Bojím sa búrok. A čo vy?

denisocka
14. júl 2008

je to síce možno smiešne,ale normalne mám z nich fobiu 😒 a z kadejakých tornád a vetrov 😖 . Bojím sa čo to bude o pár rokov,či ma niekde neprisype pri tornade, alebo že nam odfukne strechu a natečie do bytu 😖 .kedže máme v bytovke nepaltičou,tak nemôžme ani rozmýšlať o poistení celej bytovky a neviem,či sa da poistiť len jeden byt

no nič,už tu leje,bojim a idem všetko povypínať 😅

maca793
14. júl 2008

ale je to hrozné, z roka na rok je to horšie a horšie, ja sa niekedy bojím,že pri tom vetre spadnú stromy a mne rovno do bytu

expertka8
14. júl 2008

...normalne ma tato tema vzala 😅

....Ak vidíme blesk a o tri sekundy neskôr počujeme hrom, znamená to, že blesk (búrka) je vzdialený 3x340 metrov (cca 1 km).

...blesky a hrmenie – počuť zriedka na vzdialenosť väčšiu ako 20 km. Našu vzdialenosť od búrky zistíme tak, že spočítame čas v sekundách medzi bleskom a hromom. Zvuk sa šíri rýchlosťou 330 m/s, takže keď sekundy vydelíme tromi dostaneme vzdialenosť búrky v kilometroch. Búrka je nebezpečná ak je bližšie ako 3 km. Po skončení búrky pokračujeme ďalej ak je búrka vzdialená približne 10 km.
Bezpečnostné pravidlo „30–30“ hovorí, že nebezpečenstvo úderu blesku je vysoké ak medzi bleskom a hrmením je čas kratší ako 30 sekúnd a najskôr 30 minút od posledného blesku alebo hromu môžeme opustiť bezpečný úkryt.

...zaujimava stranka 😉
http://www.kstst.sk/pages/vht/meteo/blesk.htm

emyly
14. júl 2008

ahojte, pridám sa aj ja s mojím názorom...ja sa búrky, pokial je normálna, tichá a slabá, nebojím, je to také romantické, deti vždy prídu z izby k nám, ja sa pritulkám k mužovi a sledujeme blesky, a počítame, kedy zahrmí...ale ked vyvracia stromy a zabíja, vtedy mám strach o svojich blízkych, vždy im potom telefonujem či sú v poriadku...a čo sa týka toho článku, myslím že netreba veriť všetkému čo sa napíše...ved kto z tých vedcov žil pred 65 tis. rokmi, aby mohol tvrdiť stalo sa to presne takto a bolo a bude to presne takto....a kto asi vymyslel že raz za nejakých 2100 rokov sa mení znamenie rokov...kto z nich vtedy žil aby to mohol pomenovať, a kto môže s presnosťou tvrdiť že to a to sa udeje raz za 65 tis. rokov a že teraz práve príchádza ten čas...niekto niečo povie, media to rozoberú a ľudia bojte sa 😀
a tiež netreba veriť všetkému, čo sa dočítame na nete...
pamätám si ako nám na ZŠ na výtv. výchove dali nakresliť, ako si predstavujeme rok 2000 (vtedy bol asi rok 1994) no o dušu sme kreslili samé pohromy, koniec sveta, katastrofy, mimozemštanov 😀 pamätám ako boli média plné radosti aj obáv z toho čo príde, aké to bude, čo nám to prinesie... 😎
týmto nechcem vyvracať fakty o častých nehodách, silných búrkach alebo globálnom otepľovaní, ale toto sa robilo aj za čias našich starých a prastarých rodičov, len vtedy neboli také supermoderné médiá typu tv, zahraničné kanály, rádia, net..ak sa aj dačo stalo, nerozchyrovalo sa to tak ako teraz...takže neverím tomu, aj ked je svet skazený a doba ťažká a zlá, počasie na figu a je to čoraz horšie, neverím tomu že niekto vie kedy a čo presne sa udeje, snád len ten Najvyšší... 😎

alionuska
14. júl 2008

Emyly,pekne si to napisala.
Inak aj my sme v skole kreslil,ako si predstavujeme rok 2000 a to boli sami zeleni muzickovia s antenkami na hlavach... 😀 😀

maca793
14. júl 2008

no my sme nič také nekreslili ☹ ☹ ☹
ale to neva
vraj aj dnes v noci má byť hrmavica hlavne na východe

bluff
14. júl 2008

ja mam rada burky, pokial to teda nie je nejaky extrem.. ale normalna burka s bleskami a hrmenim.... romantika ako pise emyly 🙂 uz dva roky som ziadnu nezazila, ja som v Kalifornii a tu nam vobec neprsi. 😒

titkovamiriam
15. júl 2008

tak po vcerajsich spravach sa uz zacinam bat aj ja ☹

bluff
15. júl 2008

a co bolo v spravach?

malaskoricka
15. júl 2008

http://www.aktuality.sk/spravy/domace/muz-ktore...

a potom ze sa burok netreba bat 😔 😢

titkovamiriam
15. júl 2008

a to som si myslela ze ked sa schovas po kamennu hradbu je to o.k. ☹

lucinda7
15. júl 2008

mirka,tak presne to som si myslela aj ja 😕
inak pridávam sa k fanatickým strachopudkárkam z burok..... 😀 😀 😀 😀
každá burka normál utrpenie pre mna....si oči zakrývam alebo sa schovávam pod paplon 😝
sranda že tento strach u mna začal odkedy mám drobcov....dovtedy som sa vôbec nebála 😕

denisocka
autor
15. júl 2008

no ešte že nie som sama 😉

tinni
15. júl 2008

ja sa bojim od malicka, aj ked logicky viem, ze sa mi nema co stat, ale je to tak hlboko vo mne, neviem ani vlastne vysvetlit, coho sa na tej burke bojim, ale je to naozaj uplne panicky strach 😨

zuzu13
15. júl 2008

pridávam sa aj ja... 😔 od malička mám strach...maminu ako študentku zasiahol blesk, bola omráčená ale inak jej nič nebolo...
ale ocino ma vždy upokojoval, že keď uvidím blesk tak je už dobre...a keď počujem hrmenie, tak je ešte lepšie...
dnešné búrky sú stále horšie a horšie... ☹

maca793
15. júl 2008

vraj v noci bola búrka a ja som ju prespala ☹ ☹ ☹
počula som len silný vietor hučanie stromov a ináč nič ☹ ☹ ☹

tinni
15. júl 2008

no u nas v BA nic nebolo...

tinni
15. júl 2008
emyly
15. júl 2008

tak tie dva články si navzájom úúplne odporujú...a teraz ver čomu chceš 😀

denisocka
autor
15. júl 2008

tak v tom videú je najpĺepšiia poslena veta - 21.dec 2012 na obed po serialy krok za krokom 😀

tinni
15. júl 2008

😀 😀 😀

lienockaa
15. júl 2008

nebojim sa burky, uz od maleho decka mi moj dedko tvrdil, ze to hrmi preto, ze Jezisko vozi kolaciky na furiku..viem, smiesne, ale na mna to vtedy zaberalo a teda nikdy som sa bat ani nezacala..ale to neznamena, ze sa postavim na vrch skaly a budem robit bleskozvod, ani sa nebudem prechadzat v burke s kovovym predmetom v ruke..mam pred burkou respekt..viem, co moze sposobit, ale plakat pri okne neplacem.. 😉

maca793
15. júl 2008

ako som písala, búrky milujem ale deti sa ich strááááášne boja a ja mám z toho nervy 😉
bluff
ja by som si to s tebou vymenila 😉 ja prídem za slnkom a ty prídeš za búrkou 😵

bluff
15. júl 2008

maca
vy mate aj burky, aj sneh, jesen a jar, my tu stale rovnako slnko, 20-25C, 365 dni v roku.. len ci by ta to neomrzelo 😉

maca793
15. júl 2008

vôbec nie, teraz som na vašej diskusii trošku vyzvedám neva?

bluff
15. júl 2008

maca vobec neva, myslim ze mas novu foto v pase, pekna 😉 .. ale to uz od temy 😀

maca793
15. júl 2008

mám, lepšiu som zatiaľ nenašla musím sa odfotiť, dávala som nové foto malej album Karolínka3, tuším. 😝

xxx_karinka_xxx
28. sep 2010

no tak ako ja sa burok nebojim ja sa bojim iba silnych bleskov u nas bola naj naj naj večia burka pri ktorej som odpadla! ☹

bigbor30
18. okt 2010

ja ked prsi ja sa bojim ze pride konec sveta a tak...............

sabiatko
18. okt 2010

ja sa bojim, ze nam slahne do bytu blesk. tak vacsinou idem do chodby, lebo tam som kryta stenami 😅 tak ale ktovie ci by to aj pomohlo... a este viac ma stresuje manzel, ktory miluje burky a vzdy vybehne na balkon a ked nenataca, tak sa aspon kocha sledovanim bleskov, brrrr....