Budem mať hyperaktívne dieťa?

psyxooo
24. mar 2007

Je nejaka suvislost medzi pohybmi dietatka v brusku a jeho aktivitou po narodeni?
Som v siedmom mesiaci a mam pocit, ze to moje male strasne kope, zda sa mi ze vobec nespi. Ked zaspavam, kope, ked sa v noci prebudim, kope, ked rano vstanem kope a potom cely den. Znamena to, ze bude hyperaktivne ked sa narodi, ci nie?

kili
24. mar 2007

psyxooo, tak to pochybujem, hyperaktivita väčšinou súvisí s predčastným narodením a je úplne jedno ako sa v tedy v bruchu hýbalo.
Dieťa v brušku má fázu spánku kedy spí tvrdo a nehýbe sa a potom má fázu, kedy spí ale kope. Tvoje určite spí, len má asi viac snov 😉 .
Neboj, určite bude v poriadku.

sisulik
24. mar 2007

heheh psyxooo..tak toto ma rozosmialo...ja mam dva a polrocnu dcerku...ktora v brusku bola aktivna a aj v skutocnosti je nadmerne aktivna. jej lekarka nam povedala, ze ked budeme letiet mimo SR, tak jej nieco da na ukludnenie, aby sme ju nemuseli pocas celeho letu nahanat po lietadle.... 😀 😀 😀
no..a aj toto babo kope ostosest....
neviem od coho zavisi hyperaktivita...ja tu hyperaktivitu malej vzdy zvalim na manzela... 😀
nejako sme sa tu stretli-junovky... 😉

zuzana76
24. mar 2007

ahojte, no tak ja mam opacny problem, sice som len v 20 tt, ale uz niekolko tyzdnov citim pohyby, aj tento tyzden v nedelu, pondelok, utorok a stredu kopkalo cely den, v stredu som bola na uzv, pekne rastie, a odvtedy takmer nic, len obcas slabulilinke tuknutie, mozete mi povedat ako to bolo u vas priblizne v tomto tyzdni?

zuzana76
24. mar 2007

hyperaktivita je porucha, suvisi nielen s pohybom dietata ale aj jeho sustredenim sa na pracu ci hru, nie kazde zive dieta, ktore stale pobehuje je aj hyperaktivne, a ze vraj aj ja som stale kopala a mama si myslela,ze budem chlapec a teraz som viac menej kludna, moze to zavisiet aj od toho kolko priestoru ma babetko v brusku, az mas male brusko, mozno len pohyby citis intenzivnejsie a castejsie ako zeny s vacsimi bruskami

maca21
24. mar 2007

psyxoo si myslím, že to určite to spolu pôsobí, náš drobec bol v bruch nenormálne aktívny a teraz je ešte viac aj pri zaspávaní hádže rukami, pri jedle miká nohami no je to milé, ale odtiaľ potiaľ 😉 ako som bola tehotná som si robila srandu, že je hyperaktívny a on naozaj je 😀 zatiaľ

maca21
24. mar 2007

som zabudla dopísať

dúfam, že ho to prejde 🙂

sisulik
24. mar 2007

zuzana..na zaciatku su kopkania ci pohyby babatka slabsie a je normalne ak sa par krat stane, ze par dni necitis pohyby..ale neboj sa...babo rastie a rastie a kopancov si uzijes az az az az az... 😀

zuzana76
24. mar 2007

vdaka sisulik, len mi to bolo cudne, ze po sone ako keby utalo a nic necitim, asi sa dalo no inej polohy v ktorej ho menej citim, lebo predtym som ho mala dole pri mocovom mechuri a niekedy to dost bolelo ked sa tam hmyrilo, lebo tam bolo malo miesta, no a ked ma lekar sonoval, tak dost tlacil na brusko, az som sa bala aby mu neublizil, normalne som to sono citila akoby sa az dotykalo dietatka, lebo tam bolo akoby hned pod kozou, no a potom sa asi muselo presunut

maca21
24. mar 2007

veru zuzi hlavne tie posledné dva mesiace sú brutus 😀 ani ležať, ani sedieť nič sa mu nebude lúbiť 🙂

zuzana76
24. mar 2007

ja viem, ze to bude tazke, ja by som uz chcela byt v tej faze, aby som ho citila kazdy den 🙂

maca21
24. mar 2007

zuzi ono to ubehne jak voda ani sa nenazdáš a budeš nám písať ako chceš rodiť, ako sme to písali my. Vidíš po ity sme išli s vavkou a už aj krissy má Lauru

sisulik
24. mar 2007

maca...tak len dufaj dalej..moja ma uz dva a pol roka a je vzdy viac a viac aktivna..vobec neposedi..a aj ked je medzi detmi, nezalezi na tom ci su deti starsie alebo mladsie, ona je ich vodcom...hahahaha...

zuzana76
24. mar 2007

maca, ja by som uz posuvala cas na ten august 🙂 , ja sa tak hrozne tesim na maleeeeeee, hrozne

sisulik
24. mar 2007

to aj ja sa tesim zuzana....aj na aishinku som sa velmi tesila, a ked uz bola vonku..tak som si priala ju mat opat v sebe. 😀 no v sebe ju opat nemam, ale teraz mam zrejme jej braceka...

zuzana76
24. mar 2007

je to fakt super pocit, ten najnadhernejsi aky poznam 🙂

maca21
24. mar 2007

sisulik no to dúfam 🙂 😀

sisulik
24. mar 2007

😀 😀 😀

psyxooo
autor
17. júl 2008

jeeej, no nasla som svoj stary prispevok, uplnou nahodou, a mozem len konstatovat, ze moj drobec je veru uzasne aktivny, takmer az hyperaktivny, beha od 8 mesiacov, a je to totalne sidlo 😉

mimi26
18. júl 2008

aj to naše bábo kope ako divé.... spí asi len 20% a zvyšných 80% je hore a vystrája ako divé... a to mám týždeň do termínu... a veľkosť a váhu má úplne normálnu a ja mám bruško malé....
ale niekde som čítala, že takéto hyperaktívne babuliatka sú po magnéziu a ja som ho brala teda v konských dávkach 😀 a maminy čo to už majú za sebou písali, že im to aj ostane... tak už hrozne teším.... 😝

nikol_79
18. júl 2008

No, tak aj ja to môžem potvrdiť, môj malý bol v brušku tiež mimoriadne aktívny, a hlavne vtedy, keď som ja chcela spať - v noci 😀 . teraz mam pocit že mu to ostalo, tiež nevie čo so sebou...
Ja som počula, že je to vraj z tých vitamínov pre tehotné. Ja som brala aj magnézium aj vitamíny. No čo už... 😝

dejna3
18. júl 2008

naše bábätko je teda tiež riadne bláznidlo... presne ako v prvom príspevku, ja mám tiež niekedy pocit, že snáď ani nespí 😀 😀 😀 minule som sedela v čakárni u lekára a brucho mi skákalo ako keby som tam mala miešačku 😀 všetci sa len uškŕňali... ja mám tiež malé bruško, vitamíny ani magnézko neberiem

junovka
18. júl 2008

no, neviem, Timeika ma v brusku strasne kopala a teraz je pohodacka, skor flegmaticka, kdezto Nely sa mi v brusku malo co hybala, a teraz akokeby mala vrtulu v zadku 😀 😀 Svagrova zena, tiez maly jej sotva sa hybal, terz ma stanovenu ADHD, svagrinej syn tiez pomaly o nom nevedela ked bola tehu a teraz jej total Herodes, kdezto jej dcerka jej ustedrovala kopance o 106 a teraz je taka, ze kde ju date ta tam ostane a ani dakedy nevieme, ze je s nami v miestnosti 😉 🙂