Bezpečnosť na cestách. Pozrite si video

mareklucka
18. aug 2008

Ahojte,
chcem sa s vami podeliť o jedno zaujímave video,ktoré som dnes videla... Je pravdou,že neustále počuť v rádiu,alebo vidieť v televíznych novinách informácie o veľkom množstve dopravných nehod,ktoré sú pravidelne na dennom poriadku... Ja som našťastie nemala tú možnosť byť účastníkom dopravnej nehody.Vždy som nad tým krútila hlavou,ako je možné,že sa toľko nehod stáva a prečo pri niektorých doplatia na egoizmus,agresivitu a bezohľadnosť vodičov nevinní ľudia dokonca niekedy aj malé deti... Viem,že s tým BOHUŽIAĽ sama nič nespravím,ale budem rada ak toto video pošlete ďalej.Nech sa na to pozrú všetci.... Upozorňujem však,že pre niektorých možno nebude veľmi príjemné sledovať niečo také...
A budem tiež rada ak tu vyjadríte svoje postrehy,alebo vaše vlastné zážitky aj keď pre niekoho možno nie veľmi príjemné,ale možno sa vám uľaví...

tu je odkaz na video: http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

tilly
23. aug 2008

my máme v našej štvrti 20tku a som asi jediná, čo ju dodržiava ☹ pritom ide o deti... koľkokrát sa stane, že decko vyletí z dvora, ale hlavne chlapi tak strašne nevedia predvídať, to je až neskutočné, ako sú obmedzení

penelope2066
23. aug 2008

je mi zle z toho videa,normalne sa mi roztriasol zaludok.ja mam vodicak cca 3 roky a kym som nemala vlastne auto soferovala som len obcas na priatelovom.Nedavno som si kupila vlastne auto a zaprisahavam sa ze budem jazdit pomaly a bezbecne.

maca793
23. aug 2008

pene tak už máš auto? ani si sa nepochválila, to mi musíš prísť ukázať 🙂

maca793
23. aug 2008

musím povedať, že som s pene išla raz v aute, a išla vzorne. vôbec som sa nebála

ella1
23. aug 2008

baby,popravde,tí čo majú v paži predpisi sa na takýchto videách ešte pobavia.už som to totiž zažila 😖
ja sa tiež snažím jazdiť normálne ,ale priznávam,že niekedy mi ,,ujde" a idem rýchlejšie.. 😔
raz som havarovala,ale to bolo v zime,išla som do TT,na ceste bol ľad,išla som asi 40km/h a začalo ma šmýkať do ľavého pruhu.lenže som videla ,že v ľavom pruhu ide auto,tak som sa snažila pomaličky stočiť volant do prava,ale šmyklo ma a vyleteli sme do poľa. 😅 našťastie nič nebolo,len moja mama mala šok.
hned sa pri nás zastavovali autá,aj nejaký lekár...ale nepotrebovali sme.v aute bola aj veroni,vtedy mala asi 2 roky.
večer sme boli v správach,lebo išla okolo markíza 😀
dlho mi trvalo,kým som sa odvážila jazdiť v daždi a snehu,ale prešlo to.........teraz je to ok.

alionuska
23. aug 2008

Ja mam vodicak uz 15 rokov a jazdim stale.Mala som dve autonehody...Stalo sa mi to dva krat po roku a vzdy v novembri.Bola som v aute sama a prvy krat si to odniesla klucna kost-zlomenina a druhy krat som mala narazenu panvu.Odvtedy som v novembri nesadla do auta asi 5 rokov!Bala som sa ze zas dostanem smyk 😝
Prave som toto video pustila mojmu drahemu,nakolko je vodic kamionu a tiez niekedy jazdi aj ked je unaveny.Stale mu vravim,ked budes unaveny,kasli na to a spi!Robota ti neutecie!!!
Asi najvacsi strach ma clovek ozaj o deti. ☹ Ja by som to neprezila,keby sa malej Alenke nieco podobne stalo...Ten zivot je taky nevyspytatelny.... 😢

nanyka
23. aug 2008

minule som viezla moju mamu a vbehol mi do cesty vodič z vedľajšej - zabáčal pritom doľava a pozeral doprava 😠 chúďa mama bola z toho hotová..a to sa ani nič nestalo..všimla som si ho včas a obehla - sice do protismeru, ale nič nešlo, takže v pohode..no mama o tom ešte dva dni rozprávala, pričom ja som len mávla rukou, som na takéto zvyknutá denne.. jedno je fakt, bratislava je veľmi dobrá škola - tu sú vodiči takí nepozorní, drzí a bezohľadní, že ma to ale na druhej strane napr. naučilo predvídať

horallka
23. aug 2008

baby, možno trochu odbočím od teém,y ale sa chcem opýtať- máme trojmesačné bábatko, nemáme auto a jazdíme tak dva razy do roka, kedy si muž požičia auto z firmy. Práve minulý týždeň bol ten prvý raz, čo sme ho viezli - vo vaničke z kočíka, ktorú sme pripútali pásmi. Ale nie som si istá, či sa to takto môže. Musí byť autosedačka povinná aj pre takéto malé bábatká, aj keď si ešte sami nevedia udržať hlavičku? Kupovať autosedačku na tie dva razy, čo s ním pôjdeme, sa mi zdá zbytočné.

alionuska
23. aug 2008

Horalka...Mas to napisane aj v pase!Ked nejde o zivot,nejde o nic!A prave o ten zivot ide...Aj mensie deticky su v autosedackach.Viem,ze je to povinne a pre tie malinke deti,co este neudrzia same hlavicku su autosedacky polohovatelne,ze sa daju naklonit dozadu,takze dieta je v pololeze.Aj ked idete autom tak malicko,radsej si vzdy sedacku pre mimi pozocaj,ak si myslis,ze ju nevyuzijete. 😉

alionuska
23. aug 2008

Chcela som napisat "pozicaj"! 😅

maca793
23. aug 2008

ja som si chcela v 17r. spraviť vodičák, mala som ho vybavený za facku a učil by ma sused ale tak sa bojím sedadla vodiča, že som si to rozmyslela. niekedy by sa auto hodilo, ale zvykla som si chodiť veľa pešo alebo busom.

penelope2066
24. aug 2008

babenky mne sa vobec neda spustit to video.neviete preco?

mareklucka
autor
6. sep 2008

Posuvam temu vyššie...

roasha
7. sep 2008

babule,neviem ci ste zaregistrovali-slovensky autobus s dovolenkarmi s KE PZ smerujuci do Vodic/ HR/ dnes cca 6.00h rano havaroval blizko Splitu./13mrtvych,30zranenych/. 😢 😔
pozostalym obeti vyjadrujem uprimnu sustrast. 😔 😢

katy2
7. sep 2008

uz je 14 mrtvych 😢 😔 to je strasne... uprimnu sustrast 😔 😔 😔

bianca
7. sep 2008

😔 😔 😔 uprimnu sustrast 😔 😔 😔

malena
7. sep 2008

úprimnú sústrasť 😔
dlhý čas som žila v zahraničí a veľa som jazdila a väčšinou ako spolujazdec : najmä Švajč., Francúzsko, občas Tal., UK a poviem Vám nebála som sa, absolútne.
To až ked som sa vrátila na Slovensko, mám strach sadnúť do auta, Slováci sú totiž absolútni chrapúni na cestách, nemám slov, ked niekde ideme autom mám také stresy... Rozmýšľam, či pozerajú správy, alebo čítajú noviny, ktoré sú plné nehôd, koľko ľudí sa zabije v autách,... možno nevedia čítať, to by ma ani neprekvapilo, podľa toho ako sa správajú na cestách. Zaviedla by som tvdé tresty, a nie napr. ako naposledy odsúdili chlapa na 2 roky a pritom zabil mladých manželov, po ktorých zostali dve malé sirôtky...a takých prípadov je veľa.
U nás by sa mala zmeniť hlavne legislatíva, prísne tresty, všade rozmiesniť foto radary, atd

emily3
7. sep 2008

ahojte, moj brat mal v cera nehodu, bol na bicykli a tuklo donho auto, ked ho predbiehal, lebo predbiehajuce auto predbiehal exot a nemal kde uhnut a nestihol zabrezdit... 😠 😠 , takze naozajstny vinnik zdrhol a odniesol si to maj brat a mlady chalan, ktory donho drcol...teraz je v nemocnici ma narazenu chrbticu a prasknutu jednu platnicku, na stastie nie je ochrnuty, ale si polezi.... ☹
na stastie s nim, isiel druhy bracho, potom mi volal a islka som pren ho , ked sme nakladali bicykle do auta, strasne blaznivo tam jazdili auta 😠

malena
7. sep 2008

Príliš veľkú daň platíme za to, že sa niekde dopravíme rýchlejšie a pohodlnejšie,...ja keby som mala takú moc, normálne zruším autá a basta. Rozšírila by som vlakovú dopravu a je. Stále totiž platí : pomaly dalej zájdeš.
Kto je za ?

nanyka
7. sep 2008

malena mna do vlaku len tak lahko nikto nedostane, naposledy na ceste do strassbourgu ma v nom okradli ☹ ..nic sa nemusi rusit, len by sa mohli ludia na cestach spravat normalne nie akoby ich vypustili z dzungle..a to plati aj pre chodcov, cyklistov..nielen pre vodicov.. 😉

malena
7. sep 2008

tak vitaj v ríši snov, kde to frčí s tým keby....lenže ľudia sa správajú horšie ako z džungle vypustení, a o dosť horšie, vedia totiž, čo môžu svojou bezohladnou jazdou spôsobiť, že môžu zabiť
bývam na hlavnej ulici a viem o čom hovorím, u nás vládne na cestách kreténizmus

nanyka
7. sep 2008

ja budem bývať v slepej uličke, staviame tam domček, to bola moja prvá podmienka, aby som ráno nemala namiesto budíčka okoloidúce autá + aby sa mohli detičky v budúcnosti hrať na ceste pred domom, keď budú chcieť - to mám asi zafixované z detstva, keď sme sa tak so susedmi hrávali u starkej 🙂

nevesta
8. sep 2008

Juj, tak normalne som sa rozplakala 😢 Zial v dnesnej dobe je taketo sebecke jazdenie bezne 😖
My byvame v ulicke skoro bez premavky, ale to nasim (niektorym) susedom nevadi, aby tu vyskusali v akej rychlosti vedia spravit zakrutu 😠

malena
8. sep 2008

Ja ked vidím po dedine ísť nejaké auto prirýchlo, tak mu ohrozím a zakričím...som ako taká trhovkyňa z miletičkcy, ale nech ! 😀 A ked auto zastaví, tak hned vyčistím šoférovi žalúdok,... Ja som na takéto jazdenie po dedine, kde sa pohybujú maminky s kočíkmi, pobehujú deti, atd ...hrozne alergická a stáva sa zo mna riadna fúria 😝

nanyka
8. sep 2008

😀 ja som ako "dlaždič" za volantom, moja mama mi tak vraví..je zhrozená pokaždé, keď ju veziem, lebo že som za volantom ako môj otec, nadávam 😅 ..
inak chodci ma vedia tiež pekne vytočiť..má prechod o dva metre ďalej a v plnej premávke si to ženie cez cestu ..to by som vraždila..to inak ja vtedy ešte pridám a už dopredu trúbim ako šialenec..potom mi babky hrozia tými ich palicami..ale nech sa uvedomia..to isté mamičky s kočíkmi.. 😒

dari226
8. sep 2008

nam to pustili v autoskole ale aj to je pravda ze nie na sk
a na sk je to naozaj hrozne