Biznis na koníku - zinkasovanie peňazí a zmiznutie

anya23
24. máj 2013

Ahojte mamicky po svojej ,,milej" novej skusenosti a par spravach som sa rozhodla upozornit na niektore predavajuce ktore sa kazdy tyzden objavuju tu na MK stale s inym nickom, skopirovanymi obrazkom, takmer identickym textom inzeratu, podmienkach predaja a hlavne ZAUJIMAVOU CENOU. No nekup to .... co ked ma niekto predbehne, vidite kopu novych zaujemcov, a uz sa dohaduje obchod za vec ktora stoji v podstate ovela viac, avsak tento megavyhodny nakup ste predsta vyhrali vy. Poslete peniaze, ubezpecia vas, ze tovar bol odoslany a cakate, a cakate a potom zacnete citat fora ako niekto pred tyzdnom vyplatil nejake kresielko, monitor, bicykel, hojdacku atd. atd. a stale caka na tovar ktory bol predany dalsim par mamickam ktore tiez cakaju. Viem. ze diskusii s tymto obsahom je tu uz dost avsak naozaj som zostala zaskocena ked niekto kto ma obabral cez tyzden si spravil dnes novy ucet s tym istym produktom, podobnou cenou a kolotoc sa toci staaale dokola. Zase sa niekto najde kto naleti a mozno o tyzden bude pisat podobnu diskusiu, alebo riesit podobny problem. A dalsie riesenie? Admin, banka, policia? Poradie si mozete kazda vybrat podla seba ☹ prajem si, aby vsetky ktore budu citat tieto riadky mali len pozitivne skusenosti (tak ako ja doteraz) a aby bolo co najmenej tych ktore maju podobnu skusenost a riesia tie iste veci len mozno v inom poradi. Naozaj neviem ci sa da spustat nejaka kontrola adminom avsak mozno by bolo fajn spolahnut sa, ze veci ktore sa tu predavaju su realne nie skopirovane od niekoho ineho kto tovar mozno uz davno predal. Za gramaticke chyby sa vopred ospravedlnujem, moje rozhorcenie nevyprchalo ani po par dnoch :( Poviete si ach ta hlupa, naletela, lebo si nedavala pozor. Ano, priznavam mate uplnu pravdu (bohuzial). Som o par desiatok eur lahsia a o poznanie bohatsia a pravdepodobne sa zoznamim so systemom podavania trestneho oznamenia na policii, nikdy som to sice nerobila, ale clovek sa uci cely zivot ...

varadero
2. nov 2014

Dobry Den,

Vedel by mi tu niekto poradit? Predavam kocik za 400 eur. Ozvala sa mi pani z USA ze mi zanho da 600 eur s tym ked ho poslem jej dcere do Belgicka. Odpisala som ze ok ale musi najprv poslat peniaze nakolko si myslim ze v Amerike moze taky kocik kupit lacnejsie ale ona chce ten moj. Napisala mi ze peniaze poslala ale ze sa odblokuju az ked jej poslem potvrdenie ze som kocik naozaj poslala. Existuje v banke nieco ze sa tam peniaze drzia a az po potvrdeni posunu dalej? Ona mi napisala ze peniaze sa jej uz nedaju vratit a ze ho mam okamzite poslat ale uz je to skoro tyzden a na ucte nic nevidim. Prosim poradte
Dakujem

aklimka81
2. nov 2014

@varadero neposielaj nikomu nic, komunikaciu ignorovat.. kolegyna takto prisla o drahe golfove palice, presne ten isty postup ako pises.. este aj drahe postovne zaplatila a peniaze jej nikdy neprisli.

varadero
2. nov 2014

@aklimka81 dakujem za odpoved.