Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

pink_lady
3. júl 2008

petka to mi je fakt luto 😢 len si poplac, to pomaha 😔 A pomysli si, ze to mozno teraz sa telo potrebovalo este spamatat, posilnit po liecbe, vycistit, aby nabuduce narastla kraaaasna makkucka sliznica, v ktorej sa uhniezdi maly drobcek 😵 😵 😵

libi - tak vela sil k vikendu 😀 nebooj sa, to zvlaaaaadnes 😉

janis24
3. júl 2008

petka to je poho, asi je to kvoli tomu ze si nemohla dlho dostat ms a telo si to teraz vynahradza, pink ma pravdu, proste potrebuje viacej casu na spamatanie sa...Tak sa hlavne zbytocne nestresuj oki? 😉 Mna to asi tiez caka...

libi caka nas podobny vikend, asi dvesto ludi z nasej rodiny malo v juni narodky 😀 😀 a teraz bude spolocna oslava, opekame prasa, ale vsetko bude take nejake nalinajkovane a to mi neni po chuti... 😖
No ale ked sa ti ten recept podari, urcite daj vediet, nova inspiracia sa zide 😉

lenand
3. júl 2008

nas čaka tiež taky narodeninovo meninový víkend ja som mala v utorok mužik bude mat teraz 8.7 a oliverko ma 7.7 meniny tak ideme oslavovat všetko naraz
😉 🙂 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janis24
3. júl 2008

jeeej tak vsetko najsamlepsie tebe aj tvojim dvom milacikom 😉 Moj drahy mal tiez teraz pred tyzdnom, je to este mladas, uf, len 24, ja som od neho skoro o dva roky starsia 😅

lenand
3. júl 2008

mi už mame po tridsiatke obidvaja ja 32 a mužik 35 mi to mame tak spolu ja 1.7 a on 8.7 aj meniny mame spolu ja 4.6 a on 13.6 a oliverko meniny 7.7 ale narodeniny až 6.12 tiež pekny datum lebo je mikulaš akurat 🙂

korusa
3. júl 2008

AHOJTE,

tak som len nakukla, uz aj ja stracam prehlad, mame s lenockou asi spolocne vela prace 😝
ako sa mi mate? co noveho, nestihla som si vsetko precitat, tak dufam, ze mi neuslo nic...Nemame novu tehulku?

leni- urcite to nie je mykoza - ta by bola spojena aj s neprijemnym svrbenim, a to by si si urcite vsimla.
petka-neplas sa, urcite sa tvoj organizmus potrebuje troska dat dokopy, buduci cyklus uz bude lepsi, uvidis 😅
lenand - som rada, ze to mas uspesne za sebou a ze je vsetko ok, takze drzim palce, aby mal oliverko braceka alebo sestricku co najskor 🙂
a pozdravujem samoska ja moniku - a prajem rychle uzdravenie, a prosim ta len papaj, vsak sa nam stratis, ked nepriberies 😉
libi ides piect kolacik? no keby si chcela tak mam uplne suprovsky recept na nepecenu tortu - tyramisu - ale je tam aj alkohol (rum) ale chutilo to kazdemu, komu som to spravila - za 20 min. je hotova, normalne som to minule stopovala. Ja totiz nerada robim torty, to skor nejaky kolac. 🙂
Ja prave mrchujem, a bolo mi strasne zle, uz zase, tak som bola z toho dost sklamana a aj ja som si poplakala, a ako na just aj tento tyzden ma moj doki dovcu, tak dufam, ze buduci tyzden sa k nemu uz dostanem, nech mi povie, ako som na tom. A koncom mesiaca ideme na dovcu a prave mi maju dojst aj kramy, no som z toho cela happy, len neviem, ci si ich mam oddialit, alebo nie, uz sa normalne bojim, ze potom sa mi pohapruje zase cely cyklus, och jo, vsak sa ho opytam, ze co mi navrhne. No jo tak ja idem makat dale pa pa, dufam, ze sa este ukazem do vikendu, keby nie tak pekny vikendik babulky 🙂

libeth
3. júl 2008

tak a uz som spat, som si ruky macala v takom slizkom sajrajte 😀 nikto sa k tomu nechcel podujat, a kedze vedia, ze taketo "zijuce organizmy" mozem, tak mi to s usmevom prenechali...

lenand, takze tiez oslavuje, vseeeeetko naj, naj, naj ti prajem dodatocne, nech ma Oliverko co najskor surodenceka 😉

jani, no aj ta nasa je nalinkovana, nas je teda podstatne menej ale zato riadov je po nich ako keby sa naklonovali... no co tesim sa, jupi 😝 😎

korusiiiiiiiiiiiiiik, ahoj, si tu ozaj dlho nebola 🙂 no ale ked budes mat cas, tak supni receptik, ja rada skusam. Tortu chcem taku lieskovo nugatovu mozno aj s vanilkovym kremom, ale zaklad je aby bola co najviac cokoladova a hlavne nie margarinova 😀
mrchu by som si neodalovala, to sa potom telo spamatava dlho... ale super, ze ides na dovcu, a kam idete? Pochval sa a mas super termin. To ma moj kolega, takze ja si este pockam 😉 ale k dokimu veru chod, som zvedava co ti povie, ako to u teba vyzera. Dufam samozrejme, ze budes mat v poriadku. A moniku pozdravim a odkazem 😵

pink_lady
3. júl 2008

leniiii aj ja prajem vsetko naaaaaaaaaaaj tebe aj tvojim chlapom, nech mate coskoro prirastok 😵 😵 😵

libi - kusok torty nam potom posli 😅

inak 😔 minuly tyzden som dostala mrchu - no ale bolo to len take slabulinke a prave sa spustila na plno 😖 aj s bolestami 🙄 tak sup a uz je tam ibik 😀 😖

pink_lady
3. júl 2008

korusa receptik mozes hodit aj mne keby mas cas 😅

korusa
3. júl 2008

tak som vam poslala receptik, tak vyskusajte 🙂
Na dovcu ideme do Chorvatska, a mas pravdu, asi si ju nenecham oddialit radsej ju nejak vytrpim tak co, budeme prve dni chodit spoznavat okolie - inak ideme do Rabacu a odtial sa daju robit aj vylety do Benatok, tak sa najviac tesim na tie Benatky 🙂 Ale inak, tie kramy by mi ani nemuseli dojst, ze? 😀 To by bolo najidealnejsie- dnes mi prisli take knizky - som si objednala - zevraj sa daju pomocou nou vyliecit vsetky choroby - tak som zvedava, co tam je vsetko napisane, dufam, ze nieco, co som este nikdy necitala a co uz bude fungovat, pretoze uz ma to cakanie na bociana moc nebavi..... 😠
A vy sa kam chystate na dovcu?

miminap
3. júl 2008

ahojte babulky. tak som zasa nakukla, ze co noveho mate, ako sa vam dari v spolubojovani a tak. Ja som stale na PN, ale volala som p. docentovi a povedal, ze v pondelok ma uz moze moja doktorka vypisat do prace, ak nerobim nic namahave.. a ze sa mam setrit. tak som sla k svojej lekarke a ona mi povedala, ze by mi najradsej odporucala kupele Lucky. boli ste tam niektora? pytala som sa aj docenta, ze ci s tym on suhlasi a on bol nadseny, ze to je vyborny napad. tak neviem, hadam stihnem pred tym, ako pridu papiere z poistovne na schvalenie IVF este absolvovat aj kupele. Chcela som sa Vas babule opytat, ze ako ste sta po laparkach a odstranenych vajecnikoch ci vajcovodoch davali dokopy po kondicnej stranke? poznate nejake cviky, aby sa napriklad netvorili v brusku zrasty pocas hojenia? a kedy ste zacali normalne aktivne zit (pohyb atd..) ja sice este vela nevladzem, ale aby som vladala, musim zacat nieco robit, aspon chodit. boze, kde je moja kondiciaaaaaaaa.. ja som pred operaciou makala trikrat tyzdenne a teraz nevladzem prejst zo spalne do pracovne 😒 dufam, ze sa to coskoro napravi. teraz cakam menzes kazdu chvilu a mam obavu, ze ako to bude prebiehat.. nemam vsak zatial ani ziadne priznaky, ze by mal prist a pritom uz o den-dva by som mala dostat.. joj, iba som z toho nervozna..

leni - vsetko naj Ti prajem aj chalanom 🤐

pink - ako to skoncilo s tymi hnackami, este to mas, vsak? 😖

baby, zavidim vam dovolenkove plany, ja by som tak isla k moruuuuuuuuuuuuuuuuuuu.. joooooooojjj.. zatial neplanujem nic, lebo teraz som bola PN, tak roboty bude ako na kostole a v auguste ideme so suborom do belgicka.. aj sa tesim aj ma mrzi, ze nejdeme len tak sami dvaja s manzelikom k moru dakde.. no, hadam sa podari na jesen.. ak teda to sklbim nejako s tymi kupelmi.. joj. vela je toho akosi 😅

ja som dnes naramne spokojna so sebou, ze kolko uz vladzem, normalne som si sama obed nachystala a kavicku a idem asi pozehlit manzelovi kosele a kravaty, ved uz ani nema v com chodit do prace 😀

no.. idem sa do toho pustit.

prajem pekne popoludnie.

cmuk a vela sil!!!

pink_lady
3. júl 2008

korusa dakujeeeeeeeeeeeem 😅 a ktovie, mozno to bude najkrajsia dovolenka lebo milostiva nepride 😵 😀

miminap - no trosku je to lepsie, krce ale su furt 😖 co sa tyka tej kondicky - to si na to este veelmi dobre spominam 😀 😀 ale neboj sa ono to postupne pride, hlavne sa teraz nenamahaj, a hlavne pokial nemusis este nechod do prace, nech sa brusko zahoji 😅 neoplati sa to precenit 😉

libeth
3. júl 2008

korusik, dakujem za receptik 😉

mininap, no poviem ti moja kondicia 0 bodov. Som leniva jak take prasa, nic, absolutne nic som pre seba nespravila co sa tyka kondicie, ale rada by som aj zacnem a aj skoncim... 😀 no a potom ze vyzeram ako vyzeram. A v akom subore? To tancujes? Jeeeeej 😵

pink, ak ti mozem odporusit, tak si kup levandulu, ale pokial mozes tak normalnu bylinku na strihanie, a medovku citronovu, to ked si spravis, cajik z 1 listu medovky a trosku vnate levandule, alebo aj kvetu, tak moja zarucene su krce na cely den prec.Aj tymian, to je vlastne materina duska, aj to je velmi dobre. Par hltov a bude ti fajn, a skvele to chuti. Ked som si to robila 1x z cerstvych bylin, skoro som padla na zadok. To fakt... 😵 a to mozes mat aj na balkoniku, alebo len na okne 😉

pink_lady
3. júl 2008

libi dakujem za radu uz aj idem vyskusat 😅 😵

pink_lady
4. júl 2008

dobre ranecko 😅 zienky pekny den vsetkym 😎 mna caka posledny den pisania prace - pripadam si ako ked ide uplne vysileny, vysmadnuty turista po pusti, plazi sa po styroch, uz nevladze a i ked vie ze o par metrov ho caka zachrana, ma chut to vzdat 😝 😀

lenand
4. júl 2008

cavte pink nevzdavaj to v cieli ta čaká odmena 😀
dnes je zamračené a začina aj poprchat však ide víkend ☹

libeth
4. júl 2008

ahojte babulky 😵

pink, neboj ty to zvladnes, trosku sa zrelaxuj a dobojuj to. Prisla si dost daleko na to, aby si to vzdavala, takze precvic trosku telo a sup do pisania 😉 😀 jasne? 😵

no mna asi za chvilku caka taky mensi pruser, ale sak co pohodka, ved je piatok a mna este dnes caka ta torta co mam spravit 😖 😉

lenand
4. júl 2008

mna čaka torta v pondelok lebo ma oliverko meniny a chcel by tortu tak mu asi upečiem alebo skusime poprosit babku a samozrejme nesmie chybat detské šampanské 🙂 to by inač nebola oslava 🙂

janis24
4. júl 2008

ahojte, tusim je tu dako mrtvo...Mne doteraz nefungoval net, v noci bola strasna burka, taky treskot, ze sa nam normalne triasol cinziak, som sa bala... 😅 😲

pink neboj zvladnes to, mysli na to, aky pokoj si potom budes uzivat 😉

my sme torty nepiekli, prezieravo sme objednali zakusky, aby sme sa s tym nemuseli paprat... 🙂 Ale inak peciem rada, ale len ked som sama doma a nikto mi do toho nekeca... 😀

lenand
4. júl 2008

kočky prajem vam pekny víkend a užitesi ho 🙂

janis24
4. júl 2008

aj tebe lenand, krasne oslavte 😉

ja sa uz tiez poberiem domkov, tak sa pripajam k zelaniu pekne straveneho vikendu, teda v ramci moznosti... 😉 😀 😀 😀

dada1171
4. júl 2008

janis,prosim ta mozem vediet ake injekcie beries?lebo ja tiez beriem injekciie na zastavenie menstruaciie.Bola som na operaciiu myomov.Mate skusenosti alebo vedomosti podelte sa.dakujem 🙂 dada

janis24
4. júl 2008

ahoj dada, ja som brala Lucrin, je ich viac, ale tie ucinky su viac menej rovnake, uz sa tu o to popisalo strasne vela tak ak budes met cas, pobrazdi troska po celej teme... 😉

janis24
7. júl 2008

zelam dobre rano, babule rada by som zacala tyzden dobrymi spravami, ale bohuzial, idem sa trocha postazovat 😔
V sobotu som dostala ms. A odvtedy sa opakuje stale ten isty scenar a ja mam zrazu pocit, akoby sa mi tych 8 mesiacov bez bolesti len snivalo...Proste som nastupila do rozbehnuteho kolotoca presne tam, kde som naposledy vystupila, absolutne nic sa nezmenilo. Vcera som lezala cely den schulena na gauci v neznesitelnych bolestiach, bala som sa co i len pohnut, cele balenie ibalginov v sebe, drahy ma zase obskakoval a mne sa v mihu vratili vsetky spomienky a zrazu som si uvedomila, ze je to kruta realita a ze si opat budem muset zvykat na to, v com som strasne dufala, ze sa aspon trosku zmierni...Dneska som hore uz od stvrtej, lebo som si v noci "omylom" dovolila pretocit sa na druhy bok, ked som isla do kuchyne pre tabletky, zlozila som sa na zem a pol hodinu som trieskala hlavou o kachlicky aby som presunula pozornost na nieco ine... Uz nevladzem ani plakat. Nadavam si do sprostych, ze som vobec verila... Bojim sa pomysliet, ze co bude nasledovat... 😢

libeth
7. júl 2008

dobre ranko a krasny tyzden vam prajem 😵

janis, to mi je velmi luto 😔 neviem si to ani predstavit, co za bolest to musi byt... Viem si ale predstavit, ze sa bojis co bude a ci aj dalsia mrcha bude taka... Ale skus verit, ze toto je prva menzes po takom case a ze ta dalsia taka nebude. A verit musis dalej, to je velmi dolezite... ver tomu, ze dalsi uz proste mozno nepride a hotovo 😉 a lekar ti nemoze predpisat nejake lieky? Viem, ze niektore baby ked vedia, aky maju cyklus, tak si to daju cca den pred a bolesti potom nemaju.

korusa
7. júl 2008

dobre ranko babenky,
janis, moja, nevzdavaj to, viem ako sa citis, ale mrcha prejde a vyjde slniecko uvidis. Skus si dat u lekara predpisat Novalgin - je to na krce a prespis celu noc, viem, ze to nie je tiez riesenie, ale naco tak trpiet ked nemusime, a libi ma pravdu, vobec to nemusi pokracovat dalej, prvy menzes po takej dobe, to dalo telu zabrat, ale ja verim, ze to bude v poriadku. Polež si doma, poodychuj, skus teraz nemysliet na nic, skus si pustit nejaky dobry film - mne to vzdy pomaha. Ver tomu, ze to bude v poriadku, nesmieme sa vzdavat, musime verit, ze to bude v poriadku.

janis24
7. júl 2008

dik babule, ale tie bolesti maju presne taky isty charakter aj priebeh ako pred liecbou, tazko je mi dufat, ze liecba aspon trocha zabrala... Koruska od rana mam v sebe tri novalginy 500vky, inak by som sa nevyhrabala do roboty, dneska som musela ist a to ideme este so sefkou do trencina, fakt netusim ako tu cestu zvladnem...
libi viem ze je to treba dat este pred, lenze som ani v najhorsich snoch netusila, ze to bude taketo, no nic, teraz uz si nepomozem, akurat musim v noci stavat a preventivne to uzivat...
Jedine v co este mozem verit, ze aspon tie cysty nachvilu prestanu, ale bojim sa...

ilip
7. júl 2008

ahojte babulky, rada by som vas poprosila o radu, bohuzial chybou jedneho MUDr., ktory si "nevsimol" moju 6 cm cystu a liecil moje bolesti antibiotikmi viac ako mesiac, som sa zo dna na den dozvedela, ze musim podstupit operaciu a ze je tam podozrenie na endometriotzu. mam 30 rokov a ziadne deti. som v soku a bojim sa operacie, ktoru ma podstupit buduci tyzden. Bojim sa, ze sa zobudim a doktor mi povie, ze mi museli zobrat oba vajecniky (obidva nie su v poriadku podla doktora ). Vcera mi kamoska povedala aby som si pred operaciou dala zmrazit vajicka v Iscare pre kezdy pripad. Lenze je uz neskoro, nikde ma nezoberu ihned a neviem ci nie je treba nejaku liecbu pred odberom a urcite to musi byt v nejakej faze cyklu. cize nemam sancu to stihnut do buduceho utorka. som zufala .... dakujem 😔

janis24
7. júl 2008

ahoj ilip, chapem, ze si v soku a bojis sa, ale nemusis, lebo toto sa stava len malokedy, lekari, pokial este nemas dieta, sa budu snazit urobit maximum, aby ti tam nechali vsetko, co sa tam bude dat nechat... 😉 Ja som bola na laparke dva krat s tym, ze som mala cysty na oboch vajecnikoch, a hoci sa s tym dlho trapili, nechali mi uplne vsetko...Hlavne si zisti, kto ta bude operovat a neboj sa im zverit so vsetkymi svojimi obavami, aby si bola kludnejsia...Ale pre nich by to mala byt kazdopadne samozrejmost...Drzim ti palce, aby to dopadlo co najlepsie... 🙂

libeth
7. júl 2008

janis, ja viem, ze teraz si ani nemohla tusit, kedy pride, snad potom to odhadnes a trosku sa ti ulavi 😔 ja som taketo bolesti nemavala. A pri cystach su to ine bolesti. Najlepsie by bolo, keby si lezala, ale ked to nejde... A cysty prestanu uvidis 😉

ilip, takych slepych lekarov je viacej, tiez som toho prikladom 😖 Kamoska ti radi dobre s tymi vajickami, ale to urcite nestihas, lebo je to zakrok bud plateny, alebo by si mala mat asi vypisanu ziadost nejaku, to fakt neviem, ale urcite to len tak nieje... A samozrejme musia byt vajecniky stimulovane hormonmi aby ich bolo co najviac. A teda neviem kto ta bude operovat, ale treba lekarovi povedat, ze trvas natom aby ti nechali co mozu, ja som mala tiez vajecniky v haji, ale 1cm vajecnika jedneho mi tam nechali, takze ako taku nadej mam. Nemyslim si ze by ti brali oba, hlavne ked si bezdetna. Ked zoberu oba vajcovody, tak je mozne IVF, ale ak vajecniky, tak len darcovske vajicka. A ja viem, ze asi mas bolesti ale neda sa porozpravat o tom s lekarom, ze ako to vidia, a co asi tam potom zostane, ci ozaj by nebolo vhodne tu stimulaciu skusit? Ale treba zvazit aj to, ze po horm. stimulacii sa cysta zvatsi, pripadne vzniknu aj dalsie.