Bolieva vás vyšetrenie u gynekológa?

pimpulka
13. máj 2008

ahojte baby....chcela by som sa spytat na Vas nazor resp. skusenosti....v najblizsich dnoch ma caka pravidelna rocna kontrola u mojho gynekologa, no nejak ma to tam netaha 😔 hlavne ked si spomeniem co ma tam caka...neviem ako vy, ale mna to vysetrenie boli...tak neviem ci to mam brat ako sucast toho vysetrenia, alebo som fajnovka co take nema rada neviem....inak s nahotou problem nemam, myslim v suvislosti s lekarom a vysetrenim...

kattkak
13. máj 2008

Mňa to u mojej doktorky vôbec nebolí.
Strašne ma to bolelo u môjho pôrodníka. Inak bol fajn. Možno to bolo tým, že som zvyknutá na ženu a nevedela som sa uvoľniť.
Raz som bola taká stŕpnutá že vobec nemohol pozrieť na koľko som otvorená. Povedal, že ideme proti sebe. No trapas.

sue
13. máj 2008

Mňa to tiež nebolí. Jedinýkrát bolelo pri pôrode keď ma vyšetroval, ale to ma upozornil, že to asi bude dosť bolieť 😔
...a dosť sa smejem pri vyšetrovaní, lebo akonáhle vyleziem na "kozu" začne nejakú odveci tému, aby ma rozptýlil 😀 😀 😀

certica
14. máj 2008

mne sa zas nechcelo prednedavnom este s bruchom z tej kozy zliezt 😀 . hovorim: "zakryte ma, ja si tu asi chvilu zdriemnem..." 😀

otrivinkajanka
14. máj 2008

nemalo by to boliet ale zalezi aj od teba ked si neni uvolnena tak to boli ale aj od lekara niektori su fakt surovci

emogeon
14. máj 2008

nie nema boliet,ale niektori gyndosi to proste nevedia alebo su surovci ☹

meusicka
14. máj 2008

mna bolelo len 1x ked ma vysetroval tesne po mrche, ale inac ma to nikdy nebolelo. ze je to neprijemne tak to je ina vec 😉

milhaus
14. máj 2008

neboli to iba občas trocha tlači ale to nič

livi
14. máj 2008

mňa to síce nebolí, ale pri každej návšteve bojujem s lekárom, aby som sa uvoľnila 😅
ja to proste nedokážem a tým má aj doktor sťaženú robotu. inak nie je nejaký surový, ale všetko robí dosť rýchlo
bodaj by vymysleli nejaký iný spôsob vyšetrenia 😒
a tie železá, ani nehovorím, hruza 😝 ani na to radšej nepozerám 😝 😝

lienockaa
14. máj 2008

jejke, ja by som mu vylepila..
inak, mna vysetrenie neboli, poradila mi jedna porodna baba, ze treba sklopit zadok smerom dole z kozy, akoby smerom do toho lavorika, co je pod kozou upevneny, nikdy ma vysetrenie nebolelo, ani teraz po sestonedeli, iba to jemne stipalo..viacerych doktorov neviem posudit, mam stale toho isteho..

ale suhlasim, ze zeleza by mali nahrievat.. 😝

lenadka
14. máj 2008

ja si zvykne dat lubrikant pred vysetrenim doma ked sa sprchnem /zostalo mi z cias po porode/ a vtedy to ide hladko nic neboli 😀 😉

certica
14. máj 2008

mna vysetrenie mierne bolelo len raz v prvom tehu, aj to len pri jednom lekarovi, inak pri mojom, ktoriyma sprevadzal obidvoma tehotkami, som ani nevedela, ze ma vysetruje. kebyze zatvorim oci, tak fakt o tom neviem 😀 , no a co mam zenu gyndosku svoju, tak ta je celkom ok, ale uz to nie je uplne prijemne. takze je to podla mna od lekara, ako vysetruje

slavik
14. máj 2008

ja som bola práve dnes na každoročnej prehliadke. Stresy som mala riadne, ale dopadlo to fajn. Tiež sú mi nepríjemne tie železá a môj doktor mi to tam vrazí tak, že mám dosť. Minulý rok som bola na prehliadke u iného lekára a u toho som ani nevedela že mi robí cytologiu. Bol taký milý a povedal mi že keď mi bude hocičo nepríjemne aby som sa ozvala. Fakt bol super. Takže asi záleží aj o citlivosti a prístupu lekára.

ooo
14. máj 2008

ahojte. ja mam teraz noveho lekara (ten moj predosli zomrel ☹ ) Je este lepsi ako ten predtym 😀 Vsetko vysvetli, poukazuje a ani necitim co mi robi. A este som aj zistila, ze to je najsamlepsi porodnik. 😀

ooo
14. máj 2008

... ale zatial nie z vlastnej skusenosti

certica
14. máj 2008

ooo, kde rodis?

ooo
14. máj 2008

certica - este nikde, este necakame babo, ale chcem bud u kocha (tam som patrila pri predoslom lekarovi) alebo v ruzinove (tam teraz po novom patrim, kvoli novemu gynekologovi). viem, ze si mozem vybrat, ale tam je to take najsympatickejsie 😉

certica
14. máj 2008

ja uz nacisto dementiem, dufam ze to nie je smrtelne 😲 😀

ooo
14. máj 2008

😀 ty si kde rodila?

certica
14. máj 2008

antolska

ooo
14. máj 2008

tak chce moja sestra rodit. v decembri cakaju babo. ake to tam bolo?

ooo
14. máj 2008

dufam, ze nas nevymazu, ze odbacame od temy 🙂

deina
15. máj 2008

Mna to boliet zvykne, aj ked sa uvolnim a nemyslim, ze by bol necitlivy. Proste som tam prilis sucha, mozno preto. 🙄 Lenadka, mozno vyskusam tvoj postup. 😅