Bezpečnosť na cestách. Pozrite si video

mareklucka
18. aug 2008

Ahojte,
chcem sa s vami podeliť o jedno zaujímave video,ktoré som dnes videla... Je pravdou,že neustále počuť v rádiu,alebo vidieť v televíznych novinách informácie o veľkom množstve dopravných nehod,ktoré sú pravidelne na dennom poriadku... Ja som našťastie nemala tú možnosť byť účastníkom dopravnej nehody.Vždy som nad tým krútila hlavou,ako je možné,že sa toľko nehod stáva a prečo pri niektorých doplatia na egoizmus,agresivitu a bezohľadnosť vodičov nevinní ľudia dokonca niekedy aj malé deti... Viem,že s tým BOHUŽIAĽ sama nič nespravím,ale budem rada ak toto video pošlete ďalej.Nech sa na to pozrú všetci.... Upozorňujem však,že pre niektorých možno nebude veľmi príjemné sledovať niečo také...
A budem tiež rada ak tu vyjadríte svoje postrehy,alebo vaše vlastné zážitky aj keď pre niekoho možno nie veľmi príjemné,ale možno sa vám uľaví...

tu je odkaz na video: http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

jaduska
18. aug 2008

Fuuuha, to je sila tieto zábery. Autonehodu som zažila ako dieťa na vlastnej koži, ale nebolo to až také hrozné, teraz, keď mám sama vlastné deti ,tak už to vnímam inak 😒

expertka8
18. aug 2008

..taketo videa by som POVINNE dala vzhliadnut kazdemu ucastnikovi cestnej premavky 😔
...brutalne?????...nie ...pravdive 😔

mareklucka
autor
18. aug 2008

Expertka aj ja som nad tým uvažovala,ale ako to dostať pred očí tých,ktorí takto nebezpečne jazdia???

expertka8
18. aug 2008

...je to v skutku drasticke....
...ale ...bohuzial...dnes takto ludia umieraju denodenne ako na pase...ved len dnes som v spravax zazrela 3 smrtelne autonehody 😢
...clovek si ani neuvedomuje ...ze zajtra tu uz "vdaka" podobnyx nezodpovednym blaznom nemusim byt 😔

mirka414
18. aug 2008

a hlavne do krciem,kde sadaju za volant chlapi co uz ani niekedy nevedia ako sa volaju 😠 😠

expertka8
18. aug 2008
bubba
18. aug 2008

no ved prave ti prachati chudaci co si kupia najdrahsie a najbezpecnejsie auta kolkokrat nemaju absolovovanu ani autoskolu ved naco aj ze?ved si to zaplatia a popripade aj nejake tie priestupky....je to strasne ja svoje dieta buzerujem ked zahlasim ide auto tak sa prace z cesty osto sest...a ked si predstavim ze nie je bezpecne pre nu byt ani vo vlastne j zahrade ☹ ☹ ☹ pomoooooooc

mareklucka
autor
18. aug 2008

Človek pri takýchto správach radšej otočí hlavu,aby to nevidel ale raz sa tomu treba pozrieť aj do očí... Je mi ťažko ked viem,že takýto ľudia neuvažujú nad tým čo možu sposobiť.Už ked im ich život nieje dosť dobrý,tak by si mohli uvedomiť,že možu ublížiť ostatným a hlavne rodinám,ktoré potom trpia pre ich nerozvážnosť...
Je to smutná téma,ale sú to veci,ktoré sú na dennom poriadku a sú súčasťou mnohých životom... žiaľ... ☹

tripplebi
18. aug 2008

mi slzy vyhŕkli. ja som to videla už predtým, ale aj tak je to strašné. o to viac, že je to pravdivé.

expertka8
18. aug 2008

...mareklucka....za seba prisaham..ze budem vzdy jazdit bezpecne pre seba i pre svoje okolie...tak prisaham... 😉 😀

mareklucka
autor
18. aug 2008

Expertka tak ja sa tiež pridávam a prisahám,že tiež budem jazdiť tak bezpečne ako len viem! 😉

expertka8
18. aug 2008

...Amen 😔 😉 😀

...moj otec zahynul pri autonehode...je to memento na cely zivot...preto sa snazim za volantom predvidat pomaly uz aj nepredvidatelne 😔

ramzesa
18. aug 2008

ja som toto video uz videla trosku davnejsie a aj dalsie,ktore boli este brutalnejsie ☹ . Tiez prve co ma napadlo,ze by sa to malo premietat pred vydanim vodickeho preukazu.
Soferovat je dost narocne a kolkokrat sa clovek moze snazit a vsetko dodrziavat a sa ajtak stane nestastie ☹. My sme pocas dvoch dni cez vikend mali riadne zazitky. Do cesty nam vbehla liska,ale nastastie nik nesiel v protismere tak sme ju stihli obist,ale aj ten za nami ktovie co si uz myslel,ze sa pred nim deje. Potom sa nas snazil niekto obehnut a len to za nami zapiskalo, esteze sa nic nestalo,ale nechybalo vela, lebo siel akurat niekto v protismere. Potom nejaky Poliak predbiehal na dodavke cez plne ciary a keby len cez ciary ale aj tie pruzky co su na ceste,ze tamad sa nejazdi (netusim ako sa to vola, akoby nakresleny chodnik na ceste 😅 ) a este v miernej zakrute :-P. A potom keby sa niekde vykotili tak este zo seba budu robit anjelikov,ze oni nic. Keby sla nejaka mlada rodinka oproti tomu Poliakovi, tak neviem neviem ☹ . A dalsim faktorom je stres a casovy zhon alebo nedostatok spanku, kolko nehod je zapricinenych kvoly mikrospanku. Ludia pracuju dlho do noci a skoro rano vstavaju do prace...A nehovorim co je to za stres prechadzat osadami 😠 . Male deti bez rodicov aj vo veku dvoch troch rokov sa promenaduju na stred cesty, na inom mieste zasa matka s kocikom a teraz si vyber. Ci prejdes dieta ktore lezi na ceste s hlavou v strede a ani ho nehne odist z nej,ked ide auto alebo ist po stredovej ciare a dufat, ze oproti nepojde tiez rovnako postihnuti 😝 ...

zuz11
18. aug 2008

pridavam sa moj brat zomrel tiez pri autonehode a po tej traume ( kedze to vtedy slo aj v tv a ja som sa to tak dozvedela) ale to je asi fuk som sa sekla a nejazdila, ale teraz som sa konecne odblokla a asi cca mesiac soferujem samozrejme po tych 4 rokoch som potrebovala kondicne jazdy 🤐 ale ked sadam do auta tak s velkym respektom, kedze uz viem aky je zivot krehky 😢 a hlavne vozim aj malu 🤐

tripplebi
18. aug 2008

odkedy som ja videla tie videá, tak si dávam pásy aj keď sedím vzadu v aute. pásy sú dobrá vec, zachránili mi život. zažila som dve autonehody, vždy ako spolujazdec a keď šoférujem, cítim rešpekt. mne sa dosť smiali, že pomaly jazdím. ale ja nepotrebujem prísť niekam o päť minút skôr a ohrozovať tak seba aj iných. vziať niekomu život musí byť ten najhorší pocit.

ramzesa
18. aug 2008

ja sa tiez vsade putam a aj pre deti sme vyberali dost dlho autosedacky... a u nas v aute by sa bez bezpecnostneho pasa neodviezol nikto, musel by vystupit... staci prudsie zabrzdit,alebo smyk a bez pasu 😖

mareklucka
autor
23. aug 2008

Ahojte,tak mi sme sa včera vrátili z výletu a poviem vám len som trpla na niektorých úsekoch cesty kde sa poniektorí vodiči ponáhľali až natoľko,že nás predbiehali cez plnú čiaru a v nepriehľadných zákrutách... no strašné 😔 A ešte najlepšie je ako sú poniektorí doslova nalepení na iných autách a potom keby zrazu pribrzdili tak to nechcem ani vidieť čo by sa stalo...

tripplebi - niesi jediná ktorej sa smejú,že jazdí pomaly aj ja som to už zažila,ale z toho si netreba nič robiť... 😉

zuz - to mi je ľúto 😔
Inak ja zo zásady nešoférujem v mestách kde to nepoznám... asi mám taký blok v hlave alebo čo,ale ja sa bojím 😅

ma_se
23. aug 2008

Pekny den,tiez mam zle skusenosti,nie som vodicka,ale mam niekedy toho dost,a preto by som ani nejazdila dnesnej dobe autom.
Mne sa stala raz taka vec,no mne nam,stale sa diskutuje o pasoch,ci sa priputat ci nie...mne raz pas zachranil,pred nami vodic zazmatkovat a druh tym padom musel rychlo zabrzdit,kedze ja som bola nepripravena na take rychle brzdenie tak som myslela,ze preletim cez predne sklo,ZACHRANIL MA PAS...inak by som bola skoncila zle... 😢
a takych skusenosti mame viac,lebo sme niekedy tiez kazdy rok cestovali cez 400km...a je to cim dalej tym horsie...kazdy sa len ponahla...

bihan
23. aug 2008

Ty kokso, ja tu bulím ako malá 😢 Je mi nagrc z ľudí, ktorí šoférujú bez vodičáku, ako ten mladý chalanisko, ktorý v aute zabil dvoch spolujazdcov a napriek tomu sa vkuse otvárajú témy o tom, ako si priniesť domov dieťa z nemocnice, keď sa v zavinovačne nevprace do sedačky ☹
O ožranoch za volanom radšej ani nehovorím...

sirinka
23. aug 2008

dost drsne...bohuzial si myslim, ze zrovna na tych arogantnych soferov nezabera ani toto ☹

orinka
23. aug 2008

ou 😢 drsné... ale drsne pravdivé.... dúfam, že sa niečoho podobného v živote nedožijem.... psychicky by ma to zničilo... 😢 😔

ma_se
23. aug 2008

tripplebi,moj druh tiez nejazdi velmi rychlo a stala sa mu taka vec...
isiel rychlejsie zaplatil pokutu,ze jazdi rychlo...
tak siel pomaly,zasa ho zastavili policajti a zasa bol upozorneny,ze zdrzuje premavku 😀 tak si vyber,ako ma jazdit...
a tiez sa soferi rozculuju niektory,ze nejazdi rychlo,a raz sa s nim jeden aj zahraval...su ako male deti,na cestach,ktorym das auticko a len tak sa hraju a nemyslia na to,ze mozu sposobit vaznu nehodu.... 😢

tilly
23. aug 2008

uff, tak toto bola fakt sila, normálne ma brucho rozbolelo...

bihan, tie témy tiež neznášam, skrátka dieťa patrí do autosedačky, nie na ruky, aj keď je to novorodenec...

a alkohol za volantom nekomentujem, lebo za to by som vraždila... a rýchla, arogantná jazda ma tiež dokáže vytočiť a hlavne jej následky, viď žitný

nanyka
23. aug 2008

vybehli mi slzy pri tom videu.. 😢 .. môj ocko tiež zomrel ako spolujazdec v aute..mal pás, no nepomohol mu, auto dostalo šmyk, zišlo z cesty, 3 krát sa prevrátilo, padlo hore kolesami do rieky a otec sa v aute utopil 😔 policajti sa nás pýtali, čo to bolo za typ auta, také bolo zdemolované 😨 - bola to skoda octavia so športovou úpravou - vodič na ňom vždy jazdil ako blázon 😠

paradoxne, vodič - ktorý pás nemal, žije..práve to mu život zachránilo, lebo vyletel z auta keď sa na ňom odtrhli dvere..skončil so zlomeným chrbtovým stavcom a kľúčnou kosťou..

tým ale nechcem povedať, že sa človek nemá zapásať - no musím priznať, že ja pri myšlienke na túto nehodu si ho veľa krát aj nedám 😕 na druhej strane sa ale snažím jazdiť bezpečne, nikoho neohrozovať..a vďaka mojej predvídavosti som sa už vyhla mnohým nehodám 😉

orinka
23. aug 2008

Môj bratranec si zachránil život svojou "nezodpovednosťou"... tým, že sa nepripásal... vďaka tomu vyletel von oknom,ináč by bol vďaka pásu zrolovaný v aute... takže pás áno aj nie.... človek nikdy nevie... 😔

bubba
23. aug 2008

ja vzdy dodrziavam rychlost na max.presnost.samozrejme ze pri kazdej jazde sa na mna lepi daky debil co ma nemoze predbehnut lebo je plna ciara alebo co....a tak ho vidim v spatnom akoby sedel u mna v aute a niekedy mam taky pocit ze uz mi tam aj sedi a ked si predstvim tu autosedacku vzadu 😅 😅 😅 protim mam dve nalepky na aute pozor dieta a ti chudaci to proste nedokazu respektovat a urcite si hovoria"no jasne zenska ked si dosrata a nevies jazdit tak do auta nesadaj"a toto robieva aj moj manzel a furt sa koli tomu pohadame---a ked mu dookola vysvetlujem tu istu pesnicku,ze ocik,ale ten jazdec je zaciatocnik alebo nepozna tuto cestu tak dobre tak sa moze stat ze niekde ho tvojou vinou vyhodi zo zakruty a stane sa nieco co si budes potom vycitat do konca zivota ze si sposobil niekomu taketo problemy len tym,ze si ty chcel ist rychlejsie...a on mi na to akurat povie,toto som uz pocul 1000 x a ak chces aby sme tam a tam prisli o hodinu neskor tak kludne pojdem pomaly 😖

ma_se
23. aug 2008

tiez si myslim o tom pase...je na nieco dobre,ale nie vzdy...ASI ,CO CLOVEKA CAKA, TO HO NEMINIE... 😢

nanyka
23. aug 2008

aj ja verím na osud 😉 človek to skôr potom prijme keď sa stane niečo tragické 😔

bilka
23. aug 2008

najsmutnejsie je, ze clovek sa moze akokolvek snazit byt zodpovednym a opatrnym vodicom a napokon narazi na nejakeho kretena a stane sa nestastie vinou takehoto bezohladneho ignoranta ktory si mysli ze je nesmrtelny... 😠
robila som par rokov na are, kde som videla vela smutnych koncov, vela nasledkov po havariach, takze viem co to znamena nielen pre priamych ucastnikov havarie ale aj pre ich blizkych. aj ked bolo i vela stastnych a niekedy az zazracne vyliecenych pripadov, po tom co som videla musim povedat ze mam na cestach vzdy respekt a napriklad na motorku by som si nikdy v zivote s nikym nesadla. 😖

olivova
23. aug 2008

no, toto by som dala pozriet tiez vsetkym vodicom. Ja sa bohuzial pohybujem a v spolocnosti, ked je "bezne" dat si pol litra vinka ku obedu a potom smelo hor sa za volant 😔 (stalo sa mi - rano si dali po dvoch poldecakov hruskovice a ficali dalej). dokonca vzali jednemu dotycnemu aj vodicky preukaz, ale - no a co....skoda , ze ho za ten rok znova nechytili - bez vodicaku, s alkoholom....Nechapem to. Takisto, ked su kolony - tych vodicov doslova "triafa", ze nemozu ist kludne 60 - 70. Podme - rychlo obehnime...a na semaforoch pred mestom je vedla mna v pruhu - kam dosiel?....Jazdim skoro kazdy den, ale normalne mam strach s tych aut v protismere, takisto aj v smere jazdy, ked kukam do zrkadielka...
Vodici v dedinach - v jednej byvam, kedysi pokojne cesty (nebolo az tolko aut) , teraz ti 17-18 rocny ( ale aj stari, aby som neprehanala, ze len mladi) - koniec sveta. Predpisana rychlost 40 - nikdy predsa nemozu vediet, z ktorej branky vybehne dieta - a oni bezproblemov 100 - 110 po takych rozbitych cestach. Je to hrozne... A to si poviem, keby mi dieta spadlo z bicykla, alebo sa len potklo, ten dotycny nema sancu zastavit. Nedajboze, aby dostal smyk - nahodou