Biela kožená sedačka. Nezničia ju malé deti?

adusa
12. feb 2008

Ahojte maminy. Chcem len zistit ake mate skusenosti s udziavanim cistoty a kvality takychto kuskov pri malych detoch. Nelutujete ze ste sa rozhodli pre svetle farby? Totizto rozmyslame nad kupov bielych kozenych sedaciek, ale stale mam chrobaka v hlave ci to neolutujem 😒

Dik za odpovede

zuz11
12. feb 2008

my sme tiez kupili bielu, snad neolutujem 😀 ale kupila som aj deky farebne na ochranu 😀
ale neinvestovali sme vela tak ak deti znicia kupime inu, inak mam nazor ze deti zlikviduju vsetko 😀
toto je nasa, az o mesiac zacnem testovat... teraz testujeme na svagrovej ( nekozennej a nepratelnej co je asi horsie aj ked je tmava) takze tu musim mat prehoz tak ci tak
http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vImag...

tilly
12. feb 2008

ahoj, máme bielu kožu a nevidím v tom problém, koža sa dobre čistí, síce ju máme na kúsku od pera, ktoré sa malému dostalo nedopatrením do ruky, ale skoro to nevidno...
ja nelutujem

rinuska
12. feb 2008

My máme krémovú ,ale nezmazateľné škody na nej nenarobili deti , ale pes.Musel z domu. 😀 😀

yonanevi
12. feb 2008

adusa neolutujes ked je kozena, alebo soft look alebo ako sa to vola tak sa da vycistit vsetko , mi deti nemame ale ja mame mna 😀 😀 uz som na nej vyliala asi vsetko co sa dalo , popisala som ju s perom, okecupovala som ju a stale je cista , pretriem ju stale ked upratujem s vlhkou handrickou a hotovo 😉

adusa
autor
12. feb 2008

My o bielej snivame uz dlho, tak dufam ze to naozaj neolutujeme.
Zuz krasna je ta vasa 😵

maruschka
12. feb 2008

adusa,kúpili sme si 3 sedačky-rovnaké-tmavomodré s veľkými vankúšmi-celú obývačku sme mali teda ladenú do tmavomodra-slnečnicovo žltej...tak sme sa vytešovali..A teraz?Máme dve malé dievčatá-demolátorov..Najskôr boli gauče iba zašpinené-úspešne som ich neustále čistila a prala..No lenže teraz sú totálne zničené a dotrhané!!!
A tie gauče majú len 4 roky!Takže sme si vybrali už novú sedačku-ekokožu kiwi zelenú..Je mi jedno,čo kto na to povie,jednoducho sa už nedá bývať tak,že príde návšteva a ja každému vysvetľujem,že tá sedačka má len 4 roky a že to decká tak zničili...svokra ma stále presviedča,že ešte je čas-máme si kúpiť z Quelle návleky-lenže jeden ma vyjde 3 tisíc a na 3 gauče je to 9 tisíc...Takže to si radšej kúpim na splátky novú krásnu sedačku 😒 A baby do obyvky asi 5 rokov nevpustím.....Takže môj názor je-aj keď decká všetko zničia a zdemolujú,už nemienim žiť kvôli tomu v provizórnych podmienkach a kupovať si nábytok-až keď vyrastú 😎 😎

adusa
autor
12. feb 2008

Maruschka 😀

magg
12. feb 2008

pero sa da vycistit handrickou namocenou v liehu 😉

naty21
12. feb 2008

adusa, aj ja snivam o bledej sedacke a tak isto sa toho bojim kvoli detom. pretoze v dvojizbovom byte budu stale v obyvacke, hoci budu mat aj svoju izbu. ak najdes nejaku peknu hod link 🙂

adusa
autor
12. feb 2008

http://www.modernlinefurniture.com/802wset.html
Tato sa nam paci zatial najviac. Len sa objednava cez net tak neviem 😒 . Je to talianske ale aj tak by som to chcela vidiet nazivo.

Alebo aj tato je pekna, len dost draha 😕 http://www.modernlinefurniture.com/8004w.html

dadus
12. feb 2008

baby ja tiez snivam o bledej kozenej sedacke, takze ja volim farbu smietankovu 😀 koza je sice chladna, ale myslim na udrzbu fajn a hlavne pri detoch...no a aj tak sa na sedaciu cast daju nejake prehozy alebo blede deky, aby nechladila....takze tot moj nazor 😉

adusa
autor
12. feb 2008

Ked trochu poprdkas pod seba ani chladit nebude 😀

magg
12. feb 2008

ja tuzim po pistaciovozelenej

alenik
13. feb 2008

ahojte!vsetko zalezi od temperamentudietata.Ja som tiez chcela pistaciovu,ale rozhodli sme sa pre kraaaasnu cervenu.Mame ju uz 3 tyzdne a je to v pohode.Aj malej sa paci...Kamoska mala smotanovu,ale po dvoch dnoch jej dcerka na nej spravila perom grafitti 😀 .Ja som jej povedala:co na nu reves,je to tvoja chyba,ze mala to pero v dosahu.....

otrivinkajanka
13. feb 2008

no ja bielu sedacku nemam ale moja svokra ma kozenu smotanovu a to maju 6 malych vnucat tak to uz je odvaha ju kupit ale ma cez nu krasny prehoz a ked to decka poleju tak to lahko vyperie

dadulka19
13. feb 2008

adusa,je jedno aká sedačka je...rátať s ušpinením treba.A kožená aspoň nenasiakne prípadným čajíkom,džúsikom,príp.nehodou 😀 ...My máme teda látkovú bledo béžovú 9 mesiacov a už je od farby na sklo.Co už,zažije aj horšie... 😀

katka432
13. feb 2008

my sice kozenu nemame,ale mame svetlu-kremov u sedacku a stale je ako prepacte za vyraz ale je ako hnoj...ked deti odrastu,budeme ju muset vyhodit bo teraz ma mala len rok a uz ju stihla zlikvidovat celu 😀 😀 😀
ale v podstate,zaspini sa vsetko..mama ma ciernu kozenu a ta je stale spinava ked prideme s malou,to sa neda ustrazit,no vyhoda je,ze koza sa utrie a je cista..no asi je najlepsie pouzit vazne daky prehoz alebo co...no to je zasa treba stale napravat bo sa to z toho smyka. 😖 tak neviem..ale ja by som bielu teraz urcite uz nechcela...ajked sa mi velmi paci

junovka
13. feb 2008

V zivote by som to nezrobila, az ked deti podrastu 😉 Minimalne pokial nebude mat 10-12 rokov 😀 😉

ella1
13. feb 2008

my máme tú istú sedačku čo zuz11. len tá eko koža je červená.
a kúpili sme ju v akcii za 14tis. tak aj ked sa zničí,až tak ľúto mi nebude.
predtým sme mali za 30 t. a po pár rokoch vyzerala hrozne!bola to látka,všetky smeti na tom bolo vidno,stále ju bolo treba vysávať.nedala sa ani dobre vyčistiť,fľaky tam bolo vidieť aj po vode!a to bola tmavá modrá!
teraz len utrem tými napustenými handričkami a je pokoj.

alionuska
13. feb 2008

Ekokoza je to najvacsie sklamanie pre moju sestru,ktora dala za sedacku s kreslami asi 35 tisic a po troch rokoch ta sedacka vyzera otrasne....!!!Ja by som to nechcela,ani keby mi ju dal niekto zadarmo.My mame kozennu a na udrzbu super,sem tam ju moj drahy ponatiera s ochrannymi mastickami a je stale krasna. 😉

zuzulik
13. feb 2008

ja by som uz do EKOKOZE nesla!!!! 😔

maruschka
13. feb 2008

no baby, to som sklamaná ☹ ☹ Lebo tá sedačka, čo sa mi tak páááči je kiwi ekokoža 😒 😒 😒 Takže na kvalitu to nie je nič moc? 😕A prečo??Aké máte s ekokožou skúsenosti?? No, tak asi budeme vážne rozmýšlať nad kožou..

zuzulik
13. feb 2008

i ked to vyzera pekne, pocase ti zacne praskat Maruska a tomu nijak nezabranis ☹

ella1
13. feb 2008

pozor,nie je eko-koža ako eko-koža.
aj tam natrafíte na kvalitné a nekvalitné.švagor mal skúsenosti s obidvoma.
a takisto nie je koža ako koža.tam je v kvalite tiež obrovský rozdiel.ja by som si napr. nikdy nekúpila sedačku od eurosofa. toľko ľudí,čo sa sťažovalo a reklamovalo som hádam ešte u žiadnej firmy nevidela.
koža tiež môže popraskať.
ja mám teraz napustené tie utierky a je v tom aj nejaký vosk,tak uvidíme po čase.ale za tú cenu,ked to aj za 2-3 roky vyhodím,mi to ľúto nebude.

maruschka
13. feb 2008

jáááj, tak to radšej kúpime tú kožennú..Len problém je,že všade majú len také otrasné buď biele alebo tmavo-hnedé po prípade čierne...A ja chcem len tú kiwi farbu. 😕 😕 V TN v Asku majú vcelku dosť veľký výber,ale mne sa teda nepáči ani jedna..Naši si kúpili takú rustikálnu-tmavo hnedú.Zavreli obyvačku a nikoho z vnúčat tam nevpúšťajú 😀 😀 Vyšla ich 59 tis.V podstate ich chápem-naše decká sú neskutočné,zničia aj nezničitelné.A tak vyhádzali jednu nepotrebnú izbu a kúpili úplne jenoduché, ale pekné sedenie do obývačky,dali tam malú telku,DVD a tam sa chodia naše decká blázniť-to je jednoducho ich obývačka..

katka432
13. feb 2008

mama ma kozenu,ciernu,ma ju uz asi desat rokov a stale je krasna a segra ma ekokozu a ma ju cca 4-5rokov a vyzera styrasne..je uplne zosuchana,su na nej dake svetle skvrny,vyzera ako zodrata...no hruza,a to ju ani moc nevyuziva bo je doma minimalne..ale to asi zalezi od vyrobcu alkebo od coho..tato inak tiez nebola lacna..tak sa velmi sklamala

alionuska
13. feb 2008

Ekokoza je vlastne len latka povrchovo upravena.Opierky ruk odidu ako prve.Nijaky krem,vosk ani spray nezabrani tomu,aby sa ti to nevysuchalo.Uplne sa zacnu robit supinky a tie nakoniec vypadnu...Najlepsia na kozu je modra indulona.To mi povedal jeden calunnik v Ba co obtahuje do koze lode a jachty pre sejkov.Ta modra indulona obsahuje prirodny glycerin a ten je na kozu lepsi,ako vcely vosk alebo olej.Iba si ju natrite na ruky,rozsuchajte a hladkajte sedacku,az kym sa nevpije.Potom to iba pretrite vlhkou handrickou.Je to krasne,dobre a neni to mastne ako po vosku.A este to aj prijemne vonia. 😉 A ked uz chcete usetrit na ekokozi,tak to uz radsej kozenku.Ta sice popraska ale nebude nikdy taka skareda ako ekokoza.A je jedno od akeho vyrobcu ta ekokoza je.Je to smejd! 😝

shela
13. feb 2008

my mame bielu kozenu sedacku uz skoro 3 roky a je super..sice mala este len zacina vystrajat ale no problem..da sa to pekne umyt s handrickou..zatial co nejaku latkovu sedacku by som musela tepovat 😖

blovitc120
13. feb 2008

maruschka, videla som u 3 kamaratok sedacky z ekokoze a viem, ze by som si to v zivote nekupila. presne ako pise alionuska

maruschka
13. feb 2008

dievčatá díky za radu. 🙂 Tak kúpime naozaj tú kožennú. No vidíte, už by som za niečo vyhodila 40 tis, čo ani vlastne nevydrží... 😒 😒