Biela kožená sedačka. Nezničia ju malé deti?

adusa
12. feb 2008

Ahojte maminy. Chcem len zistit ake mate skusenosti s udziavanim cistoty a kvality takychto kuskov pri malych detoch. Nelutujete ze ste sa rozhodli pre svetle farby? Totizto rozmyslame nad kupov bielych kozenych sedaciek, ale stale mam chrobaka v hlave ci to neolutujem 😒

Dik za odpovede

adusa
autor
13. feb 2008

Maruschka pre pana, to je take drahe? A ekokoza? Ved to je drahsie nez tu. To naozaj radsej zainvestuj do koze.
Ja tiez len kozu ak budeme kupovat.
Dik za prispevky, mam teraz ako taky prehlad 🙂

ella1
14. feb 2008

40? 😲 tak to by som za to nedala.
ako vravím,za tých necelých 15 t. mi to je jedno,koľko to vydrží,studené to je tak či tak a ked to za 2-3 r. vyhodím,plakať nebudem 😀
ale téma je o čistení,tak som chcela,že tieto sa čistia oveľa lepšie a aj omrvinky sa nemusia vysávať.

nabudúce si kúpim aj tak z tekej hrubej látky,čo teraz letí. 😉

sicilia79
14. feb 2008

moja kamarátka má ekokožu a po 5 rokoch vyzerá sedačka ako 50ročná, je celá popraskaná. My sma mali cca 18 rokov koženú sedačku a aj po tých rokoch bola krásna, ošetrovali sme ju pravidelne krémom na kožu. Momentálne si chceme s manželom kúpiť koženú gaučovku v lososovej farbe.

ninap1
15. sep 2008

tiez sme si objednali bielu ale kozenu 3+2, s udrzbou by nemal byt problem staci len mokra handricka a presuchnut....vsak uvidime 😅

sirinka
15. sep 2008

my mame kozene bledokremove sedadla v aute a pohoda, aj hovienka sa pekne umyli...

sylviabab
16. sep 2008

My mame bielo - kremovu sedacku a 9 mesacnu slecnu doma. Zatial sme nemali problem, aj ked je pravda, ze mala sama este nic nejedla, zatial ju krmime len my a to pekne v stolicke, ale ked nam sem tam padne nejaka cokoladka s manzelom, mam dobru skusenost, lahko sa ta koza cisti. Ziadne flaky. Staci len obycajna tepla voda, maximalne kvapka CIF-u.

maruschka
19. dec 2008

tak dievčatá, pred 2 dňami sme si kúpili koženú sedačku..farba-bledulinko kiwi zelená..

A...mám problém..Neter prišla, urobila dve čiary s perom a neviem, ako to mám vyčistiť..Jedna čiara išla v pohode dolu, ale druhá tam zostala-je bledšia, ale je tam...Kto mi poradí, ako to vyčistiť?????Díky za každú radu... 😕 😕

ella1
19. dec 2008

marushka už sa niekde spomínalo,že ked pero nevyčistíš hned tak nikdy.ale niekto tu prišiel na to, že s odlakovačom to ide.ale skús najprv na neviditeľnom mieste, či nepustí aj farba.

reisi
19. dec 2008

my mame tiez kremovu kozenu sedacku, dcera ma uz 4 roky a sedacka je stale ako nova. A to dcera mala reflux takze ju bezne ogrckavala , aj perom bola popisana , casto tam "stoluje" ... Pretriem , zotriem, umyjem a obcas ju natriem tym ochrannym prostriedkom na kozu. Ja si chvalim aka dobra kupa,lebo bezna sedacka by uz bola v katastrofalnom stave.

skorki
20. dec 2008

Ahojte babenky.
Moji rodicia si kupili uzasnu bielu kozenu sedacku - velku v tvare podkovy. Ale vidim ten strach v maminkinych ociach, ked sa dohrnu vnucata...Asi je to ten jej strach, ktory vsetci citime, takze si tu sedacku ani riadne neuzijeme. Navyse sa uz stala nehoda, a ktorysi z chlapcov ju mierne porezal s autickom /je tam taka mala ryha/.Podla mna velmi zavisi aj od strihu. Ta maminkina je cela napnuta-takze ked vstanete, ostava v nej akoby preliacina, ktora sa "vstrebe" az o hodnu chvilu.
Ja mam staroruzovu kozenu - je akoby popresivana na mnohych miestach, takze ziadne preliaciny nevidno. Navyse - my mame taku, ktora sa neda rozkladat - nema odkladaci a spaci priestor. Je uzasne lahucka. Gauc zdvihnete jednou rukou. Maminka ma aj odkladaci priestor -co ubera na pohodlnosti sedenia /na to nas upozornovali aj v predajni/.Je to sice prakticke, ale kym ju rozlozime na spanie, maturujeme nad tym traja 😀 .
Keby som sa mala znovu rozhodnut - pojdem urcite po kozi, ale dala by som si skor pozor na strih a kvalitu koze.

zuzkafuny
20. dec 2008

Ja som si kúpila teraz takú obyčajnú rohovú dovoz Nemecko... používanú
A ani ma nemrzí, keď ide malý s čokoládovými rukami na ňu 😀 😀 😀 a tiež ma nemrzí, keď sa šiali aj ten môj štvornohý oranžový ušatý 😀 😀 😀 a tiež skáče po sedačke...
Keď sa zničí, vymením... 😉 🙂

digysa
22. feb 2009

my mame hnedu kozennu sedacku a aj pri nej mame dost problemov. Nas synator najradsej je a pije ked sedi pri telke a to musim po nom utierat rychlostou blesku, aby sa tam neurobil dozivotn flak...
adusa...tvoju sedacku som videla, je krasna...ale netrufla by som si na nu. Mozno, ked budem mat teenagerov 😀 😀 😀

ma_se
22. feb 2009

Adusa,ja osobne,by som nikdy uz nechcela svetlu sedacku a sedacku jednej farby,mam to uz vyskusane./je na tom vsetko vidno/A hlavne ked su male deti,jedine ze tu izbu kde to chces mat zatvoris a nepustis ich tam,ale asi to tak nebude.A zasa byt stale v strehu kedy ti dieta nieco pospini,nie je dobre ani pre teba ani pre dieta.Ja by som na tvojom mieste pockala a kupila az budu starsi a rozumny.
moj nazor 😉

vladkaz1
22. feb 2009

Ahojte ja mam ties bilelu kozu a nestazujem si mala ma 15 mesiacov ked sa zaspiní jednoducho utriem a hotovo uz mi nesla aj umyt neviem s coho som tam mala flak tak som to pretrela odlakovacom na nechty samozrejme olejovym a flak bol prec .Ja si cekovo myslím že keby ze mame latkový potah tak ju uz mozem vyhodit.

olise69
22. feb 2009

niekedy som nechcela o koži ani počuť, dnes ju považujem za najlepšie riešenie. Kože som sa bála pre nášho nevychovaného domáceho miláčika ( psa), aby ju pazúrmi neroztrhal. Pred 2 rokmi som kúpila " kvalitnú ", látkovú , hrubú, jednofarebnú. Nedá sa na nej vytrieť ani čistá voda bez toho, aby neostal fľak. Dcéra si kúpila teflónovú smotanovo-bielu, ja som krútila hlavou, ale vyzerá oveľa lepšie ako moja. čistí sa perfektne, ostatné ukáže čas.
( jeden môj známy má takú pripomienku, ktorú si opakujem, keď sa vytočím pri nejakej domácej nehode:
Co še noši, to še dre) 😀 😀 V preklade- čo sa používa, to sa opotrebúva 😉

lalupa
22. feb 2009

neviem,co vsetko ste tu uz napisali,ale pridam nieco aj ja

my mame bezovu a bala som sa,kolko vydrzi...najprv ju odskusal nas labros,ale kedze som otehotnela a chcel sa vyvalovat este aj na mne,tak musi byt vonku
mame velku rodinu, robi sa na to skoro vsetko a klop klop, nemame ziadne skody
ked sme ju kupovali, presvedcil nas argument,ze trvacnost pravej koze je niekolkonasobne vyssia ako normalnej latky a ekokoze ani nehovoriac, to by bola rychlovka do srotu
cisti sa sice pravidelne, asi ako nasa koza 🙂 haha, ale stoji to za to, odporucam 😉 😉

antdem
28. feb 2009

Ahojte. Ja mám sedačku z ekokože, modrá farba, no proste nádherná. Mám ju už 7 rokov a pred 1/2 rokom sa začala šúpať. Neviem, čo mám na ňu používať, skúšala som aj sprej aj krém. Najviac mi je ľuto,že vtedy stála dosť - ☹ 31 tis. Sk.

janka2221
26. dec 2011

dobry den my mame sedacku za 3500 eur a schadza nam z nej farba a dalsia vec ze sme mali navstevu a slecna nemala asi este preprate nohavice tak nam jej farba ostala na sedacke...neviete niekto ako sa toho zbavit?keedze tie original vodicky na kozu nepomahaju?

viera27
26. dec 2011

My mame bielu kozu. Na odolne flaky - rifle a podobne normalne chytim vanish a vycistim tym. Potom nakremujem a hotovo.

dianka188
17. jan 2013

mam ju pol roka a nikdy viac.popisala ju,nechce to ist nicim dole .neodporucam

roxi
17. jan 2013

@dianka188 čím ju popísala? my máme krémovú, mala asi 2 týždne keď dcérka tvorila a asi 2 metre na časti, kde sa sedí ju popísala perom, nešlo to dole, ale postupne ako sa na nej sedelo to zišlo 😉 . Teraz má sedačky 4,5 roka a meníme za novú - lebo už ju dotrhali mačky, deti a znova kupujeme koženú a bielu. Za 2-3 mesiace síce bude mať škrabance od našich miciniek, ale zas dobre sa udžiava a nie je problém s chlpami, stačí utrieť.

dianka188
18. jan 2013

perom.dali sme za nu 1500 euro a ako som cistila to pero tak zisla dole farba a teraz tam mam iny odtien

seba1
18. jan 2013

ja som našu krémovú vyčistila od pera domestosom a je ako nová

evicka547
22. dec 2014
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

Obnovujem tému 🙂 Chceli by sme kúpiť koženu sedacku len sa trosku bojim co spraví malý zatial nespravil ziadne skody na nábytku, tak sa chcem spýtať co by som mala cakat co by s nou mohol spravit a kde by som kupila kvalitnu kozenu sedacku

erika161
23. dec 2014
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@evicka547 my máme koženu sedacku ale babätko sa nam este len narodi ale ak mozem poradit pozri si nasedacky.sk my sme ju kupovali tam cca pred rokom a stale je pekna aj ti poradia ako sa o tu kozu spravne starat a maju tam krasne postele ale my sme si postel kupili predsdym tak sme od nich kupili len sedacku ale je pekna a kvalitna

majdulienka
29. dec 2014
Používateľ majdulienka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.

@evicka547 my mame kozenu sedacku a zatial s nou nasa mala nic neurobila dala som na nu deku tam kde sa sedi a to bolo vsetko sice teraz mame obdonie ze kreslime a uz pokreslila pastelkou stenu ale to ma nestve to sa premaluje a fixky a take veci jej este do ruk nedavam 🙂

1erika3
5. jan 2015
Používateľ 1erika3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1erika3.

ja som nasla krasnu sedacku co by nam padla do obyvacky uplne genialne ale tiez mam obavy ci s nou nieco mala nevyvedie je to dost draha zalezistost ale velmi sa mi paci a v tej predajni mali aj pekne postele no otvarala som oci a achkala

evicka547
12. jan 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

Baby a kde ste kupovali tie sedacky ja som bola v ascu a decodome ale ani jedna sa mi nepacila boli take moc obycajne

andrea1434
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erika161
14. jan 2015
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@andrea1434 suhlasim ked sme kupovali tu nasu v predajni sme sa pytali ako a co treba robit a hlavne ako v predajni mi vsetko vysvetlili a sedacka je v pohode pravidelne sa o nu staram aby bola pekna a neposkodila sa 🙂