
Ale nečakám veľké zdielanie názoru, ja len, keby si to tu náhodou niekto čítal, tak nech má aj druhú stranu 😎

emamamamu
29. máj 2009

kili ale nepriznala ses, ze maji helmy a jsou v gumove bubline...😀

roasha
29. máj 2009

kili,ved je to spravne,ja som pri malej tiez nerobila nikdy "rososo",a tiez este nemala ziadne vazne urazy/klop,klop/. 🙂
rozoberame len,akemu"zbytocnemu" urazu sa da predist. 🙂

roasha
29. máj 2009

ema,opakovany vtip nie je vtip 😉

emamamamu
29. máj 2009

to nebyl vtip 😉

kili
29. máj 2009

roasha, no ale čo čítam začiatok, tak teda pozerám, že čo za kraviny vymysleli... ako nafukovací prezervatív na batériu 🤐 😀 😝 to už je fakt moc, akou silou sa vie dieťa šlahnúť keď je vo vani? to je dobrá p... už nevedia, ako ťahať z ľudí prachy

roasha
29. máj 2009

tak to som necitala,tak to je p..vina 😅 😀

kili
29. máj 2009

dokonca to svoje padanie doviedli do dokonalosti, keď minule Samko zletel hlavou dole schodmi (nebola to ničia vina, proste zhluk rôznych okolností), ja som to nevidela, len ako je hlavou na schode, mama ho zodvihla a on ju silno objal okolo krku. no a potom mi povedala, že padal tak podivne pomaly 😀 😎

roasha
29. máj 2009

😀 😀 😀 😀
no mna raz mm nastval,ked niesol malu,a tiez sa s nou strepal zo schodov/pritom ja som ju denne vlacila hore-dole schodmi v kocari,a nic sa nestalo/,tak som s nim vtedy narobila humbug,ze keby jej ublizil,tak ho odsedim. 😅 😀
mala na Velku noc niesla v ruke vajicko/uvarene natvrdo/,a tiez zletela asi zo 6.schodu,ale vajko iba puklo,este aj v tej rychlosti sa ho snazila zachranit. 😀

roasha
29. máj 2009

oni sa normalne naucia padat... 😅 😀
a minuly tyzden sa hnusne strepala na rovnej ceste/som myslela,ze si vyrazila aj trvale zuby,skaredo si odrela laket,este teraz ma hnusnu chrastu/,ale ani nepipla,ale posepky mi povedala,aby som bola ticho,lebo sa jej budu ludia smiat. 😎