Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

dm2
5. júl 2015

ahojte prosim vas kde presne vo vrbovom byva pani kopačova? v utorok sa tam chystame, tak aby sme dlho nebludili....dakujem 🙂 🙂

mamartinka
5. júl 2015

@dm2som ti to od tejto uzivatelky skopcila- lucka2405 ahoj cislo nepotrebujes, je to na lavej strane totiz tam su domy iba na lavej strane potom uz je oproti rola, a pani Anka ma na brane napisane kedy je doma takze to lahko najdesemoticon ja som to nasla hned. alebo ked tak napis uzivatelke ak je aktivna @lucka2405 mozno ti napise viacej.A je to ulica Polna vo Vrbovom.

dm2
5. júl 2015

@mamartinka ahoj dakujem velmi pekne 🙂

mamartinka
8. júl 2015

@dm2 ako ste dopadli?Boli ste tam?

dm2
8. júl 2015

@mamartinka ahoj, nie neboli sme lebo nam to časovo nakoniec nevyšlo, ale chystame sa zajtra, tak ti dam vedieť 🙂

bylinkarkaaa
8. júl 2015

Bylinkárka Anna Kopáčová, bylinkárka z pod šikmej veže.

„Liečivými rastlinkami sa dajú liečiť všetky choroby.“

Zdravie je to najcennejšie, čím mohol byť človek obdarovaný. Pokiaľ ho nemáme, náš život naberá úplne iný rozmer. V poslednom čase, je čím viac ľudí, ktorí sa obracajú na alternatívnu liečbu. K bylinkám ma priviedla moja babička, ktorá sa dožila 100 rokov. Celý život tvrdo pracovala, chovala, kone, kozy, kravy, husy, sliepky, prasátka, já mám 5 sliepok a 1 psa, a sa mi zdá že mám okolo nich veľa roboty. Vychovala 6 detí svojich a tri nevlastné povojnové sirotky. Neprejedala sa, nedodržiavala pitný režim, málo spala, stále bola chorá, neviem to pochopiť. Bola moc veriaca, kade išla tade sa len modlila. Snáď viera v Boha ju držala pri živote. Myslím, že já sa nedožijem stovky. Jej život bol úplne odlišný od môjho. Už od detstva ako malá som behávala do prírody, kde ma chodila moja mama často hľadať. Profesionálne sa venujem bylinkám asi 35 rokov. Pred 35-timi rokmi som nemohla donosiť dieťatko, mala som 3 potraty a tu sa to všetko začalo. Dnes mám 2 deti a po celom svete nespočetné množstvo. Ani ich neviem zrátať. Dôkazy sú fotečky s menami a adresami.
V starých herbároch som sa dočítala tajomné až vzácne veci o bylinkách. Moja túžba po tomto poznaní veľmi rástla. Učili ma starí bylinkári, napr.: známa bylinkárka z neďalekej obce, český bylinkári p. Pavol Váňa, p. Jozef Anton Zentrich, Láďa Vytásek, Mgr. Jarmila Podhorná, Ing. PhDr. Anton Blahuš, atď. Svoje vedomosti som si zdokonalila v rokoch 1992 až 2015 v masérskej škole REMAS v Piešťanoch u p. Mgr. Miroslava a Mgr.Ľubomíra Masára, kde som si rozšírila svoje vedomosti o ľudskom tele, čo sa týka anatómie, biológie a fyziológie. Kurzy boli ukončené záverečnou skúškou kde som získala vysvedčenie a osvedčenie: Masér, Akupresúra, Alternatívna liečba Korejská masáž SU JOK a Fytoterapia,Young Living Raindrop Technique- Aromaterapeutická masáž a základy aromaterapie, Základné vyšetrovacie techniky pre maséra, Masérska škola REMINY- Rehabilitačné ošetrovateľstvo 2015 , Turčianske teplice. Na Morave v Jesenníkoch r. 2006 som chodila do školy fytoterapie, ktorá bola zakončená záverečnou skúškou a osvedčením. V roku 2007 som chodila na agro-inštitút v Nitre na seminár pre zber pestovanie a spracovanie liečivých rastlín, ktoré som úspešne ukončila záverečnou skúškou a získaním osvedčenia. INSTYTUT PROFILAKTYKI NATURALNEJ –CERTIFICATE –IRIDOLOGY 1994, V rokoch 2012-02014 Gemmoterapie, 3 ročníky 2012,02013,02015 fytoterapia –Trenčín, rok 2010 Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave- osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažnej činnosti. A v roku 2007 som vydala malú prekrásnu brožúrku: „Zdravie pre človeka“, kde som zozbierala a napísala históriu o slovenských bylinkároch a zopár tradičných receptov. Spomeniem jeden z mnohých prípadov, pani z Vrbového pred 18 rokmi ma navštívila prví krát , problém tehotenstvo. Dnes už má 4 deti, najmladšie má asi rok, predstavte si, že z každú tehotnosť chodila pravideľne na naprávanie bábätka aj s tým štvrtým, je to statočná mamička. Aj muži majú dnes problémy, so spermiami, sú lenivé je ich málo, majú patologické zmeny, alebo sú celkom neplodný. Ak je muž v poriadku, tak musí žene počas tehotnosti nezištne pomáhať, žena musí cítiť lásku, bezpečie, teplo domova, musí to cítiť aj dieťatko v brušku. Ako pomáham ženám, aké bylinky používam, tak po nejakej debate, sa dopracujeme aj k diagnoze, bylinky poradím podľa potreby. Najčastejšie však používam bylinky, alchemilku, prasličku, rebríček, pamajorán a mnohé iné bylinky a techniky, jedna z nich je naprávanie babätka. Čo si myslím o novej legislatíve bylinkárčenia, bylinkárčenie je naša 1000 ročná tradícia . Tak sa píše aj v písme svätom tradície naších otcov, zachovaj nám Pane. Bylinky stále obsahujú tajomstvo, ktoré sa nám nedarí zachytiť dávnoveký človek kedysi predstúpil pred nejakú rastlinku vytvorili sa v jeho duši, pocity, predstavy a dojmy. Liečivá bylinka je viac než len suma účinných látok. Koľko je na svete chorôb, toľko je aj liečivých bylín. Ešte k tej legislatíve, je na ochranu spotrebiteľa. Dobrý bylinkár si naštuduje aj farmakologiu, musí jednoznačne vedieť niečo o liekoch. Pri niektorých liekoch sa bylinky vôbec nesmú užívať. Pacient je už od lekára nadstavený na nejakú liečbu, dajme tomu že užíva chemické kardiotoniká, alebo warfarin, či inzulín...., príde a prosí o pomoc, lebo sa stále ešte necíti dobre. A tu podľa potreby veľmi šetrním spôsobom , keď sú vedomosti o liekoch môžeme poradiť, aby si pacient upevnil svoje zdravie a čo najskôr sa zaradil do bežného a pracovného života, v opačnom prípade by to mohlo mať pre pacienta fatálne následky. Čo to pre mňa znamená? Vzdelanie mám, prax mám, úspechy sú preveliké, dosť bolo samochváli. Ešte musím spomenúť, že každý nadáva na ATB, aj na internete som si to všimla. Ale ako chcú niektorí liečitelia liečiť Ebolu, Mers, Meningoga, TBC, náhly inkfart, či cievna mozgová príhoda atď,? já sama a celá moja chodíme pravideľne k lekárovi. A stane sa aj keď sme bylinkári, že užívame aj lieky.
V minulosti sa ľudia s plnou dôverou vydávali na lúky do lesov, a hľadali si ten správny liek na svoju chorobu. S pomocou bylinkárky rastlinky nazbierali usušili, zmiešali, užili a o pár dní sa už cítili lepšie. Z usušených bylín si pripravili odvar, zápar alebo tinktúru. Zúčastňujem sa na mnohých bylinkárskych prednáškach a výstavách na Slovensku a Morave. V roku 2007 a2008 som bola v Havířove ako asistentka bylinkára p. Pavla Váňu. V Krakovanoch v etnografickom múzeu, „Za Krakovskú bránu“, som už dva krát prednášala o bylinkách, aj v Piešťanoch, Rakoviciach, v Šterusoch, voVrbovom, v Čachticiach, v Dolnom Lopašove, v Hlohovci, V Dunajskej Lužnej, atď.Pravideľne prispievam do časopisu Vitalita od roku 2004 po súčastnosť. Do časopisov chvíľka pre teba, Sme, Piešťanský týždeň, Hlas Vrbového, /Viktoria regia, Pravda / - už zanikli.Harmonia, Čas pre ženy..., rádio Regina, TV, RTVS 1, 2, Joj, Markíza..., ako to všetko vnímam? Mám z toho radosť, ženie ma to vpred. Necítim únavu, unavená som skôr z práce, ktorú celý život pracujem. Vytvorila som si svoje bylinkové receptúry a liečebné techniky pri rôznych chorobách. Bylinky stále obsahujú tajomstvo, ktoré sa nám nedarí zachytiť dávnoveký človek kedysi predstúpil pred nejakú rastlinku vytvorili sa v jeho duši, pocity, predstavy a dojmy. Liečivá bylinka je viac než len suma účinných látok. Koľko je na svete chorôb, toľko je aj liečivých bylín. Napríklad , ĽUBOVNÍK BODKOVANÝ
Odoháňa bolesť a prináša radosť a lásku! Jeho účinky sa dajú považovať za zázračné!
„Obsahuje silice, vitamíny, obsahuje červené farbivo... Táto látka pôsobí upokojujúco na náš organizmus,“ hovorí známa bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového pri Piešťanoch.
Aj preto si odvarom z tejto byliny ľudia už od pradávna liečili nielen fyzickú bolesť, ale aj ubolenú dušu.
„Ľudia si ľubovníkom liečili úzkostné stavy, nervové poruchy, nespavosť, depresie,“ vymenúva teta bylinkárka, ktorá už mnohým ľuďom pomohla z rôznych chorôb práve prostredníctvom liečby bylinkami.
„Ľubovník pomáha aj pri problémoch s pečeňou a žlčníkom. Hovorí sa však, že táto bylinka má aj magickú moc! Dá sa ňou vraj „počarovať“ toho, po kom vám vaše srdce piští,“ zdôrazňuje. Už v dávnej minulosti si ho vraj mladé dievčence priväzovali o nohu, alebo ho nosili ako prívesok, lebo verili, že keď ho budú nosiť pri sebe, tak si privolajú svoju vysnívanú lásku.
Znie to ako nejaký rozprávkový scenár, ale brať ho úplne na ľahkú váhu, tak... to by mohlo byť aj na škodu. Pokojne to totiž môže byť pravda!
„Zistilo sa, že ľubovník obsahuje FYTOHORMÓNY... – a tým to možno bolo, že si tú lásku aj naozaj privolali,“ hovorí bylinkárka.

Presný rituál, vďaka ktorému môžete využiť magickú silu ľubovníka, je takýto:
„Do kamennej nádoby dáme päť hrstí ľubovníka, päť hrstí peľu a pichliače z borovice. Zalejeme to horúcou vodou, necháme odstáť asi 10 minút, potom to scedíme, pridáme do nápoja svoje vlastné slzy a toto dáme vypiť tomu, po kom túžime,“ hovorí tajomne pani Anna.
Váš vzťah vraj hneď naberie druhý dych!

Okrem ľubovníka si môžeme ešte nazbierať, pamajorán-spánok, dýchacie cesty., nátržník-krče v nohách, menštruačné, pri bolesti., prasličku- pri dne, krvácaní, TBC., veroniku- zastavuje krvácanie., pyštek ob- má antibakteriálne účinky, hemoroidy, mätu– trávenie, alchemilku- ženské ochorenia, železník- bolesť hlavy, moja babička ho dávala do závaraných uharkov, rutu-cievy, betoniku lek- pľúcne choroby, čiernohlávok- žalúdočné potiaže. Lastovičník- bradavice, pečeň, kamilky – vhodná pri nadúvaní pre deti, pýr – čistí pečeň , nechtík- hojič rán, , zbehovec plazivý- ekzémy, , konopáč- ženské choroby, palinu- žalúdok , list jahody lesnej- relaxačný čaj a v kozmetike, yzop- pri horáčkach, hluchavku bielu- výtoky ,pohlavné infekcie, Vrbovku malokvetú- mechúr, prostata, .


Moja zásada je ŽI A NECHAJ ŽIT. A čo mi je sväté DESATERO BOŽICH PRIKAZANI.

mamartinka
10. júl 2015

@dm2 tak ako boli ste vcera?

dm2
10. júl 2015

@mamartinka ahoj, ano ano boli sme....dostali sme pokyny tak teraz ideme skusať 🙂 dufam že to aspon trosku pomože...

mamartinka
11. júl 2015

@dm2 bolo moc ludi a da sa to najst teda v pohode?

dm2
11. júl 2015

@mamartinka nasli sme to hned 🙂 a vôbec sme dlho nečakali, predomnou boli dve ženy iba, tak sme tam boli cca hodinku aj s čakaním 🙂

medwidkowa
19. júl 2015

gynekolog mi našel dva myomy, tak jsem domluvená na 4.8. k paní Anke, jsme zvědavá, protože mne tlačí do močáku a mám bolesti, byla bych ráda, kdyby se to upravilo

bylinkarkaaa
19. júl 2015

Vážená pani Kopáčová,

v prílohe Vám posielam otázky.
Odpovede by som potrebovala najneskôr do stredy obeda.
A budem vďačná aj za fotky.

Vopred vďaka.

So srdečným pozdravom

Iveta Grznárová
editorka prílohy Víkend
Hospodárske noviny

Mafra Slovakia, a.s.

mediálna skupina mafra

Nobelova 34

836 05 Bratislava

Dobrý deň, pani Grznárová, posielam Vám odpovede, na Vaše otázky. Spozdravom Anka______________________________________________________________
> Od: "Grznárová, Iveta"
> Dátum: 13.07.2015 16:41
> Predmet: otázky

HOSPODARSKE NOVINY

Bylinkárstvu ste sa vraj začali venovať po tom, ako ste sama absolvovali tri potraty. A do jeho tajov vás vraj zasvätila žena, ktorá vám dopomohla k otehotneniu. Ako to presne bolo a ako dlho sa už bylinkárstvu venujete? Aj, keď som bylinky poznala už od detstva, do jejích tajov ma zasvätila moja babička ,k mojím deťom mi pomohla, pani, ktorá pochádzala z neďalekej obce blízko Vrbového. Je od vtedy už 37 rokov.
Dokáže sa bylinkárstvu venovať každý, alebo na to človek musí mať človek špeciálne predpoklady? A pokiaľ áno, aké? V starých herbároch som sa dočítala tajomné až vzácne veci o bylinkách. Moja túžba po tomto poznaní veľmi rástla. Učili ma starí bylinkári, napr.: známa bylinkárka z neďalekej obce, český bylinkári p. Pavol Váňa, p. Jozef Anton Zentrich, Láďa Vytásek, Mgr. Jarmila Podhorná, Ing. PhDr. Anton Blahuš, atď. Svoje vedomosti som si zdokonalila v rokoch 1992 až 2015 v masérskej škole REMAS v Piešťanoch u p. Mgr. Miroslava a Mgr.Ľubomíra Masára, kde som si rozšírila svoje vedomosti o ľudskom tele, čo sa týka anatómie, biológie a fyziológie. Kurzy boli ukončené záverečnou skúškou kde som získala vysvedčenie a osvedčenie: Masér, Akupresúra, Alternatívna liečba Korejská masáž SU JOK a Fytoterapia,Young Living Raindrop Technique- Aromaterapeutická masáž a základy aromaterapie, Základné vyšetrovacie techniky pre maséra, Masérska škola REMINY- Rehabilitačné ošetrovateľstvo 2015 , Turčianske teplice. Na Morave v Jesenníkoch r. 2006 som chodila do školy fytoterapie, ktorá bola zakončená záverečnou skúškou a osvedčením. V roku 2007 som chodila na Agro-Inštitút v Nitre na seminár pre zber pestovanie a spracovanie liečivých rastlín, ktoré som úspešne ukončila záverečnou skúškou a získaním osvedčenia. Učili nás tam lektori z vysokej poľnohospodárskej školy, spomeniem napr. pán Ing. PhDr. Miroslav Habán a ďalší významný profesori. INSTYTUT PROFILAKTYKI NATURALNEJ –CERTIFICATE –IRIDOLOGY 1994, V rokoch 2012-02014 Gemmoterapie, 3 ročníky 2012,02013,02015 fytoterapia –Trenčín, rok 2010 Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave- osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažnej činnosti. A v roku 2007 som vydala malú prekrásnu brožúrku: „Zdravie pre človeka“, kde som zozbierala a napísala históriu o slovenských bylinkároch a zopár tradičných receptov.

Tvrdíte o sebe, že dokážete naprávať vnútorné orgány a dopomáhať dieťaťu v maternici k správnej polohe. Kto vás zasvätil do tohto a čo si má človek pod „nápravou orgánov“ predstaviť? Nie je to nebezpečné? Ide o metódu, ktorú bežne využívajú aj lekári? Je to metoda, pri ktorej som donosila obidve svoje deti. Nie je nebezpečná a dá sa naučiť. Pomohla mi tak pani, ktorú som už spomínala, a som jej prenesmierne vďačná. Lekári dnes skôr využívajú nové moderné medicínske metody. Ktoré sú vysoko kvalitné, a šetrné pre pacientku budúcu mamičku.
Dočítala som sa, že nejaká gynekologička k vám vyslovene posiela svojich pacientov. Znamená to, že ovládate aj metódy, ktoré lekári nevyužívajú? Aj tu od nás bývalí a dlhoročný gynekolog mi posielal pacientky. Chodia si po rady aj samotný lekári, ale nikde sa tým nechválim, samochvála smrdí. A nie je ani vhodné rozprávať o problémoch pacientov.

A vôbec: aký je váš vzťah k lekárom a ku klasickej medicíne? Dostali ste sa niekedy s lekármi do sporov? Alebo sa naopak stáva, že vás občas navštevujú aj oni? Nikdy som sa do sporov s lekármi nedostala. Celá moja rodina chodí na preventívne prehliadky, odbery a vyšetrenia. Ba dokonca sa stane, že užívame aj lieky. Vzťah ku klasickej medicíne mám vysoko v úcte. Dobrý bylinkár si naštuduje aj farmakologiu, musí jednoznačne vedieť niečo o liekoch. Pri niektorých liekoch sa bylinky vôbec nesmú užívať. Pacient je už od lekára nadstavený na nejakú liečbu, dajme tomu že užíva chemické kardiotoniká, alebo warfarin, či inzulín...., príde a prosí o pomoc, lebo sa stále ešte necíti dobre. A tu podľa potreby veľmi šetrním spôsobom , keď sú vedomosti o liekoch môžeme poradiť, aby si pacient upevnil svoje zdravie a čo najskôr sa zaradil do bežného a pracovného života, v opačnom prípade by to mohlo mať pre pacienta fatálne následky. Vzdelanie mám, prax mám, úspechy sú preveliké, dosť bolo samochváli. Ešte musím spomenúť, že každý nadáva na ATB, aj na internete som si to všimla. Ale ako chcú niektorí liečitelia liečiť Ebolu, Mers, Meningoga, TBC, náhly inkfart, či cievna mozgová príhoda atď,? Viete liečiteľ a bylinkár je rozdieľ. Nevyužívam , nijaké pomôcky, či psychotroniku, diagnostiku, to neviem. Moja srdcovka sú bylinky, ktoré si dopestujem, v záhradke, v črepníku, alebo si kúpim už hotový prípravok v lekárni. Nič nekupujem len tak pod ruku, na novinky ktoré nie sú overené si dávam veľký pozor!

Pracujete ako kuchárka v materskej škole, pričom kvôli vašim schopnostiam a znalostiam vás ročne navštívi okolo tritisíc ľudí. Nikdy ste neuvažovali nad tým, že by ste sa tomu venovali na plný úväzok a živili sa tým? V škôlke už nepracujem, v kuchyni ano ale som prešla k inému zamestnávateľovy. Nechcem sa živiť na trápení chorých a trpiacich ľudí. Mám rada svoju prácu, aj keď som už niekedy unavená. Mám už vek, a sama budem čo skoro potrebovať pomoc.

Doma si uschovávate fotky detí, ktoré vaším pričinením prišli na svet. Približne koľko detí vám vďačí za život? A ako si vysvetľujete, že tým ženám ste dokázali pomôcť vy a nepomohli im samotní lekári? Kde podľa vás lekári robia chybu? Nie, nie, nie je pravda, že lekári niekde robia chybu. O ženy sa starajú, vyšetria, sono, pénka, atď., majú svoje vyšetrovacie metody. Poprípade pobyt v nemocnici. Detí mám nespočetné množstvo, v albumoch, a v dvoch telefonoch ako mms, detičky mám nielen na Slovensku, ale po celom svete.

Samu seba nazývate poslednou „štáciou“: zvyčajne vás nasledujú ľudia, ktorým lekári nepomohli. Chodia za vami aj ľudia s rakovinou či sklerózou multiplex. Pokiaľ však viem, tak ľuďom vždy odporúčate aj liečenie zo strany lekárov. A zasa nie , nie, ja sa sama nenazývam poslednou štáciou, to mi ľudia vymysleli. Diagnoza ako rakovina, skleroza multiplex sú veľmi vážne ochorenia. Pri onkologickom ochorení musia byť vyšetrenia, rongeny, CT, MMR, biopsie , ktoré ako ja spravím pacientovy? Alebo odber kostnej drene? Tam musí byť radikálna liečba!!!!! Pri skleroze multiplex je to ochorenie plazivé, aj tam musí byť liečba, liečebná rehabilitácia, som len bylinkárka, Ak sa človek, popri liečbe necíti dobre, nikdy nesmie s liečbou prestať, opýtam sa akú liečbu absolvuje, čo užíva, a podľa toho poradím, aká bylinka mu pomôže.
Bylinkami liečite dokonca aj vlastného psa. Dokážete pomôcť aj sami sebe? Vy osobne navštevujete lekárov? Mali sme deväť rokov krásneho , milého kocúrika. Z ničoho nič veľmi ťažko ochorel, aj sním sme chodili k lekárovi. Pri nachladnutí, či pokazenom žalúdku si dokážeme pomôcť. Ak je to ale vážne tak ideme ku lekárovi. Jednoznačne.

Aj ste niekoho do tajov byliniek a naprávania orgánov zasvätili? Celú moju rodinu. Dcérka Alenka vyštudovala dve vysoké zdravotnícke školy, prvá fyzioterapia a liečebná rehabilitácia a druhá sociálna práca. Mám zo svojích detí radosť. Danielka, tá sa mi stará o bylinky v záhradke.

„Ordinujete“ dva razy do týždňa. Ako to u vás prebieha? Ako prebieha diagnostika a čo pacientom predpisujete? Výlučne bylinky? Neordinujem dva razy do týždňa. V tedy som len doma, ostatný čas som v práci, či v prírode. Ak ma niekto poprosí o pomoc, tak sám mi povie čo mu je, ako sa cíti, čo užíva, nikdy nezakazujem, užívanie liekov, skôr vyberiem takú bylinku, ktorá pomôže človeku upevniť jeho zdravie.

Aký je váš názor na alternatívnu medicínu ako takú? Čo v rámci nej považujete za bezpečné a čo za rizikové? Stretli ste sa aj s liečiteľmi, ktorých ste vy osobne považovali za nebezpečných? Ako sa v rámci nich laik dokáže orientovať? Alternatívna medicína a klasická medicína musia vždy kráčať spolu ruka v ruke. Tak to bolo a tak to musí aj zostať. Je to ako deň aj noc. Nemôže byť stále len deň, musí byť aj noc. Nepoznám, liečiteľov. Poznala som a poznám dobrých bylinkárov. Niektorí už nie sú medzi nami. Čo považujem za rizikové, nejaké šoty, že napr. zázvor, javorový sirup, atď. sú proti rakovine. Alebo bylinkové korenie, vás vylieči z rakoviny. Dobre. Ale, veď to predsa všetci jeme tak prečo tú rakovinu, dostaneme? Dokonca najlepší český bylinkár, ktorí bol skromný, vysoko morálne žil, nefajčil, nepil a rakovinu dostal. Ľudia, sa veľmi boja tejto choroby, já sama by som sa asi zosypala zo zúfalstva a strachu, potom nejdú k lekárovy a následky, končia fatálne pre pacienta.

Každý lekár má na svojom konte aj pacientov, ktorým pomôcť nedokázal. Stáva sa čosi také aj vám? Na každú chorobu, nám pán Boh dal bylinku, len na smrt nie. Pán Boh stvoril bylinky zo zeme, a múdry človek sa od nich neodvracia.! . Tak je napísané v písme svätom.

Ste držiteľkou certifikátu z gemnoterapie. O čo presne ide a ako ste sa k nemu dostali? V roku 2006 som bola s českým bylinkárom Pavlom Váňom, v Brodeku u Konice, kde ma zoznámil s milou pani Mgr. Jarmilou Podhornou, ktorá cez mnohé prekážky založila firmu Nádej, na výrobu tinktúr z výťažkov, bylinných púčikov, Kde som potom v rokoch 2012 a 2014 získala osvedčenia. Gemmoterapia- medicína z bylinných púčikov. Púčiky bylín obsahujú zárodočnú tkáň rastlín. Tá obsahuje to najcennejšie , čo rastlinka potrebuje pre svoj rast. Púčiky obsahujú najúčinnejšie látky.
Napr. V čistom prostredí si nazbierame , natrháme brezových púčikov, ktoré lúhujeme asi 21 dní v liehu. To je základná tinktúra, ktorú potom podľa potreby riedime lekárenskou destilovanou vodou a glycerínom. Užíva sa podľa potreby. Tinktúri z púčikov- gemmoterapeutiká : -zvyšujú obranyschopnosť organizmu, imunitu, -zlepšujú funkciu centrálneho nervového systému,- celkovo posiľňujú a omladzujú organizmus,- pôsobia na konkrétne ochorenia, - pôsobia preventívne

kviotecek
19. júl 2015

@dm2 ahoj prosim ta chodia tam aj s detmi?

kviotecek
19. júl 2015

@bylinkarkaaa dobry den mohli by sme k vam prist aj s detmi ? dakujem za odpoved sme z Oravy

mamartinka
20. júl 2015

@medwidkowa a to komu akoze pises.Nedava vobec zmysel tvoj text.

mamartinka
20. júl 2015

@kviotecek ty si co zas zmoknuta?Treba Pani Anke zavolat a opitat sa jej ci tam mozes z detmi.Ale myslim ze ak dieta nema ziadnu diagnozu tak asi nie.Bo ona lieci a nie este aby tam davala pozor na tvoje deti.

kviotecek
20. júl 2015

@mamartinka to komu pises?? by si tu ani nemala byt co viem tak sa tu pomaha a nie osocuje sa chod vyburit na niekom inom a hlavne si skontroluj pravopis

mamartinka
20. júl 2015

@kviotecek no ty sa pozri aky mas nick ze kviotecek. 😀 😀 😀 😀 😀 Pal,pal do kice ty.

mamartinka
20. júl 2015

@kviotecek no co.Stratila si rec z horucav.

dm2
20. júl 2015

@kviotecek ahoj, pani Anka mi spominala že k nej chodia aj s detmi, ale skus jej zavolať a povedať o čo ide konkretne, ona ti už povie bližšie 🙂

kviotecek
20. júl 2015

@dm2 dakujem v akom case sa k nej chodi? my prave asi nevieme co im je uz sme vsade pobehali

kviotecek
20. júl 2015

@dm2 chcela som napisat ze v akom case mame volat

dm2
20. júl 2015

@kviotecek a ake maju problemy? ☹
ja som jej volala takto k večeru...alebo podvečer, myslim že aj teraz môžeš, ešte určite nespi 🙂

medwidkowa
21. júl 2015

@mamartinka však píši, že jdu k 4.8. k paní Anke, nedodala jsem Kopáčové, jsem myslela, že stačí křestní a každý pochopí, tak nevím, co nedává smysl

prdolet
22. júl 2015

@medwidkowa v pohode, mne dava tvoj text zmysel, da sa mu rozumiet, chyba je asi niekde inde.

miriamhol27
24. júl 2015

Dobry den,

Potrebovala by som poradit, pani Anke som pisala na facebook aj mi odpisala kedy robi a je doma ale ja zial nezijem na Slovensku a chela by som aby mi pomohla. S muzom sa snazime o babatko uz 8 rokov a stale nic , boli sme aj na vysetreniacjh a vraj sme obaja v poriadku. Ked zavolam pani Anka budete mi moct pomoct aj cez telefon, pripadne poradit ake bylinky kupit ja som ochotna zaplatit aj za psotovene a vsetko ostane , bola by som velmi rada ak by sa mi niekto ozval , nakolko uz sme zufali s muzom.

Dakujem Vam velmi velmi moc
Miriam

medwidkowa
24. júl 2015

já jsem z Prahy a řekla mi, že takto to nedělá, musíš dojet k ní, jinak to nejde, myslím, že se vyplatí k ní zajet za každou cenu, když už čekáte tak dlouho a každé ordinuje jiné bylinky

mamartinka
26. júl 2015

@bylinkarkaaa krasny sviatok meninovy zelam.Vela zdravicka a nech sa vam dari v zivote.

martet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz