Bonsaj. Ako sa oň správne starať?

alionuska
25. okt 2008

Mile maminky.Viem,ze su tu temy o kvetinkach a izbovych kvetoch,ale nikde som nenasla radu co robit s bonsajom,ktoremu sa akosi nedari.Dostala som ho ako darcek k narodeninam a polievam ho kazdy den a je na slnecnom mieste a aj tak mi schne.Poradte mi kde robim chybu?Tie co maju doma bonsaje alebo vedia co by tomu mojmu mohlo chybat.Bolo by mi luto,keby mi uplne zahynul,lebo je krasny.Teda bol.. 😅 A strasne by som ho rada zachranila.Dakujem vopred za kazdu radu. 😉

alionuska
autor
25. okt 2008

Je to stromcek PODOCARPUS-Nohovec velkolisty.
-strom budhistov.

petka_s
25. okt 2008

alionuska-ja mam bonsaj ale suchy-umelo vytvoreny,tak ti velmi neporadim... :(

alionuska
autor
25. okt 2008

Petka,ale aj tak dik...Aj ten moj bude zachvilu suchy 😀 😀 Nechapem...

leva
25. okt 2008

Alionuska,moja mamina ma uz dlhsiu dobu tento problem,tolko krat sa snazila udrzat si Bonsaj co najdlhsie,ci ho dala k slniecku ci nie,tiez mala problem so schnutim,pomaly schol az uschol,tiez si kupila atrapu,no aj ked to nieje ono,ale na trhoch ked vidi krasny bonsaj neodola,no dlho nevydrzi.Tak tiez by brala radu.

alionuska
autor
25. okt 2008

Leva,no hadam sa tu niekto najde,kto poradi! 🙂

ooo
25. okt 2008

alionuska - a zalievas ho tak, aby mal vzdy vlhku podu, nie mokru? a aj ho pravidelne hnojis? nemas ho niekde pri radiatore? nemate sucjy vzduch v miestnosti?

leishmania
25. okt 2008

alionuska ja mam bonsaj, dosala som na vyrocie od MM, a neschcne, neviem ci robim nieco speecialne, mam ho normalne v miestnosti, nie na priamom slnku, polievam ho 1x denne a ostrekujem vodou z rozprasovaca a kupila som specialne hnojivo pre bonsaje v tescu, take tycinky co strcis do pody, ja by som tiez potrebovala poradit jak sa on starat, aj ked pekne rastie, skor neviem ako to strihat, tam sa musia specialne konariky aj korene strihat

ankam
25. okt 2008

baby najlepsia je moja svokra-ta dostala bonsaj od manzela a hned na dalsi den ho presadila,lebo mu je vidiet korene 😀 😀 😀 😀 😀
samozrejme ze uz mu zacinaju zltnut a padat listy 😀 uz pojde zachvilku 😀

bambusko
25. okt 2008

bonsaj sa musi hnojit, pretoze nema odkial cerpat ziviny, kedze je v malej miske

alionuska
autor
25. okt 2008

OOO a vsetky babenky...No zalievam ho tak aby voda presakla az do tej misky.Este som ho nepresadzala,lebo ho mam iba nieco vyse mesiaca.Citala som o tomto druhu,ze ma byt na slnku.Byvame v rodinnom dome a vzduch tu nie je taky suchy ako na byte.A aj s pumpickou mu ostrekujem listy.Asi sa mu nedari preto,ze si tak velmi zelam aby sa mu darilo... 😖
Este skusim kupit to hnojivo.A uvidim...