Bojím sa, že sa manžel vráti k drogám

aaa1
21. sep 2007

Viem, ze tato tema je pre mnohych tabu, ale mozno sa medzi vami najde niekto koho sa to tyka a navzajom si poradime. Moj manzel bol dlhy cas zavisly od drog.Ked som bola tehotna bol na lieceni a myslim ze laska k dietatku mu dava zmysel zivota, ktory pri nas nasiel, ma skvelu pracu a nas oboch nosi "na rukach", len ja stale zijem v strachu aby sa nezopakovalo to co som si pri nom uzila. Nesmierne ho milujem, len mam strach.
Priznam sa, ze vystupujem pod novym menom, hlavne kvoli tomu ze chcem ostat v anonymite, pretoze tito ludia su na Slovensku odsudeni a nie kazdy z nich je kriminalnik, moze sa to stat aj vystudovanemu a vysokopostavenemu cloveku, a to bol nas pripad..

maruschka
21. sep 2007

aaa,ten strach asi vždy zostane,ale mu musíš dôverovať.A ako píšeš,veľmi vás ľúbi a zmenil sa.A to je hlavné.Ak mu budeš veriť,tak aj on si bude viacej dôverovať a nestiahne ho to na staré chodníčky.Je to môj názor a držím vám všetkým trom palce,aby ste mali len krásny život.

aaa1
autor
21. sep 2007

Dakujem krasne Maruschka, ta dovera isto pride casom ale ten strach vzdy ostane a najhorsie, ze to v sebe dusim a nemozem to nikomu povedat aby nas neodsudili aj tu som sa dlho odhodlavala napisat ale chce sa mi hrozne kricat a zdvoverit sa niekomu, u nas to je v rodine uz umlcane a nikto zo znamych to riadne neviem a navyse uz nezijeme v meste kde sa to vsetko stalo..

maruschka
21. sep 2007

a keby si sa o tom porozprávala s manželom.úprimnosť za úprimnosť-jedine tak funguje manželstvo.Nemôžeš sa pretvarovať,lebo by si trpela len ty a časom aj on.Možno že by ti to pomohlo.

sue
21. sep 2007

Aaa, veľmi dobre viem o čom píšeš... a... je to nesmierne ťažké najmä preto, že pri alkoholikoch, narkomanoch a podobne sa hovorí vždy len o abstinencii... vyliečiť sa nevyliečia nikdy... len im a ich rodinám prajem všetko naj... a nech posledné dno bolo naozaj to posledné na ktoré padli...

pacna
21. sep 2007

aaa1 držim ti palce aby vam to fungovalo tak ako ma.tak ako hovori maruschka skus mu veriť a neupodozrievat.drž sa. 🙂 😉

aaa1
autor
22. sep 2007

Dakujem Vam za podporu, pomohlo mi to ked som sa zdoverila aj ked pod novym menom ale urcite to chapete.Nechcem aby sa rozpravalo to je ta co ma doma narkomana, lebo on je skvely otec a manzel a chceme nato pomaly zabudnut aj ked sa to neda len tak vymazat z pamati pretoze moje tehotenstvo bolo od 6 mesiaca peklo..

maca793
22. sep 2007

aaa1
držím vám palce.
😉

elliana
23. sep 2007

aaa, stratena dovera sa nadobuda velmi tazko a ked to tvoj manzel dokazal, skus si "neosladzovat" zivot strachom a nedoverou...Uz teraz je hrdinom, dokazat nieco take sa nepodari hocikomu a chce to od neho poriadnu davku sily...zasluzi si pokojny a krasny zivot spolu s tebou a dietatom.
A myslim, ze sa ty a ani on nemate za co hanbit. Stat sa to moze naozaj kazdemu a kazdej z nas. Je uz len na konkretnom cloveku, ako sa s tym popasuje

martina21
23. jún 2008

aj moj muz bolzavisly na pervitine uz su to 2 roky a este do teraz si nevie obcas odpustit travu,on je taka povaha riesit problemy takto, stale sa bojim ze sa ktomu vrati ☹ aj ked tvrdi ze nie,vzdy si najde takych pochybnych kamaratov v robote, je mi stoho hrozne smutno ze nevie uplne prestat ani kvoli malemu 😢

emily333
23. jún 2008

ahojte babenky.vy sa bojite o polovicky no ja so bojim o synceka ma este len 11rokov a uz mu robili test ktory bol pozitivny na travu.ked som sa to dozvedela tak som myslela ze sa zblaznim.boze takym malym detom to nukaju kuvy jedne.no dufam ze to uz viac nikdy nezopakuje.

otrivinkajanka
23. jún 2008

aaa1 ja som v mladosti chodila s chalanom dva roky ktory bol zavisly od heroinu myslela som si naivne,ze ho zmenim no bolo to peklo uz to nechcem zazit zavisly clovek preda za davku aj vlastnu matku ak sa to da poznam ludi z mojho okolia ktori vydrzali byt cisty aj 5 rokov a potom zacali s tym znova taky clovek musi byt izolovany od tej partie a okolia a sam musi chciet s tym skoncit no drzim ti palce,ale to podozrenie v tebe bude stale to sa ti ani necudujem ja ti len poprajem vsetko dobre a bud rada,ze tvoj manzel sa tak zmenil ze sa o vas stara ked bude mat tvoju lasku a lasku vasho dietata nemal by sa k tomu vratit len ho prosim ta neupodozrievaj a nedavaj mu najavo,ze sa bojis,ze s tym znova zacne musi vediet,ze ma v tebe doveru drzim palce 😉

martina21
26. jún 2008

tak je to tu coho som sa najviac bala, je zase vtom ☹ a ja neviem co robit, nemam kam ist a uz sa mi ho zachranovat ani nic podobne fakt nechce premna je najdolezitejsi syncek...

otrivinkajanka
26. jún 2008

ahoj martinka tak to je smutne,ze ho od drog neodradi ani vlastne dieta a ty nema vyznam byt s nim ublizuje tym nielen tebe a tvoji rodicia vedia aka je u vas situacia?nemozes ist ku nim?

perla200
26. jún 2008

ahoj martinka....ja som tiež stretla pár narkomanov vo svojej praxi - robila som terapeutku v resocializačnom zariadení....ale určite by som ho skúsila aj ked vyhrážkami prinútiť ist sa liečiť...lebo drogová závislosť je velmi nebezpečná ako pre tvojho muža aj pre teba...zniči aj teba.....držím palce