Bio kokosový olej a akné

olivus
22. jún 2016

Ahojte, aké máte skúsenosti s bio kokosovým olejom a akné? Pomáha? Ak áno, ktorá značka konkrétne. Ďakujem.

dominika6
22. jún 2016

@olivus
Kup si citrony, stavu si vytlac na vatovy tampon a vycisti si kazdy vecer tvar...
jednoduche,lacne

olivus
autor
22. jún 2016

@dominika6 a pomáha to ozaj?? Lebo mne veľmi nezaberali aj vecičky od piatich kožných lekárom 😀

dominika6
22. jún 2016

@olivus
Vygoogli si

limetka69
23. jún 2016

@olivus ked prestanes jest leppk vycisti sa ti plet. Ja som mala podozrenie na celiakiu. Drzala som bezlepkovu dietu, schudla som a vycistila sa mi plet. 🙂 tiez som mala hrozne akne. Teraz mam uz len jazvy.

nutrimas
23. jún 2016

@olivus Kokosovy olej zvykne pory este viac upchavat. Akne je potrebne riesit najskor vnutorne (ocistou), zmenou jedalnicka, az nasledne spravne kozmeticke osetrenie. Pokozka nam len signalizuje, ze nieco vnutri nie je v poriadku. Odporucame sa zamerat na ocistu a posilnenie pecene, na to je vyborny pestrec mariansky, prip. chlorella, z byliniek napr. zihlava, alebo spec. namiesane zmesi byliniek na ocistu. Vyborne zmesi aj tinktr ci bylinnych cajov ma napr. Serafin. Z jedalnicka castokrat pomoze vysadenie kr. mlieka a bieleho cukru, su rozne zdravsie nahrady.
KOzmetiku je vhodne vyberat bez parabenov a inych chem. zloziek, najlepsie prirodnu. Mame dobre skusenosti s roznymi znackami, na rozne typy pleti. Ak by ste potrebovali poradit konkretnejsie, nevahajte nas kontaktovat, ak vam to viac vyhovuje, tak cez IP.

domibeyoutiful
23. jún 2016

Ak už nemáš -násť, kedy je to akné spôsobené hlavne hormonálnymi zmenami a treba to samozrejme riešiť, ale úplne si človek nepomôže, musí to "prejsť" tak potomm k celkovému zlepšeniu pleti pomôže aj úprava stravy, ťažké, mastné jedlá nemajú výživovú hodnotu, nevyživujú organizmus a odrazí sa to aj na pleti. Za seba však poviem, že aby som prekopala komplet jedálniček, nato by som nemala :D. S kokosovým olejom nemám skúsenosť, ale minimálne ti určite nepoškodí, lebo je veľmi zdravý, ale skús sa zamerať na také veci, ako je hygiena pleti, myslím tým dať si skutočne pozor aby si sa nedotýkala tváre neumytou rukou, ktorá nesie mnoho baktérií a tie sa potom dostávajú na tú pleť. Kopec ľudí to robí aj mimovoľne a akné to rozhodne zhoršuje. Dobrou radou je aj napr mať osobitný uterák iba na pleť, kde si nebudeš utierať nič iné, len čistú pleť. Aknózna pleť je proste háklivejšia a treba na ňu v rukavičkách :D. Inak mne na kedysi problematickú pleť pomohli prípravky Bioderma z te zelenej rady Sébium, ale stojí to viac peňazí, no podľa mňa sa to vyplatí 🙂

olivus
autor
23. jún 2016

@domibeyoutiful ahoj, už nemám nast bohužiaľ dávno 😀 ja nejem napríklad vôbec slané, sladké, ani bielkovinové veci a nič mi veľmi nepomáha. A tá zelená bioderma je úžasná, tiež som ju používala pár rokov dozadu, ale po rokoch ten efekt zmizol a už nepomáhalo, ako v podstate všetko. Prešla som si svojimi prípravkami, rovnako aj od kožných, ale nič netrvá dlhodobo 😒

domibeyoutiful
23. jún 2016

@olivus tak to ma mrzí, že ti nič nepomáha, ja som sa z pupákového pubertálneho obdobia "prebiodermovala" :D k pomerne normálnej pleti a teraz mi zostalo len pár jazvičiek, ale je to dosť pecka, že už tolko produktov ti stále nedokázalo pomôcť....

domibeyoutiful
26. jún 2016

Dnes som narazila na videoblog Beauty by Katty, velmi príjemná pani, ktorá je kozmetička alebo vizážistka alebo niečo také, je to češka a ona práve spomenula, že k starostlivosti o pleť používa Jarsichův roztok z lekárne. Priznám sa, nepočula som o tom predtým, no schválne som zašla na google a našla som túto stránku http://styl.ceskyprehled.cz/jarischuv-roztok-a-... kde o tom teda píšu aj v súvislosti s akné, tak ma napadlo, že to sem hodím a že ak to nepoznáš, možno by to mohla byť ďalšia vec na vyskúšanie 🙂

katka1981
26. jún 2016

@olivus, mne pomohla dieta a jedna kozmeticka, odvtedy sa o plet staram minimalne, pletova voda hydratacna aj to len vecer ked nezabudnem

hanci236
26. jún 2016

Mne na akné pomáha tea tree olejček pekne ich vysuší najneskôr v priebehu dvoch dní alebo keď tak tak vyskúšať prírodnú kozmetiku ktorá ho obsahuje. Vedela by som odporučiť takúto kozmetiku za dobrú cenu ak by bol záujem ale kokosový olej na akné sa mi moc nezdá. 🙂

gabccia
26. jún 2016

aj ja som kdesi nasla, ze kok. olej na akne a pouzila som ho asi 2 dni a akne bolo este horsie ako predtym, takze za mna urcite nie!