Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

janis24
18. aug 2008

no tak som sa prave preluskala tymi amer. strankami a zistila som ze je nadej! Mozem si dat operacne precviknut nervy, ktore davaju signaly z maternice do mozgu! 😀 😀 😀 Jedine riziko je, ze ak nahodou budem mat zapal pobrusnice, nebudem nic citit 😅 Zomriem sladko a v spanku 😅 😀 No, to bola trocha cierneho humoru... 😉

Kazdopadne mam dilemu, ci vyskusat tu dietu alebo nie... Ked ja neviem, co budem jest, ked nemozem pecivo, sak umrem od hladu 😀 Je nejake pecivo, v ktorom sa vobec nenachadza psenicna ani razna muka?
Takze v skratke, okrem tej psenice a razi je treba vyhnut sa mliecnym vyrobkom, sosovici, modifikovanemu skrobu, cestovinam, ryzi...Jest treba najma cerstve potraviny, menej cerveneho masa, zelenina ovocie, miltivitaminy, antioxidanty, magnezium (uvolnuje stahy svalov, a tym zmiernuje bolesti), vit. E, omega 3 kyseliny, ryby (losos) atd atd...
No a k tomu je najlepsie mat osobneho kuchara, ktory by mi chodil za ritou a vsetko mi pripravoval 🙂
Su tam aj pribehy bab, ktore to vyskusali a stal sa zazrak, keby sa tak dala stiahnut ta kniha, v ktorej je kompletny jedalnicek...Ale je naozaj dost zaujimave, ze bolesti nemusi sposobovat samotna endo, ale akasi neznasanlivost potravin, ktorou sa musi telo zaoberat namiesto toho, aby branilo rozvoju endo...

ahoj libi 😉 uzi si dovcu 🙂

lenocka3
18. aug 2008

😀 ved prave 🙂
Kocky, ja sa tam normalne tesim 😀

lenocka3
18. aug 2008

jani- ja milujem sosovicu 😢
a neznasanlivost potravin?
Jani- ak ti to pomoze, ja som mala dvakrat bezbolestnu mrchu /ked neratam tu pri brani Zoladexu/. Vies co? Ja som sa v oboch pripadoch zabudla najest jeden cely den + polku z dalsieho dna. Ked som zistila, ze mna nic neboli, bolo to zaujimave. Ale bolo tiez obdobie tazkeho stresu v praci, a preto mi asi jedlo nechybalo. Teraz sa snazim jest menej, ked mam dostat aj cez kramy. Vacsinou sa mi to podari - ale niekedy nie - ked ja mam cez kramy zravu chorobu 😅. No, ibac si samozrejme dam, ale stale je to menej ako kedysi....

libeth
18. aug 2008

jani, no znie to zaujimavo, uff ale teda fakt netusim co by som jedla 😅 este pecivo ako tak... ale cestoviny??????

ja papkam, vit.e a magnezium, zeleninu. A skoncila som... 😒

a diky, ale letime az v piatok 😉 sa tesiiiiiiiim.

lenand
19. aug 2008

dobre ranko ja nič nestiham mužik dnes v noci odyšiel na služobku do trnavy a vo štvrtok večer už odchadzame do chorvatska tak som na všetko sama pobalit nakupit poistky vybavyt ale postiham 😉 🙂 😀

libeth
19. aug 2008

Dobre ranko babulky 😵

lenocka3
19. aug 2008

dobre ranko babulky 🙂
cau Libi 🙂 cau Leni 🙂

libeth
19. aug 2008

babulky ja este 5 hod. a mam dovolenku, ja sa uz nemozem dockat. Este si pojdem kupit cajiky, bo mi dochadzaju a snad ked pojdem na letisku tak ma nejaky pes neodhali 😀 ako im vysvatlim, ze je to na podporu cyklu? 😅

janis24
19. aug 2008

ahojte 🙂
jeeej libi ty sa mas, neboj pekne na nich zmurknes a povies ze to je pre babatko 😀
Poriadne si oddychnite, my este tiez pojdeme na predlzeny vikend buduci tyzden cez sviatky, aby sme si nemuseli brat dovcu. No a vo stvrtok si idem pre svadobne satecky, uz sa tesim 😉 Teda dufam, ze nebudem sklamana, ale snad nie... 😅 No a ked ich uz bude mat, mozem sa venovat aj draheho obleku, lebo doteraz to nebolo podstatne 😉 😀 😀

libeth
19. aug 2008

jej jani, dufam, ze hodis foto 😵 som tak zvedavaaaaaaa 😀

monika3
autor
19. aug 2008

ahojcek ...vsetky 🙂
jej este 5 hod. Libi - vydrrrrrrrrrrz 😉

korusa
19. aug 2008

ahojte babenky, 🙂

janis - aj ja som zvedava na fotecky 🙂 🙂 aj ja si prosim foto 😀 😀
Libi - IP a dakujeeeem 🙂 🙂 🙂
Baby tak vravite, ze nemame nic jest, aha, tak dobre mam pred kramamy, tak idem drzat dietu, ked to pomoze tak nebudem asi nic jest - aspon schudnem, uz by sa zislo 😀 😀 Ale je na tom asi nieco, lebo ked som nejedla chlieb, tak mi bolo asi lepsie a nejedla som ani nic sladke, atd, proste snazila som sa pred menzes nepchat do seba vsetko to, co inak do seba cpem, ako tehotna.... No ale teoria je teoria a prave pred sekundou som si dopriala keksik 😀 😝
Dnes je tu mlkvo, vsetky poctivo pracujete? okrem libi samoska, ta uz sniva o dovolenke 🙂 🙂 🙂 a samoska mirip, ta si ju uz uziva 🙂 🙂

lenocka3
19. aug 2008

ja som tuuu 🙂 prave som sa zapla 🙂
cau korus - ako sa mas? dufam, ze v ramci moznosti dobre 😉
tak zeny - uz sme zase s manzom rozhodnuti, ze teraz po kramoskach volame do Heliosu na prvu konzultaciu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

korusa
19. aug 2008

ahojky,
ano, momentalne sa mam dobre, pretoze mam 4dni pred kramami a nespiniiimmm 🙂 🙂 🙂 slava, ale poklopem nech to nezakriknem 🙂 🙂
Vau, uz ste sa tak rozhodli? Tak ti drzim palce nech to dobre dopadne.
Ja to este nechavam na prirodu, dufam, ze sa dockame cim skor 🙂
A na dovolenku kedy?

lenocka3
19. aug 2008

korus - ziadne spinenie? ty sa maaaaaaaas 😵 😵 😵 nech to vydrzi az do kramov. Pardon, nech ani tie kramy teda neracia dojst, ked ani spinenie nie je.
My sme sa rozhodli, kedz mi na to spinenie po MS nic nezabera, ze nema zmysel dalej zo seba robit pokusneho kralika, navyse v bohvie akom stave mam aj ten ubohy pravy vajcovod... Idem radsej teraz, kym mam aspon vajecniky a maternicu v poriadku 😒 ked sa mi endo ulakomi aj na to, to ma uz porazi.
a na dovcu ideme teraz 29-teho - do Tatier - huraaaaaaa 😵 sa tesim, uz len 10 dniiiii 🙂
A co myslis, ze zabralo na to spinenie? rychlo povedz, co uzivas? 😵

pink_lady
19. aug 2008

nazdarek kocky 😵
libi, lenand, uzite si to na dovolenke 😅 vratte sa oddychnute a ..o jedneho viac 😵 😵 😵 😵

babyyy ja som vcera dve hodiny pestovala polorocnu "babiku" 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

libeth
19. aug 2008

pink, vdaka, prijala by som 😀 😵 😵 😵

lenand
19. aug 2008

pink aj ja by som to prijala odchadzame vo štvrtok 🙂

monika3
autor
19. aug 2008

ahojcek ostatne snazilky korus lenocka pinky 🙂

Libi aj ja by som prijala

tak ak nestihnem uz nakuknut co mate dovolenky tak si ich pekne uzite a nacerpajte kopec novych sil 🙂
dnes vas nestiham niako 😉

korusa
19. aug 2008

leni - uz aj tomu sa budem tesit, ked to vydrzi do kramov, ale to druhe by som prijala samoska viac 😀
A predstav si, ze neuzivam momentalne nic, ale citam knihu o pozitivnom mysleni a tak a skusam to aj aplikovat v zivote a vyzera to tak, ze to pomaha - niekto povedal, ze je to vsetko v nasej hlave - ja s nim suhlasim.
Aj my mame chatovu dovolenku od 29.-teho - to je super datum - same volno - nemusime tolko dovolenky minut 🙂
Inak som si vsimla, ze lekari fakt nevedia, z coho to spinenie mame, tak uz ani mne sa to nechce riesit dalsimi tbl a hormonmi, myslim, ze uz mojmu organizmu stacilo 😒
Aj ja mam stavy, ze uz to dalej nevydrzim a idem do centra, ale stale stym nie som vnutorne vysporiadana, takze zatial to teda neriesim.
Tak teda budeme spolu odratavat dni do dovolenky 🙂

lenand, libi prijemnu dovolenku a prineste si spät ten najkrajsi suvenir 🙂

lenocka3
19. aug 2008

korus - kedze som tieto stavy mavala aj ja, tak sa viem do tych tvojich uplne vzit... u mna ani len neprichadzalo do uvahy CAR-ko. Ja neviem, co ma zrazu tak osvietilo 😵

scarlette
19. aug 2008

caute babulky,
tie co idete na dovcu uzite si ju poriadne 🙂

lenocka gratulujem k rozhodnutiu, teda ak sa z toho rozhodnutia tesite 🙂

baby ja mam dva mesiace od poslednej injekcie a tak cakam, od 05/08 mame podanu ziadost na poistovnu a tak zase len cakam, a aby som mala klud tak som dala vypoved v praci a som z toho strasne stastna 😀 inak som sa rozhodla ze ak sa nahodou nic do konca oktobra nezadari tak si doprajeme dovcu pri mori, muzik s tym suhlasi a tesi sa minimalne tak ako ja 🙂

inak ste tu niektora?

lenand
20. aug 2008

dobre ranko 🙂 🙂

libeth si už uživa dovolenku tak si pekne odýchni a vrat sa pekne odýchnuta 😵 😵 😵 a plná novej energie 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

monika3
autor
20. aug 2008

Dobre rano "buduce tehule" 😉

janis24
20. aug 2008

krasne ranko, teda trosku zamracene 😉 U nas vyzera, ze bude prsat, ale dobre aj tak, lepsie sa mi pracuje ked viem, ze vonku je skaredo 😀

scar super, nech mas tu ziadost co najskor schvalenu, my ideme spisovat v pondelok, uz sa tesim 😉

lenocka3
20. aug 2008

caute zienky 🙂
scarlette - no, asi aj ja dam vypoved, aby som bola kludna. Ked som vcera rozmyslala nad tymi stresmi, co mam... ach jaj... a dnes este vacsie a mne tu az zaludok stiska.. 😒 a nechcem vidiet tie zajtrajsie...
inak - vsade pisu, ze schvalenie ziadosti trva tak mesiac. a potom hned ivf - cize, ked ratam, v novembri som tehula 😵 😵 😵

monika3
autor
20. aug 2008

Janis a ake CAR ste si nakoniec vybrali?

Lenocka 🙂 😉

lenocka3
20. aug 2008

cau moni 🙂 😵

monika3
autor
20. aug 2008

Lenocka nestresuj veru, buduca mamina musi byt v pohode 😉
inak mne moja moja positovna schvalovala zmluvu teda viac ako mesiac... 😠

janis24
20. aug 2008

lenoc ano, stresom sa treba vyhnut, ja to mam teraz podobne, ale beriem to ako vyzvu, ved nejde o zivot... 😉
No a schvalenie ziadosti by malo trvat zhruba tak, nam to vo vseobecke trvalo asi 5 tyzdnov, vtedy mali naval...

monik ideme do Ferticentu...snad bola dobra volba, spolahla som sa na vnutorny pocit 😉 Uvidime...