Bezpečnosť dieťaťa v domácnosti - tipy!

mywiel
28. máj 2009

Mala sa dostane vsade, tak zacinam byt maniak na bezpecnost, lebo vzdy ustrazit sa to neda a mat oci vsade. Uz sa jej podarilo zavrznut si prsty do suflika, tak ma nakupené zamky na chladnicku, wc... http://www.autourdebebe.ch/detail/261-068038801...

kryty na elektrické zasuvky, kryty na ostré rohy, zabradlie na schody, blokady na sufliky a na dvere... http://www.aubert.fr/securite/bloque-charniere-...

Uz som rozmyslala aj o tej prilbe lebo zacina sa stavat a vsade si otlcie hlavu alebo celo ale uz si bude rodina mysliet ze to prehanam... htt 😀 p://www.aubert.fr/securite/casque-no-shock-44-52-ok...

Najnovsie som nasla kryt na horucu ruru, cize sa dieta nepopali... je to pre mna super tip. 😉
Ak mate este iné skusenosti a napady tak piste. 😉

roasha
28. máj 2009

no tak k tym sklenenym stolikom....mame ho uchyteny na 3bodoch,dcera mala cca 2roky,ked sa don zaprela,sklo z tych pricuciek zletelo,seklo na dlazku,rozbilo sa,v parketach ryha....este ze sa malej nic nestalo...a bol to okamih. 😖
dali sme vyrezat nove sklo,ale aj drevo,a sklo je zatial nepouzite " hanbe" 😝

hankka
28. máj 2009

Mywiel, zkus si přečíst Koncept kontinua, třeba tě to uvolní, ten strach o malou tě přece musí strašně svazovat a připravovat o velkou část energie. Navíc se obávám, že strach a negativní myšlenky mohou katastrofu do jisté míry přitáhnout.

katarinkad
28. máj 2009

anta, ja by som tiez doma nemohla mat bazen ani jazierko teda 😨 to by som musela maleho priviazat niekam keby sme sa hrali v zahrade 😀

mywiel
autor
28. máj 2009

Anta no smutné, tu uz nemozes mat bazén ak nie je zabezpeceny pre deti. Katarinkad aspon si pochuti, vzdy lepsie ako sol, alebo korenie do oci... 😀

emamamamu
28. máj 2009

mywiel dik za radu do zivota, ale opravdu nebudu psychopat😀 😀

katarinkad
28. máj 2009

myw 😀 😀 😀 😔 😔 😔
no uz padam vysavat

mywiel
autor
28. máj 2009

Hanka ja to beriem ako normalnu rolu matky davat pozor na dieta, neboj nie som na ziadnych praskoch. Tato téma bola poradit si to vsjo. 😉 Ale dik za tip. 🙂

mywiel
autor
28. máj 2009

Emamamamu tak ked nemas co napisat tak nepis a prispievaj inde, nemusis hned urazat lebo nie som ako ty.

schnek
28. máj 2009

jediný, co jsme pořídili, jsou záslepky zásuvek, uzpůsobili jsme byt tomu, že máme děti a jinak to nechávám na Ondřejovi. Neběháme za ním, klidně ho nechám samotnýho v pokojíku, prostě mu věřím. Zatím neměl jedinej úraz, skřípnutej prst nebo tak něco. I velkou postel zvládnul bez zábrany. Na WC a do koupelny zavřu dveře, lednice a mrazák ho zajímají až teď, co zjistil, že tam je schovanej sýr a jogurty 😀

hankka
28. máj 2009

Jasně, Mywiel, já tě chápu a rozhodně si nemyslím, že nejsi normální🙂. Ta knížka je ale skvělá a doporučuju ji (nejen tobě) k přečtení!

anta
28. máj 2009

Já zahradu nemám, ale ten bazén bych si nepořídila ani za nic 😖 😉

lyongirl
28. máj 2009

no tu sa to rozbehlo...
tiež si myslím, že čo sa týka bezpečnosti detí to nie je prehnané, ale je pravda, že všetkému sa vyhnúť nedá. Ja som tiež na malého dávala stále pozor, ale už sa to nedá, je už aj vačší a ja mám aj menšieho a keď kojím, tak sa stane všeličo, ale zaujímavé je, že najhoršie sa stane aj tak, keď stojím meter od neho, ako s tým našim tanierom. Niesol v ruke tanier, že ho položí v kuchyni, šmykol sa na autíčku z lega a spadol a tanier sa rozbil a dorezal ho, ja meter od neho a muž takisto...
Je to tak, že deti musia všeličo aj poskúšať, aby sa poučili, ale niekedy to je fat hrôza a mna tiež zo všeličoho skoro kleplo, včera jak padol zoschodov, tak prvé čo ma napadlo bolo to, že mu vynadám, že či nemá rozum, potom ma to ale hneď zamrzelo, že šak toľko rozumu fakt ešte nemá, hneď som si ho pritúlila, ale klepala som sa poriadne, za tých pár sekúnd som bola celá spotená...

mywiel
autor
28. máj 2009

Minule som sa tiez nasmiala mala ze mnam mnam a plna pusa niecoho a ja hovorim co aké mnam mnam co mas v ustach, zatala zuby a nie a nie otvorit, usta plné mojich vlasov... 😀 Nasla moju kefu na vlasy a ja mam dlhé vlasy tak tak co vam budem rozpravat. 😀

emamamamu
28. máj 2009

mywiel me zajimalo, co bude mala delat, az si odre koleno a tys mi rekla, ze uvidim, ze taky budu nakupovat bezpecnostni pomucky😅

roasha
28. máj 2009

este ma napadlo,sice teraz neaktualne,ale raz mala skoro zjedla vianocnu gulu zo stromceka....ze ju chcela "pobozkat"a ona jej praskla,...sklo v puse,... 🤐 😝

mywiel
autor
28. máj 2009

Lyongirl suhlasim, ze najhorsie sa stane ked si meter od dietata a vsetkému sa vyhnut neda, to je prirodzené a je aj dobre ze su deti zvedavé, moja sa najradsej hra v kuchyni s hrcami, vareskami a vecmi co robia hluk, alebo pcha nos do nasich topanok, naco kupovat hracky tie uz pozna takze teraz je to ovladac na telku, kalkulacka, umela flasa od mineralky... 😀 😵 😉

emamamamu
28. máj 2009

roasha kdybys byla jehovistka, tak se ti to nestane😀

roasha
28. máj 2009

ema,ved tu nikto nerobi kovbojku s normalnych detskych boliestok,ale dieta dokaze urobit"nepredstavitelne veci"-je to taky okamih,ze si ani ...,ktorym sa da zabranit. 😉

roasha
28. máj 2009

no keby som bola jehovistka,tak by si moje dieta plakalo do vankusa,ze ma svinskych rodicov,ktori mu nedopraju Vianoce 😅

emamamamu
28. máj 2009

roasha to je porad neco..deckam se nezavdecis😀 😀 😀
by te proklinali, ze musi stat zmrzle pred nadrazim s casopisama..😅

mywiel
autor
28. máj 2009

Roasha ved ona dobre vie co je nie ale velky usmev a chytam dalej, kable do elektriky, tie deti su prefikané a hladaju hranice, sranda teraz mi vypina pocitac lebo sa jej paci modré svetielko co tam svieti, naco kupovat hracky. 😵

roasha
28. máj 2009

jasne, ze vedia co nesmu,len si neuvedomuju dosledky 😅

mywiel
autor
28. máj 2009

Presne este je na to mala a sposob ze nechaj nech sa popali viac to nechyti sa mne nepaci, nechcem aby sa moje dieta takto ucilo lebo je rozdiel medzi bolieskami rozbité koleno a urazmi obarené dieta.

roasha
28. máj 2009

presne tak,ja aj teraz ked varim,tak na zadnych platniach,
neexistuje,ked potrebujem odbehnut z kuchyne,aby tam ostala mala sama.

mywiel
autor
28. máj 2009

Napr. velké nebezpecenstvo predstavuju pre malé deti arasidové oriesky nenechat ich v dosahu deti, ked to vdychnu do pluc tak uz sa neda nic robit.

mywiel
autor
28. máj 2009

Niekde som citala, ze malé dieta nema mat hracky mensie ako pinpongova lopticka to mi pride logické. Moja ma hraciek kopu, ale tie co maju malé casti ako lego su zatial odlozené na neskor.

lyongirl
28. máj 2009

no keď hovoríte o vdýchnutí, tak aj s tým sme mali úraz, malý si na návšteve zobral pukance, spadol a vdýchol šupku. Takže týždeň v BA na Kramároch, 2x uspávanie, vyberanie vdýchnutej šupky z plúc, následne na to zápal pľúc, antibiotiká a infúzky a odvtedy panický strach z bieleho plášťa...
Ináč mám veľmi dobré dieťa/nechcem sa chváliť 😀 /, všetci jeho rovesníci sú oveľa nezbednejší, on je taký kľuďas a flegmoš, ale najviac úrazov má práve on, nechápem, asi je aj smoliar ☹

roasha
28. máj 2009

zatial jej mozes kupit lego s tymi velkymi dielikmi 🙂

sjuzocka
28. máj 2009

za cias nasich rodicov taketo vymozenosti neboli a nejak sme to prezili... nechcem v ziadnom pripade ochranne prvky zatracovat, nas maly sa prave rozpohyboval a teda uz mam z toho des a to je estelen zaciatok, ale myslim ze zopar modrin a aj tych neprijemnych skusenosti ziskat potrebuje aby si nezacal mysliet ze kazda jeho akcia zostane bez odozvy...

jeudi
28. máj 2009

ja rikam ze opatrnosti neni nikdy dost 😉