Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
6. mar 2008

No, mam foto 🙂 to som s panom manzom chodila asi 5 mesiacov 😀 a stale tak tulkame 😀
...ved prave moni, ani romantika nepomaha.... ani nic. co ked som fakt "vyschla"? pojdem za dokim, nech mi nieco teda pichne, nech navali naspat aj ovulku, aj kramy aj chut 🙂

aby
6. mar 2008

lenocka domáce týrané zvieratko tak to ma pobavilo 😀 😀 😀
a aj tak skučí ako napr havko?? 😀

libeth vírusy ma nescú 🙂

monika3
autor
6. mar 2008

neboj Lenocka este porozmyslame a dame Ti ti vediet co sme vyhutali ....ze Libi?

monika3
autor
6. mar 2008

Aby... 😉 dolezite je aby ta chcheli Tehu virusiky....

lenocka3
6. mar 2008

aby - no veru sem tam aj zaskuci ako havko, minimalne hadze psie oci 😀 😀 a aby vy sa ako dlho snazite? a mas teraz nejaku liecbu?

libeth
6. mar 2008

lenocka, neboj nevyschla si 😎 podla mna je to len tym, ze nemas menzes, potom sa ti to upavi. Mne ked to hapruje, tak mi moze aj modre z neba znasat, ked to nejde tak to nejde. Len pockaj, pride mrcha, hormony sa zobudia a budes ficat ako drak. 😀

aby
6. mar 2008

monika no kiež by aj by dobre bolo, snažilkujeme ale zatial nič ☹

lenočka snažilkujeme sa od septembra 2007po 1/2 ročnej liečbe zoladexom.Mám cystu vo vaječníku teda ten čo ešte mám.Pôjdem k dokimu na konci marca a uvidím čo povie.Sranda že mrchu mám skoro pravidelnú. 😒

lenocka3
6. mar 2008

libi - no, bodaj by si mala pravdu 🙂 potom ho znicim 😵 😵 😵
aby - a isto mas cystu vo vajecniku? to sa ti urobila az po dobrati zoladexu? ci kedy?

aby
6. mar 2008

lenočka mala som ju už pred liečbou mala cez 7cm a ked som dobrala zoladex tak 2,7cm.

janis24
6. mar 2008

cafte vsetky ale sa nam rozrastla conversation zrazu... 😀
lenocka super fotka 😉 Inak mne to nejak libido nenarusilo, ako si ma na zaciatku strasila, tusim sa dokonca milujeme castejsie ako predtym... 😉 Asi je to tym, ze nie sme nuteni sa teraz snazilkovat. Ale bodaj by nam to vydrzalo 😅
Neviem skus si predstavit chvile, ked si bola taka vzrusena, ze si mala chut sa nanho vrhnut 😀 😀 😀 Mozno to pride zas... 😉

libeth
6. mar 2008

no idem ja obedovat, svokra ma uz vola. Prajem vam dobru chut 😵 k obedu

aby, a ta cysta je endometricka? Neskusali ti dat este antikoncepciu? Ale takato cysta nemusi vadit pri otehotneni. A mozno uz tam nieje, mohla byt len taka vodova, ved od septembra daleko 😕

janis24
6. mar 2008

aby tebe sa fakt pocas liecby zmensila cysta? 😨 Ved vsetci vravia, ze na cysty liecba nema ziadny vplyv, bud prasknu, co je horsi pripad, alebo ich treba odoperovat...To si ma teraz prekvapila fakt 😲

aby
6. mar 2008

libeth je endo. nechcel ma hned posielať na laparku ani by som nešla radšej si dám ti antikoncepciu aj segra to tak teraz skúša. No uvidím čo mi povie na konci mesiaca. Bolesti mám aj pri mrche a také isté aj pri ovu.
Bodaj by tam nebola, ale snažilkujeme stále 😀

aby
6. mar 2008

janis jj zmenšila sa, pri minulej liečbe mi zmizli. Je to divné ani mojej segre moc nepomohla druhá liečba.
Nechcel ma operovať nakolko mám už len jeden vaječník a mohlo by sa stať že by mi ho zobrali pri operácii.
To by som ich tam asi zbila, pod nôž ja nejdem.Jeden raz stačilo.

libeth dobrú chuť 😉

lenocka3
6. mar 2008

je aby, aj ty mas tiez ku vsetkemu aj sestru, co ma endo?

aby
6. mar 2008

lenocka jj a by si nepovedala ale doki sa čudoval že mám úplne presne to isté ako segra len s tým rozdielom že segra mala problémy ož od puberty a ja som nemala úplne žiadne ešte aj mrchu ukážkovú a naraz bum praskla mi cysta o ktorej som ani nevedela že ju mám. 😖

janis24
6. mar 2008

jezis baby, mojej segre sa tiez teraz zacinaju nejak zintenzivnovat bolesti pocas mrchy, radsej jej ani o vas nepoviem, lebo sa zblazni... 😨 😉 Ked ma sledovala pocas tych lapariek, bola uplne zhrozena, ze ona nikdy toto nechce zazit!!! A to som to znasala dost dobre 😉 Teda, niekedy mi riadne lezie na nervy, ale toto jej fakt nezelam... 😔

lenocka3
6. mar 2008

je aby - u nas presne takto, ked som to citala, malal som podozrenie, ze ty si moja sestra 🙂 😀 Ani ona nemala nikdy nic, mala asi tri roky HAK a potom ju vysadila a hned prvu mrchu prelezala v bolestiach, raz odpadla a hned isla aj ona na laparotomiu, lebo cysta skoro 10 cm... este ze jej nepraskla, ako mne...
a janiska - ja neviem, ale ta genetika v tom urcite je, moj doki sa veru necudoval, teraz k nemu chodime obe...aj nasa sesternica a krstna mama ma endo....
asi radsej vediet, na com je, ako nechat to postupovat.... co jej samozrejme neprajeme, len nech sa trosku viac pozoruje, ci nema aj dalsie priznaky....

janis24
6. mar 2008

no to by som ju musela najskor dostat na gyndu...Ona ma "len" 17, uz bola zopar razy objednana, ale vzdy si nasla nejaku vyhovorku...

monika3
autor
6. mar 2008

Teda kocky to asi nie je nahoda ze sa to deti a ze sme sa tu zisli prave my s touto diagnozou...
moja segra mala tiez niaku cystu tusim endometr. ale po operacii hned otehotnela a ma dvoch zdravych chalanov... 🙂 🙂

aby
6. mar 2008

lenocka tak to je dobrá náhoda.
Mno hádam nám bude lepšie chcelo by to aby tu pribudla tehulka čo by nám vírusiky poslala 😀
Osobne sa nerada napchávam liekmi, tak čakám kým bolesť prejde ale tabletku od bolesti si dám až ked je to najnevyhnutnejšie aj včera ma môj mangelík obskakoval 😀
No zlatý bol 🙂
A tiež si myslím že na tej genetike niečo bude ale u nás v rodine endo mám len ja a moja segra inak niktorá nič 😒

janis24
6. mar 2008

ja dufam, ze mna uz ta genetika obide, lebo ak nie, caka ma este rakovina krcka po mamine a obgeneracie mali aj nejake nadory na prsnikoch, takze fakt uz mi nic ine nechyba k tej endo... 😒

lenocka3
6. mar 2008

janiska, tak to potom mna caka rakovina maternice, pluc, hrtana a leukemia. Stale hovorim, ze som rada, ze ta choroba zacina na "endo",nie na "onko" 😠 😠 😠 .
Takze tak 🙂 a citala som clanky, kde hovoria, ze presne nevedia do akeho rozsahu je to dedicne, ale ze ak ma niekto v rodine endo, je pravdepodobne, ze ju bude mat aj niekto iny. Ked si to zoberiem, a uz som to aj pisala, tak sme z otcovej strany rodiny len 4 zeny a vsetky 4 mame endo. Navyse, ten moj otec ma len sestru - takze babka mala len dve deti a to bolo asi na tu dobu naozaj nezvycajne...a babka ked este zila, hovorila, ze mavala velke bolesti, no ale to urcite po tych porodoch sa jej to tam tak nejak /ako hovorila 😉/, takze mam podozrenie, ze aj ona mala endo 😉

lenocka3
6. mar 2008

a baby z druhej strany rodiny su nakomplet zdrave 🙂 aj nasa mamina - ta ked videla, co s nami robia bolesti, tak chuda fakt nechapala 😅 raz ked som uz uvrieskana odpadavala od bolesti, tak moja maminka odpadla 😅 som ju musela kriesit, aby mohla aspon zavolat pomoc pre mna 😅

d.a.d.a.02
6. mar 2008

Ahojte baby.
Tak ja sa po dlhšom čase opäť hlásim. Predtým som napísala zopár riadkov do témy "endometrioza", (ešte pred operáciou). 28.1.08 som bola na laparke, kde sa potvrdila endo. Podarilo sa im odstrániť len cystu, takže vaječník mi nechali celý. Odstránili mi aj ložiská a zrasty. Teraz mi nasadili inj. zoladex na tri mesiace. A po ukončení liečby mi odporúčili, znova laparku, aby sa presvedčili, či tam ešte niečo neostalo. A po nej čo najskôr otehotnieť. Chcem sa vás opýtať, či aj vám lekár oporúčil ísť na kontrolnú laparku, a či je to také potrebné ?

lenocka3
6. mar 2008

cau dada 🙂 no jasne, ze odporucil 🙂 asi je lepsie ist 🙂 keby nahodou... mozno by potom predlzili liecbu 🙂 a ty mas babatko? ty sa mas 😵 😵 😵

janis24
6. mar 2008

😀 😀 si pamatam raz mna ked drahy niesol na rukach do nemocky, tvar mi hyrila vsetkymi farbami, najcastejsie fialovo-zelenou, skoro som nevedela o svete, tak po nas jeden ujco zacal vrieskat, ze kde sme to zaparkovali (bolo tam pre kohosi vyhradene, ale parkovisko pritom prazdne). Ten ma skoro pustil z narucia a rozbehol sa za nim, som myslela, ze ho zabije... 😀 😀

libeth
6. mar 2008

babulky, nam staci ta endo, nic ine nebude !!!!!!!! A ani nato nemysliet.
Ja som jedina baba v rodine, a mame sa spravil myom az teraz. Inak problemy neboli tohot razu. A ani nebudu, dufam.

janis, a nmna si zabudla aj mne sa zmensila cysta. 😀 Sice teraz neviem co robi, ale svojho casu bola o viac ako polovicu mensia. 😵

lenocka3
6. mar 2008

no, aj si pamatam, ako to je to nechat sa nosit na rukach v takom stave 😀 a potom ze doktor, uvolnite brusko, musim ho prehmatat.....vtedy ma nemohol ani vysetrit ani nic... som mala normalne tak vsetko od bolesti "zaseknute", ze ma nemohli ani narovnat na posteli.... taku mi injekciu doslova zadrbali do zadku / 😅 /, ze ma hned prehlo na opacnu stranu. Vtedy som si hovorila, ze keby som vedela, aka to bude bolest po injekcii, tak nikde nejdem 😀 😀 😀

d.a.d.a.02
6. mar 2008

Dík lenocka. A ty sa teda tiež chystáš ísť na tú kontrolnú laparku? Mám dievčatko Viktorku a hrozne by sme chceli druhé, aj malá stále hovorí, že chce mať sestričku 🙂 . Len sme to doteraz stále odkladali, že ešte není ten správny čas. A teraz keď už chceme, tak nemôžeme.