Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
14. aug 2008

centrum asistovanej reprodukcie:

"Pred takými 30-timi rokmi koniec koncov normálny muž mal v jednom mililitri ejakulátu 120 miliónov spermií. Dneska ak nájdeme 20 miliónov spermií v ejakuláte, tak sme šťastní a považujeme to prakticky za normu."

fuha... co ked ten moj nie je milionar? ?😀

"V súčasnosti až 15 percent manželských párov na svete nie je schopných počať dieťa. Je ich naozaj dosť, keďže 15 percent znamená až 80 miliónov dvojíc. Východiskom je pre mnohých umelé oplodnenie. Ročne tak pribudne na našej planéte 200-tisíc detí."
...panabeka

"Od prvého úspešného zákroku a narodenia dieťaťa zo skúmavky prekročil počet takýchto ratolestí 3 milióny
...takze vsetkym sa nam urcite podari 🙂

lenocka3
14. aug 2008

..len tak citam 🙂

lenand
15. aug 2008

dobre ranko prajem 🙂 🙂

elli dakujem za ip 🙂

dnes sa chystam do cirkusu o 18.00 a potom dam oliverka k našim a pojdem na rock fest snina 😀

janis24
15. aug 2008

pekne ranko, dneska bude hic, lenand vezmite si so sebou nejake vejare 😀 Uzi si dnesny nabity program 😉
elli aj ja dakujem, budem sa snazit co najskor sa do toho pustit, potom si vymenime nazory na vec vsetky 😉

lenocka3
15. aug 2008

dobre ranko kocy 🙂
veru, dnes bude hic, aj ked u nas je zatiahnute, ale je dost dusno 😖
Eli, dik za IP... uz som tu hodinu a citam 😀 ale som dnes produktivna....

lenocka3
15. aug 2008

kocky 🙂 aj vy pozerate albumy na zaciatku stranky? Ja mam taky tik uz pekne dlho - najviac ma zaujimaju odfotene testy s dvomi palickami... asi som sibnuta, ze? pozeram ich skoro kazdy den... 😵

janis24
15. aug 2008

caf lenoc 😉 kedysi som to mrkala, hlavne tie zlate babatka, ale nejak ma to spontanne preslo, mozno ze preto ze nemam tolko casu, len sa automaticky rychlo preklikavam na nasu temu... 🙂 Ale nejsi sibnuta, pokial ti to neublizuje, preco by si sa tym nemohla kochat? 😉

lanugo
15. aug 2008

Ahojte babenky,
som tu nová a dúfam, že sa moc neohrejem medzi vami 😉
po LPSK som nesúhlasila s hormonálnou liečbou. Jeden lekár, ktorý dlho posobil v USA a zúčastňuje sa najroznejších svetových konferencíí mi povedal, že to je už zastaralá metóda a v žiadnom prípade sa neodporúča ženám, ktoré ešte nemajú dieťa. Takže mne odoperovali endo a počkala som 1 mesiac a tento druhý sa snažíme tehotnieť- bez liekov,bez hormónov- len na UZV sleduje, či je ovulácia.
babenky, všetkým nám staršne držím palce!

janis24
15. aug 2008

vitaj lanugo, zelam ti teda, aby si tu bola co najkratsie 😉
Iste ze nazory lekarov sa lisia, bez ohladu na to, konecne rozhodnutie je na nas samych. Som rada, ze si v stave, kedy ti endo nesposobuje az take problemy a mozes sa prirodzene snazit... Ja som za tu polrocnu liecbu velmi vdacna a keby som sa mala rozhodnut znova, idem do toho zas... Ked mas totiz neznesitelne bolesti a rychlo recidivujuce cysty, neni vela moznosti...A aj sance otehotniet su mensie... Ja som sa pocas liecby zregenerovala hlavne psychicky a som omnoho viac pripravena bojovat 😉

ellianka
15. aug 2008

ahojte kočky 🙂
no teda dnes je poriadna dusnota až ma z toho začína bolieť hlava 😒

lenand, pekne si to užite a hlavne bez búrky 😎

lenočka, ja mám tiež taký tik na koníku pozerať albumy na začiatku hlavne tie bábenkovské a potom sa vytešujem 😀 že raz tam pridám fotečky aj ja 😉 takže je to v pohode

janis 🙂

ahoj lanugo 😉 držím palec, aby si sa teda dlho neohriala a snažilkovanie vyšlo. vďaka za ďalší názor do zbierky.

lanugo
15. aug 2008

Ahoj Janis24,
máš pravdu a chápem ťa. Je fakt, že ja som mala obrovské bolesti tak v intervale 1x za štvrť roka cca 20 minút a potom akoby nič. Som si ale istá, že pokial by ma zužovali bolesti ktoré tu čítam a ktoré si predpokladám prežívala aj ty,tak by som zrejme inak reagovala.
Je ale zvláštne, že mám teraz pocit akoby som dieťa ani nechcela. Mám pocit, že nám je s manželom dobre, milujeme sa,máme obaja dobrú prácu,..... vlastne máme všetko len to dieťa nie... a možno, že po ňom naozaj ani netúžim, len mám pocit, že toto jedno nemám, tak to chcem mať. Asi mi z toho už hrabe,ale keď vidím dieťa,alebo keď som s niekým kto má dieťa, už nemám tie pocity úzkosti a smútku..... vlastne som rada, že ke´d dojdem domov, tak je ticho, kľud.....no fakt neviem ☹
je to ale strašne pekné, že sa cudzí ľudia takto stretnú na fóre a držia si navzájom palce,radia si a tešia sa z toho, po čom oni sami túžia,nezávidia.....

monika3
autor
15. aug 2008

ahojte zienky 🙂 🙂 🙂 konecne piatok 🙂

vitaj Lanugo...to je zaujimavy nazor lekarov v USA, asi maju dlhorocne skusenosti ...ved rozvoj mediciny ide stale dobredu

Leni ja teda nepozeram albumy v predu , mozno niekedy davno som to robila ale teraz chcem vidiet len a len albumy nas buducich tehuliek 🙂 🙂 🙂

Eli veru mohlo by sprchnut 😉

Janis ahojky 😉

ellianka
15. aug 2008

monik 😉
veru rozvoj medicíny ide stále do predu ale niekedy mám, hlavne v poslednej dobe pocit, že tu na SVK akoby sa zastavil čas. no nielen čo sa týka medicíny...
aj ja sa strašne tešííííím na víkend, ideme na chalupu 🙂

janis24
15. aug 2008

ahoj monik 😉
joj elli ale bacha na pocasie, hlasia dost skaredo cez vikend, tak dufam ze sa mate kde schovat 😉 Uzite si to 🙂
lanugo, mozno je aj dobre, ze si momentalne v takomto stadiu a prilis sa na to dieta neupinas... Asi si z toho teraz trochu zmatena. Vies a mozno je to taka racionalizacna reakcia typu Ezopovej bajky: To hrozno je vysoko, ja ho predsa nechcem, aj tak je kysele 😉 Clovek sa takto chrani pred pripadnym sklamanim. Ale ono sa to casom samo vykrystalizuje neboj, mozno ked teraz ostanes tehulka, zrazu sa vsetko zmeni a pocitis tu povodnu tuzbu 😉 Drzim palec. 😵
Baby tak vyrazme do USA, nech nas tam daju dokopy, mozno dostaneme aj skupinovu zlavu 😀

lanugo
15. aug 2008

Díky janis,zrejme budeš mať prevdu 🙂

sonikah
15. aug 2008

Ahoj dievčatá,
stále sa tu objavujem sporadicky, teda skôr menej často ako často. Tiež mám endo, za sebou polročnú liečbu zoladexom, potom triquilar na mrchu no a teraz druhý mesiac snažilkujeme, no resp. sme na začiatku tretieho. Ale nie to som chcela. Nejako sa neviem rozhodnúť či ísť do CAR a či nie. Náš doki by dal ešte prírode šancu, no ja z toho idem zcvoknúť. No a tak som napísala do dvoch centier. No jedna odpoveď ma veľmi pobavila. Nemenovaný lekár mi zmosta do prosta napísal, že endo je nevyliečiteľná - to každá z nás predsa vie a že on nie je veštec aby vedel či sa nám to niekedy podarí. Bolo to nie presne v tomto znení. Tak uvidíme. Teraz cez "dni lásky" sa chystáme na dovču, tak snáď....
Krásny dník dievčence a držím všetkým palčeky.

ellianka
15. aug 2008

ahoj sonikah,
uf tak teda keď som si prečítala vyjadrenie nemenovaného lekára, tak do toho car-ka by som veru nešla a poriadnym oblúkom ho radšej obišla. kľudne meno aspoň car-u zverejni 😠 nech sa mu môžeme vyhnúť aj my.
budem držať palce, aby sa cez dovolenku pekne zadarilo, príroda si veru šancu zaslúži a častokrát ju aj využije 😉
pekný dník aj tebe 😵

lenocka3
15. aug 2008

baby,
no neviem ako u vas, ale Eli mi da za pravdu, ze u nas je pocasie hrozne 😒 ja som bola na obede vonku, ale citim sa akoby som kopala nejaky kanal tyzden v kuse - to je unava z toho dusna... to budu naozaj asi dost silne burky z tepla 😖 😖 😖
jani - ze skupinova zlava 😀 😀 😀 😀 tak to bolo dobreeee 😀 😀

ellianka
15. aug 2008

leni, dávam za pravdu 😝 je to fakt husté dusné 😖
jani 😀 😀 😀

janis24
15. aug 2008

sonikach...fakt blba skusenost s CARkom hned na zaciatok 😠 To cloveku na motivacii neprida 😅 Ale kazdopadne ty sama budes najlepsie vediet, ci citis, ze to prirodzene snazenie moze priniest ovocie, alebo nie a potom sa podla toho zariadis. Krasnu dovcu a snazilkujte o stosest, pekne vam tie plodne dni vysli 😉

joj babule dnes je treti den, odkedy som vysadila noreth. Snad mrcha dojde co najskor, lebo 25. ideme do toho CARka. Aj som mala rano take mierne krce, preventivne som nasadila panadoly, nebudem nic riskovat... Teraz mi ostava uz sa len modlit za mensie bolesti a za prasknutie cysty, ktora tam nema co robit, mrcha jedna! 😠 😉

sonikah
15. aug 2008

Ďakujem za povzbudenie babenky, ste zlaté. Teraz momentálne som na tom psychicky dosť dobre, aj keď niekedy ma to prepadne, ale dá sa to. Nič musím letieť, porada volá. 😀

lenocka3
15. aug 2008

jani... uf... prasknutie cysty - tak to je tiez riadna nakladacka.. 😒 som uz teraz spotena, len si na to pomyslim...

lenocka3
15. aug 2008

a mne skoncila ovu, a uz pocitujem tahanicky na brusku 😖 snad dostanem na 28DC nie na 50 aj cosi 😀 😀 a potom sups do snazilkovania. Uz nebudem mat tie lieky, tak mozme... teraz sme pre istotu nasadili kondom 😀 Uz sme ani nevedeli, ze ako sa to vlastne ma otvorit a pouzit 😀 😀 drahy mi raz dokonca vyhlasil, ze radsej ten mesiac pocka 😀 😀 😀

trish22
15. aug 2008

ahojte babenky a skoro maminy,
nebojte sa ničoho, raz sa to podarí.
A nehovorím to len TAK. ja som to celé prešla, už sme skoro vypĺňali papiere na IVF a zrazu aha! som bola tehotná.
prešla som niekoľko LPSK, HSG a aj hormonálnu liečbu a nakoniec mi práve tá pomohla.
Ak by som to mala prejsť celé znovu by som to spravila.....a to Vám teda môžem povedať, že každý mesiac som mala také bolesti, že takmer som zošalela.......pôrod oproti tomu bola malina.

držím vám palce a prajem vám skoré vyliečenie a // na testoch
ak by ste sa chceli niečo spýtať ozvite sa cez IP.

janis24
15. aug 2008

trish dakujeme 😉 Velmi sa tesim, ze sa ti to takto pekne podarilo... Aj ja mam pocit, ze oproti tym bolestiam porod bude pre mna hracka 😉 😀 Len bodaj by bol uz coskoro 😅

leni ta cysta by podla dokiho nemusela byt endo, tak to snad nebude tak boliet a vstrebe sa...Dufam 😅
😅 u nas sa zacina riadne mracit, vyzera to na poriadnu burku... 😨

lenocka3
15. aug 2008

jani - aha - tak ti velmi prajem, nech je obycajna vodova 😵 u nas este svieti slniecko 🙂 zatial 😠 citala si jani tie linky, co Eli poslala? Mne sa dnes nechce robit, tak sa tu nad nimi striedavo usmievam, striedavo mracim....
a nech uz je januar a ideme do Heliku. Vcera som mala dobru naladu - ukecavala som manzela, aby sme sli buduci tyzden 😀 😀 😀

janis24
15. aug 2008

Jej a co on na to? 😀
Este som to necitala, asi cez vikend, ked bude taketo hnusne pocasie, tak sa teda zamracim aj ja trochu 😉 😀

lenocka3
15. aug 2008

no, ved on by isiel. Ale ked sme si povedali minule, ze pockame do januara, tak do januara 🙂 a potom bude babo 😵 😵

janis24
15. aug 2008

jasneee 😉 😀 Bodaj by ste sa dockali prirodzene 😵
OK babule ja pojdem pomalicky, uzite si vikend 😉

libeth
15. aug 2008

ahojte babulky 😵 tak u nas prsi, svieti slnko a bliska sa 😀 medzitym aj zahrmi, blaznive je to tu...

ja dnes nestiham teda ani vcera som 😀 ale chcela som vas pozdravit. A popriat vam krasny vikend, iked hlasia, ze bude chladnejsi.