Bije mi srdce v bruchu. Som tehotná?

lorik
24. nov 2007

poradte mi pls.neviem som tehotna ci nie som.ked si dam ruku na brucho tak tam citim akoby by bilo srdce,ja neviem ci to je tep mojho ci co?

roasha
24. nov 2007

lorik,to som nepoxopila?? 😒 to si myslis,ze tehule citia bit srdiecko dietata?ooo jesus. 😀 😀 😀

lorik
autor
24. nov 2007

necitia?boze tak ja neviem.tak to je moje?

bihan
24. nov 2007

😀 😀 😀 Tak toto aj mňa pobavilo.. Lorika, a deti nosí bocian? 😅

roasha
24. nov 2007

a nebude to votrelec??? 😀 😀

lorik
autor
24. nov 2007

no tak sa bavte.boze ja viem ze dieta nenosi bocian.ale co to je?

melory
24. nov 2007

mne niekedy bije srdce v bruchu, moj muz sa na mne za to smeje, ale bije aj ked niesom tehu a len raz za cas. inak tiez by ma zaujimalo co to je.

roasha
24. nov 2007

no jasne,ze som sa pobavila,este napis ze mas 14... 😀

manefan
24. nov 2007

Lorik, to bude nejaky tepnovy bod najskor 🙂 Srdiecko dietatka nebudes citit takto dotykom ani tesne pred porodom 😉

lorik
autor
24. nov 2007

tak ale pise to aj melory ze sa jej to stava.ale mne to trva uz dlhsie prisaham bohu tak chcem vediet co to je

roasha
24. nov 2007

skus si odmerat tlak,mozno ti trochu stupol.hlavne nestersuj. 🙂 😉

melory
24. nov 2007

lorik ale ked som bola tehu tak som to tiez citila, ale nebolo to srdce dietata, to tazko citis, dokonca ani v konecnej faze tehu.
lorik tak mozu sa bavit aj na mne, ja to citim a davam tam ruku muzovi a tiez je z toho paf.

lorik
autor
24. nov 2007

mozno to je tym ze stresujem ale ono to trva uz dlho dlho dlho niekolko dni

roasha
24. nov 2007

daj si magnezium,a ukludni sa.urcite to nie je nic strasne. 🙂

ikke
24. nov 2007

lorik, ze by to bolo tym, ze mas v bruchu brusnu tepnu? 😀 tlcie ti tam uz dlho dlho dlho, priam od narodenia... 😉

melory
24. nov 2007

ikke je to tym, ale povedz, preco raz je nebadana a druhy krat ti vidiet ako bije aj cez kozu?

ikke
24. nov 2007

ale srdce v gatiach by bolo horsie 😝 😕
inak dakujem, pobavila som sa 😎

melory, neviem, ja som z biologie cloveka mala najhorsie znamky 😅 ale mohlo by to byt napr. ked sa viac najes, mas plnsi zaludok a ta tepna sa ti stlaci medzi organy a kozu... tipujem 😉

melory
24. nov 2007

aj ja a aj na sebe sa bavim, ked to objavim, ale lorik som musela podrzat, ved mam to iste, ale potom to znamena, ze sme s lorik dost vnimave.... 😉 ked ine to nemaju! alebo ze by im ta zila chybala??? 😀

ikke
24. nov 2007

ja to mam tiez 😉 , staci sa schulit "do klbka" a citim to aj bez polozenej ruky. mne sa pre zmenu velmi tazko nahmatava pulz na klasickych miestach - zapasti a krku, svojho casu ma na biologii deklarovali zivou mrtvolou, lebo aj tlak som mala nameratemy az tak na druhy-treti pokus, ked mi uz modrala ruka 😀

lorik
autor
25. nov 2007

diky melory ze aspom niekto ma podrzal

veva1
25. nov 2007

tak sa pridavam mne bije srdce v bruchu skoro stale a nepride mi to absolutne cudne,ani som sa nad tym nezamyslala. No vlastne teraz nie,lebo mi ten pulz asi tlmi maly bubak. Ale zo zaciatku tehu a pred sa mi brusko vzdy nadhadzovalo.
No lorik asi to z tehotenstvom nema nic spolocne,na 100% to nie je srdiecko dietatka.V kazdom pripade ti prajem aby to bolo tak ako si zelas. 😉

hedunecka
25. nov 2007

v ziadnom pripade nie je citit volnou rukou bitie srdiecka..
mne bije srdce vsade tak nexapem preco sa stresujes ved ked si prilozim ruku na krk, bruxo stehno vsade citim tep

tinni
25. nov 2007

😀 😀 😀

melory
25. nov 2007

lorik jasnacka. 😉

kisska
25. nov 2007

lorik - je to urcite tvoj tep v dlani 😉 vdaka tomuto som "citila" babenko od 12tt, co sa fyzicky (vraj)naozaj neda... Okrem toho som bola poucena sestrickou, ze pohyb babenka by ani nemal byt "mrvenie sa", ale skor len taky stuchanec - to je to, co mas hladat okolo 17-20tt(vraj my prvorodicky to rozoznavame az neskor). Neboj pride obdobie, ked si budes uuuplne ista, ze je to ten tvoj maly "votrelec". Drzim palce

svetluska.p
26. nov 2007

lorik, zacni stresovat, ked tep prestanes citit 😉 😀 .

majcik
26. nov 2007

To sa stavalo aj mne, ze som citila tep v bruchu ... ale urcite to bolo moje srdce 🙂 V prvom momente som si naivne myslela, ze zeby babatko? Totizto ten tep bol dost rychly, ale ked som si prilozila 2 prsty na krk, tak som zistila, ze citim presne to iste ako v brusku 🙂

ikke
26. nov 2007

ja len ze... tep trojmesacnej fazulky je asi 110-160 uderov za minutu, takze sup-sup pocitat 😉 😀

bubaczik
26. nov 2007

jeej,znova som sa pobavila,idem teda varit 😀

vesi
26. nov 2007

baby, je to vaše srdce, ked som chodila po 30tt na UZV a strašne som sa bála, lebo som mala problémy s prietokmi, tak ma Dr. ukludňoval, že čo sa tak bojím, srdce mi bilo tak, že mu poskakovala sonda 😀 😀

mracik
26. nov 2007

baby, to ja aorta, cieva, ktorá vychádza zo srdca, prenáša sa na ňu tep srdca, u chudších ľudí sa dá aj nahmatať. 😉 tu ju máte http://www.greenfacts.org/images/glossary/aorta...